Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg
JARI MÄKI OY jakoi palkinnot kaikille osallistujille.









Tulokset
TYTÖT 5 40 m 1) Issakoff Amanda 9,9; Mäenpää Sivea 9,9; 3) Saari Jasmin 10,2; 4) Mäkelä Lumina 10,6; 5) Heikkilä Minja-Maaria 10,8; 6) Neva-Keturi Alma 10,9; 7) Åkerman Venla 11,2; 8) Lehtimäki Vilma 12,1; 9) Laasanen Emma 12,2; 10) Kurjenluoma Kerttu 12,3; Mäntylä Neela 12,3; 12) Mäkelä Ninni 12,6; 13) Kujala Mila 13,0; 14) Yli-Rasku Linnea 13,1; 15) Mäki-Latvala Anni 14,2; 16) Korpi-Kaija Iida 14,9; 17) Ketelä Lotta 15,8; Issakoff Matilda 16,3; 19) Mäenpää Sire 16,3; 20) Kujala Isla 18,2; 21) Lepistö Ansa 19,7; 22) Hakamaa Anni 20,6; 23) Hööpakka Martta 21,6; 24) Oja-Lipasti Aino 26,3; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäenpää Sivea 7,30; 2) Åkerman Venla 7,10; 3) Issakoff Amanda 6,09; 4) Mäkelä Ninni 6,00; 5) Saari Jasmin 5,45; 6) Mäntylä Neela 5,09; 7) Neva-Keturi Alma 4,99; 8) Mäkelä Lumina 4,49; 9) Laasanen Emma 4,25; 10) Kurjenluoma Kerttu 4,24; 11) Korpi-Kaija Iida 4,21; 12) Lehtimäki Vilma 3,04; 13) Hakamaa Anni 2,99; 14) Issakoff Matilda 2,65; 15) Heikkilä Minja-Maaria 2,52; 16) Yli-Rasku Linnea 2,42; 17) Ketelä Lotta 2,10; 18) Mäki-Latvala Anni 1,93; 19) Kujala Isla 1,81; 20) Kujala Mila 1,55; 21) Mäenpää Sire 1,44; 22) Hööpakka Martta 1,20; 23) Oja-Lipasti Aino 0,90; 24) Karjalainen Jennika 0,22; TYTÖT 7 40 m 1) Korkiamäki Ronja 8,1; 2) Koskenkorva Taimi 8,2; Viitamäki Camilla 8,2; Mäenpää Emma 8,2; Kankaanpää Katariina 8,2; 6) Lehtimäki Venja 8,3; 7) Korpela Hely 9,6; 8) Mäki-Latvala Ilona 9,8; 9) Neva-Keturi Hilma 9,9; 10) Talasmäki Iida 10,2; 11) Rantanen Aino 10,3; 12) Niemistö Laura 10,4; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Kankaanpää Katariina 15,00; 2) Viitamäki Camilla 13,27; 3) Lehtimäki Venja 10,26; 4) Saxholm Aada 10,21; 5) Korkiamäki Ronja 8,02; 6) Neva-Keturi Hilma 7,44; 7) Korpela Hely 7,39; 8) Mäenpää Emma 6,49; 9) Niemistö Laura 6,06; 10) Koskenkorva Taimi 5,29; 11) Mäki-Latvala Ilona 4,89; 12) Talasmäki Iida 3,85; 13) Rantanen Aino 3,62; TYTÖT 9 40 m 1) Mäkelä Neea 7,2; 2) Hautaniemi Anni 7,4; 3) Saari Juulia 7,8; 4) Päivärinta Venla 7,9; 5) Mäki-Latvala Aliisa 8,0; Rauhala Julia 8,0; Åkerman Neea 8,0; 8) Ketola Viivi 8,3; Koskenkorva Siiri 8,3; 10) Tuomisto Miina 8,6; 11) Paulasaari Miitta 8,7; 12) Tuomisto Viia 9,0; 13) Luomaranta Vilma 9,3; 14) Sihto Noora 10,0; 15) Latva-Korpela Juulia 10,2; TYTÖT 9 PITUUS 1) Hautaniemi Anni 2,96; 2) Mäkelä Neea 2,95; 3) Saari Juulia 2,91; 4) Päivärinta Venla 2,90; 5) Rauhala Julia 2,79; 6) Mäki-Latvala Aliisa 2,59; 7) Paulasaari Miitta 2,50; 8) Koskenkorva Siiri 2,47; 9) Ketola Viivi 2,40; 10) Åkerman Neea 2,24; 11) Luomaranta Vilma 2,05; Tuomisto Viia 2,05; 13) Sihto Noora 1,81; TYTÖT 9 KORKEUS 1) Hautaniemi Anni 110; TYTÖT 11 60 m 1) Keisala Greta 9,3; 2) Vainionpää Iida 10,3; 3) Lehtonen Aamu 10,6; 4) Koskenvalta Jenni 10,9; 5) Ylinen Sara 11,7; 6) Hautamäki Helmiina 12,0; 7) Luomaranta Eeva 12,3; TYTÖT 11 KORKEUS 1) Keisala Greta 110; Lehtonen Aamu 110; 2) Koskenvalta Jenni 110; 3) Luomaranta Eeva 90; 4) Vainionpää Iida 90; 5) Hautamäki Helmiina 85; TYTÖT 13 60m 1) Bohjanen Veera 8,9; 2) Ojala Irina 9,8; 3) Viitala Annu 11,8; TYTÖT 13 3-LOIKKA 1) Viitala Annu 5,55; TYTÖT 15 60 m 1) Tuomisto Vilma 9,8; POJAT 5 40 m 1) Leppilahti Sami 9,9; 2) Kortesmäki Veikko 10,5; Tiainen Viljami 10,5; 4) Ketola Vilho 10,6; 5) Huikku Maxim 10,7; Välimäki Lukas 10,7; 7) Mäkelä Tapio 10,8; 8) Hööpakka Arsi 11,0; Kivimäki Jimi 11,0; Mäkelä Valle 11,0; 11) Kivimäki Matias 11,1; Koskenkorva Kaapo 11,1; Viitamäki Luukas 11,1; 14) Hirvonen Daniel 11,4; 15) Perälä Konsta 11,5; 16) Ylinen Emil 12,1; 17) Mäki-Latvala Jaakko 12,4; Oja-Lipasti Aku 12,4; 19) Kivimäki Luka 12,7; 20) Lehtiniemi Viljo 13,0; 21) Hirvonen Milo 13,6; 22) Sievi-Korte Veeti 14,1; 23) Tapanainen Juho 15,8; 24) Vilmunen Milo 16,8; 25) Perälä Veeti 18,5; 26) Antila Viljami 24,6; 27) Lehtiniemi Toivo 27,8; 28) Korpela Sampo 37,0; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Leppilahti Sami 11,63; 2) Ketola Vilho 10,49; 3) Huikku Maxim 10,16; 4) Välimäki Lukas 7,48; 5) Tapanainen Miro 7,07; 6) Hirvonen Daniel 7,00; 7) Tiainen Viljami 5,70; 8) Mäkelä Tapio 5,59; 9) Hööpakka Arsi 5,50; 10) Koskenkorva Kaapo 5,43; 11) Kivimäki Jimi 5,42; 12) Perälä Konsta 5,34; 13) Kortesmäki Veikko 4,94; 14) Sievi-Korte Veeti 4,73; 15) Ylinen Emil 4,24; 16) Oja-Lipasti Aku 3,99; 17) Mäki-Latvala Jaakko 3,97; 18) Mäkelä Valle 3,56; 19) Lehtiniemi Viljo 3,45; 20) Viitamäki Luukas 3,24; 21) Vilmunen Milo 3,03; 22) Tapanainen Juho 2,72; 23) Antila Viljami 2,67; 24) Kivimäki Luka 2,52; 25) Kivimäki Matias 2,48; 26) Hirvonen Milo 1,89; 27) Perälä Veeti 1,28; 28) Lehtiniemi Toivo 0,52; POJAT 7 40 m 1) Köykkä Veikko 7,9; 2) Katajamäki Noel 8,1; 3) Välimäki Tomas 8,3; Lammi Seimi 8,3; 5) Heikkilä Kimi 8,4; 6) Mäenpää Kunto 8,7; 7) Yli-Hannuksela Otso 8,8; 8) Perkka Niilo 9,1; 9) Lepistö Sulo 9,4; 10) Huhta-Koivisto Hermanni 9,5; Latva-Korpela Joona 9,5; 12) Kurjenluoma Jaakko 9,7; Sievi-Korte Severi 9,7; 14) Antila Elmeri 10,0; 15) Ketelä Hermanni 10,5; 16) Vekola Aaro 10,9; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Perkka Niilo 23,70; 2) Köykkä Veikko 20,50; 3) Huhta-Koivisto Hermanni 19,24; 4) Lammi Seimi 19,18; 5) Mäenpää Kunto 16,37; 6) Välimäki Tomas 15,94; 7) Katajamäki Noel 15,02; 8) Heikkilä Kimi 14,17; 9) Sievi-Korte Severi 13,87; 10) Yli-Hannuksela Otso 13,86; 11) Lepistö Sulo 13,05; 12) Kurjenluoma Jaakko 10,64; 13) Antila Elmeri 9,27; 14) Vekola Aaro 7,62; 15) Ketelä Hermanni 6,97; POJAT 9 40 m 1) Mäkelä Matti 7,3; 2) Köykkä Vilho 7,7; 3) Katajamäki Veeti 7,8; Keisala Lukas 7,8; 5) Hankaniemi Eetu 8,2; 6) Heikkilä Elias 8,5; 7) Järvinen Elias 8,7; 8) Mikkola Weli 8,9; 9) Mäenpää Eeli 9,3; 10) Sihto Ville 10,9; POJAT 9 PITUUS 1) Mäkelä Matti 3,43; 2) Köykkä Vilho 3,09; 3) Katajamäki Veeti 2,87; 4) Järvinen Elias 2,78; 5) Heikkilä Elias 2,56; 6) Keisala Lukas 2,52; 7) Hankaniemi Eetu 2,49; 8) Mikkola Weli 2,32; 9) Mäenpää Eeli 2,27; 10) Sihto Ville 1,49; POJAT 11 60 m 1) Latva-Koivisto Matias 9,7; 2) Tapanainen Mico 10,8; 3) Saari Juho 11,0; 4) Noppa Miska 11,4; Pihlamo Mike 11,4; 6) Viitala Ami 12,2; Hankaniemi Juho 12,2; POJAT 11 KORKEUS 1) Latva-Koivisto Matias 115; 2) Pihlamo Mike 115; 3) Tapanainen Mico 95; 4) Hankaniemi Juho 90; 5) Saari Juho 85; POJAT 13 60 m 1) Mäki-Jouppila Juho 10,0; POJAT 13 3-LOIKKA 1) Mäki-Jouppila Juho 7,88; 800 m JUOKSU 1) Keisala Greta 3.01.0; 2) Latva-Koivisto Matias 3.14.0; 3) Ojala Leena 3.14.0; 4) Mäki-Jouppila Juho 3.16.0; 5) Ojala Irina 3.23.0; 6) Viitala Annu 3.24.0; 7) Tapanainen Mico 3.26.0; 8) Köykkä Veikko 3.30.0; 9) Keisala Lukas 3.40.0; 10) Luomaranta Eeva 3.43.0; 11) Katajamäki Noel 3.44.0; 12) Rauhala Julia 3.49.0; 13) Mäkelä Neea 3.53.0; 14) Katajamäki Aleksi 3.56.0; 15) Tuomisto Miina 3.58.0; 16) Paulasaari Miitta 3.59.0; 17) Saari Juulia 3.59.0; 18) Huhta-Koivisto Hermanni 4.00.0; 19) Lammi Seimi 4.02.0; 20) Yli-Hannuksela Otso 4.04.0; 21) Sievi-Korte Severi 4.06.0; 22) Viitala Aki 4.12.0; 23) Ketola Viivi 4.14.0; 24) Koskenkorva Taimi 4.27.0; 25) Hankaniemi Juho 4.28.0; 26) Koskenkorva Siiri 4.32.0; 27) Saari Jasmin 4.40.0; 28) Korpela Hely 4.48.0; 29) Sihto Ville 5.16.0; 30) Sihto Noora 5.39.0; 31) Ketola Vilho 7.04.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 127
Tulokset 

TYTÖT 5 60 m
1) Heikkilä Minja-Maaria 14,5; 2) Hosioja Enni 14,9; 3) Niemelä Jila 15,0; 4) Issakoff Amanda 15,4; 5) Mäenpää Sivea 15,8; 6) Mäkelä Lumina 16,2; 7) Ojala Emmi 16,4; 8) Mäkelä Ninni 16,6; 9) Äijö Aliina 17,0; 10) Saari Jasmin 17,4; Asunmaa Aurora 17,4; 12) Poola Ella 17,5; 13) Åkerman Venla 17,8; 14) Lehtimäki Vilma 18,1; 15) Kurjenluoma Kerttu 18,5; 16) Yli-Rasku Linnea 18,7; Kujala Mila 18,7; 18) Laasanen Emma 19,5; 19) Mäntylä Neela 20,0; 20) Holkko Mette 20,3; 21) Riihimäki Vilma 22,0; Korpi-Kaija Iida 22,0; Issakoff Matilda 22,0; 24) Yli-Karjanmaa Nelli 23,3; 25) Mäenpää Sire 26,3; 26) Kariluoma Saaga 26,8; 27) Ketelä Lotta 27,2; 28) Kujala Isla 28,0; 29) Kalliokoski Lotta 29,0; 30) Asunmaa Serafiina 33,4; 31) Oja-Lipasti Aino 41,6; TYTÖT 5 PITUUS 1) Saari Jasmin 1,96; 2) Mäenpää Sivea 1,93; 3) Issakoff Amanda 1,78; 4) Niemelä Jila 1,77; 5) Mäkelä Ninni 1,60; 6) Asunmaa Aurora 1,56; 7) Holkko Mette 1,54; 8) Lehtimäki Vilma 1,44; 9) Laasanen Emma 1,42; 10) Ojala Emmi 1,33; 11) Äijö Aliina 1,30; 12) Mäkelä Lumina 1,27; 13) Heikkilä Minja-Maaria 1,16; 14) Poola Ella 1,12; 15) Riihimäki Vilma 1,03; 16) Kurjenluoma Kerttu 1,00; 17) Kujala Mila 0,85; 18) Mäntylä Neela 0,82; 19) Åkerman Venla 0,76; 20) Asunmaa Serafiina 0,74; Ketelä Lotta 0,74; 22) Kujala Isla 0,70; 23) Korpi-Kaija Iida 0,67; 24) Yli-Karjanmaa Nelli 0,63; 25) Issakoff Matilda 0,57; 26) Mäenpää Sire 0,48; 27) Oja-Lipasti Aino 0,10; 28) Kariluoma Saaga 0,07; TYTÖT 7 60 m 1) Viitamäki Camilla 12,0; 2) Lehtimäki Venja 12,1; Kankaanpää Katariina 12,1; 4) Kariluoma Saana 12,8; 5) Diakite Eva 13,1; 6) Mäenpää Emma 13,4; 7) Tolonen Aada 13,6; 8) Riihimäki Venla 13,7; 9) Korkiamäki Ronja 13,8; Kettunen Oona 13,8; 11) Korpela Hely 13,9; 12) Piuhola Milja 14,5; 13) Saarela Venla 14,6; 14) Niemistö Laura 14,8; 15) Talasmäki Iida 15,0; 16) Mäki-Latvala Ilona 15,1; 17) Köykkä Linnea 17,0; 18) Rantanen Aino 18,2; TYTÖT 7 PITUUS 1) Viitamäki Camilla 2,86; 2) Kankaanpää Katariina 2,59; 3) Diakite Eva 2,35; 4) Kariluoma Saana 2,32; 5) Riihimäki Venla 2,10; Köykkä Linnea 2,10; 7) Lehtimäki Venja 2,08; 8) Saarela Venla 2,05; 9) Mäenpää Emma 2,00; 10) Saxholm Aada 1,97; 11) Korpela Hely 1,92; 12) Niemistö Laura 1,90; 13) Korkiamäki Ronja 1,86; 14) Kettunen Oona 1,80; 15) Mäki-Latvala Ilona 1,78; 16) Palmgren Ida 1,76; 17) Talasmäki Iida 1,74; 18) Tolonen Aada 1,66; 19) Piuhola Milja 1,58; 20) Rantanen Aino 1,34; TYTÖT 9 60 m 1) Talala Siiri 11,0; Mäkelä Neea 11,0; 3) Murtola Enna 11,3; 4) Rauhala Julia 11,6; Mäki-Latvala Aliisa 11,6; 6) Åkerman Neea 11,8; 7) Saari Juulia 12,0; 8) Päivärinta Venla 12,1; 9) Ylikojola Veera 12,3; Ketola Viivi 12,3; 11) Tuomisto Viia 12,6; 12) Luomaranta Vilma 13,5; Parikka Hanna 13,5; 14) Sihto Noora 15,5; TYTÖT 9 KORKEUS 1) Talala Siiri 100; 2) Murtola Enna 100; 3) Päivärinta Venla 90; 4) Saari Juulia 90; 5) Ketola Viivi 90; 6) Mäkelä Neea 80; 7) Rauhala Julia 75; Ylikojola Veera 75; 9) Tuomisto Viia 75; 10) Luomaranta Vilma 70; TYTÖT 11 60 m a 1) Niemelä Jiina 12,3; 2) Luomaranta Eeva 15,6; TYTÖT 11 KEIHÄS 1) Luomaranta Eeva 8,33; 2) Niemelä Jiina 8,15; TYTÖT 13 60m a 1) Aitaneva Laura-Kaisa 11,8; TYTÖT 13 KEIHÄS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 20,63; 2) Viitala Annu 12,38; TYTÖT 15 80 m a 1) Tuomisto Vilma 17,2; POJAT 5 60 m 1) Leppilahti Sami 14,4; Ylimäki Eemeli 14,4; 3) Palmgren Elias 14,8; 4) Huikku Maxim 14,9; 5) Mäkelä Arttu 15,2; 6) Hirvonen Daniel 15,4; 7) Mäkelä Tapio 15,9; 8) Kortesmäki Veikko 16,0; 9) Ketola Vilho 16,1; 10) Mäkelä Ville 16,2; Mäkelä Valle 16,2; 12) Hööpakka Arsi 16,5; 13) Viitamäki Luukas 16,8; Fält Frans 16,8; 15) Honkala Severi 16,9; 16) Perälä Konsta 17,1; 17) Yli-Kojola Vilho 18,5; Leppinen Eetu 18,5; 19) Oja-Lipasti Aku 18,7; Kivimäki Jimi 18,7; 21) Lehtiniemi Viljo 19,2; 22) Kivimäki Luka 19,5; 23) Mäkelä Aleksi 20,2; 24) Mäki-Latvala Jaakko 20,3; 25) Koivulahti Jonne 21,2; 26) Antila Viljami 21,5; 27) Hirvonen Milo 21,6; 28) Kivimäki Matias 23,9; 29) Tapanainen Juho 24,3; 30) Perälä Veeti 26,5; 31) Vilmunen Milo 26,6; 32) Leppinen Jimi 29,9; 33) Kokko Peetu 37,3; 34) Ylimäki Verneri 38,6; 35) Lehtiniemi Toivo 1.02,3; POJAT 5 PITUUS 1) Kortesmäki Veikko 2,03; 2) Leppilahti Sami 1,96; 3) Huikku Maxim 1,86; 4) Hirvonen Daniel 1,77; 5) Mäkelä Arttu 1,71; 6) Yli-Kojola Vilho 1,58; 7) Fält Frans 1,57; 8) Ketola Vilho 1,56; 9) Palmgren Elias 1,55; 10) Perälä Konsta 1,52; 11) Leppinen Eetu 1,48; 12) Oja-Lipasti Aku 1,46; 13) Hööpakka Arsi 1,40; 14) Koivulahti Jonne 1,29; 15) Mäkelä Tapio 1,29; 16) Mäkelä Valle 1,28; 17) Ylimäki Eemeli 1,25; 18) Lehtiniemi Viljo 1,21; 19) Hirvonen Milo 1,20; 20) Viitamäki Luukas 1,19; 21) Honkala Severi 1,16; 22) Mäkelä Ville 1,13; 23) Ylimäki Verneri 0,99; 24) Mäki-Latvala Jaakko 0,96; 25) Kivimäki Luka 0,94; 26) Kivimäki Jimi 0,89; 27) Kivimäki Matias 0,83; 28) Leppinen Jimi 0,73; 29) Perälä Veeti 0,67; Pihlaja-Kuhna Topias 0,67; 31) Mäkelä Aleksi 0,59; 32) Vilmunen Milo 0,41; 33) Antila Viljami 0,39; 34) Lehtiniemi Toivo 0,23; POJAT 7 60 m 1) Köykkä Veikko 11,4; 2) Katajamäki Noel 11,7; 3) Fält Joel 12,2; 4) Heikkilä Kimi 12,4; 5) Issakoff Nooa 12,5; 6) Asunmaa Iisak 12,6; 7) Pienimäki Topias 13,2; Huhta-Koivisto Hermanni 13,2; 9) Mäenpää Kunto 13,3; 10) Äijö Eero 14,2; 11) Kurjenluoma Jaakko 14,5; 12) Savioja Antti 14,6; 13) Väärämäki Ville 15,3; 14) Vekola Aaro 16,2; 15) Antila Elmeri 18,7; 16) Ketelä Hermanni 19,0; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,89; 2) Issakoff Nooa 2,56; 3) Fält Joel 2,39; 4) Katajamäki Noel 2,31; 5) Huhta-Koivisto Hermanni 2,21; 6) Heikkilä Kimi 2,14; 7) Äijö Eero 2,06; 8) Mäenpää Kunto 2,05; 9) Kurjenluoma Jaakko 2,01; 10) Asunmaa Iisak 1,99; 11) Antila Elmeri 1,98; 12) Savioja Antti 1,80; 13) Pienimäki Topias 1,66; 14) Väärämäki Ville 1,62; 15) Vekola Aaro 1,61; 16) Ketelä Hermanni 1,37; POJAT 9 60 m 1) Mäkelä Matti 10,5; Aitaneva Petteri 10,5; 3) Issakoff Vili 10,9; 4) Niemelä Jatu 11,0; 5) Köykkä Vilho 11,2; 6) Katajamäki Veeti 11,4; 7) Heikkilä Elias 12,0; Hankaniemi Eetu 12,0; 9) Väärämäki Eetu 12,2; Kariluoma Saku 12,2; 11) Mäenpää Eeli 12,3; 12) Rinne Lassi 12,5; Mikkola Weli 12,5; 14) Honkala Urho 14,4; 15) Sihto Ville 15,5; POJAT 9 KORKEUS 1) Aitaneva Petteri 115; 2) Mikkola Weli 90; 3) Köykkä Vilho 90; 4) Issakoff Vili 90; 5) Väärämäki Eetu 85; 6) Katajamäki Veeti 85; 7) Niemelä Jatu 80; 8) Mäenpää Eeli 80; 9) Sihto Ville 80; 10) Rinne Lassi 80; 11) Jalava Jimi 75; 12) Heikkilä Elias 75; 13) Kariluoma Saku 75; POJAT 11 60 m a 1) Latva-Koivisto Matias 11,8; 2) Lounela Henrik 12,6; Kankaanpää Riku 12,6; 4) Tapanainen Mico 13,0; 5) Korhonen Anttu 13,4; 6) Viitala Ami 14,9; Pihlamo Mike 14,9; 8) Rinne Misa 15,1; 9) Saari Juho 15,3; 10) Hankaniemi Juho 16,3; POJAT 11 KEIHÄS 1) Latva-Koivisto Matias 25,87; 2) Kankaanpää Riku 25,23; 3) Viitala Ami 22,35; 4) Pihlamo Mike 16,67; 5) Korhonen Anttu 16,21; 6) Lounela Henrik 14,60; 7) Hankaniemi Juho 13,98; 8) Saari Juho 13,42; 9) Rinne Misa 12,71; POJAT 13 60 m a 1) Talala Oskari 11,9; 2) Saarela Kaapo 13,7; 3) Mäki-Jouppila Juho 13,9; POJAT 13 KEIHÄS 1) Mäenpää Niko 25,03; 2) Saarela Kaapo 24,79; 3) Mäki-Jouppila Juho 16,49; POJAT 15 KEIHÄS 1) Hietaharju Niko 32,72; 2) Viitala Aki 25,86; 800 m JUOKSU 1) Niemelä Jiina 2.53.0; 2) Hietaharju Niko 2.55.0; 3) Talala Oskari 3.01.0; 4) Tikka-oja Jessica 3.10.0; 5) Polso Riikka 3.14.0; 6) Mäki-Jouppila Juho 3.16.0; 7) Köykkä Veikko 3.16.0; 8) Lounela Henrik 3.16.0; 9) Latva-Koivisto Matias 3.20.0; 10) Katajamäki Aleksi 3.32.0; 11) Tapanainen Nico 3.38.0; 12) Rauhala Julia 3.41.0; 13) Niemelä Jatu 3.45.0; 14) Luomaranta Eeva 3.49.0; 15) Rinne Misa 3.50.0; 16) Väärämäki Eetu 3.52.0; 17) Mäkelä Neea 3.54.0; 18) Katajamäki Noel 3.59.0; 19) Viitala Ami 4.09.0; 20) Viitala Aki 4.11.0; 21) Huhta-Koivisto Hermanni 4.11.0; 22) Ketola Viivi 4.11.0; 23) Rinne Lassi 4.14.0; 24) Hankaniemi Eetu 4.18.0; 25) Saari Juulia 4.20.0; 26) Murtola Enna 4.21.0; 27) Hankaniemi Juho 4.27.0; 28) Mäenpää Kunto 4.30.0; 29) Mäenpää Eeli 4.38.0; 30) Korpela Hely 4.41.0; 31) Talala Siiri 4.50.0; 32) Ketola Vilho 5.08.0; 33) Sihto Noora 5.09.0; 34) Sihto Ville 5.27.0;

OSALLISTUJAMÄÄRÄ 156


Palkinnot Sponsoroi

TYTÖT 5 40 m
1) Mäenpää Sivea 9,5; 2) Saari Jasmin 10,2; Niemelä Jila 10,2; 4) Hosioja Enni 10,3; 5) Puska Fanni 10,4; 6) Lehtinen Laura 10,5; 7) Heikkilä Minja-Maaria 10,7; 8) Åkerman Venla 10,8; 9) Neva-Keturi Alma 11,2; 10) Mäkelä Ninni 11,4; 11) Laasanen Emma 11,7; 12) Kujala Mila 12,0; 13) Riihimäki Vilma 12,2; 14) Yli-Rasku Linnea 12,6; 15) Holkko Mette 13,0; 16) Mäntylä Neela 13,3; 17) Korpi-Kaija Iida 14,4; 18) Hautaniemi Milla 15,1; 19) Puska Iida 16,2; 20) Yli-Karjanmaa Nelli 16,3; 21) Mäenpää Sire 17,1; 22) Kujala Isla 17,9; 23) Hakamaa Anni 19,6; 24) Oja-Lipasti Aino 26,0; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäenpää Sivea 7,57; 2) Mäkelä Ninni 6,49; 3) Åkerman Venla 5,95; 4) Niemelä Jila 5,33; 5) Mäntylä Neela 5,24; 6) Neva-Keturi Alma 4,83; 7) Saari Jasmin 4,76; 8) Lehtinen Laura 4,47; 9) Laasanen Emma 3,98; 10) Puska Fanni 3,60; 11) Kujala Mila 3,52; 12) Yli-Karjanmaa Nelli 3,42; 13) Holkko Mette 3,35; 14) Hosioja Enni 3,30; 15) Hautaniemi Milla 3,20; 16) Puska Iida 3,10; 17) Hakamaa Anni 2,97; 18) Korpi-Kaija Iida 2,56; 19) Yli-Rasku Linnea 2,50; 20) Heikkilä Minja-Maaria 2,46; 21) Riihimäki Vilma 1,99; Kujala Isla 1,99; 23) Mäenpää Sire 1,48; 24) Oja-Lipasti Aino 0,35; TYTÖT 7 40 m 1) Viitamäki Camilla 7,5; 2) Kankaanpää Katariina 8,0; 3) Saarinen Lyyti 8,1; 4) Koskenkorva Taimi 8,2; 5) Kariluoma Saana 8,3; 6) Selkäinaho Carolina 8,5; 7) Tolonen Aada 8,6; 8) Mäenpää Emma 8,9; 9) Saarela Venla 9,2; 10) Kettunen Oona 9,2; 11) Neva-Keturi Hilma 9,3; 12) Riihimäki Venla 9,4; 13) Talasmäki Iida 9,6; Niemistö Laura 9,6; Keskimäki Oona 9,6; 16) Rinta Viivi 9,9; 17) Rantanen Aino 11,6; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Viitamäki Camilla 14,94; 2) Kankaanpää Katariina 11,50; 3) Saxholm Aada 11,14; 4) Tolonen Aada 9,72; 5) Saarinen Lyyti 9,32; 6) Rinta Viivi 8,50; 7) Neva-Keturi Hilma 7,82; 8) Niemistö Laura 7,75; 9) Kettunen Oona 7,55; 10) Keskimäki Oona 7,24; 11) Kariluoma Saana 6,53; 12) Mäenpää Emma 6,52; 13) Riihimäki Venla 6,05; 14) Koskenkorva Taimi 5,80; 15) Rantanen Aino 4,24; 16) Talasmäki Iida 3,00; TYTÖT 9 40 m 1) Mäkelä Neea 7,2; 2) Päivärinta Venla 7,5; 3) Rauhala Julia 7,6; Laasanen Olivia 7,6; 5) Åkerman Neea 7,7; 6) Saari Juulia 7,9; 7) Ylikojola Veera 8,0; 8) Ketola Viivi 8,1; Koskenkorva Siiri 8,1; 10) Ojanperä Jemina 8,3; 11) Tuomisto Miina 8,5; 12) Tuomisto Viia 8,7; 13) Sihto Noora 9,7; TYTÖT 9 KUULA 1) Laasanen Olivia 6,04; 2) Rauhala Julia 5,58; 3) Koskenkorva Siiri 4,60; 4) Saari Juulia 3,94; 5) Päivärinta Venla 3,88; 6) Ketola Viivi 3,59; 7) Tuomisto Viia 3,53; 8) Sihto Noora 3,12; 9) Åkerman Neea 3,11; 10) Mäkelä Neea 3,02; 11) Ylikojola Veera 2,98; 12) Ojanperä Jemina 2,75; TYTÖT 11 100 m 1) Niemelä Jiina 15,9; 2) Jokelainen Maija 17,9; 3) Seppälä Tuulianna 18,7; Järvinen Saaga 18,7; 5) Hautamäki Helmiina 19,1; TYTÖT 11 PITUUS 1) Jokelainen Maija 3,90; 2) Niemelä Jiina 3,73; 3) Järvinen Saaga 2,77; 4) Seppälä Tuulianna 2,67; 5) Hautamäki Helmiina 2,50; TYTÖT 13 100m 1) Ojala Irina 14,8; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 15,0; TYTÖT 13 PITUUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,29; 2) Ojala Irina 3,87; 3) Viitala Annu 2,75; TYTÖT 15 100 m 1) Mukkala Aada 16,0; TYTÖT 15 PITUUS 1) Tuomisto Vilma3,79; 2) Mukkala Aada3,61; POJAT 5 40 m 1) Huikku Maxim 9,5; 2) Leppilahti Sami 9,7; 3) Kortesmäki Veikko 9,8; 4) Mäkelä Arttu 10,0; 5) Ketola Vilho 10,4; 6) Hirvonen Daniel 10,6; 7) Kivimäki Jimi 10,7; Hööpakka Arsi 10,7; 9) Mäkelä Tapio 10,8; Fält Frans 10,8; 11) Perälä Konsta 11,1; Koskenkorva Kaapo 11,1; 13) Oja-Lipasti Aku 11,3; Leppinen Eetu 11,3; 15) Viitamäki Luukas 11,5; Oikarainen Niklas 11,5; 17) Sievi-Korte Veeti 11,8; 18) Kivimäki Luka 12,3; Hirvonen Milo 12,3; 20) Mäkelä Aleksi 12,6; 21) Rinta Eemil 13,0; Lehtiniemi Viljo 13,0; 23) Kivimäki Matias 14,6; 24) Mäkelä Ville 16,9; 25) Perälä Veeti 17,1; 26) Leppinen Jimi 20,1; 27) Kokko Peetu 23,3; 28) Vuorio Niilo 23,5; 29) Koskenkorva Hiski 25,5; 30) Yli-Kojola Vilho 26,0; 31) Lehtiniemi Toivo 27,0; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Huikku Maxim 9,53; 2) Ketola Vilho 8,79; 3) Leppilahti Sami 8,44; 4) Hirvonen Daniel 7,64; 5) Hööpakka Arsi 7,40; 6) Mäkelä Ville 6,96; 7) Kivimäki Jimi 6,37; 8) Lehtiniemi Viljo 6,16; 9) Perälä Konsta 6,06; 10) Mäkelä Tapio 5,86; 11) Mäkelä Arttu 5,84; 12) Fält Frans 5,62; 13) Koskenkorva Kaapo 5,54; 14) Kortesmäki Veikko 5,43; 15) Sievi-Korte Veeti 4,98; 16) Oikarainen Niklas 4,80; 17) Leppinen Eetu 4,64; 18) Oja-Lipasti Aku 4,23; 19) Kivimäki Luka 3,41; 20) Rinta Eemil 3,15; 21) Mäkelä Aleksi 3,03; 22)Kivimäki Matias 2,97; 23) Viitamäki Luukas 2,74; 24) Yli-Kojola Vilho 2,47; 25) Leppinen Jimi 2,18; 26) Hirvonen Milo 2,13; 27) Vuorio Niilo 2,10; 28) Koskenkorva Hiski 1,86; 29) Perälä Veeti 1,56; 30) Lehtiniemi Toivo 0,51; POJAT 7 40 m 1) Köykkä Veikko 7,7; 2) Katajamäki Noel 7,8; 3) Heikkilä Kimi 8,1; 4) Noppa Konsta 8,2; Yli-Hannuksela Otso 8,2; 6) Fält Joel 8,3; 7) Vuorio Olavi 8,8; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 9,0; 9) Pienimäki Topias 9,2; 10) Väärämäki Ville 9,8; 11) Vekola Aaro 9,9; 12) Järvinen Paulus 10,6; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Köykkä Veikko 21,95; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 16,88; 3) Heikkilä Kimi 13,53; 4) Fält Joel 13,17; 5) Yli-Hannuksela Otso 12,51; 6) Katajamäki Noel 10,78; 7) Järvinen Paulus 9,37; 8) Väärämäki Ville 9,09; 9) Noppa Konsta 8,21; 10) Pienimäki Topias 7,34; 11) Vuorio Olavi 5,40; 12) Vekola Aaro 5,01; POJAT 9 40 m 1) Aitaneva Petteri 7,2; 2) Mäenpää Saveli 7,5; 3) Katajamäki Veeti 7,6; 4) Köykkä Vilho 7,7; Niemelä Jatu 7,7; 6) Kariluoma Saku 7,8; Hankaniemi Eetu 7,8; Mukkala Onni 7,8; 9) Järvinen Elias 8,2; 10) Joronen Aatu 8,3; 11) Mäenpää Eeli 8,5; Väärämäki Eetu 8,5; 13) Mikkola Weli 8,8; 14) Sihto Ville 11,0; POJAT 9 KUULA 1) Aitaneva Petteri 6,67; 2) Mäenpää Saveli 5,49; 3) Köykkä Vilho 4,85; 4) Järvinen Elias 4,65; 5) Katajamäki Veeti 4,46; 6) Kariluoma Saku 4,28; 7) Niemelä Jatu 4,08; 8) Väärämäki Eetu 4,06; 9) Hankaniemi Eetu 3,89; 10) Joronen Aatu 3,88; 11) Mikkola Weli 3,73; 12) Mäenpää Eeli 3,25; 13) Sihto Ville 2,65; POJAT 11 100 m 1) Latva-Koivisto Matias 14,5; 2) Lounela Henrik 15,8; 3) Tapanainen Mico 16,7; 4) Selkäinaho Emil 16,9; 5) Saari Juho 17,2; Mäkelä Ossi 17,2; 7) Pihlamo Mike 17,4; 8) Hosioja Aapo 17,5; 9) Säntti Kaapo 17,7; 10) Riihiluoma Niko 18,5; 11) Noppa Miska 19,1; Hankaniemi Juho 19,1; POJAT 11 PITUUS 1) Latva-Koivisto Matias 4,04; 2) Lounela Henrik 3,91; 3) Pihlamo Mike 3,54; 4) Säntti Kaapo 3,13; 5) Selkäinaho Emil 3,09; 6) Saari Juho 3,05; 7) Mäkelä Ossi 3,01; 8) Tapanainen Mico 3,00; 9) Hankaniemi Juho 2,66; 10) Riihiluoma Niko 2,48; POJAT 13 100 m 1) Mäki-Jouppila Juho 15,8; POJAT 13 PITUUS 1) Mäki-Jouppila Juho 3,12; POJAT 15 PITUUS 1) Viitala Aki 3,1; 800 m JUOKSU 1) Niemelä Jiina 2.54.0; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 3.07.0; 3) Selkäinaho Emil 3.11.0; 4) Neva-Keturi Jenni 3.21.0; 5) Tapanainen Mico 3.25.0; 6) Aitaneva Petteri 3.29.0; 7) Mukkala Aada 3.30.0; 8) Katajamäki Aleksi 3.36.0; 9) Katajamäki Veeti 3.36.0; 10) Mäki-Jouppila Juho 3.38.0; 11) Ojala Irina 3.40.0; 12) Viitala Annu 3.41.0; 13) Rauhala Julia 3.42.0; 14) Niemelä Jatu 3.43.0; 15) Mäkelä Neea 3.50.0; 16) Mukkala Onni 3.50.0; 17) Joronen Aatu 3.52.0; 18) Järvinen Saaga 3.57.0; 19) Katajamäki Noel 3.58.0; 20) Tuomisto Miina 4.03.0; 21) Yli-Hannuksela Otso 4.04.0; 22) Huhta-Koivisto Hermanni 4.05.0; 23) Viitala Aki 4.23.0; 24) Ketola Viivi 4.25.0; 25) Hankaniemi Juho 4.38.0; 26) Neva-Keturi Hilma 4.44.0; 27) Ketola Vilho 4.50.0; 28) Sihto Noora 4.58.0; 29) Sihto Ville 5.03.0; 30) Vuorio Olavi 5.27.0; OSALLISTAJAMÄÄRÄ 136

Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalanmäen kentältä 26.6.2017

TYTÖT 5 60 m
1) Heikkilä Minja-Maaria 15,4; 2) Issakoff Amanda 15,5; 3) Hosioja Enni 15,7; 4) Lehtinen Laura 16,3; 5) Neva-Keturi Alma 16,3; 6) Ojala Emmi 16,7; 7) Paasovaara Jenniina 16,9; 8) Mäkelä Lumina 17,3; 9) Mäkelä Ninni 17,6; 10) Laasanen Emma 18,8; 11) Tuomisto Henni 19,2; 12) Kurjenluoma Kerttu 19,4; 13) Kujala Mila 20,3; Kuljunlahti Sylvi 20,3; 15) Mäntylä Neela 21,1; 16) Mäki-Latvala Anni 23,7; 17) Kujala Isla 29,0; 18) Hakamaa Anni 29,6; 19) Oja-Lipasti Aino 41,1; TYTÖT 5 PITUUS 1) Issakoff Amanda 1,80; 2) Tuomisto Henni 1,65; 3) Mäkelä Ninni 1,62; 4) Hosioja Enni 1,59; 5) Ojala Emmi 1,45; 6) Lehtinen Laura 1,35; 7) Mäkelä Lumina 1,34; 8) Kurjenluoma Kerttu 1,22; 9) Neva-Keturi Alma 1,21; 10) Heikkilä Minja-Maaria 1,17; 11) Laasanen Emma 1,14; 12) Paasovaara Jenniina 1,11; 13) Kujala Mila 1,10; 14) Mäki-Latvala Anni 0,92; 15) Hakamaa Anni 0,69; 16) Kujala Isla 0,55; 17) Riihimäki Vilma 0,50; 18) Oja-Lipasti Aino 0,37; TYTÖT 7 60 m 1) Kankaanpää Katariina 12,1; 2) Kuljunlahti Venla 12,2; Latva-Koivisto Pihla 12,2; 4) Selkäinaho Carolina 12,5; 5) Viitamäki Camilla 12,8; 6) Paasovaara Jasmina 13,3; 7) Tolonen Aada 13,4; 8) Korkiamäki Ronja 13,6; 9) Korpela Hely 13,7; Mäenpää Emma 13,7; 11) Kettunen Oona 14,0; 12) Mäki-Latvala Ilona 14,4; Neva-Keturi Hilma 14,4; Niemistö Laura 14,4; 15) Riihimäki Venla 14,5; 16) Talasmäki Iida 14,6; 17) Keskimäki Oona 15,0; 18) Lehtinen Milena 16,8; 19) Välimaa Vilmiina 19,3; 20) Rantanen Aino 19,4; TYTÖT 7 PITUUS 1) Kankaanpää Katariina 2,78; 2) Viitamäki Camilla 2,70; 3) Kuljunlahti Venla 2,43; 4) Latva-Koivisto Pihla 2,37; 5) Paasovaara Jasmina 2,19; 6) Saxholm Aada 2,14; 7) Mäenpää Emma 2,04; 8) Keskimäki Oona 2,03; 9) Mäki-Latvala Ilona 1,95; 10) Neva-Keturi Hilma 1,94; 11) Riihimäki Venla 1,90; 12) Välimaa Vilmiina 1,80; 13) Talasmäki Iida 1,77; 14) Niemistö Laura 1,66; 15) Korpela Hely 1,65; 16) Kettunen Oona 1,64; Tolonen Aada 1,64; 18) Korkiamäki Ronja 1,59; 19) Lehtinen Milena 1,41; TYTÖT 9 60 m 1) Hautaniemi Anni 10,8; 2) Mäkelä Neea 11,0; Talala Siiri 11,0; 4) Murtola Enna 11,1; 5) Rauhala Julia 11,7; 6) Ylikojola Veera 11,9; Ojaluoma Noora 11,9; 8) Tallgren Serafina 12,1; 9) Ketola Viivi 12,4; 10) Tuomisto Miina 12,5; 11) Sihto Noora 14,7; TYTÖT 9 JUNKEIHÄS 1) Rauhala Julia 11,67; 2) Mäkelä Neea 11,54; 3) Hautaniemi Anni 10,13; 4) Talala Siiri 9,56; 5) Ylikojola Veera 8,47; 6) Ketola Viivi 7,64; 7) Murtola Enna 6,64; 8) Tallgren Serafina 4,76; 9) Sihto Noora 3,97; 10) Ojaluoma Noora 3,88; TYTÖT 11 60 m 1) Kivioja Susanna 9,9; 2) Jokelainen Maija 11,3; 3) Hautamäki Helmiina 11,9; TYTÖT 11 KEIHÄS 1) Hautamäki Helmiina 14,05; 2) Jokelainen Maija 11,99; TYTÖT 13 200m 1) Aitaneva Laura-Kaisa 32,1; 2) Ojala Irina 33,6; 3) Murtola Iiris 35,8; TYTÖT 13 KORKEUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 125; 2) Ojala Irina 120; 3) Murtola Iiris 120; 4) Viitala Annu 95; POJAT 5 60 m 1) Mäkelä Arttu 14,3; 2) Leppilahti Sami 14,7; 3) Ketola Vilho 15,9; 4) Koivuporras Akseli 16,1; Ahokas Eemeli 16,1; 6) Hööpakka Arsi 16,2; 7) Kivimäki Jimi 16,3; 8) Perälä Konsta 17,0; Viitamäki Luukas 17,0; 10) Mäkelä Valle 17,4; 11) Mäkelä Ville 17,5; 12) Leppinen Eetu 17,8; 13) Hirvonen Daniel 17,9; Myllärinen Matias 17,9; 15) Oikarainen Niklas 18,3; 16) Fält Frans 18,4; 17) Mäkelä Aleksi 19,3; 18) Yli-Kojola Vilho 19,6; 19) Oja-Lipasti Aku 19,8; 20) Kivimäki Luka 20,8; 21) Välimaa Venni 21,0; 22) Lehtiniemi Viljo 21,2; 23) Kivimäki Matias 21,5; Yli-Rahnasto Lauri 21,5; 25) Hirvonen Milo 23,1; Mäki-Latvala Jaakko 23,1; Ahokas Aatos 23,1; 28) Sihto Kalle 28,4; 29) Antila Viljami 28,5; 30) Leppinen Jimi 28,8; 31) Tapanainen Juho 29,0; 32) Perälä Veeti 30,1; 33) Nevala Juuso 32,6; 34) Korpela Sampo 35,7; 35) Puusti Reko 40,6; 36) Vilmunen Milo 42,6; 37) Lehtiniemi Toivo 1.22,6; POJAT 5 PITUUS 1) Leppilahti Sami 1,87; 2) Mäkelä Ville 1,68; 3) Hirvonen Daniel 1,67; 4) Mäkelä Arttu 1,57; 5) Ahokas Eemeli 1,56; 6) Oja-Lipasti Aku 1,48; Yli-Kojola Vilho 1,48; 8) Perälä Konsta 1,47; 9) Ketola Vilho 1,45; 10) Hirvonen Milo 1,40; Hööpakka Arsi 1,40; 12) Oikarainen Niklas 1,35; 13) Leppinen Eetu 1,30; 14) Mäkelä Aleksi 1,27; 15) Mäkelä Valle 1,25; 16) Koivuporras Akseli 1,20; Kivimäki Luka 1,20; 18) Myllärinen Matias 1,16; 19) Fält Frans 1,15; 20) Lehtiniemi Viljo 1,14; 21) Viitamäki Luukas 1,09; 22)Kivimäki Jimi 1,08; 23) Välimaa Venni 0,95; 24) Antila Viljami 0,94; 25) Mäki-Latvala Jaakko 0,90; 26) Kivimäki Matias 0,82; Yli-Rahnasto Lauri 0,82; 28) Perälä Veeti 0,74; 29) Leppinen Jimi 0,65; Sihto Kalle 0,65; 31) Puusti Reko 0,57; 32) Lehtiniemi Toivo 0,37; POJAT 7 60 m 1) Köykkä Veikko 11,0; 2) Katajamäki Noel 11,4; 3) Lammi Seimi 11,8; 4) Heikkilä Kimi 12,4; Oja-Luoma Joona 12,4; 6) Fält Joel 12,5; 7) Asunmaa Iisak 12,8; 8) Noppa Konsta 12,9; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 13,5; 10) Perkka Niilo 13,6; 11) Garbali Abel 13,8; 12) Lepistö Sulo 14,5; 13) Antila Elmeri 15,3; 14) Kurjenluoma Jaakko 16,6; 15) Vekola Aaro 17,0; 16) Yli-Rahnasto Matti 23,3; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,88; 2) Noppa Konsta 2,33; 3) Lepistö Sulo 2,30; 4) Perkka Niilo 2,28; 5) Katajamäki Noel 2,25; 6) Heikkilä Kimi 2,24; 7) Garbali Abel 2,22; 8) Fält Joel 2,18; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 2,14; 10) Lammi Seimi 2,08; 11) Asunmaa Iisak 1,98; 12) Kurjenluoma Jaakko 1,90; Vekola Aaro 1,90; 14) Antila Elmeri 1,80; 15) Oja-Luoma Joona 1,73; 16) Yli-Rahnasto Matti 1,14; POJAT 9 60 m 1) Aitaneva Petteri 10,1; 2) Mäki-Rautila Vilho 10,2; 3) Katajamäki Veeti 10,8; 4) Köykkä Vilho 11,2; 5) Lepistö Leo 11,4; 6) Garbali Emil 11,5; 7) Mattila Mauri 11,7; 8) Hankaniemi Eetu 12,0; 9) Joronen Aatu 12,3; 10) Järvinen Elias 12,5; Rinne Lassi 12,5; 12) Heikkilä Elias 12,6; 13) Mäenpää Eeli 12,9; 14) Sihto Ville 16,3; POJAT 9 JUNKEIHÄS 1) Aitaneva Petteri 18,09; 2) Lepistö Leo 10,68; 3) Köykkä Vilho 9,86; 4) Rinne Lassi 9,47; 5) Garbali Emil 9,37; 6) Hankaniemi Eetu 9,30; 7) Järvinen Elias 8,74; 8) Mattila Mauri 8,51; 9) Heikkilä Elias 7,68; 10) Joronen Aatu 7,35; 11) Sihto Ville 5,84; 12) Mäenpää Eeli 4,90; 13) Katajamäki Veeti 4,5; POJAT 11 60 m 1) Selkäinaho Emil 10,6; 2) Pihlamo Mike 10,8; 3) Mäkelä Ossi 11,2; 4) Tuomisto Lassi 11,3; Tapanainen Mico 11,3; 6) Viitala Ami 11,4; Rinne Misa 11,4; 8) Hosioja Aapo 11,5; 9) Noppa Miska 11,7; POJAT 11 KEIHÄS 1) Viitala Ami 21,86; 2) Pihlamo Mike 18,55; 3) Selkäinaho Emil 17,66; 4) Hautaniemi Antti 12,37; 5) Rinne Misa 11,47; 6) Tuomisto Lassi 10,84; 7) Tapanainen Mico 6,2; POJAT 13 200 m 1) Mäki-Rautila Johannes 33,5; 2) Mäki-Jouppila Juho 35,4; POJAT 13 KORKEUS 1) Mäki-Jouppila Juho 125; 2) Mäki-Rautila Johannes 115; POJAT 15 200 m 1) Talala Petteri 30,6 POJAT 15 KORKEUS 1) Talala Petteri 135; 2) Viitala Aki 100; 800 m JUOKSU 1) Mäki-Rautila Johannes 2.48.0; 2) Talala Petteri 2.57.0; 3) Mäki-Rautila Vilho 3.00.0; 4) Aitaneva Laura-Kaisa 3.11.0; 5) Selkäinaho Emil 3.16.0; 6) Köykkä Veikko 3.18.0; 7) Viitala Annu 3.24.0; 8) Aitaneva Petteri 3.29.0; 9) Mäki-Jouppila Juho 3.31.0; 10) Katajamäki Aleksi 3.36.0; 11) Katajamäki Veeti 3.39.0; 12) Rinne Misa 3.39.0; 13) Rauhala Julia 3.51.0; 14) Tuomisto Miina 3.53.0; 15) Tapanainen Mico 4.00.0; 16) Katajamäki Noel 4.01.0; 17) Mäkelä Neea 4.03.0; 18) Joronen Aatu 4.10.0; 19) Huhta-Koivisto Hermanni 4.12.0; 20) Viitala Ami 4.14.0; 21) Ketola Viivi 4.14.0; 22) Hautaniemi Anni 4.15.0; 23) Rinne Lassi 4.19.0; 24) Viitala Aki 4.32.0; 25) Talala Siiri 4.40.0; 26) Keskimäki Oona 4.46.0; 27) Korpela Hely 4.49.0; 28) Sihto Ville 4.57.0; 29) Ketola Vilho 5.13.0; 30) Sihto Noora 5.17.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 143
Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalan mäen kentältä 19.6.2017
PALKINNOT SPONSOROI S-RYHMÄN ILMAJOEN TOIMIPISTEET
S-MARKET KOSKENKORVA
S-MARKET ILMAJOKI
ABC ILMAJOKI
EEPEE AGRI ILMAJOKI

TYTÖT 5 40 m
1) Mäenpää Sivea 9,5; 2) Lehtinen Laura 10,1; 3) Heikkilä Minja-Maaria 10,4; 4) Asunmaa Aurora 10,5; 5) Neva-Keturi Alma 11,7; 6) Pakkala Minea 11,8;  Laasanen Emma 11,8; 8) Mäkelä Lumina 11,9;  Saari Jasmin 11,9;  Tuomisto Henni 11,9; 11) Mäkelä Ninni 12,2; 12) Kurjenluoma Kerttu 12,6; 13) Mäntylä Neela 13,2; 14) Pihlaja Kaarina 13,3; 15) Yli-Rasku Linnea 13,4;  Lassila Nelli 13,4; 17) Hatanpää Melina 13,8; 18) Yli-Karjanmaa Nelli 15,6; 19) Kariluoma Saaga 17,3; 20) Mäki-Latvala Anni 17,7; 21) Mäenpää Sire 17,9; 22) Asunmaa Serafiina 19,1; 23) Kivimäki Lilja 20,5; 24) Oja-Lipasti Aino 25,9; 25) Aro Sofia 33,1; 

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Tuomisto Henni 9,60; 2) Saari Jasmin 6,22; 3) Mäenpää Sivea 5,64; 4) Neva-Keturi Alma 5,12; 5) Mäkelä Ninni 4,98; 6) Asunmaa Aurora 4,38; 7) Pakkala Minea 3,75; 8) Lassila Nelli 3,55; 9) Lehtinen Laura 3,53; 10) Laasanen Emma 3,29; 11) Mäntylä Neela 3,25; 12) Pihlaja Kaarina 3,08; 13) Kurjenluoma Kerttu 2,90; 14) Yli-Karjanmaa Nelli 2,84; 15) Mäkelä Lumina 2,71; 16) Heikkilä Minja-Maaria 2,05; 17) Yli-Rasku Linnea 1,97; 18) Kivimäki Lilja 1,84; 19) Kariluoma Saaga 1,66; 20) Asunmaa Serafiina 1,59; 21) Mäenpää Sire 1,42; 22) Mäki-Latvala Anni 1,32; 23) Oja-Lipasti Aino 0,48; 

TYTÖT 7 40 m
1) Pakkala Mette 7,7; 2) Viitamäki Camilla 7,9; 3) Saukko Luminia 8,0; 4) Kariluoma Saana 8,1; 5) Harju Heta 8,2; 6) Kankaanpää Katariina 8,9; 7) Korkiamäki Ronja 9,1; 8) Kettunen Oona 9,2; 9) Tolonen Aada 9,4; 10) Mäki-Latvala Ilona 9,5; 11) Korpela Hely 9,7; 12) Talasmäki Iida 9,8;  Keskimäki Oona 9,8; 14) Saarela Venla 9,9; 15) Neva-Keturi Hilma 10,2; 16) Kokko Neea 10,6; 17) Neva-Keturi Joanna 10,9;  Välimaa Vilmiina 10,9; 19) Rantanen Aino 11,4; 

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Viitamäki Camilla 13,50; 2) Pakkala Mette 12,35; 3) Kankaanpää Katariina 12,10; 4) Saukko Luminia 11,80; 5) Saxholm Aada 9,45; 6) Harju Heta 9,05; 7) Korkiamäki Ronja 8,70; 8) Neva-Keturi Hilma 8,45; 9) Kokko Neea 8,15; 10) Kettunen Oona 7,40; 11) Korpela Hely 7,15;  Kariluoma Saana 7,15; 13) Tolonen Aada 7,00; 14) Keskimäki Oona 6,90; 15) Välimaa Vilmiina 6,55; 16) Neva-Keturi Joanna 6,25; 17) Saarela Venla 5,55; 18) Talasmäki Iida 4,50; 19) Rantanen Aino 4,10; 

TYTÖT 9 40 m
1) Mäkelä Neea 7,2;  Talala Siiri 7,2;  Pihlaja Elli 7,2;  Hautaniemi Anni 7,2; 5) Mäki-Latvala Aliisa 7,8;  Saari Juulia 7,8; 7) Ylikojola Veera 8,1; 8) Rauhala Julia 8,3; 9) Ketola Viivi 8,6; 10) Tuomisto Viia 8,7; 11) Sihto Noora 9,4; 

TYTÖT 9 PITUUS
1) Hautaniemi Anni 3,52; 2) Talala Siiri 3,06; 3) Mäkelä Neea 2,95;  Rauhala Julia 2,95; 5) Saari Juulia 2,91; 6) Pihlaja Elli 2,76; 7) Mäki-Latvala Aliisa 2,72; 8) Ketola Viivi 2,63; 9) Ylikojola Veera 2,56; 10) Tuomisto Viia 1,94; 11) Sihto Noora 1,61; 

TYTÖT 11  60 m
1) Lehtonen Aamu 10,2;  Vainionpää Iida 10,2; 3) Jokelainen Maija 11,3; 4) Hautamäki Helmiina 11,8; 5) Ala-Koskela Mikaela 12,3; 

TYTÖT 11  PITUUS
1) Lehtonen Aamu 3,39; 2) Jokelainen Maija 3,27; 3) Vainionpää Iida 3,15; 4) Hautamäki Helmiina 2,47; 5) Ala-Koskela Mikaela 2,42; 

TYTÖT 13  60 m
1) Ojala Irina 9,4; 

TYTÖT 13  KUULA
1) Ojala Irina 5,54; 

TYTÖT 15  60 m
1) Tuomisto Vilma 9,3; 

TYTÖT 15  KUULA
1) Tuomisto Vilma 6,73; 

POJAT 5 40 m
1) Leppilahti Sami 9,6; 2) Kortesmäki Veikko 9,9;  Mäkelä Arttu 9,9; 4) Ketola Vilho 10,8; 5) Kivimäki Jimi 11,0;  Mäkelä Valle 11,0; 7) Hirvonen Daniel 11,1;  Hööpakka Arsi 11,1; 9) Fält Frans 11,3;  Aro Aleksi 11,3; 11) Mäkelä Tapio 11,5;  Pitkämäki Jimi 11,5; 13) Viitamäki Luukas 11,8; 14) Leppinen Eetu 11,9; 15) Yli-Kojola Vilho 12,2; 16) Hirvonen Milo 12,5;  Perälä Konsta 12,5; 18) Oja-Lipasti Aku 12,7; 19) Honkala Severi 12,9; 20) Mäkelä Aleksi 13,0; 21) Lehtiniemi Viljo 13,2; 22) Kivimäki Matias 13,4; 23) Yli-Rahnasto Lauri 14,3; 24) Leppinen Jimi 17,9; 25) Perälä Veeti 21,7; 26) Vilmunen Milo 22,5; 27) Lehtiniemi Toivo 29,0; 28) Kokko Niilo 33,7; 29) Antila Viljami 41,9; 

POJAT 5  PALLONHEITTO
1) Aro Aleksi 11,50; 2) Leppilahti Sami 10,86; 3) Hirvonen Daniel 10,30; 4) Ketola Vilho 9,30; 5) Mäkelä Arttu 7,62; 6) Tapanainen Miro 6,96; 7) Pitkämäki Jimi 6,45; 8) Kivimäki Jimi 5,85; 9) Mäkelä Tapio 5,50; 10) Perälä Konsta 5,19; 11) Fält Frans 5,10; 12) Honkala Severi 4,78; 13) Kortesmäki Veikko 4,53; 14) Hööpakka Arsi 4,52; 15) Leppinen Eetu 4,43; 16) Yli-Rahnasto Lauri 4,27; 17) Mäkelä Valle 4,20; 18) Hirvonen Milo 3,85; 19) Lehtiniemi Viljo 3,57; 20) Oja-Lipasti Aku 3,39; 21) Yli-Kojola Vilho 3,24; 22)Kivimäki Matias 3,21; 23)Viitamäki Luukas 2,76; 24) Antila Viljami 2,60; 25) Tapanainen Juho 2,47; 26) Kokko Niilo 2,22; 27) Leppinen Jimi 1,53; 28) Perälä Veeti 1,10; 29) Lehtiniemi Toivo 0,40;

POJAT 7 40 m
1) Köykkä Veikko 7,7; 2) Katajamäki Noel 7,8; 3) Noppa Konsta 8,3;  Heikkilä Kimi 8,3;  Asunmaa Iisak 8,3; 6) Fält Joel 8,4; 7) Huhta-Koivisto Hermanni 9,1;  Mäenpää Kunto 9,1; 9) Garbali Abel 9,2; 10) Kurjenluoma Jaakko 9,4; 11) Kytölä Leevi 9,8; 12) Kulmala Lauri 10,1; 13) Vekola Aaro 10,4; 14) Sipilä Martti 13,2; 15) Yli-Rahnasto Matti 15,2; 

POJAT 7  PALLONHEITTO
1) Köykkä Veikko 20,60; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 19,25; 3) Asunmaa Iisak 17,30; 4) Mäenpää Kunto 16,55; 5) Katajamäki Noel 14,20; 6) Fält Joel 13,80; 7) Noppa Konsta 13,35; 8) Heikkilä Kimi 12,90; 9) Sipilä Martti 10,98; 10) Garbali Abel 10,50; 11) Kurjenluoma Jaakko 9,20; 12) Vekola Aaro 8,95; 13) Yli-Rahnasto Matti 8,46; 14) Kulmala Lauri 5,73; 15) Kytölä Leevi 5,63; 

POJAT 9  40 m
1) Mäkelä Matti 7,1; 2) Katajamäki Veeti 7,3; 3) Köykkä Vilho 7,5; 4) Garbali Emil 7,7; 5) Heikkilä Elias 8,0;  Järvinen Elias 8,0;  Kariluoma Saku 8,0; 8) Hankaniemi Eetu 8,1; 9) Gardemeister Remu 8,5; 10) Löppönen Onni 8,7; 11) Honkala Urho 8,8; 12) Joronen Aatu 8,9; 13) Mäenpää Eeli 9,5; 14) Sihto Ville 10,8; 

POJAT 9 PITUUS
1) Mäkelä Matti 3,30; 2) Köykkä Vilho 3,05; 3) Garbali Emil 2,77; 4) Katajamäki Veeti 2,71; 5) Heikkilä Elias 2,57;  Järvinen Elias 2,57;  Kariluoma Saku 2,57; 8) Hankaniemi Eetu 2,56; 9) Löppönen Onni 2,48; 10) Mäenpää Eeli 2,38; 11) Joronen Aatu 2,28; 12) Gardemeister Remu 2,16; 13) Sihto Ville 2,10; 

POJAT 11  60 m
1) Gardemeister Joni 10,5; 2) Tolonen Aatu 10,7; 3) Pihlamo Mike 11,1; Saari Juho 11,1; 5) Tapanainen Mico 11,2; 6) Noppa Miska 11,7; 7) Hankaniemi Juho 12,0; 

POJAT 11  PITUUS
1) Pihlamo Mike 3,62; 2) Tapanainen Mico 3,33; 3) Gardemeister Joni 3,15; 4) Mäenpää Severi 3,04; 5) Saari Juho 2,90; 6) Tolonen Aatu 2,89; 7) Noppa Miska 2,83; 8)Tuomisto Lassi 2,81;  9)Hankaniemi Juho 2,80; 

POJAT 13  60 m
1) Saarela Kaapo 9,5; 2) Pihlajaniemi Otto 9,6; 3) Tolonen Aaron 9,7; 4) Mäki-Jouppila Juho 10,1; 

POJAT 13  KUULA
1) Luoma Erno 7,64; 2) Saarela Kaapo 7,09; 3) Mäki-Jouppila Juho 5,96; 

POJAT 15  KUULA
1) Viitala Aki 9,00;

800 m JUOKSU
1) Pihlajaniemi Otto 3.05.0; 2) Pihlajaniemi Pasi 3.12.0; 3) Lehtonen Eetu 3.18.0; 4) Tuomisto Vilma 3.21.0; 5) Köykkä Veikko 3.25.0; 6) Ojala Irina 3.38.0; 7) Tapanainen Mico 3.39.0; 8) Mäki-Jouppila Juho 3.41.0; 9) Katajamäki Aleksi 3.42.0; 10) Rauhala Julia 3.49.0; 11) Pihlaja Elli 3.51.0; 12) Joronen Aatu 3.58.0; 13) Katajamäki Veeti 3.59.0; 14) Mäkelä Neea 4.00.0; 15) Katajamäki Noel 4.02.0; 16) Huhta-Koivisto Hermanni 4.05.0; 17) Luoma Erno 4.10.0; 18) Ketola Viivi 4.12.0; 19) Pakkala Mette 4.17.0; 20) Viitala Aki 4.20.0; 21) Mäenpää Eeli 4.22.0; 22) Talala Siiri 4.23.0; 23) Saari Juulia 4.23.0; 24) Hankaniemi Juho 4.33.0; 25) Keskimäki Oona 4.46.0;  Korpela Hely 4.46.0; 27) Harju Heta 4.55.0; 28) Sihto Ville 5.18.0; 29) Sihto Noora 5.41.0;  Ketola Vilho 5.41.0; 31) Noppa Konsta 6.40.0; 32) Ala-Koskela Mikaela 6.49.0; 33) Asunmaa Iisak 7.03.0; 34) Noppa Miska 7.12.0; 

OSALLISTUJAMÄÄRÄ  138   
     

Yhteistyössä:








TYTÖT 5 60 m
1) Lehtinen Laura 15,5; 2) Saari Jasmin 15,6; 3) Heikkilä Minja-Maaria 16,1; 4) Tuomisto Henni 17,3; 5) Mäkelä Lumina 18,2; 6) Neva-Keturi Alma 19,2; 7) Mäkelä Ninni 21,4; 8) Riihimäki Vilma 22,3; 9) Mäntylä Neela 23,5; 10) Korpi-Kaija Iida 25,4; 11) Mäki-Latvala Anni 29,0; 12) Hakamaa Anni 29,3; TYTÖT 5 PITUUS 1) Tuomisto Henni 1,62; 2) Saari Jasmin 1,58; 3) Mäkelä Lumina 1,54; 4) Mäkelä Ninni 1,50; 5) Lehtinen Laura 1,35; 6) Neva-Keturi Alma 1,30; 7) Heikkilä Minja-Maaria 1,15; 8) Mäki-Latvala Anni 0,85; Hakamaa Anni 0,85; 10) Korpi-Kaija Iida 0,79; 11) Mäntylä Neela 0,73; 12) Riihimäki Vilma 0,53; TYTÖT 7 60 m 1) Koskenkorva Taimi 11,8; 2) Camilla Viitamäki 12,0; 3) Haapala Emmi 12,9; 4) Korkiamäki Ronja 13,9; Tolonen Aada 13,9; 6) Niemistö Laura 14,2; Riihimäki Venla 14,2; 8) Kettunen Oona 14,4; Saarela Venla 14,4; 10) Neva-Keturi Hilma 14,5; 11) Rinta Viivi 14,9; 12) Rantanen Aino 23,8; TYTÖT 7 PITUUS 1) Camilla Viitamäki 2,67; 2) Haapala Emmi 2,14; 3) Niemistö Laura 2,06; 4) Koskenkorva Taimi 2,02; 5) Korkiamäki Ronja 1,79; 6) Rinta Viivi 1,73; 7) Riihimäki Venla 1,72; 8) Neva-Keturi Hilma 1,68; 9) Mäki-Latvala Ilona 1,66; 10) Saarela Venla 1,56; 11) Kettunen Oona 1,46; 12) Tolonen Aada 1,38; 13) Rantanen Aino 1,04; TYTÖT 9 60 m 1) Mäkelä Neea 11,0; 2) Päivärinta Venla 11,4; 3) Rauhala Julia 11,5; 4) Mäki-Latvala Aliisa 11,7; 5) Ketola Viivi 11,9; 6) Ylikojola Veera 12,5; 7) Tuomisto Viia 12,6; 8) Tuomisto Miina 13,2; 9) Sihto Noora 15,4; TYTÖT 9 KORKEUS 1) Päivärinta Venla 95; 2) Mäkelä Neea 85; 3) Rauhala Julia 80; 4) Ketola Viivi 75; 5) Ylikojola Veera 70; TYTÖT 11 60 m 1) Vainionpää Iida 10,1; 2) Lehtonen Aamu 10,2; 3) Hautamäki Helmiina 12,5; TYTÖT 11 KUULA 1) Lehtonen Aamu 6,29; 2) Hautamäki Helmiina 4,37; 3) Vainionpää Iida 3,96; TYTÖT 13 200 m 1) Ojala Irina 33,7; 2) Viitala Annu 36,8; TYTÖT 13 KEIHÄS 1) Ojala Irina 13,14; 2) Viitala Annu 11,01; TYTÖT 15 KEIHÄS 1) Tuomisto Vilma 17,21; POJAT 5 60 m 1) Leppilahti Sami 14,7; 2) Mäkelä Arttu 15,0; 3) Ketola Vilho 16,0; 4) Hirvonen Daniel 16,2; 5) Koskenkorva Kaapo 16,8; 6) Mäkelä Tapio 17,0; 7) Leppinen Eetu 18,0; Mäkelä Valle 18,0; 9) Perälä Konsta 18,3; 10) Kivimäki Jimi 18,4; 11) Oja-Lipasti Aku 18,7; 12) Tapanainen Miro 19,9; Rinta Eemil 19,9; 14) Mäkelä Aleksi 21,1; 15) Lehtiniemi Viljo 22,3; 16) Kivimäki Matias 23,5; 17) Hirvonen Milo 25,0; 18) Leppinen Jimi 30,6; 19) Antila Viljami 41,3; 20) Lehtiniemi Toivo 55,0; POJAT 5 PITUUS 1) Leppilahti Sami 1,90; Mäkelä Arttu 1,90; 3) Hirvonen Daniel 1,85; 4) Ketola Vilho 1,45; 5) Leppinen Eetu 1,35; 6) Hirvonen Milo 1,30; Oja-Lipasti Aku 1,30; 8) Perälä Konsta 1,25; 9) Kivimäki Jimi 1,20; Mäkelä Valle 1,20; 11) Mäkelä Tapio 1,05; 12) Koskenkorva Kaapo 1,00; 13) Lehtiniemi Viljo 0,95; 14) Antila Viljami 0,80; 15) Kivimäki Matias 0,75; 16) Leppinen Jimi 0,70; Rinta Eemil 0,70; 18) Perälä Veeti 0,45; 19) Lehtiniemi Toivo 0,35; 20) Mäkelä Aleksi 0,2; POJAT 7 60 m 1) Katajamäki Noel 11,4; 2) Köykkä Veikko 11,8; 3) Heikkilä Kimi 12,2; 4) Noppa Konsta 12,5; 5) Perkka Niilo 12,8; 6) Garbali Abel 13,1; 7) Huhta-Koivisto Hermanni 13,2; 8) Mäenpää Kunto 14,2; 9) Antila Elmeri 18,3; Vekola Aaro 18,3; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,94; 2) Katajamäki Noel 2,84; 3) Noppa Konsta 2,40; 4) Perkka Niilo 2,33; 5) Huhta-Koivisto Hermanni 2,22; 6) Heikkilä Kimi 2,13; 7) Garbali Abel 2,08; 8) Vekola Aaro 1,90; 9) Antila Elmeri 1,65; 10) Mäenpää Kunto 1,77; POJAT 9 60 m 1) Mäkelä Matti 10,7; 2) Katajamäki Veeti 11,5; 3) Garbali Emil 11,7; 4) Mäenpää Eeli 11,9; 5) Mikkola Weli 12,0; 6) Joronen Aatu 12,2; 7) Jalava Jimi 12,3; 8) Sihto Ville 15,9; POJAT 9 KORKEUS 1) Garbali Emil 85; 2) Mikkola Weli 80; 3) Jalava Jimi 80; 4) Katajamäki Veeti 70; 5) Sihto Ville 70; POJAT 11 60 m 1) Pihlamo Mike 10,5; 2) Saari Juho 10,8; Tapanainen Mico 10,8; 4) Tolonen Aatu 11,0; 5) Tuomisto Lassi 11,3; 6) Rinne Misa 11,4; 7) Noppa Miska 11,5; 8) Hankaniemi Juho 11,5; POJAT 11 KUULA 1) Tuomisto Lassi 7,38; 2) Pihlamo Mike 6,07; 3) Rinne Misa 6,01; 4) Hankaniemi Juho 5,63; 5) Saari Juho 5,38; 6) Tapanainen Mico 4,34; POJAT 13 200 m 1) Perkka Akseli 33,5; 2) Tolonen Aaron 33,7; 3) Perkka Lauri 34,4; 4) Mäki-Jouppila Juho 34,6; POJAT 13 KEIHÄS 1) Perkka Lauri 23,82; 2) Perkka Akseli 22,52; 3) Mäki-Jouppila Juho 16,63; POJAT 15 300 m 1) Tuomisto Jesse 47,8 2) Perkka Joonas 51,0 3) Takamaa Juho 1.02,0 POJAT 15 KEIHÄS 1) Perkka Joonas 34,51; 2) Takamaa Juho 27,17; 3) Viitala Aki 26,25; 4) Tuomisto Jesse 22,00; 800 m JUOKSU 1) Syväniemi Aaro 2.51.0; 2) Perkka Joonas 2.59.0; 3) Tuomisto Jesse 3.04.0; 4) Ojala Leena 3.13.0; 5) Perkka Lauri 3.15.0; 6) Lehtonen Eetu 3.19.0; 7) Takamaa Juho 3.29.0; 8) Viitala Annu 3.30.0; 9) Tuomisto Vilma 3.31.0; 10) Ojala Irina 3.34.0; 11) Perkka Akseli 3.35.0; 12) Mäki-Jouppila Juho 3.35.0; 13) Rinne Misa 3.39.0; 14) Katajamäki Aleksi 3.40.0; 15) Tapanainen Mico 3.45.0; 16) Lehtonen Aamu 3.47.0; 17) Mäkelä Neea 3.49.0; 18) Rauhala Julia 3.53.0; 19) Katajamäki Veeti 3.53.0; 20) Tuomisto Miina 3.59.0; 21) Perkka Niilo 3.59.0; 22) Joronen Aatu 4.02.0; 23) Ketola Viivi 4.07.0; 24) Mäenpää Eeli 4.09.0; 25) Katajamäki Noel 4.09.0; 26) Huhta-Koivisto Hermanni 4.11.0; 27) Tuomisto Lassi 4.14.0; 28) Viitala Aki 4.18.0; 29) Hankaniemi Juho 4.46.0; 30) Sihto Ville 5.14.0; 31) Ketola Vilho 5.46.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 93

KOSKENKORVAN SARJAKILPAILUT 5.6.2017 Honkalanmäen kentällä

TYTÖT 5 40 m
1) Issakoff Amanda 10,4; Mäenpää Sivea 10,4; 3) Saari Jasmin 10,6; 4) Lehtinen Laura 10,8; 5) Tuomisto Henni 11,6; 6) Niemelä Jila 11,7; 7) Mäkelä Lumina 12,4; 8) Mäntylä Neela 13,6; 9) Heikkilä Minja-Maaria 13,7; 10) Riihimäki Vilma 14,4; 11) Mäkelä Ninni 15,9; 12) Korpi-Kaija Iida 18,0; 13) Mäki-Latvala Anni 20,0; 14) Hakamaa Anni 20,6; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäenpää Sivea 7,04; 2) Issakoff Amanda 6,83; 3) Mäkelä Ninni 5,07; 4) Lehtinen Laura 4,24; 5) Saari Jasmin 4,16; 6) Mäntylä Neela 3,37; 7) Niemelä Jila 3,09; 8) Mäkelä Lumina 3,04; 9) Heikkilä Minja-Maaria 3,03; 10) Korpi-Kaija Iida 1,78; 11) Hakamaa Anni 1,62; 12) Mäki-Latvala Anni 1,54; TYTÖT 7 40 m 1) Camilla Viitamäki 8,2; 2) Kankaanpää Katariina 8,4; 3) Karvonen Adeliina 9,1; 4) Korkiamäki Ronja 9,2; 5) Paasovaara Jasmina 9,2; Tolonen Aada 9,2; 7) Mäenpää Emma 9,5; 8) Korpela Hely 9,6; 9) Riihimäki Venla 9,8; 10) Niemistö Laura 9,9; 11) Kettunen Oona 10,0; Neva-Keturi Hilma 10,0; 13) Rantanen Aino 12,5; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Kankaanpää Katariina 14,55; 2) Camilla Viitamäki 10,73; 3) Neva-Keturi Hilma 10,14; Paasovaara Jasmina 10,14; 5) Korpela Hely 8,50; 6) Karvonen Adeliina 7,98; 7) Korkiamäki Ronja 7,58; 8) Niemistö Laura 7,32; 9) Kettunen Oona 6,80; 10) Mäenpää Emma 6,63; 11) Tolonen Aada 6,47; 12) Riihimäki Venla 5,06; 13) Rantanen Aino 4,51; 14) Mäki-Latvala Ilona 2,68; TYTÖT 9 40 m 1) Mäkelä Neea 7,4; Talala Siiri 7,4; 3) Päivärinta Venla 7,6; Rauhala Julia 7,6; 5) Mäki-Latvala Aliisa 8,1; 6) Ketola Viivi 8,2; 7) Saari Juulia 8,3; Ylikojola Veera 8,3; 9) Tuomisto Miina 9,0; 10) Sihto Noora 9,9; TYTÖT 9 KUULA 1) Rauhala Julia 5,08; 2) Talala Siiri 4,64; 3) Saari Juulia 3,96; 4) Päivärinta Venla 3,83; 5) Ketola Viivi 3,54; 6) Ylikojola Veera 3,43; 7) Mäki-Latvala Aliisa 3,18; 8) Mäkelä Neea 2,96; 9) Sihto Noora 2,94; TYTÖT 11 60 m 1) Niemelä Jiina 10,2; 2) Jokelainen Maija 10,9; 3) Hautamäki Helmiina 12,9; TYTÖT 11 KORKEUS 1) Jokelainen Maija 105; 2) Niemelä Jiina 100; 3) Issakoff Rebekka 85; 4) Hautamäki Helmiina 80; TYTÖT 13 60 m 1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,3; 2) Viitala Annu 11,6; TYTÖT 13 PITUUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,20; 2) Viitala Annu 2,85; TYTÖT 15 100 m 1) Tuomisto Vilma 16,3; TYTÖT 15 PITUUS 1) Tuomisto Vilma 3,81; POJAT 5 40 m 1) Kortesmäki Veikko 9,9; 2) Leppilahti Sami 10,2; 3) Hirvonen Daniel 11,2; 4) Kivimäki Jimi 11,5; Viitamäki Luukas 11,5; 6) Fält Frans 11,6; 7) Ketola Vilho 11,7; 8) Perälä Konsta 12,0; 9) Mäkelä Valle 12,1; 10) Hirvonen Milo 12,3; 11) Leppinen Eetu 12,4; 12) Oja-Lipasti Aku 13,0; 13) Lehtiniemi Viljo 13,7; 14) Karvonen Daniel 14,4; 15) Kivimäki Matias 14,8; 16) Antila Viljami 15,2; 17) Vilmunen Milo 18,9; 18) Leppinen Jimi 19,5; 19) Perälä Veeti 32,2; 20) Lehtiniemi Toivo 34,5; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Kivimäki Jimi 9,57; 2) Hirvonen Daniel 9,17; 3) Oja-Lipasti Aku 8,36; 4) Leppilahti Sami 8,18; 5) Ketola Vilho 5,01; 6) Hirvonen Milo 4,97; 7) Leppinen Eetu 4,75; 8) Fält Frans 4,05; 9) Mäkelä Valle 3,90; 10) Perälä Konsta 3,89; 11) Karvonen Daniel 3,83; 12) Viitamäki Luukas 3,50; 13) Kivimäki Matias 3,09; 14) Lehtiniemi Viljo 2,99; 15) Leppinen Jimi 2,01; 16) Antila Viljami 2,00; 17) Perälä Veeti 1,23; 18) Vilmunen Milo 0,55; 19) Lehtiniemi Toivo 0,37; POJAT 7 40 m 1) Köykkä Veikko 7,9; Katajamäki Noel 7,9; 3) Noppa Konsta 8,2; 4) Heikkilä Kimi 8,3; Lammi Seimi 8,3; 6) Fält Joel 8,5; Issakoff Nooa 8,5; 8) Mäenpää Kunto 8,7; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 9,3; 10) Antila Elmeri 10,0; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Huhta-Koivisto Hermanni 19,08; 2) Köykkä Veikko 18,53; 3) Lammi Seimi 17,06; 4) Mäenpää Kunto 14,91; 5) Fält Joel 14,84; 6) Katajamäki Noel 14,77; 7) Issakoff Nooa 14,25; 8) Heikkilä Kimi 10,90; 9) Noppa Konsta 12,55; 10) Antila Elmeri 7,44; POJAT 9 40 m 1) Aitaneva Petteri 7,1; 2) Mäenpää Saveli 7,3; 3) Katajamäki Veeti 7,5; 4) Köykkä Vilho 7,5; 5) Niemelä Jatu 7,9; 6) Rinne Lassi 8,6; 7) Joronen Aatu 8,7; 8) Mikkola Weli 9,6; 9) Sihto Ville 11,1; POJAT 9 KUULA 1) Aitaneva Petteri 6,54; 2) Köykkä Vilho 4,94; 3) Mäenpää Saveli 4,81; Rinne Lassi 4,81; 5) Katajamäki Veeti 4,39; 6) Niemelä Jatu 4,23; 7) Mikkola Weli 3,58; 8) Joronen Aatu 3,45; 9) Mäenpää Eeli 3,37; 10) Sihto Ville 2,22; POJAT 11 60 m 1) Latva-Koivisto Matias 9,6; 2) Noppa Miska 10,6; 3) Tapanainen Mico 10,7; 4) Issakoff Vili 10,8; Pihlamo Mike 10,8; 6) Tolonen Aatu 11,0; 7) Tuomisto Lassi 11,6; 8) Hankaniemi Juho 11,8; 9) Viitala Ami 12,0; POJAT 11 KORKEUS 1) Latva-Koivisto Matias 105; 2) Pihlamo Mike 105; 3) Viitala Ami 95; 4) Hankaniemi Juho 90; 5) Tuomisto Lassi 90; 6) Tapanainen Mico 90; POJAT 13 60 m 1) Tolonen Aaron 9,5; 2) Mäki-Jouppila Juho 9,9; 3) Huikku Niklas 11,1; POJAT 13 PITUUS 1) Mäki-Jouppila Juho 3,15; 2) Huikku Niklas 2,98; POJAT 15 100 m 1) Hietaharju Niko 13,0 2) Tuomisto Jesse 14,4 POJAT 15 PITUUS 1) Hietaharju Niko 4,40; 2) Tuomisto Jesse 4,48; 3) Viitala Aki 2,98; 800 m JUOKSU 1) Niemelä Jiina 2.57.0; 2) Hietaharju Niko 3.03.0; 3) Tuomisto Jesse 3.03.0; 4) Aitaneva Laura-Kaisa 3.08.0; 5) Latva-Koivisto Ari 3.14.0; 6) Viitala Annu 3.23.0; 7) Köykkä Veikko 3.28.0; 8) Aitaneva Petteri 3.33.0; 9) Tapanainen Mico 3.33.0; 10) Katajamäki Aleksi 3.47.0; 11) Latva-Koivisto Matias 3.48.0; 12) Mäki-Jouppila Juho 3.48.0; 13) Joronen Aatu 3.48.0; 14) Viitala Aki 3.57.0; 15) Jokelainen Maija 4.05.0; 16) Rauhala Julia 4.09.0; 17) Issakoff Vili 4.09.0; 18) Huhta-Koivisto Hermanni 4.10.0; 19) Niemelä Jatu 4.11.0; 20) Tuomisto Miina 4.12.0; 21) Hankaniemi Juho 4.12.0; 22) Mäkelä Neea 4.13.0; 23) Katajamäki Veeti 4.15.0; 24) Ketola Viivi 4.16.0; 25) Mäki-Latvala Aliisa 4.16.0; 26) Katajamäki Noel 4.24.0; 27) Talala Siiri 4.25.0; 28) Rinne Lassi 4.26.0; 29) Mäenpää Kunto 4.38.0; 30) Sihto Noora 5.31.0; 31) Sihto Ville 5.46.0; 32) Issakoff Amanda 6.10.0; 33) Ketola Vilho 8.35.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 100

Koskenkorvan Urheilijoiden kauden päätöstilaisuus Koskenkorvan Urheilutalolla 4.12.2016 klo 14.00.

Koskenkorvan Sarjakilpailujen palkittavat

 

7 tai 8 kertaa osallistuneet

 

Tytöt 5

Issakoff Amanda

Kariluoma Saana

Laasanen Emma

Niemelä Jila

Paasovaara Jenniina

Saarela Venla

Saari Jasmin

Tolonen Aada

 

Pojat 5

Lehtiniemi Viljo

Ojala Jesse

Perälä Konsta

 

Tytöt 7

Kuusisto Nelli

Mäenpää Emma

Paasovaara Jasmina

Saari Juulia

Saxholm Aada

Ylikojola Veera

 

Pojat 7

Issakoff Nooa

Joronen Aatu

Järvinen Elias

Katajamäki Noel

Katajamäki Veeti

Köykkä Veikko

Loppi Vilho

Niemelä Jatu

Noppa Konsta

Ojala Veeti

Perkka Niilo

Sihto Ville

 

Tytöt 9

Niemelä Jiina

Päivärinta Venla

Vainionpää Iida

 

Pojat 9

Köykkä Vilho

Mikkola Weli

 

Tytöt 11

Hautamäki Helmiina

Lehtonen Aamu

Mäenpää Sanja

 

Pojat 11

Latva-Koivisto Matias

Lounela Henrik

Pihlamo Mike

Tuomisto Lassi

 

Tytöt 13

Tuomisto Vilma

 

Pojat 13

Mäenpää Niko

 

Pojat 15

Hietaharju Niko

Viitala Aki

 

9 kertaa osallistuneet

 

Tytöt 5

Heikkilä Minja-Maaria

Kettunen Oona

Mäntylä Neela

Neva-Keturi Alma

Neva-Keturi Hilma

Rantanen Aino

 

Pojat 5

Ketola Vilho

 

Tytöt 7

Kankaanpää Katariina

Ketola Viivi

Korkiamäki Ronja

Korpela Hely

Niemistö Laura

Viitamäki Camilla

 

Pojat 7

Hankaniemi Eetu

Heikkilä Kimi

Huhta-Koivisto Hermanni

Mäenpää Eeli

 

Tytöt 9

Rauhala Julia

 

Pojat 9

Aitaneva Petteri

Tapanainen Mico

Viitala Ami

 

Tytöt 11

Viitala Annu

 

Pojat 11

Hankaniemi Juho

Mäki-Jouppila Juho

 

Tytöt 13

Aitaneva Laura-Kaisa

 

Pojat 13

Saarela Kaapo

 

800 m, 9 kertaa osallistuneet

Aitaneva Laura-Kaisa

Aitaneva Petteri

Hankaniemi juho

Huhta-Koivisto Hermanni

Ketola Viivi

Mäki-Jouppila Juho

Rauhala Julia

Tapanainen Mico

Viitala Annu

 

Ryhtityttö Sanni Säntti

Ryhtipoika Ari Latva-Koivisto

Jari Mäki -palkinto Merja Viitala

Ranking-pisteissä kolme eniten pisteitä saanutta:

Tytöt :

1. Annika Latva-Koivisto 34 p.,

2. Laura-Kaisa Aitaneva 17 p.,

3. Ei jaeta.

Pojat:

1. Ari Latva-Koivisto ja Matias Latva-Koivisto 20 p.,

3. Petteri Aitaneva 18 p.

 

 

Kisat yhteistyössä:

Duudsonit Activity park

Ilmajoki-Lehti

Kou YU-Jaosto

 

Kaikille osallistujille vapaalippu Duudsonit Activity Parkiin

 

 

 

TYTÖT 3 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40m
1) Mäntylä Neela 15,9; Mäkelä Lumina 15,9; 3) Soininen Ellinoora 18,3; 4) Plattonen Angel 21,0; 5) Hatanpää Melina 21,6; 6) Korpikaija Iida 22,6; 7) Saloniemi Kerttu 25,8; Kuljunlahti Sylvi 25,8; 9) Hakamaa Anni 27,0; 10) Mäkelä Ninni 28,5; 11) Ketelä Lotta 29,5; 12) Pellonpää Eerika 30,5; 13) Sissala Elessa 36,0; 14) Riihimäki Vilma 36,6; 15) Mäenpää Sire 37,6; 16) Hautamäki Adessa 38,7; 17) Pärynen Elsa 43,3; 18) Uitto Emilia 1.12,1;


TYTÖT 3 PALLONHEITTO
1) Mäntylä Neela 4,26; 2) Pärynen Elsa 3,30; 3) Mäkelä Ninni 3,14; 4) Mäkelä Lumina 2,75; 5) Hakamaa Anni 1,95; 6) Sissala Elessa 1,93; 7) Hatanpää Melina 1,83; 8) Hautamäki Adessa 1,68; 9) Korpikaija Iida 1,47; 10) Saloniemi Kerttu 1,40; 11) Riihimäki Vilma 1,20; 12) Ketelä Lotta 1,05; 13) Pellonpää Eerika 0,93; 14) Mäenpää Sire 0,90; 15) Uitto Emilia 0,47;

 

TYTÖT 5 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40m
1) Harju Heta 10,0; 2) Metsäranta Julia 11,3; 3) Hietaoja Aino 11,7; 4) Issakoff Amanda 11,8; Ristiluoma Elli 11,8; 6) Lehtinen Milena 11,9; 7) Saari Jasmin 12,1; 8) Mäenpää Sivea 12,2; 9) Riihimäki Venla 12,3; 10) Varismäki Kerttu 12,7; 11) Majaniemi Lumina 13,0; 12) Hautala Ella 13,2; Kurikka Elli-Noora 13,2; 14) Mäntymäki Aada 13,3; 15) Udelius Anni 13,7; Perälä Heini 13,7; Ojala Emmi 13,7; 18) Uusimäki Ilona 13,9; 19) Viljanmaa Unna 14,4; 20) Stenberg Lila 14,6; Valli Aada 14,6; 22) Äijö Aliina 14,9; 23) Hautamäki Iida 15,0; 24) Valli Emilia 15,2; 25) Åkerman Venla 16,3; 26) Lähteenmaa Helmi 16,7; 27) Aalto Eevi 17,0; 28) Rosenvall Pinja 21,2; 29) Niemelä Jila 33,2;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Harju Heta 8,44; 2) Hietaoja Aino 8,42; 3) Udelius Anni 7,48; 4) Ristiluoma Elli 7,43; 5) Perälä Heini 7,34; 6) Äijö Aliina 6,98; 7) Ojala Emmi 6,73; 8) Riihimäki Venla 6,36; 9) Lehtinen Milena 6,33; 10) Varismäki Kerttu 6,20; 11) Åkerman Venla 6,06; 12) Viljanmaa Unna 5,94; 13) Lähteenmaa Helmi 5,06; 14) Aalto Eevi 5,04; 15) Mäenpää Sivea 5,01; 16) Niemelä Jila 4,99; 17) Issakoff Amanda 4,82; 18) Kurikka Elli-Noora 4,70; 19) Hautala Ella 4,31; 20) Uusimäki Ilona 4,27; 21) Stenberg Lila 4,18; 22) Hölsö Vilma 4,16; 23) Mäntymäki Aada 4,13; 24) Valli Emilia 4,07; 25) Metsäranta Julia 3,78; 26) Saari Jasmin 3,49; 27) Hautamäki Iida 3,37; 28) Majaniemi Lumina 2,99;


TYTÖT 7 40 m
1) Lähdesmäki Isabella 7,8; 2) Viitamäki Camilla 7,9; 3) Åkerman Neea 8,0; 4) Mäkelä Neea 8,1; 5) Kankaanpää Katariina 8,3; Ruotsalainen Neea 8,3; 7) Kukkonen Serafia 8,5; 8) Mäntymäki Viivi 8,6; Mäkelä Senni 8,6; 10) Hautala Melina 8,7; 11) Ristiluoma Alisa 8,8; 12) Plattonen Yelina 8,9; 13) Saloniemi Siiri 9,0; 14) Kurikka Anna-Maria 9,2; 15) Tuomisto Viia 9,3; 16) Latvatalo Saara 9,6; Uusimäki Minttu 9,6; Ojanen Jenna 9,6; 19) Ojala Josefina 9,7; Kari Ninni 9,7; 21) Karvonen Adeliina 9,9; Mäenpää Emma 9,9; 23) Toivola Miisa 10,0; 24) Hakamäki Milla 10,1; Korkiamäki Ronja 10,1; 26) Lehtimäki Tiia 10,2; 27) Rinta Viivi 10,3; 28) Ylitalo Seela 10,5; 29) Korpela Hely 10,9; 30) Kuljunlahti Venla 11,1; 31) Mäkelä Minttu 12,4;


TYTÖT 7 TURBOKEIHÄS
1) Mäkelä Neea 11,12; 2) Lähdesmäki Isabella 9,62; 3) Tuomisto Viia 8,07; 4) Kurikka Anna-Maria 8,03; 5) Mäkelä Senni 7,28; 6) Kankaanpää Katariina 6,75; 7) Hakamäki Milla 5,85; 8) Kukkonen Serafia 5,24; 9) Viitamäki Camilla 5,19; 10) Saloniemi Siiri 4,95; 11) Ruotsalainen Neea 4,87; 12) Hautala Melina 4,84; 13) Ristiluoma Alisa 4,66; 14) Toivola Miisa 4,20; 15) Rinta Viivi 3,87; 16) Ylitalo Seela 3,80; 17) Ojala Josefina 3,78; 18) Åkerman Neea 3,65; 19) Korpela Hely 3,55; 20) Ojanen Jenna 3,36; 21) Latvatalo Saara 3,19; 22) Korkiamäki Ronja 3,15; 23) Mäkelä Minttu 3,00; 24) Karvonen Adeliina 2,75; 25) Lehtimäki Tiia 2,53; 26) Uusimäki Minttu 2,10; 27) Mäenpää Emma 1,72;


TYTÖT 9 40 m
1) Niemelä Jiina 7,0; 2) Kalliomäki Salla 7,3; 3) Kivimäki Joanna 7,4; 4) Salovaara Aurora 7,5; Hautamäki Anni 7,5; 6) Ojantola Riina 7,6; 7) Lähdesmäki Gabriella 7,7; 8) Lanamäki Nenne 8,0; Jyllilä Miila 8,0; 10) Lehto Juliandra 8,1; 11) Peräaho Hilda 8,4; Korpilahti Miia 8,4; 13) Yli-Hannuksela Neea 8,5; Mäkelä Saimi 8,5; Ala-Katara Saana 8,5; 16) Koivisto Hilmaliina 8,6; 17) Metsäranta Jenni 8,7; Kankaanpää Sanni 8,7; Anttila Olivia 8,7; 20) Ojanen Jasmin 8,8; 21) Koski Elsi 8,9; 22) Kiviharju Tiia 9,0; 23) Latva-Korpela Juulia 9,2; 24) Lehtimäki Iina 9,4; 25) Lehdontie Melissa 10,3;


TYTÖT 9 TURBOKEIHÄS
1) Kalliomäki Salla 12,82; 2) Salovaara Aurora 10,39; 3) Lanamäki Nenne 9,19; 4) Hautamäki Anni 8,72; 5) Kivimäki Joanna 8,43; 6) Lähdesmäki Gabriella 8,35; 7) Ojantola Riina 8,01; 8) Niemelä Jiina 7,07; 9) Kankaanpää Sanni 7,05; 10) Anttila Olivia 6,26; 11) Ojanen Jasmin 5,81; 12) Ala-Katara Saana 5,78; 13) Koski Elsi 5,76; 14) Lehtimäki Iina 5,70; 15) Lehto Juliandra 5,51; 16) Jyllilä Miila 5,49; 17) Peräaho Hilda 5,07; 18) Kiviharju Tiia 4,96; 19) Yli-Hannuksela Neea 4,79; 20) Mäkelä Saimi 4,71; 21) Latva-Korpela Juulia 4,71; 22) Palo-Oja Anni 4,61; 23) Eerola Anni 4,38; 24) Lehdontie Melissa 3,74; 25) Koivisto Hilmaliina 2,31;

 

POJAT 3 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40 m
1) Perälä Konsta 14,4; 2) Lokasaari Aarre 14,6; 3) Kukkonen Oskari 16,3; 4) Mäkelä Aleksi 16,4; 5) Stenberg Otto 18,0; 6) Leppänen Mauno 21,2; 7) Leppälä Elias 21,7; 8) Kujanpää Kaappo 22,2; 9) Viitamäki Luukas 23,0; 10) Majaniemi Aamos 24,4; 11) Koivula Jonne 24,5; 12) Puusti Reko 25,5; 13) Vilmunen Milo 25,8; 14) Kleimola Tomas 27,0; 15) Antila Viljami 27,8; 16) Ylimäki Verneri 28,0; 17) Haapamäki Julius 35,3; 18) Kosonen Onni 39,3; 19) Perälä Veeti 40,7;


POJAT 3 PALLONHEITTO
1) Perälä Konsta 4,75; 2) Puusti Reko 3,80; 3) Lokasaari Aarre 3,50; 4) Kujanpää Kaappo 3,10; 5) Kukkonen Oskari 3,05; 6) Leppälä Elias 2,95; 7) Ylimäki Verneri 2,90; 8) Rinta Eemil 2,85; 9) Koivula Jonne 2,70; 10) Stenberg Otto 2,40; 11) Antila Viljami 2,30; 12) Viitamäki Luukas 1,85; 13) Haapamäki Julius 1,70; 14) Perälä Veeti 1,40; 15) Kleimola Tomas 1,35; 16) Mäkelä Aleksi 1,35; 17) Vilmunen Milo 1,12; 18) Kosonen Onni 1,10; 19) Majaniemi Aamos 0,85; 20) Leppänen Mauno 0,80;

 

POJAT 5 PLASTO KUORMA-AUTO JUOKSU 40 m
1) Mäkelä Arttu 10,7; 2) Leppilahti Sami 10,8; 3) Leppälä Lauri 10,9; 4) Karvonen Oskar 11,2; Takala Juho 11,2; 6) Garbali Abel 11,5; 7) Vaaranmaa Arsi 11,7; 8) Kari Santeri 11,9; 9) Välimäki Ville 12,0; 10) Pellonpää Miro 12,1; 11) Hakamäki Perttu 12,2; 12) Saloniemi Ville 12,3; Karppinen Eeli 12,3; Krekola Urho 12,3; 15) Virtala Anton 12,4; Ojala Jesse 12,4; 17) Ketelä Hermanni 12,5; Peräaho Ilmari 12,5; 19) Ristikangas Tuomas 12,6; Haapoja Elias 12,6; 21) Lehtinen Tare 12,8; 22) Toivola Elias 12,9; 23) Vanharanta Kaapro 13,1; 24) Rintamäki Tiitus 13,2; Lehdontie Matias 13,2; 26) Ulvinen Emppu 13,3; Yli-Karjanmaa Valtteri 13,3; 28) Korpinen Sasu 13,6; 29) Pulli Toivo 13,8; Yli-Rahnasto Matti 13,8; 31) Ylimäki Eemeli 13,9; 32) Mäkelä Eino 14,0; 33) Plattonen Patrick 14,7; 34) Oikarainen Niklas 14,8; 35) Lehtimäki Sisu 15,1; 36) Yli-Rahnasto Lauri 15,8; 37) Mäntymäki Ossi 16,2; Karvonen Daniel 16,2; 39) Möykkynen Miikka 19,8; 40) Mäkelä Ville 34,7; 41) Korpilahti Saku 52,4;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Garbali Abel 12,40; 2) Leppälä Lauri 12,00; 3) Takala Juho 11,80; 4) Vanharanta Kaapro 9,55; 5) Ristikangas Tuomas 9,00; 6) Peräaho Ilmari 8,65; 7) Leppilahti Sami 8,00; 8) Ylimäki Eemeli 7,55; 9) Lehtimäki Sisu 7,42; 10) Mäkelä Eino 7,36; 11) Antila Elmeri 7,20; 12) Välimäki Ville 7,10; 13) Toivola Elias 6,80; 14) Hakamäki Perttu 6,75; 15) Rintamäki Tiitus 6,45; 16) Saloniemi Ville 6,40; 17) Kari Santeri 6,25; 18) Lehtinen Tare 6,05; 19) Plattonen Patrick 5,85; 20) Karppinen Eeli 5,80; 21) Yli-Karjanmaa Valtteri 5,55; 22) Vaaranmaa Arsi 5,25; Virtala Anton 5,25; 24) Mäkelä Ville 5,11; 25) Yli-Rahnasto Matti 5,07; 26) Ojala Jesse 5,05; 27) Pellonpää Miro 4,45; 28) Korpinen Sasu 4,44; Mäkelä Arttu 4,44; 30) Möykkynen Miikka 4,15; 31) Krekola Urho 4,05; 32) Oikarainen Niklas 3,95; 33) Karvonen Oskar 3,60; Ketelä Hermanni 3,60; Yli-Rahnasto Lauri 3,60; 36) Haapoja Elias 3,20; 37) Lehdontie Matias 3,10; 38) Mäkelä Valle 2,75;


POJAT 7 40 m
1) Kukkonen Santeri 7,4; 2) Niemelä Jatu 7,5; 3) Köykkä Veikko 7,8; 4) Valli Vilho 8,1; Anttila Kristian 8,1; 6) Kalliomäki Konsta 8,2; 7) Garbali Emil 8,3; Jalava Jimi 8,3; 9) Perkka Niilo 8,5; Ristikangas Aapo 8,5; 11) Järvinen Elias 8,6; Lammi Seevi 8,6; Rintamäki Justus 8,6; Lehtinen Tuomas 8,6; Mäkelä Mikko 8,6; Salovaara Luukas 8,6; 17) Lokasaari Samuel 8,7; Mäenpää Tatu 8,7; 19) Karvonen Kasper 8,8; Mäenpää Kunto 8,8; Ketelä Miko 8,8; 22) Hankaniemi Eetu 8,9; Mäenpää Eeli 8,9; Valli Akseli 8,9; 25) Joronen Aatu 9,0; Tikka Aake 9,0; Hietaoja Jaakko 9,0; 28) Ojala Veeti 9,1; 29) Udelius Tuukka 9,2; Krekola Aaro 9,2; 31) Uitto Rasmus 9,3; Lehdontie Samuel 9,3; 33) Noppa Konsta 9,4; 34) Yli-Hannuksela Roope 9,5; Tuomikoski Frans 9,5; Haaramo Elias 9,5; 37) Kivistö-Rahnasto Viljami 9,6; Varismäki Juho 9,6; Rosenvall Pessi 9,6; 40) Mäkelä Paavo 9,7; 41) Issakoff Nooa 9,8; Saunamäki Rami 9,8; Kohtanen Sameli 9,8; 44) Äijö Eero 9,9; 45) Latva-Korpela Joona 10,1; 46) Huhtala Roni 10,2; 47) Källi Veikko 10,3; 48) Mantere Mico 10,4; 49) Saunamäki Roope 10,5; Lähdesmäki Leevi 10,5; 51) Korpilahti Niko 10,8;


POJAT 7 TURBOKEIHÄS
1) Lehtinen Tuomas 10,82; 2) Mäkelä Mikko 10,0; 3) Korpilahti Niko 9,54; 4) Järvinen Elias 9,30; 5) Lokasaari Samuel 8,96; 6) Niemelä Jatu 8,91; 7) Kalliomäki Konsta 8,66; 8) Köykkä Veikko 8,60; 9) Garbali Emil 8,30; 10) Tikka Aake 8,23; 11) Salovaara Luukas 8,19; 12) Latva-Korpela Joona 7,80; 13) Perkka Niilo 7,79; 14) Mäenpää Tatu 7,71; 15) Karvonen Kasper 7,47; 16) Hankaniemi Eetu 7,41; 17) Mäenpää Kunto 7,31; 18) Kivistö-Rahnasto Viljami 7,26; 19) Valli Vilho 6,96; 20) Uitto Rasmus 6,92; 21) Anttila Kristian 6,74; 22) Krekola Aaro 6,67; 23) Jalava Jimi 6,60; 24) Yli-Hannuksela Roope 6,58; 25) Ristikangas Aapo 6,50; 26) Lammi Seevi 6,37; 27) Issakoff Nooa 6,34; 28) Mantere Mico 5,95; 29) Rintamäki Justus 5,70; 30) Saunamäki Rami 5,68; 31) Hietaoja Jaakko 5,66; 32) Udelius Tuukka 5,64; 33) Valli Akseli 5,62; 34) Ketelä Miko 5,61; 35) Varismäki Juho 5,47; 36) Saunamäki Roope 5,28; 37) Ojala Veeti 5,10; 38) Joronen Aatu 5,00; 39) Kohtanen Sameli 4,71; 40) Haaramo Elias 4,66; 41) Lähdesmäki Leevi 4,58; 42) Mäenpää Eeli 4,46; 43)Rosenvall Pessi 4,20; 44) Huhtala Roni 4,19; 45)Källi Veikko 3,99; 46)Noppa Konsta 3,72; 47) Äijö Eero 3,56; 48) Lehdontie Samuel 3,51; 49) Mäkelä Paavo 3,15;


POJAT 9 40 m
1) Aitaneva Petteri 7,0; 2) Säntti Kaapo 7,3; Tapanainen Mico 7,3; 4) Välimäki Lauri 7,4; 5) Mäenpää Saveli 7,5; Valli Kalle 7,5; 7) Viitala Ami 7,6; Ruotsalainen Niklas 7,6; Jalava Anssi 7,6; 10) Köykkä Vilho 7,7; Ristiluoma Jere 7,7; Yli-Karjanmaa Eemeli 7,7; 13) Issakoff Vili 7,9; 14) Mäkelä Ossi 8,0; Takala Juuso 8,0; 16) Rintamäki Rasmus 8,1; 17) Kallio Veeti 8,2; Leppälä Juho 8,2; Jokiranta Petri 8,2; 20)Noppa Miska 8,3; Rinne Lassi 8,3; 22) Uitto Lauri 8,4; 23) Keskimäki Matias 8,6; Majaniemi Ilja 8,6; Löppönen Onni 8,6; 26) Keltaniemi Juho 8,8; Oikarainen Juuso 8,8; 28) Lokasaari Verneri 8,9; 29) Palomäki Jesse 9,2; 30) Ylitalo Reemi 9,5; 31) Toivola Matias 9,7; 32) Huhtala Niko 10,0; 33) Saunamäki Teemu 11,7;


POJAT 9 TURBOKEIHÄS
1) Aitaneva Petteri 16,84; 2) Viitala Ami 16,35; 3) Köykkä Vilho 13,87; 4) Säntti Kaapo 12,31; 5) Valli Kalle 10,58; 6) Yli-Karjanmaa Eemeli 9,42; 7) Mäkelä Ossi 9,39; 8) Issakoff Vili 8,94; Ruotsalainen Niklas 8,94; 10) Keltaniemi Juho 8,82; 11) Keskimäki Matias 8,81; 12) Ylitalo Reemi 8,70; 13) Jalava Anssi 8,67; Takala Juuso 8,67; 15) Majaniemi Ilja 8,64; 16) Mäenpää Saveli 8,60; 17) Kallio Veeti 8,46; 18) Leppälä Juho 8,35; 19) Uitto Lauri 8,10; 20) Oikarainen Juuso 8,04; 21) Ristiluoma Jere 7,84; 22) Rinne Lassi 7,42; 23) Noppa Miska 7,20; 24) Tapanainen Mico 7,14; 25) Palomäki Jesse 6,99; 26) Välimäki Lauri 6,84; 27) Rintamäki Rasmus 6,76; 28) Löppönen Onni 6,53; 29) Kukkonen Lassi 6,47; 30) Jokiranta Petri 6,45; 31) Lokasaari Verneri 6,42; 32) Toivola Matias 6,22; 33) Huhtala Niko 5,10;

 

Osallistujia 255

 

 

 

                       
    TYTÖT 5   40 m   40 m   pallonheitto   pallonheitto   pisteet
    nimi   aika   pisteet   m   pisteet   yhteensä
1   Jussinmäki Nenna   8,8   284   10,21   202   486
2   Kariluoma Saana   9,1   238   6,26   94   332
3   Tolonen Aada   10,0   143   8,03   140   282
4   Kettunen Oona   9,8   159   5,40   74   233
5   Mäenpää Sivea   10,6   103   6,56   102   205
6   Neva-Keturi Hilma   11,2   75   7,56   127   202
7   Saarela Venla   10,4   115   5,86   85   199
8   Talasmäki Iida   10,8   93   3,80   41   133
9   Åkerman Venla   11,9   52   5,51   77   129
10   Saari Jasmin   11,5   64   4,46   54   118
11   Äijö Aliina   11,9   52   3,99   44   97
12   Lahti Aliina   12,0   50   4,00   44   94
13   Lehtinen Laura   11,5   64   2,95   25   89
14   Valli Emilia   12,4   40   4,13   47   87
15   Issakoff Amanda   12,0   50   3,59   37   86
16   Niemelä Jila   12,1   47   3,66   38   85
17   Rantanen Aino   12,1   47   3,63   37   84
18   Heikkilä Minja-Maaria   11,8   55   2,70   21   76
19   Tuomisto Henni   15,0   9   4,90   63   72
20   Laasanen Emma   12,4   40   2,77   22   62
21   Neva-Keturi Alma   14,7   11   3,92   43   54
22   Paasovaara Jenniina   12,4   40   2,10   11   52
23   Lipponen Aava   13,6   21   2,44   17   38
24   Kujala Mila   14,6   12   2,85   23   35
25   Mäkelä Lumina   13,5   22   1,70   6   28
26   Mäkelä Ninni   26,4   0   2,86   23   23
27   Mäntylä Neela   16,5   1   2,50   18   19
28   Korpi-Kaija Iida   32,0   0   2,22   13   13
29   Lehtimäki Vilma   15,2   8   1,16   0   8
30   Kotamaa Sara   18,0   0       0   0
30   Kujala Isla   26,6   0       0   0
30   Hakamaa Anni   32,0   0   1,20   0   0

 

                         
    TYTÖT 7   40 m   40 m   pallonheitto   pallonheitto   pisteet
    nimi   aika   pisteet   m   pisteet   yhteensä
1   Mäkelä Neea   7,7   242   19,69   218   460
2   Ania Saga   8,2   173   14,17   131   304
3   Kankaanpää Katariina   8,2   173   13,67   124   297
4   Åkerman Neea   7,9   211   7,09   42   253
5   Viitamäki Camilla   8,0   197   6,98   41   238
6   Mäki-Latvala Aliisa   8,3   162   9,39   68   230
7   Saari Juulia   8,2   173   8,35   56   229
8   Lehtimäki Venja   8,7   125   11,0   88   213
9   Kuusisto Nelli   8,3   162   7,83   50   212
10   Yli-Nisula Iida   8,3   162   6,91   40   202
11   Ketola Viivi   8,8   117   9,73   72   189
12   Ylikojola Veera   8,9   110   9,06   64   174
13   Haapala Emmi   9,5   76   8,68   60   136
14   Paasovaara Jasmina   10,1   53   8,18   54   107
15   Latvatalo Saara   9,4   81   4,96   21   102
16   Saxholm Aada   10,7   37   7,40   45   82
17   Niemistö Laura   10,1   53   5,77   28   81
18   Mäenpää Emma   9,9   60   3,90   12   71
19   Korkiamäki Ronja   10,9   32   6,07   31   64
20   Korpela Hely   11,2   27   6,14   32   59
21   Mäki-Latvala Ilona   10,2   50   2,67   3   52
22   Keskimäki Oona   11,9   17   3,23   7   24

 

    TYTÖT 9   60 m   60 m   pituus   pituus   pisteet
    nimi   aika   pisteet   cm   pisteet   yhteensä
1   Haapamäki Nea   9,9   212   360   207   419
2   Niemelä Jiina   10,0   202   335   172   374
3   Kivimäki Joanna   10,6   152   317   149   301
4   Talala Siiri   11,3   110   303   132   243
5   Päivärinta Venla   11,3   110   288   116   226
6   Rauhala Julia   11,7   92   286   114   206
7   Ania Sara   11,6   96   265   93   189
8   Ojaluoma Noora   12,4   68   200   42   110
9   Tallgren Serafia   13,1   50   220   55   105
10   Sihto Noora   14,3   30   167   23   53

 

    TYTÖT 11   60 m   60 m   pituus   pituus   kuula   kuula   pisteet
    nimi   aika   pisteet   cm   pisteet   m   pisteet   yhteensä
1   Lehtonen Aamu   11,0   126   330   165   5,57   227   519
2   Mukkala Emilia   11,0   126   287   115   4,85   190   431
3   Viitala Annu   11,9   84   307   137   5,22   209   430
4   Miettinen Nea   12,3   71   245   75   5,05   200   346
5   Hautamäki Helmiina   12,2   74   273   100   4,16   156   331

 

    TYTÖT 13   60 m   60 m   pituus   pituus   kuula   kuula   pisteet
    nimi   aika   pisteet   cm   pisteet   m   pisteet   yhteensä
1   Etelämäki Annukka   8,9   355   432   328   8,43   383   1066
2   Aitaneva Laura-Kaisa   9,4   273   432   328   7,82   349   950
3   Karjanlahti Sofia   9,7   235   382   241   8,50   387   862
4   Yli-Rasku Armi   9,4   273   382   241   7,16   312   826
5   Lounela Iida   9,5   259   390   254   6,85   295   808
6   Tuomisto Vilma   9,9   212   340   179   7,40   325   716
7   Mukkala Aada   10,3   175   340   179   6,23   262   615
8   Ojala Irina   10,5   159   330   165   5,59   228   553

 

    POJAT 5   40 m   40 m   pallonheitto   pallonheitto   pisteet
    nimi   aika   pisteet   m   pisteet   yhteensä
1   Leppilahti Sami   10,2   128   6,86   109   237
2   Knuuttila Jere   10,9   88   7,79   133   221
3   Ristikangas Tuomas   10,8   93   7,39   123   215
4   Antila Elmeri   10,9   88   6,86   109   197
5   Vekola Aaro   10,9   88   5,75   82   170
6   Knuuttila Konsta   10,7   98   4,02   45   143
7   Ojala Jesse   11,5   64   5,10   67   132
8   Kivimäki Jimi   10,8   93   2,20   13   106
9   Yli-Rahnasto Matti   14,1   16   6,00   88   104
10   Oikarainen Niklas   13,1   28   4,39   52   80
11   Lehtiniemi Viljo   15,6   5   5,32   72   78
12   Leppinen Eetu   14,6   12   5,00   65   77
13   Perälä Konsta   14,2   15   3,46   34   49
14   Ketola Vilho   12,9   31   2,37   16   47
15   Talvitie Alvari   13,3   25   2,58   19   44
16   Mäkelä Valle       0   2,74   21   21
17   Yli-Rahnasto Lauri   21,5   0   2,13   12   12
18   Antila Viljami       0   1,85   8   8
19   Tapanainen Juho       0   1,80   7   7
20   Nevala Juuso   36,4   0   1,36   1   1
21   Perälä Veeti       0   0,73   0   0
22   Leppinen Jimi   30,5   0   0,77   0   0

 

    POJAT 7   40 m   40 m   pallonheitto   pallonheitto   pisteet
    nimi   aika   pisteet   m   pisteet   yhteensä
1   Niemelä Jatu   7,9   211   17,12   176   387
2   Talvitie Jelmeri   8,1   185   18,10   192   376
3   Katajamäki Veeti   7,9   211   16,28   163   374
4   Järvinen Elias   8,9   110   20,78   236   347
5   Hankaniemi Eetu   8,1   185   15,79   156   340
6   Jalava Jimi   7,8   226   12,65   110   336
7   Köykkä Veikko   8,2   173   15,80   156   329
8   Jussinmäki Niklas   8,2   173   15,73   155   327
9   Perkka Niilo   9,1   97   19,70   218   315
10   Ristikangas Aapo   8,6   133   15,73   155   288
11   Tikka Aake   9,0   104   14,54   137   240
12   Kariluoma Saku   8,5   142   11,34   92   235
13   Heikkilä Kimi   8,9   110   13,62   124   234
14   Joronen Aatu   8,7   125   10,50   82   207
15   Ojaluoma Joona   8,7   125   9,03   64   189
16   Katajamäki Noel   8,7   125   8,63   59   184
17   Ojala Veeti   8,8   117   8,05   52   170
18   Mäenpää Kunto   10,0   56   12,57   109   165
19   Yli-Hannuksela Otso   9,5   76   10,98   88   164
20   Huhta-Koivisto Hermanni   10,6   39   12,76   112   151
21   Heikkilä Elias   8,7   125   5,35   24   150
22   Noppa Konsta   10,1   53   8,20   54   107
23   Issakoff Nooa   11,0   30   8,85   62   92
24   Äijö Eero   10,3   47   5,32   24   71
25   Sihto Ville   12,1   15   6,42   35   50

 

    POJAT 9   60 m   60 m   pituus   pituus   pisteet
    nimi   aika   pisteet   cm   pisteet   yhteensä
1   Aitaneva Petteri   10,6   152   342   181   333
2   Viitala Ami   11,0   126   313   144   270
3   Säntti Kaapo   11,1   121   305   135   255
4   Tapanainen Mico   11,0   126   293   121   247
5   Mäenpää Saveli   11,5   101   305   135   235
6   Köykkä Vilho   11,7   92   304   134   226
7   Issakoff Vili   11,6   96   275   102   199
8   Tolonen Aatu   11,5   101   270   97   198
9   Noppa Miska   12,3   71   267   95   166
10   Mukkala Onni   12,8   57   210   48   105
11   Rinne Lassi   13,0   52   203   44   96

 

    POJAT 11   60 m   60 m   pituus   pituus   kuula   kuula   pisteet
    nimi   aika   pisteet   cm   pisteet   m   pisteet   yhteensä
1   Latva-Koivisto Matias   9,8   223   373   226   7,25   317   767
2   Lounela Henrik   10,1   193   372   225   5,32   214   632
3   Mäki-Jouppila Juho   10,4   167   291   119   6,79   292   578
4   Pääkkönen Matias   10,4   167   301   130   5,77   238   535
5   Tuomisto Lassi   12,1   77   256   84   6,23   262   424
6   Rinne Misa   12,2   74   276   103   5,04   200   377
7   Hankaniemi Juho   11,9   84   263   91   5,06   201   376
8   Mäenpää Severi   12,2   74   268   96   4,61   178   348

 

    POJAT 13   60 m   60 m   pituus   pituus   kuula   kuula   pisteet
    nimi   aika   pisteet   cm   pisteet   m   pisteet   yhteensä
 1.   Perkka Joonas   9,1   319   390   254   9,65   453   1026
 2.   Tuomisto Jesse   9,1   319   415   297   8,06   362   978
 3.   Talala Petteri   9,0   336   425   315   6,56   279   931
 4.   Mäenpää Niko   10,0   202   360   207   7,38   324   733
 4.   Saarela Kaapo   9,4   273   360   207   6,07   253   733

 

    POJAT 15   100 m   100 m   pituus   pituus   kuula   kuula   pisteet
    nimi   aika   pisteet   cm   pisteet   m   pisteet   yhteensä
1   Hietaharju Niko   13,7   388   420   306   9,06   419   1113
2   Latva-Koivisto Ari   15,7   203   435   334   9,24   430   967
3   Viitala Aki   17,4   123   315   147   8,61   393   663

 

 

 

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM