Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg


TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 12,9; 2) Riihioja Vilma 13,5; 3) Kuljunlahti Sylvi 14,3; 4) Hatanpää Melina 14,7; 5) Latva-Koivisto Roosa 15,1; Yli-Rasku Linnea 15,1; 7) Blomback Saga 15,2; 8) Yli-Karjanmaa Nelli 15,3; 9) Lipponen Sara 15,4; 10) Rantanen Linnea 16,4; 11) Kariluoma Saaga 16,6; Lehmonen Ilona 16,6; 13) Mäenpää Sire 17,2; 14) Jurva Fiia 17,6; 15) Aro Sofia 18,0; 16) Kuusisto Oona 18,5; 17) Tiainen Silvia 18,8; 18) Karjalainen Jennika 22,5; Kivimäki Mila 23,3; 20) Kurjenluoma Hilma 23,3; 21) Jyllilä Aada 24,0; 22) Huikku Emma 24,7; 23) Yli-Suomu Nella 26,1; 24) Kortesmäki Helmi 27,0; 25) Lehtinen Elli 27,3; 26) Haavisto Selena 31,5; 27) Jyllilä Aura 51,5;


TYTÖT 5 PITUUS
1) Mäkelä Lumina 2,11; 2) Riihioja Vilma 1,92; 3) Hatanpää Melina 1,75; 4) Kuljunlahti Sylvi 1,73; 5) Lipponen Sara 1,66; 6) Blomback Saga 1,64; 7) Mäenpää Sire 1,55; Yli-Rasku Linnea 1,55; 9) Kuusisto Oona 1,48; 10) Yli-Karjanmaa Nelli 1,42; 11) Rantanen Linnea 1,40; 12) Tiainen Silvia 1,34; 13) Latva-Koivisto Roosa 1,30; Jyllilä Aada 1,30; 15) Aro Sofia 1,28; 16) Lehmonen Ilona 1,26; 17) Jurva Fiia 1,21; 18) Yli-Suomu Nella 1,16; 19) Kariluoma Saaga 1,11; 20) Karjalainen Jennika 1,02; 21) Kurjenluoma Hilma 0,95; 22) Haavisto Selena 0,89; Tietäväinen Iina 0,89; 24) Huikku Emma 0,66; 25) Kortesmäki Helmi 0,61; Lehtinen Elli 0,61; 27) Jyllilä Aura 0,21;


TYTÖT 7 60 m
1) Mäenpää Sivea 12,2; 2) Valli Emilia 12,5; Ala-Nikkola Ester 12,5; 4) Ala-Varvi Sanni 12,7; 5) Hautamäki Venla 13,3; Mäkelä Ninni 13,3; Åkerman Venla 13,3; 8) Tuomisto Henni 13,4; Ylinen-Luopa Eevi 13,4; Koivuluoma Emma 13,4; 11) Piirto Nia 13,5; 12) Lipponen Aava 13,8; 13) Lehtinen Laura 14,1; 14) Lassila Nelli 14,3; Närvä Matleena 14,3; 16) Pienimäki Sofi 14,6; 17) Mäntylä Neela 14,8; 18) Kurjenluoma Kerttu 15,3; 19) Kujala Mila 15,5; Lehtiharju Senni 15,5; 21) Korpikaija Iida 16,0; 22) Neva-Keturi Alma 17,0; 23) Lamberg Kira 23,3;


TYTÖT 7 PITUUS
1) Ala-Nikkola Ester 2,60; 2) Mäenpää Sivea 2,40; Valli Emilia 2,40; 4) Lassila Nelli 2,30; Neva-Keturi Alma 2,30; Piirto Nia 2,30; 7) Lipponen Aava 2,20; Ylinen-Luopa Eevi 2,20; Åkerman Venla 2,20; Koivuluoma Emma 2,20; 11) Mäntylä Neela 2,10; Tuomisto Henni 2,10; Mäkelä Ninni 2,10; 14) Ala-Varvi Sanni 2,00; Pienimäki Sofi 2,00; Hautamäki Venla 2,00; 17) Lehtinen Laura 1,90; 18) Korpikaija Iida 1,80; 19) Närvä Matleena 1,60; 20) Kujala Mila 1,50; Kurjenluoma Kerttu 1,50; 22) Lamberg Kira 1,30;


TYTÖT 9 60 m
1) Viitamäki Camilla 10,5; 2) Kankaanpää Katariina 10,6; 3) Kariluoma Saana 10,9; Tolonen Aada 10,9; 5) Latva-Koivisto Pihla 11,0; 6) Keski-Kokko Manna 11,1; 7) Selkäinaho Carolina 11,6; 8) Kettunen Oona 11,7; 9) Korkeamäki Ronja 11,9; 10) Korpela Hely 12,1; 11) Mäenpää Emma 12,3; 12) Neva-Keturi Hilma 12,4; 13) Kaunismäki Ella 12,9; Tietäväinen Aino 12,9; 15) Talja Siiri 13,4;


TYTÖT 9 JUNKEIHÄS
1) Kankaanpää Katariina 11,39; 2) Kariluoma Saana 8,70; 3) Neva-Keturi Hilma 8,68; 4) Latva-Koivisto Pihla 8,28; 5) Korpela Hely 7,53; 6) Tolonen Aada 7,25; 7) Kettunen Oona 6,10; 8) Talja Siiri 5,49; 9) Kaunismäki Ella 4,58; 10) Mäenpää Emma 3,67;


TYTÖT 11 60 m
1) Päivärinta Venla 10,3; 2) Silvola Enni-Roosa 11,0; 3) Ylikojola Veera 11,2; 4) Kaunismäki Aino 11,4; 5) Tuomisto Viia 13,3;


TYTÖT 11 KEIHÄS
1) Päivärinta Venla 13,22; 2) Ylikojola Veera 10,37; 3) Peräaho Hilda 9,26; 4) Tuomisto Viia 8,96; 5 Kaunismäki Aino 8,76; 6) Silvola Enni-Roosa 7,11;


TYTÖT 13 200 m
1) Järvinen Saaga 39,0;


TYTÖT 13 KORKEUS
1) Järvinen Saaga 100;


TYTÖT 15 200 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 33,6;


TYTÖT 15 KORKEUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 134;


POJAT 5 60 m
1) Mäkelä Aleksi 13,5; 2) Kivimäki Luka 13,7; 3) Piirto Aleksi 15,2; 4) Antila Viljami 15,3; 5) Haavisto Justus 15,4; 6) Kytölä Elias 15,9; Leppinen Jimi 15,9; 8) Pitkäranta Eemil 16,2; 9) Hyövälti Peetu 16,8; Vilmunen Milo 16,8; Peräaho Olavi 16,8; 12) Lehtiharju Veikko 17,3; 13) Kuusisto Samu 17,4; 14) Jyllilä Onni 17,6; 15) Tapanainen Juho 17,8; 16) Perälä Veeti 18,0; 17) Leppinen Eeno 18,5; Talja Jaakko 18,5; 19) Luoma Rasmus 18,9; 20) Korpela Sampo 19,3; 21) Silvola Artturi 19,4; 22) Ojala Roni 19,6; 23) Kettunen Oiva 20,4; Lehtiniemi Toivo 20,4; 25) Mäntylä Jasper 20,6; 26) Mäntylä Osmo 21,5; 27) Rajamäki Elias 23,7; 28) Jalava Samu 24,0; 29) Yli-Karjanmaa Vili 24,2; 30) Perälä Lauri 27,4; 31) Lehmonen Voitto 28,2; 32) Kulovaaara Aapo 46,1; 33) Leppinen Ville 47,0;


POJAT 5 PITUUS
1) Mäkelä Aleksi 2,08; 2) Antila Viljami 1,76; 3) Perälä Veeti 1,70; 4) Peräaho Olavi 1,62; 5) Kivimäki Luka 1,58; 6) Piirto Aleksi 1,57; 7) Haavisto Justus 1,51; 8) Leppinen Jimi 1,50; 9) Luoma Rasmus 1,49; 10) Kuusisto Samu 1,47; 11) Silvola Artturi 1,40; Jyllilä Onni 1,40; 13) Kytölä Elias 1,36; 14) Pitkäranta Eemil 1,33; 15) Mäntylä Osmo 1,31; 16) Mäntylä Jasper 1,22; 17) Leppinen Eeno 1,17; 18) Vilmunen Milo 1,16; 19) Korpela Sampo 1,10; 20) Hyövälti Peetu 1,08; 21) Kettunen Oiva 1,00; 22) Talja Jaakko 0,98; 23) Ojala Roni 0,96; 24) Perälä Lauri 0,72; 25) Yli-Karjanmaa Vili 0,66; 26) Lehtiniemi Toivo 0,55; 27) Leppinen Ville 0,32;


POJAT 7 60 m
1) Mäkelä Arttu 11,7; 2) Leppilahti Sami 12,2; 3) Myllärinen Ville 12,3; Mäkelä Valle 12,3; 5) Perälä Konsta 12,7; 6) Tiainen Viljami 12,8; 7) Huikku Maxim 12,9; Leppinen Eetu 12,9; Rantanen Leevi 12,9; 10) Viitamäki Luukas 13,1; 11) Honkala Severi 13,4; Mäkelä Tapio 13,4; Määttä Aarni 13,4; 14) Joensuu Samuel 13,7; 15) Lehtiniemi Viljo 13,8; 16) Hirvonen Milo 14,1; 17) Yli-Kojola Vilho 14,2; Hirvonen Daniel 14,2; 19) Tapanainen Miro 14,7; 20) Rantanen Eetu 14,8; 21) Leppinen Oskari 14,9; 22) Kallio Aarne 15,2; 23) Yli-Rahnasto Lauri 15,3; 24) Lipponen Aleksi 15,6; 25) Rantanen Juho 19,1;


POJAT 7 PITUUS
1) Mäkelä Arttu 2,72; 2) Mäkelä Valle 2,68; 3) Perälä Konsta 2,62; 4) Leppilahti Sami 2,52; 5) Rantanen Leevi 2,47; 6) Tiainen Viljami 2,41; 7) Mäkelä Tapio 2,40; 8) Myllärinen Ville 2,39; Hirvonen Daniel 2,39; 10) Leppinen Eetu 2,38; 11) Huikku Maxim 2,35; 12) Joensuu Samuel 2,32; 13) Lehtiniemi Viljo 2,27; 14) Viitamäki Luukas 2,24; 15) Rantanen Eetu 2,22; 16) Yli-Kojola Vilho 2,16; 17) Honkala Severi 2,12; 18) Hirvonen Milo 2,02; 19) Kallio Aarne 1,95; 20) Määttä Aarni 1,94; 21) Tapanainen Miro 1,93; 22) Yli-Rahnasto Lauri 1,85; 23) Rantanen Juho 1,77; 24) Leppinen Oskari 1,70; 25) Lipponen Aleksi 1,59;

POJAT 7 JUNKEIHÄS

1)Aro Aleksi 6,47;


POJAT 9 60 m
1) Närvä Hannes 10,5; Silvola Viljami 10,5; 3) Katajamäki Noel 10,6; 4) Myllärinen Aleksi 10,7; 5) Huhta-Koivisto Hermanni 11,9; 6) Antila Elmeri 12,5; 7) Mäenpää Kunto 12,8; 8) Järvinen Paulus 13,8; 9) Yli-Rahnasto Matti 15,6;


POJAT 9 JUNKEIHÄS
1) Silvola Viljami 14,79; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 14,74; 3) Närvä Hannes 10,88; 4) Myllärinen Aleksi 10,53; 5) Antila Elmeri 9,01; 6) Katajamäki Noel 8,18; 7) Järvinen Paulus 7,89; 8) Yli-Rahnasto Matti 6,48;


POJAT 11 60 m
1) Mäkelä Matti 9,7; 2) Aitaneva Petteri 10,1; 3) Katajamäki Veeti 10,5; 4) Köykkä Vilho 10,8; 5) Joronen Aatu 11,9; Mikkola Weli 11,9;


POJAT 11 KEIHÄS
1) Mäkelä Matti 21,18; 2) Aitaneva Petteri 19,84; 3) Köykkä Vilho 18,10; 4) Joronen Aatu 12,20; 5) Mikkola Weli 11,20; 6) Katajamäki Veeti 8,98;


POJAT 13 200 m
1) Lounela Henrik 29,4; 2) Latva-Koivisto Matias 30,0; 3) Kiviharju Samuel 30,8; 4) Selkäinaho Emil 36,9;


POJAT 13 KORKEUS
1) Lounela Henrik 120; 2) Latva-Koivisto Matias 115; 3) Mäenpää Severi 105;


POJAT 15 200 m
1) Mäki-Jouppila Juho 36,9


POJAT 15 KORKEUS
1) Mäki-Jouppila Juho 132;

POJAT 17 200m
1) Hietaharju Niko 30,3;


800 m JUOKSU
1) Kiviharju Samuel 2.42.0; 2) Lounela Henrik 2.58.0; 3) Keski-Kokko Manna 3.08.0; 4) Selkäinaho Emil 3.12.0; 5) Silvola Viljami 3.24.0; Närvä Hannes 3.24.0; 7) Selkäinaho Carolina 3.33.0; 8) Tolonen Aada 3.36.0; 9) Latva-Koivisto Pihla 3.44.0; 10) Huhta-Koivisto Hermanni 3.46.0; Kaunismäki Aino 3.46.0; Järvinen Saaga 3.46.0; 13) Mäki-Jouppila Juho 3.58.0; 14) Järvinen Paulus 4.00.0; 15) Kaunismäki Ella 4.05.0; 16) Aitaneva Laura-Kaisa 4.06.0; Latva-Koivisto Matias 4.06.0; Mäenpää Severi 4.06.0; Mäenpää Saveli 4.06.0; 20) Mäenpää Sivea 4.19.0; 21) Pienimäki Sofi 4.28.0; 22) Lehtiniemi Viljo 4.34.0; 23) Närvä Matleena 5.16.0; 24) Kallio Aarne 5.46.0; 25) Korkeamäki Ronja 5.47.0; 26) Rantanen Leevi 5.56.0; 27) Kuljunlahti Sylvi 6.33.0;

 

 

OSALLISTUJIA 155

Tulokset
TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,9; 2) Issakoff Matilda 9,4; 3) Yli-Karjanmaa Nelli 10,0; 4) Yli-Rasku Linnea 10,8; 5) Kariluoma Saaga 10,9; 6) Tiainen Silvia 11,1; 7) Lipponen Sara 11,2; 8) Jurva Fiia 11,3; 9) Holkko Malla 12,0; 10) Asunmaa Serafiina 12,1; 11) Aro Sofia 12,2; Uitto Emilia 12,2; Latva-Koivisto Roosa 12,2; 14) Kuusisto Oona 12,5; 15) Ojala Sofia 12,7; 16) Kujala Isla 12,8; 17) Hakamaa Anni 12,9; Lehmonen Ilona 12,9; 19) Rankinen Sofia 14,2; 20) Karjalainen Jennika 15,1; Kurjenluoma Hilma 15,1; 22) Asunmaa Adalmiina 16,3; 23) Lehtinen Elli 17,4; 24) Huikku Emma 17,6; 25) Kortesmäki Helmi 17,9; 26) Hattula Ellen 18,3; 27) Hakamaa Elmi 18,4; 28) Haavisto Selena 27,0; 29) Kivimäki Mila 45,8;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Lipponen Sara 6,87; 2) Mäkelä Lumina 6,53; 3) Yli-Karjanmaa Nelli 4,82; 4) Lehmonen Ilona 4,68; 5) Kariluoma Saaga 4,59; 6) Latva-Koivisto Roosa 4,46; 7) Mäenpää Sire 4,02; 8) Uitto Emilia 4,00; 9) Jurva Fiia 3,89; Tiainen Silvia 3,89; 11) Hakamaa Anni 3,84; 12) Issakoff Matilda 3,83; 13) Kuusisto Oona 3,52; 14) Holkko Malla 3,49; 15) Aro Sofia 3,37; 16) Kivimäki Mila 2,92; 17) Asunmaa Serafiina 2,91; Yli-Rasku Linnea 2,91; 19) Karjalainen Jennika 2,64; 20) Kurjenluoma Hilma 2,48; 21) Ojala Sofia 2,40; 22) Mäki-Latvala Anni 2,29; 23) Rankinen Sofia 2,28; 24) Kortesmäki Helmi 2,22; 25) Hakamaa Elmi 2,19; 26) Asunmaa Adalmiina 2,10; 27) Lehtinen Elli 1,97; 28) Kujala Isla 1,92; 29) Huikku Emma 1,77; 30) Haavisto Selena 1,65; 31) Hattula Ellen 1,62;


TYTÖT 7 40 m
1) Mäenpää Sivea 8,0; 2) Saari Jasmin 8,2; 3) Heikkilä Minja-Maaria 8,3; 4) Ala-Varvi Sanni 8,4; 5) Neva-Keturi Alma 8,8; Mäkinen Iita 8,8; 7) Pihlaja Kaarina 8,9; 8) Piirto Nia 9,1; Tuomisto Henni 9,1; 10) Holkko Mette 9,4; Lehtinen Laura 9,4; Pienimäki Sofi 9,4; 13) Närvä Matleena 9,5; 14) Lassila Nelli 9,7; Mäntylä Neela 9,7; 16) Parkkamäki Milja 9,8; 17) Kurjenluoma Kerttu 10,1; 18) Laasanen Emma 10,2; 19) Kujala Mila 10,8; 20) Korpikaija Iida 11,0; 21) Lamberg Kira 13,7; 22) Hautamäki Silja 17,8;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Saari Jasmin 13,47; 2) Mäenpää Sivea 11,30; 3) Neva-Keturi Alma 10,14; 4) Tuomisto Henni 9,88; 5) Holkko Mette 9,73; 6) Mäkinen Iita 9,65; 7) Lehtinen Laura 8,80; 8) Mäntylä Neela 8,13; 9) Pienimäki Sofi 7,74; 10) Laasanen Emma 7,58; 11) Heikkilä Minja-Maaria 7,34; 12) Ala-Varvi Sanni 7,15; 13) Lassila Nelli 7,09; 14) Närvä Matleena 7,07; 15) Korpikaija Iida 6,61; 16) Piirto Nia 6,24; 17) Pihlaja Kaarina 5,76; 18) Parkkamäki Milja 5,75; 19) Kurjenluoma Kerttu 5,62; 20) Hautamäki Silja 4,53; 21) Lamberg Kira 4,07; 22) Kujala Mila 3,51;


TYTÖT 9 40 m
1) Kankaanpää Katariina 7,0; 2) Kariluoma Saana 7,2; 3) koskenkorva Taimi 7,4; 4) Kettunen Oona 7,7; 5) Tolonen Aada 7,8; 6) Selkäinaho Carolina 7,9; 7) Korkeamäki Ronja 8,0; Latva-Koivisto Pihla 8,0; 9) Mäenpää Emma 8,2; 10) Korpela Hely 8,5; Neva-Keturi Hilma 8,5; Niemistö Laura 8,5; 13) Asunmaa Aurora 9,0; Talja Siiri 9,0; 15) Köykkä Linnea 9,9;


TYTÖT 9 PITUUS
1) koskenkorva Taimi 3,27; 2) Kariluoma Saana 3,24; 3) Kankaanpää Katariina 3,22; 4) Latva-Koivisto Pihla 3,09; 5) Tolonen Aada 2,87; 6) Neva-Keturi Hilma 2,60; 7) Kettunen Oona 2,53; 8) Talja Siiri 2,50; 9) Korpela Hely 2,49; Selkäinaho Carolina 2,49; 11) Mäenpää Emma 2,36; 12) Niemistö Laura 2,21; 13) Köykkä Linnea 2,09; 14) Korkeamäki Ronja 1,80; 15) Asunmaa Aurora 1,52;


TYTÖT 11 60 m
1) Pihlaja Elli 10,2; 2) Päivärinta Venla 10,3; 3) Rauhala Julia 10,4; 4) Saari Juulia 11,2; Ylikojola Veera 11,2;


TYTÖT 11 PITUUS
1) Rauhala Julia 3,63; 2) Päivärinta Venla 3,50; 3) Pihlaja Elli 3,43; 4) Saari Juulia 3,24; 5) Ylikojola Veera 3,10; 6) Koskenkorva Siiri 2,19;


TYTÖT 13 60 m
1) Vainionpää Iida 9,5; 2) Hautamäki Helmiina 11,4;


TYTÖT 13 KUULA
1) Vainionpää Iida 5,62; 2) Hautamäki Helmiina 4,94;


TYTÖT 15 60 m
1) Kivioja Susanna 9,0; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 9,1;


TYTÖT 15 KUULA
1) Viitala Annu 7,06;


60 m
Nevanperä Jenna 9,3;


POJAT 5 40 m
1) Taipalus Eeli 9,2; 2) Haavisto Justus 9,9; 3) Kivimäki Luka 10,1; Lauhaluoma Justus 10,1; 5) Antila Viljami 10,4; 6) Kytölä Elias 10,6; 7) Piirto Aleksi 10,9; Vilmunen Milo 10,9; 9) Perälä Veeti 11,0; 10) Leppinen Eeno 11,1; 11) Kuusisto Samu 11,4; Tapanainen Juho 11,4; 13) Pitkäranta Eemil 11,5; 14) Saarinen Vilho 11,6; Lähdesmäki Topi 11,6; 16) Luoma Rasmus 12,0; Hyövälti Peetu 12,0; 18) Hattula Hugo 12,2; 19) Ojala Roni 12,8; Koskenkorva Hiski 12,8; Mäntylä Osmo 12,8; 22) Helenius Mio 13,1; 23) Lehtiniemi Toivo 13,3; Mäntylä Jasper 13,3; 25) Kettunen Oiva 13,6; 26) Pihlaja Akseli 13,8; 27) Paakkinen Eino 13,9; 28) Talja Jaakko 14,6; 29) Korpela Sampo 14,7; 30) Hautamäki Jami 15,2; 31) Yli-Karjanmaa Vili 15,5; 32) Oja-Nisula Iivari 15,8; 33) Viertola Urho 16,0; 34) Perälä Lauri 17,7; 35) Lehmonen Voitto 18,6; 36) Keto Aleksi 21,6; 37) Yli-Karjanmaa Juho 26,7;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1)Kivimäki Luka 11,06; 2) Lauhaluoma Justus 10,27; 3) Taipalus Eeli 8,51; 4) Pitkäranta Eemil 8,33; 5) Helenius Mio 6,82; 6) Antila Viljami 6,72; 7) Piirto Aleksi 5,89; 8) Haavisto Justus 5,69; 09) Hattula Hugo 5,62; 10) Ojala Roni 5,32; 11) Mäntylä Jasper 5,03; 12) Kytölä Elias 4,92; 13) Kuusisto Samu 4,84; 14) Vilmunen Milo 4,59; 15) Luoma Rasmus 4,56; 16) Perälä Veeti 4,30; 17) Leppinen Eeno 4,17; 18) Lähdesmäki Topi 3,95; 19) Koskenkorva Hiski 3,92; 20) Hyövälti Peetu 3,76; 21) Kettunen Oiva 3,45; )Saarinen Vilho 3,45; 23) Mäntylä Osmo 3,35; 24) Lehtiniemi Toivo 3,11; 25) Talja Jaakko 2,99; 26) Hautamäki Jami 2,95; 27) Perälä Lauri 2,69; 28) Korpela Sampo 2,57; 29) Pihlaja Akseli 2,42; 30) Yli-Karjanmaa Vili 2,19; 31) Lehmonen Voitto 2,10; 32) Paakkinen Eino 1,91;


POJAT 7 40 m
1) Kortesmäki Veikko 7,6; 2) Mäkelä Valle 7,9; 3) Tiainen Viljami 8,0; 4) Huikku Maxim 8,2; Perälä Konsta 8,2; 6) Honkala Severi 8,5; Koskenkorva Kaapo 8,5; 8) Leppilahti Sami 8,8; 9) Mäkelä Tapio 9,1; 10) Myllärinen Ville 9,2; 1 Mäkelä Ville 9,2; 12) Leppinen Oskari 9,4; Yli-Kojola Vilho 9,4; 14) Mäkinen Väinö 9,5; 15) Lehtiniemi Viljo 9,7; Tapanainen Miro 9,7; 17) Yli-Rahnasto Lauri 9,9; 18) Rantanen Eetu 10,0; 19) Paakkinen Eetu 10,1; 20) Yli-Karjanmaa Leo 10,3; 21) Lipponen Aleksi 10,6; 22) Rantanen Juho 11,3; 23) Ojala Alex 11,4;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Koskenkorva Kaapo 16,81; 2) Leppilahti Sami 16,60; 3) Huikku Maxim 14,30; 4) Myllärinen Ville 13,77; 5) Mäkelä Tapio 13,47; 6) Mäkelä Valle 12,96; 7) Aro Aleksi 12,67; 8) Mäkelä Ville 12,37; 9) Kortesmäki Veikko 12,25; 10) Perälä Konsta 11,24; 11) Honkala Severi 11,06; 12) Rantanen Eetu 10,72; 13) Yli-Rahnasto Lauri 10,22; 14) Tiainen Viljami 9,48; 15) Lehtiniemi Viljo 9,35; 16) Ojala Alex 8,32; 17) Lipponen Aleksi 8,30; 18) Mäki-Latvala Jaakko 7,85; 19) Paakkinen Eetu 7,10; 20) Yli-Karjanmaa Leo 6,44; 21) Yli-Kojola Vilho 6,02; 22) Leppinen Oskari 5,93; 23) Mäkinen Väinö 4,95; 24) Rantanen Juho 3,52;


POJAT 9 40 m
1) Katajamäki Noel 7,2; 2) Närvä Hannes 7,4; 3) Myllärinen Aleksi 7,5; 4) Heikkilä Kimi 7,8; 5) Asunmaa Iisak 8,0; 6) Issakoff Nooa 8,1; Mäenpää Kunto 8,1; Parkkamäki Anton 8,1; 9) Pienimäki Topias 8,2; 10) Antila Elmeri 8,3; 11) Taipalus Aatu 8,5; 12) Kurjenluoma Jaakko 8,7; 13)Yli-Rahnasto Matti 10,8;


POJAT 9 PITUUS
1) Närvä Hannes 2,96; 2) Pienimäki Topias 2,81; 3) Issakoff Nooa 2,71; 4) Katajamäki Noel 2,67; 5) Myllärinen Aleksi 2,58; 6) Mäenpää Kunto 2,56; 7) Antila Elmeri 2,52; 8) Kurjenluoma Jaakko 2,39; 9) Heikkilä Kimi 2,28; 10) Asunmaa Iisak 2,22; 11) Parkkamäki Anton 2,16; 12) Taipalus Aatu 2,12; 13) Yli-Rahnasto Matti 1,89;


POJAT 11 60 m
1) Mäkelä Matti 10,0; 2) Aitaneva Petteri 10,3; 3) Mäenpää Saveli 10,5; 4) Katajamäki Veeti 10,6; 5) Mukkala Onni 10,7; 6) Kariluoma Saku 10,8; 7) Lähdesmäki Aaron 11,2; 8) Joronen Aatu 11,4; Mikkola Weli 11,4;


POJAT 11 PITUUS
1) Mäkelä Matti 4,17; 2) Aitaneva Petteri 3,66; 3) Mäenpää Saveli 3,48; 4) Katajamäki Veeti 3,44; 5) Mukkala Onni 3,13; 6) Kariluoma Saku 3,09; 7) Lähdesmäki Aaron 2,72; 8) Mikkola Weli 2,53; 9) Joronen Aatu 2,42;


POJAT 13 60 m
1) Lähdesmäki Patrik 10,5; Selkäinaho Emil 10,5;


POJAT 13 KUULA
1) Viitala Ami 7,62; 2) Selkäinaho Emil 7,08; 3) Lähdesmäki Patrik 6,00;


POJAT 15 60 m
1) Mäki-Jouppila Juho10,2


POJAT 15 KUULA
1) Kankaanpää Riku 9,96; 2) Luoma Erno 9,23; 3) Mäki-Jouppila Juho 7,13;


POJAT 17 60 m
1) Hietaharju Niko 8,7;


POJAT 17 KUULA
1) Hietaharju Niko 9,87; 2) Viitala Aki 9,12;




800 m JUOKSU
1) Mäki-Jouppila Juho 3.02.0; 2) Lähdesmäki Patrik 3.05.0; 3) Selkäinaho Emil 3.13.0; 4) Pihlaja Elli 3.16.0; 5) Katajamäki Veeti 3.17.0; 6) Joronen Aatu 3.31.0; 7) Närvä Hannes 3.37.0; 8) Selkäinaho Carolina 3.39.0; Viitala Annu 3.39.0; 10) Rauhala Julia 3.42.0; 11) Pienimäki Topias 4.13.0; Mäenpää Sivea 4.13.0; 13) Kurjenluoma Jaakko 4.14.0; 14) Asunmaa Iisak 4.15.0; Ylikojola Veera 4.15.0; 16) Tolonen Aada 4.33.0; 17) Lehtiniemi Viljo 4.35.0; 18) Aitaneva Laura-Kaisa 5.13.0; Kivioja Susanna 5.13.0; Latva-Koivisto Emilia 5.13.0; 21) Asunmaa Aurora 5.59.0; 22) Närvä Matleena 6.02.0; 23) Korkeamäki Ronja 6.03.0; 24) Köykkä Linnea 6.12.0; 2

 

 

 

OSALLISTUJAMÄÄRÄ 171

 

 

 

 


Palkinnot 11.6 Sponsoroi Lähi ABC Ilmajoki, S market Koskenkorva ja Smarket Ilmajoki

TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 12,5; 2) Hatanpää Melina 14,0; 3) Riihimäki Vilma 14,1; 4) Yli-Rasku Linnea 14,8; 5) Kariluoma Saaga 15,3; 6) Aro Sofia 15,4; 7) Lipponen Sara 15,7; 8) Rantanen Linnea 16,2; 9) Yli-Karjanmaa Nelli 16,7; 10) Hakamaa Anni 16,8; Asunmaa Serafiina 16,8; 12) Yli-Karjanmaa Aada 16,9; 13) Mäenpää Sire 17,1; 14) Uitto Emilia 17,9; 15) Lehmonen Ilona 18,5; 16) Kurjenluoma Hilma 20,1; 17) Tietäväinen Iina 21,4; 18) Asunmaa Adalmiina 26,0; 19) Hakamaa Elmi 27,5; 20) Haavisto Selena 29,4; Kortesmäki Helmi 29,4;


TYTÖT 5 PITUUS
1) Mäkelä Lumina 2,11; 2) Riihimäki Vilma 1,73; 3) Rantanen Linnea 1,72; Yli-Karjanmaa Aada 1,72; 5) Lipponen Sara 1,62; 6) Hatanpää Melina 1,56; Kariluoma Saaga 1,56; 8) Hakamaa Anni 1,53; 9) Lehmonen Ilona 1,37; 10) Yli-Rasku Linnea 1,31; 11) Asunmaa Serafiina 1,08; 12) Haavisto Selena 1,06; 13) Kurjenluoma Hilma 1,03; Mäenpää Sire 1,03; 15) Aro Sofia 1,02; 16) Uitto Emilia 0,90; 17) Tietäväinen Iina 0,86; Hakamaa Elmi 0,86; 19) Kortesmäki Helmi 0,61; 20) Asunmaa Adalmiina 0,38;


TYTÖT 7 60 m
1) Mäenpää Sivea 11,3; 2) Ala-Varvi Sanni 12,0; 3) Heikkilä Minja-Maaria 12,1; 4) Saari Jasmin 12,4; 5) Tuomisto Henni 12,8; 6) Neva-Keturi Alma 12,9; 7) Lassila Nelli 13,6; 8) Holkko Mette 13,7; 9) Mäntylä Neela 13,8; 10) Pienimäki Sofi 13,9; 11) Kurjenluoma Kerttu 14,2; 12) Närvä Matleena 14,4; 13) Laasanen Emma 14,7; 14) Korpikaija Iida 15,7; 15) Tapio Sara 17,2; 16) Lamberg Kira 17,7;


TYTÖT 7 PITUUS
1) Saari Jasmin 2,48; 2) Mäenpää Sivea 2,39; 3) Neva-Keturi Alma 2,22; 4) Tuomisto Henni 2,17; 5) Närvä Matleena 2,11; 6) Laasanen Emma 2,01; 7) Kurjenluoma Kerttu 1,99; Pienimäki Sofi 1,99; 9) Ala-Varvi Sanni 1,88; 10) Lipponen Aava 1,73; Mäntylä Neela 1,73; 12) Holkko Mette 1,69; 13) Lassila Nelli 1,67; 14) Heikkilä Minja-Maaria 1,66; 15) Korpikaija Iida 1,48; 16) Lamberg Kira 1,30; 17) Tapio Sara 1,26;


TYTÖT 9 60 m
1) Tolonen Aada 10,7; 2) Kariluoma Saana 10,7; 3) Kettunen Oona 11,6; 4) Korkeamäki Ronja 11,7; 5) Mäenpää Emma 12,2; 6) Neva-Keturi Hilma 12,6; 7) Riihimäki Venla 13,0; 8) Asunmaa Aurora 13,3; 9) Korpela Hely 13,4; 10) Köykkä Linnea 13,7;


TYTÖT 9 KORKEUS
1) Kettunen Oona 95; 2) Korpela Hely 95; 3) Neva-Keturi Hilma 85; 4) Mäenpää Emma 80; 5) Kariluoma Saana 80; 6) Asunmaa Aurora 80; 7) Köykkä Linnea 75; Riihimäki Venla 75; 9) Tolonen Aada 75;


TYTÖT 11 60 m
1) Päivärinta Venla 10,2; 2) Rauhala Julia 10,5; 3) Tuomisto Viia 12,7;


TYTÖT 11 KUULA
1) Päivärinta Venla 6,70; 2) Rauhala Julia 6,04; 3) Tuomisto Viia 4,28;


TYTÖT 15 300 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 53,9;


TYTÖT 15 KEIHÄS
1) Viitala Annu 17,46;


POJAT 5 60 m
1) Mäkelä Aleksi 12,6; 2) Lauhaluoma Justus 15,2; 3) Vilmunen Milo 16,5; 4) Kytölä Elias 16,6; 5) Tapanainen Juho 16,7; 6) Leppinen Jimi 16,8; 7) Haavisto Justus 16,9; 8) Leppinen Eero 17,3; 9) Riihimäki Lauri 17,4; 10) Perälä Veeti 17,5; 11) Kuusisto Samu 18,0; 12) Kettunen Oiva 18,7; 13) Luoma Rasmus 18,9; 14) Lehtiniemi Toivo 19,3; 15) Ojala Roni 20,3; 16) Yli-Karjanmaa Vili 20,8; 17) Mäntylä Jasper 21,5; 18) Korpela Sampo 22,4; 19) Helenius Mio 25,0; Oja-Nisula Iivari 25,0; 21) Perälä Lauri 25,2; 22) Lehmonen Voitto 29,9; 23) Puusti Anton 53,5; 24) Hatanpää Miklas 1.01,5; 25) Paakkinen Eino 1.10,0;


POJAT 5 PITUUS
1) Lauhaluoma Justus 2,00; 2) Mäkelä Aleksi 2,00; 3) Haavisto Justus 1,80; 4) Perälä Veeti 1,70; 5) Leppinen Jimi 1,40; 6) Tapanainen Juho 1,30; 7) Leppinen Eero 1,25; 8) Kuusisto Samu 1,20; 9) Luoma Rasmus 1,10; 10) Kytölä Elias 1,10; 11) Kettunen Oiva 0,90; 12)Paakkinen Eino 0,90; 13) Puusti Anton 0,90; 14) Lehtiniemi Toivo 0,80; 15) Mäntylä Jasper 0,80; 16) Vilmunen Milo 0,80; 17) Helenius Mio 0,80; 18) Ojala Roni 0,70; 19) Oja-Nisula Iivari 0,70; 20) Perälä Lauri 0,65; 21) Korpela Sampo 0,60; 22) Lehmonen Voitto 0,50;


POJAT 7 60 m
1) Mäkelä Arttu 11,1; 2) Mäkelä Valle 11,5; 3) Kortesmäki Veikko 11,9; 4) Tapanainen Miro 12,0; 5) Huikku Maxim 12,1; Leppinen Eetu 12,1; 7) Leppilahti Sami 12,3; Perälä Konsta 12,3; 9) Rantanen Leevi 12,7; 10) Honkala Severi 13,2; 11) Yli-Kojola Vilho 13,3; 12) Rinta Eemil 13,4; 13) Lipponen Aleksi 13,7; Huhtanen Samu 13,7; 15) Yli-Rahnasto Lauri 13,8; Rantanen Eetu 13,8; 17) Lehtiniemi Viljo 14,2; 18) Leppinen Oskari 14,8; 19) Paakkinen Eetu 15,3; 20) Rantanen Juho 18,0;


POJAT 7 PITUUS
1) Kortesmäki Veikko 2,80; 2) Mäkelä Arttu 2,66; 3) Huikku Maxim 2,50; 4) Leppinen Eetu 2,37; 5) Perälä Konsta 2,36; 6) Leppilahti Sami 2,30; Mäkelä Valle 2,30; 8) Rinta Eemil 2,00; 9) Honkala Severi 1,94; 10) Yli-Kojola Vilho 1,90; Rantanen Leevi 1,90; 12) Lehtiniemi Viljo 1,87; 13) Rantanen Eetu 1,80; 14) Lipponen Aleksi 1,70; 15) Paakkinen Eetu 1,67; 16) Yli-Rahnasto Lauri 1,66; 17) Huhtanen Samu 1,64; 18) Leppinen Oskari 1,62; 19) Tapanainen Miro 1,56; 20) Rantanen Juho 1,20;


POJAT 9 60 m
1) Köykkä Veikko 9,6; 2) Katajamäki Noel 10,4; 3) Närvä Hannes 10,5; 4) Noppa Konsta 11,4; 5) Heikkilä Kimi 11,5; 6) Metsä-Turja Jaakko 11,7; 7) Asunmaa Iisak 11,7; 8) Kurjenluoma Jaakko 11,8; 9) Mäenpää Kunto 11,8; 10) Pienimäki Topias 12,2; 11) Yli-Rahnasto Matti 14,6;


POJAT 9 KORKEUS
1) Närvä Hannes 100; 2) Katajamäki Noel 95; 3) Köykkä Veikko 95; 4) Kurjenluoma Jaakko 85; 5) Mäenpää Kunto 85; Pienimäki Topias 85; 6) Asunmaa Iisak 80; 7) Noppa Konsta 80; 8) Heikkilä Kimi 80;


POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 9,8; 2) Köykkä Vilho 10,0; 3) Katajamäki Veeti 10,4; 4) Kariluoma Saku 11,2; Metsä-Turja Eero 11,2; 6) Mikkola Weli 11,3; 7) Tapio Leo 11,5;


POJAT 11 KUULA
1) Aitaneva Petteri 6,79; 2) Köykkä Vilho 6,19; 3) Katajamäki Veeti 5,94; 4) Metsä-Turja Eero 5,85; 5) Mikkola Weli 4,82; 6) Kariluoma Saku 4,72; 7) Tapio Leo 4,19;


POJAT 13 200 m
1) Tapanainen Mico 36,2; 2) Mäenpää Severi 36,8;


POJAT 13 KEIHÄS
1) Viitala Ami 22,39; 2) Latva-Koivisto Matias 20,87; 3) Mäenpää Severi 12,23;


POJAT 15 300 m
1) Mäki-Jouppila Juho54,8


POJAT 15 KEIHÄS
1) Mäki-Jouppila Juho 14,72;


POJAT 17 KEIHÄS
1) Hietaharju Niko 27,63;



 

800 m JUOKSU
1) Mäenpää Saveli 3.18.0; 2) Mäki-Jouppila Juho 3.20.0; 3) Köykkä Veikko 3.32.0; 4) Viitala Annu 3.34.0; 5) Rauhala Julia 3.36.0; 6) Närvä Hannes 3.36.0; 7) Katajamäki Noel 3.57.0; 8) Latva-Koivisto Emilia 3.58.0; 9) Aitaneva Laura-Kaisa 3.58.0; 10) Mäenpää Sivea 4.06.0; 11) Mäenpää Kunto 4.50.0; 12) Noppa Konsta 4.53.0; 13) Rantanen Leevi 4.56.0; 14) Asunmaa Iisak 4.56.0; 15) Mikkola Weli 4.58.0; 16) Närvä Matleena 5.15.0; 17) Rantanen Eetu 5.25.0; 18) Kariluoma Saana 5.27.0;

 

 

Osallistujamäärä 123

 

 

TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,4; 2) Riihioja Vilma 9,3; 3) Issakoff Matilda 10,4; 4) Yli-Karjanmaa Nelli 10,8; 5) Lipponen Sara 10,9; 6) Ketelä Lotta 11,0; Yli-Rasku Linnea 11,0; 8) Tietäväinen Iina 11,1; Kivimäki Lilja 11,1; 10) Latvala Minea 11,7; 11) Mäenpää Sire 11,9; 12) Lehmonen Ilona 12,6; 13) Uitto Emilia 12,6; 14) Jurva Fila 12,8; 15) Kurjenluoma Hilma 14,4; 16) Mäkiruuti Hilda 14,8; 17) Karjalainen Jennika 16,5; 18) Lehtinen Elli 18,6; 19) Kortesmäki Helmi 18,9; 20) Huikku Emma 19,4; 21) Yli-Suomu Nella 19,8; 22) Rinta Saana 19,9; 23) Hattula Ellen 20,5; 24) Haavisto Selena 22,2;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Riihioja Vilma 8,48; 2) Mäkelä Lumina 7,82; 3) Lipponen Sara 7,04; 4) Lehmonen Ilona 6,25; 5) Issakoff Matilda 6,23; 6) Yli-Karjanmaa Nelli 5,28; 7) Mäenpää Sire 5,10; 8) Jurva Fila 4,38; 9) Kivimäki Lilja 4,22; 10) Latvala Minea 4,05; 11) Yli-Rasku Linnea 3,87; 12) Tietäväinen Iina 3,79; 13) Ketelä Lotta 3,38; 14) Yli-Suomu Nella 3,37; 15) Karjalainen Jennika 3,13; 16) Uitto Emilia 3,07; 17) Mäkiruuti Hilda 2,60; 18) Kurjenluoma Hilma 2,17; 19) Lehtinen Elli 1,94; 20) Huikku Emma 1,93; 21) Hattula Ellen 1,09; 22) Rinta Saana 1,00; 23) Kortesmäki Helmi 0,92;


TYTÖT 7 40 m
1) Saari Jasmin 8,2; Heikkilä Minja-Maaria 8,2; 3) Issakoff Amanda 8,3; Mäenpää Sivea 8,3; 5) Neva-Keturi Alma 8,5; 6) Tuomisto Henni 8,9; 7) Lehtinen Laura 9,3; 8) Holkko Mette 9,5; Piirto Nia 9,5; 10) Lassila Nelli 9,6; 11) Närvä Matleena 9,7; 12) Lipponen Aava 9,9; 13) Mäntylä Neela 9,8; 14) Kurjenluoma Kerttu 10,0; 15) Pienimäki Sofi 10,1; 16) Korpikaija Iida 10,9; 17) Tapio Sara 11,8; 18) Lamberg Kira 12,1;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Mäenpää Sivea 10,36; 2) Mäntylä Neela 9,77; 3) Saari Jasmin 9,16; 4) Neva-Keturi Alma 8,94; 5) Närvä Matleena 8,67; 6) Tuomisto Henni 8,28; 7) Holkko Mette 8,11; 8) Lehtinen Laura 8,08; 9) Issakoff Amanda 7,04; 10) Lassila Nelli 6,99; 11) Heikkilä Minja-Maaria 6,63; 12) Piirto Nia 6,26; 13) Pienimäki Sofi 6,09; 14) Korpikaija Iida 5,78; 15) Lipponen Aava 5,75; 16) Kurjenluoma Kerttu 5,43; 17) Tapio Sara 4,81; 18) Lamberg Kira 3,56;


TYTÖT 9 40 m
1) Saukko Luminia 7,0; 2) Kankaanpää Katariina 7,2; 3) Vakkila Sara 7,3; 4) Harju Heta 7,7; 5) Tolonen Aada 7,9; Kimpimäki Aamu 7,9; 7) Kettunen Oona 8,0; 8) Neva-Keturi Hilma 8,1; 9) Korkeamäki Ronja 8,2; 10) Lehtinen Milena 8,3; 11) Mäenpää Emma 8,5; 12) Niemistö Laura 8,6;


TYTÖT 9 KUULA
1) Kankaanpää Katariina 6,19; 2) Vakkila Sara 4,90; 3) Neva-Keturi Hilma 4,30; 4) Saukko Luminia 4,23; 5) Kimpimäki Aamu 4,12; 6) Harju Heta 3,94; 7) Tolonen Aada 3,77; 8) Kettunen Oona 3,30; 9) Mäenpää Emma 2,55; 10) Lehtinen Milena 2,32;


TYTÖT 11 60 m
1) Vainio Pinja 10,3; 2) Rauhala Julia 10,7; 3) Saari Juulia 11,1;


TYTÖT 11 KORKEUS
1) Rauhala Julia 110; 2) Saari Juulia 100; 3) Vainio Pinja 90;


TYTÖT 13 60 m
1) Vainionpää Iida 9,7; 2) Jokelaine Maija 9,9; 3) Järvinen Saaga 11,0; 4) Hautamäki Helmiina 11,5; 5) Taipale Krista 13,2;


TYTÖT 13 PITUUS
1) Jokelaine Maija 3,77; 2) Vainionpää Iida 3,32; 3) Hautamäki Helmiina 2,97; 4) Järvinen Saaga 2,73; 5) Taipale Krista 2,51;


TYTÖT 15 100 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 15,0;


TYTÖT 15 PITUUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,31;

POJAT 5 40 m
1) Mäkelä Aleksi 9,1; 2) Antila Viljami 10,0; 3) Kivimäki Matias 10,1; 4) Piirto Aleksi 10,5; 5) Haavisto Justus 10,9; 6) Leppinen Jimi 11,1; 7) Tapanainen Juho 11,7; 8) Kuusisto Samu 12,3; 9) Kettunen Oiva 12,8; 10) Vilmunen Milo 13,0; Luoma Rasmus 13,0; 12) Hattula Hugo 13,2; 13) Lehtiniemi Toivo 13,4; 14) Paakkinen Eino 14,0; 15) Ala-Könni Juho 14,1; 16) Mäntylä Jasper 14,5; 17) Ojala Roni 14,9; 18) Yli-Karjanmaa Vili 15,5; 19) Viertola Urho 16,4; 20) Lehmonen Voitto 17,3; 21) Puusti Anton 36,1; 22) Jalava Jimi 49,2;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Kivimäki Luka 8,88; 2) Leppinen Jimi 7,56; 3) Antila Viljami 7,00; 4) Kivimäki Matias 6,52; 5) Mäntylä Jasper 5,95; 6) Mäkelä Aleksi 5,93; 7) Piirto Aleksi 5,60; 8) Puusti Anton 5,45; 9) Hattula Hugo 5,12; 10) Vilmunen Milo 4,53; 11) Kuusisto Samu 4,20; 12) Luoma Rasmus 3,74; 13) Haavisto Justus 3,58; 14) Kettunen Oiva 3,56; 15) Ala-Könni Juho 3,29; 16) Ojala Roni 3,25; 17) Viertola Urho 2,70; 18) Lehtiniemi Toivo 2,18; 19) Paakkinen Eino 2,00; 20) Lehmonen Voitto 1,90; 21) Yli-Karjanmaa Vili 1,77;


POJAT 7 40 m
1) Kortesmäki Veikko 7,7; 2) Kivimäki Jimi 7,9; 3) Mäkelä Arttu 8,0; 4) Huikku Maxim 8,3; 5) Mäkelä Valle 8,5; Leppinen Eetu 8,5; 7) Leppilahti Sami 8,6; 8) Perälä Konsta 9,1; Tapanainen Miro 9,1; 10) Rinta Eemil 9,4; Yli-Kojola Vilho 9,4; 12) Lehtiniemi Viljo 9,7; 13) Yli-Rahnasto Lauri 9,9; Kallio Aarne 9,9; 15) Puusti Reko 10,7; 16) Paakkinen Eetu 11,2; 17) Honkala Severi 11,3;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Leppilahti Sami 19,90; 2) Mäkelä Valle 16,80; 3) Kivimäki Jimi 16,80; 4) Leppinen Eetu 13,90; 5) Mäkelä Arttu 13,80; 6) Rinta Eemil 13,40; 7) Huikku Maxim 12,40; 8) Yli-Rahnasto Lauri 12,10; 9) Kortesmäki Veikko 11,50; 10) Honkala Severi 11,20; Kallio Aarne 11,20; 12) Puusti Reko 10,30; 13) Perälä Konsta 9,90; 14) Yli-Kojola Vilho 9,20; 15) Lehtiniemi Viljo 9,00; 16) Paakkinen Eetu 7,70;


POJAT 9 40 m
1) Katajamäki Noel 7,1; 2) Vainio Joona 7,2; 3) Närvä Hannes 7,4; 4) Heikkilä Kimi 7,7; 5) Knuuttila Jere 7,8; 6) Issakoff Nooa 8,0; 7) Mäenpää Kunto 8,2; 8) Antila Elmeri 8,6; Kurjenluoma Jaakko 8,6; Järvinen Paulus 8,6; 11) Yli-Rahnasto Matti 11,2;


POJAT 9 KUULA
1) Heikkilä Kimi 5,87; 2) Närvä Hannes 5,61; 3) Antila Elmeri 4,92; 4) Vainio Joona 4,83; 5) Katajamäki Noel 4,64; 6) Issakoff Nooa 4,52; 7) Kurjenluoma Jaakko 4,40; 8) Mäenpää Kunto 4,27; 9) Knuuttila Jere 4,18; 10) Yli-Rahnasto Matti 3,24; 11) Järvinen Paulus 3,20;


POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 10,3; 2) Mukkala Onni 10,4; 3) Valli Vilho 11,2; 4) Tapio Leo 11,7; 5) Joronen Aatu 11,7; 6) Mikkola Weli 11,8;


POJAT 11 KORKEUS
1) Aitaneva Petteri 122; 2) Valli Vilho 95; 3) Mikkola Weli 90; 4) Joronen Aatu 85;


POJAT 13 60 m
1) Tuomisto Lassi 9,6; 2) Mäenpää Severi 10,8;


POJAT 13 PITUUS
1) Tuomisto Lassi 3,57; 2) Mäenpää Severi 3,18;


POJAT 15 100 m
1) Mäki-Jouppila Juho16,6


POJAT 15 PITUUS
1) Mäki-Jouppila Juho 3,10;


POJAT 17 100 m
1) Tuomisto Jesse 13,6; 2) Hietaharju Niko 13,9;


POJAT 17 PITUUS
1) Tuomisto Jesse 5,20;


800 m JUOKSU
1) Mäenpää Saveli 3.16.0; 2) Mäenpää Severi 3.27.0; 3) Mäki-Jouppila Juho 3.27.0; 4) Järvinen Saaga 3.30.0; 5) Rauhala Julia 3.31.0; 6) Vainio Pinja 3.33.0; 7) Närvä Hannes 3.34.0; 8) Joronen Aatu 3.37.0; 9) Harju Heta 3.46.0; 10) Vainio Joona 3.47.0; 11) Järvinen Paulus 3.50.0; 12) Vakkila Sara 3.59.0; 13) Mäenpää Sivea 4.18.0; 14) Jokelainen Maija 4.40.0; 15) Kallio Aarne 4.59.0; 16) Aitaneva Laura-Kaisa 5.01.0;

OSALLISTUJAMÄÄRÄ 127

Kauden päätöstilaisuus Koskenkorvan Urheilutalolla lauantaina 3.11.2018 klo 14.00. Kahvi alkaen klo 13.30.

Tilaisuus on yhteinen pesäpallojaoston kanssa. Mukaan voi varata rahaa, koska myynnissä on fanituotteita.

 

KOU YU Sarjakilpailut 2018 palkittavat:

9 kertaa osallistuneet:

Haavisto Selena
Kariluoma Saaga
Mäkelä Lumina
Kariluoma Saana
Tolonen Aada
Valli Emilia
Kankaanpää Katariina
Korkiamäki Ronja
Päivärinta Venla
Rauhala Julia
Sihto Noora

Myllärinen Ville
Perälä Konsta
Perälä Veeti
Tapanainen Juho
Antila Elmeri
Leppilahti Sami
Myllärinen Aleksi
Mäkelä Valle
Pienimäki Topias
Tapanainen Miro
Huhta-Koivisto hermanni
Kariluoma Saku
Sihto Ville
Kankaanpää Riku

7 tai 8 kertaa osallistuneet:

Kivimäki Mila
Korpi-Kaija Iida
Mäki-Latvala Anni
Mäntylä Neela
Neva-Ketui Alma
Piirto Nia
Yli-Rasku Linnea
Hakamaa Anni
Holkko Mette
Lehmonen Ilona
Lipponen Sara
Mäenpää Sire
Mäkelä Ninni
Neva-Keturi Hilma
Heikkilä Minja-Maaria
Kettunen Oona
Lassila Nelli
Lehtinen Laura
Mäenpää Sivea
Korpela Hely
Hietanen Miina
Ketola Viivi
Mäenpää Emma
Mäki-Latvala Ilona
Vainio Pinja
Viitamäki Camilla
Ylikojola Veera
Järvi Inka
Tuomisto Miina
Tuomisto Salla-Maari
Hautamäki Helmiina
Viitala Annu
Aitaneva Laura-Kaisa

Kivimäki Luka
Lehtiniemi Toivo
Lehtiniemi Viljo
Leppinen Jimi
Vilmunen Milo
Yli-Rahnasto Lauri
Antila Viljami
Honkala Severi
Kettunen Oiva
Luoma Rasmus
Rantanen Juho
Viitamäki Luukas
Ketola Vilho
Leppinen Eetu
Yli-Rahnasto Matti
Ylikojola Vilho
Huikku Maxim
Järvinen Paulus
Lipponen Aleksi
Mäki-Latvala Jaakko
Rantanen Eetu
Rantanen Leevi
Katajamäki Noel
Katajamäki Veeti
Valli Akseli
Heikkilä Kimi
Kurjenluoma Jaakko
Köykkä Veikko
Mäki-Jouppila Juho
Latva-Koivisto Matias
Mäenpää Severi
Hietaharju Niko

800 m, 9 kertaa osallistuneet

Huhta-Koivisto Hermanni
Rauhala Julia

Ranking pisteissä parhaiten pärjänneet Koskenkorvalaiset urheilijat:
Tyttömalja:
1) Sanni Säntti 30 p. 40 €
2) Susanna Kivioja 11 p. 30€
3) Laura-Kaisa Aitaneva 10 p. 20€

Poikamalja:
1) Matias Latva-Koivisto 21 p. 40€
2) Petteri Aitaneva 15 p. 30 €
3) Niko Hietaharju 7 p. 20€ Kannustuspalkinto (useampi piirin kisaosallistuminen, mutta vain yksi huomioidaan pistelaskennassa)

Ryhtityttö:
Laura-Kaisa Aitaneva

Ryhtipoika:
Pesäpalloilijoilta

Jari Mäki -palkinto:
Pirjo Mäki-Jouppila

KoU YU -jaoston oman lajimerkin suunnittelija:
Otso Ahosola

KELLOLIIKE HAUTANIEMI Sponsoroi mitalit kaikille osallistujille.

 

  TYTÖT 5                
                   
      40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi   aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Mäkelä Ninni   9,8 159 10,40 208 367    
2 Mäkelä Lumina   9,2 224 6,14 91 315    
3 Piirto Nia   9,6 178 6,91 110 288    
4 Mäntylä Neela   16,2 3 12,05 259 262    
5 Neva-Keturi Alma   9,7 168 5,91 86 254    
6 Korpi-Kaija Iida   10,6 103 7,06 114 217    
7 Pienimäki Sofi   10,2 128 5,59 78 206    
8 Holkko Mette   11,1 79 6,37 97 176    
9 Kuljunlahti Sylvi   10,4 115 3,65 38 152    
10 Yli-Rasku Linnea   11,2 75 3,52 35 110    
11 Ketola Cecilia   11,4 68 3,46 34 102    
12 Kariluoma Saaga   11,9 52 3,78 40 92    
13 Jurva Fiia   14,2 15 4,08 46 61    
14 Uitto Emilia   13,8 19 3,01 26 45    
15 Tiainen Silvia   13,2 26 2,42 16 43    
16 Hakamaa Anni   14,0 17 2,52 18 35    
17 Rantanen Linnea   13,5 22 1,65 5 28    
18 Riihimäki Vilma     0 2,97 25 25    
18 Mäki-Latvala Anni   16,9 0 2,95 25 25    
20 Hakamaa Elmi     0 2,69 21 21    
21 Hööpakka Martta   14,1 16 1,48 3 19    
22 Karjalainen Jennika   19,4 0 1,90 9 9    
23 Kivimäki Mila   23,4 0 1,75 6 6    
24 Haavisto Selena   33,0 0   0 0    
                   
  TYTÖT 7                
                   
      40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi   aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Kettunen Oona   8,2 173 11,18 90 263    
2 Tolonen Aada   8,4 152 10,89 87 238    
3 Neva-Keturi Hilma   9,1 97 13,48 122 219    
4 Saari Jasmin   9,0 104 11,0 88 192    
5 Mäenpää Sivea   8,7 125 8,90 62 187    
6 Kariluoma Saana   9,3 86 11,76 98 184    
7 Tuomisto Henni   10,0 56 11,53 95 151    
8 Heikkilä Minja-Maaria   8,8 117 6,27 33 151    
9 Ala-Varvi Sanni   9,2 91 8,59 58 150    
10 Riihimäki Venla   9,4 81 8,07 53 133    
11 Lehtinen Laura   9,5 76 8,37 56 132    
12 Ojala Emmi   10,0 56 9,46 69 125    
13 Åkerman Venla   10,2 50 8,72 60 110    
14 Lassila Nelli   9,7 67 6,58 37 104    
15 Paasovaara Jenniina   9,5 76 4,78 19 95    
16 Liljeqvist Emma   10,9 32 6,25 33 66    
17 Laasanen Emma   11,4 24 5,07 22 46    
                   
  TYTÖT 9                
                   
      60 m 60 m pituus pituus pisteet    
  nimi   aika pisteet cm pisteet yhteensä    
1 Mäkelä Neea   10,4 167 308 138 305    
2 Saari Juulia   11,2 115 318 150 265    
3 Vakkila Sara   11,2 115 296 125 240    
4 Viitamäki Camilla   11,3 110 299 128 238    
5 Mäki-Latvala Aliisa   11,3 110 290 118 228    
5 Hietanen Miina   10,9 132 268 96 228    
7 Vainio Pinja   10,8 138 255 84 222    
8 Kankaanpää Katariina   11,6 96 282 110 206    
9 Åkerman Neea   11,1 121 251 80 201    
10 Ylikojola Veera   11,9 84 267 95 179    
11 Mäenpää Emma   13,0 52 225 59 111    
12 Ketola Viivi   12,3 71 194 38 109    
13 Korpela Hely   13,1 50 204 44 95    
14 Tuomisto Viia   13,3 46 203 44 90    
15 Mäki-Latvala Ilona   13,3 46 201 42 88    
16 Rinta Viivi   14,5 27 208 47 74    
17 Korkiamäki Ronja   13,0 52 157 19 71    
                   
  TYTÖT 11                
                   
      60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Laasanen Olivia   10,6 152 357 202 7,39 325 679
2 Talala Siiri   10,4 167 332 168 5,84 241 576
3 Jyllilä Miila   10,7 145 322 155 5,84 241 541
4 Päivärinta Venla   11,0 126 317 149 5,53 225 500
5 Järvi Inka   10,6 152 286 114 5,40 218 484
6 Tuomisto Miina   12,4 68 250 79 3,68 133 280
7 Sihto Noora   13,6 41 205 45 3,80 139 224
                   
  TYTÖT 13                
                   
      60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Jokelainen Maija   9,8 223 362 210 6,83 294 727
2 Viitala Annu   10,6 152 347 188 6,76 290 630
3 Lehtimäki Emilia   10,5 159 297 126 6,66 285 570
4 Hautamäki Helmiina   11,4 105 271 98 4,84 190 394
                   
  TYTÖT 15                
                   
      100 m 100 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Aitaneva Laura-Kaisa   14,8 269 446 356 8,05 362 987
                   
  POJAT 5                
                   
      40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi   aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Hööpakka Arsi   9,8 159 10,92 223 383    
2 Myllärinen Ville   9,8 159 10,75 218 377    
3 Honkala Severi   9,8 159 10,49 210 369    
4 Perälä Konsta   9,7 168 9,82 190 359    
5 Tiainen Viljami   9,4 200 7,72 131 331    
6 Viitamäki Luukas   9,9 151 8,49 152 303    
7 Rinta Eemil   10,1 135 7,83 134 269    
8 Yli-Rahnasto Lauri   11,6 61 9,04 168 229    
9 Hirvonen Milo   10,7 98 7,02 113 211    
10 Lehtiniemi Viljo   10,9 88 4,63 57 145    
11 Kivimäki Luka   11,2 75 4,67 58 133    
12 Piirto Aleksi   11,1 79 3,87 42 121    
13 Koivulahti Jonne   11,3 71 2,95 25 96    
14 Vilmunen Milo   13,1 28 3,16 29 57    
15 Leppinen Jimi   12,6 36 2,42 16 53    
16 Tapanainen Juho   12,9 31 2,47 17 48    
17 Perälä Veeti   14,5 12 3,14 28 41    
18 Mäkelä Akseli   12,8 33   0 33    
19 Riihimäki Lauri   15,1 8 2,73 21 29    
20 Kettunen Oiva   16,1 3 2,93 25 28    
21 Lehtiniemi Toivo   19,2 0 1,56 4 4    
22 Mäntylä Jasper   18,9 0 1,51 3 3    
23 Perälä Leevi   24,4 0 1,66 5 5    
24 Luoma Rasmus   19,4 0 1,19 0 0    
                   
  POJAT 7                
                   
      40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi   aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Myllärinen Aleksi   8,0 197 17,55 183 380    
2 Vainio Joona   8,4 152 15,80 156 307    
3 Mäkelä Severi   8,6 133 13,05 116 249    
4 Leppilahti Sami   8,7 125 13,10 116 241    
5 Vainio Niklas   8,6 133 11,79 98 232    
6 Pienimäki Topias   9,2 91 14,63 138 230    
7 Kortesmäki Veikko   8,8 117 12,63 110 227    
8 Ketola Vilho   9,5 76 13,48 122 198    
9 Mäkelä Valle   9,0 104 9,60 70 174    
10 Hirvonen Daniel   10,0 56 12,28 105 161    
11 Leppinen Eetu   10,0 56 11,92 100 156    
11 Rantanen Leevi   10,0 56 11,92 100 156    
13 Yli-Rahnasto Matti   10,4 44 11,11 89 133    
14 Ylikojola Vilho   10,0 56 5,20 23 79    
15 Mäki-Latvala Jaakko   12,3 13 7,61 47 60    
                   
  POJAT 9                
                   
      60 m 60 m pituus pituus pisteet    
  nimi   aika pisteet cm pisteet yhteensä    
1 Köykkä Veikko   10,8 138 316 148 286    
2 Kariluoma Saku   11,0 126 300 129 255    
3 Katajamäki Veeti   10,9 132 272 99 232    
4 Katajamäki Noel   11,0 126 276 103 230    
5 Vainio Daniel   11,4 105 272 99 205    
6 Heikkilä Kimi   11,6 96 254 83 179    
7 Huhta-Koivisto Hermanni   12,6 62 263 91 153    
8 Pienimäki Antto   12,6 62 232 64 127    
9 Mäenpää Kunto   13,6 41 230 63 103    
10 Sihto Ville   13,5 42 164 22 64    
                   
  POJAT 11                
      60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Aitaneva Petteri   10,8 138 355 200 5,92 245 583
2 Viitala Ami   11,1 121 296 125 7,45 328 573
3 Saari Juho   10,7 145 291 119 5,35 216 480
4 Mäenpää Saveli   11,0 126 306 136 5,14 205 467
5 Köykkä Vilho   11,2 115 313 144 4,85 190 450
6 Mäkelä Ossi   11,3 110 304 134   0 244
7 Honkala Urho   19,6 0 117 4 5,27 212 216
                   
  POJAT 13                
                   
      60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Latva-Koivisto Matias   8,9 355 357 202 7,44 327 885
2 Tuomisto Lassi   9,8 223 330 165 9,34 435 824
3 Kankaanpää Riku   10,7 145 350 192 10,00 474 811
4 Mäki-Jouppila Juho   10,3 175 336 173 6,71 288 636
5 Mäenpää Severi   11,6 96 363 211 5,61 229 537
                   
  POJAT 17                
                   
      100 m 100 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi   aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Hietaharju Niko   13,8 375 403 276 11,77 580 1231


TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 9,2; 2) Neva-Keturi Alma 9,3; 3) Mäntylä Neela 9,6; 4) Mäkelä Ninni 9,8; Pihlaja Kaarina 9,8; 6) Piirto Nia 10,0; 7) Ketola Cecilia 10,4; Pienimäki Sofi 10,4; 9) Issakoff Matilda 10,8; 10) Holkko Mette 11,0; 11) Korpi-Kaija Iida 11,4; 12) Yli-Rasku Linnea 11,6; 13) Tapio Sara 11,9; 14) Hakamaa Anni 12,1; Kariluoma Saaga 12,1; 16) Lipponen Sara 12,8; 17) Mäenpää Sire 12,9; Mäkelä Inkeri 12,9; 19) Tiainen Silvia 13,0; 20) Koivuporras Meimi 13,2; 21) Unkuri Säde 13,4; 22) Uitto Emilia 13,5; 23) Jurva Fiia 13,8; Lehmonen Ilona 13,8; 25) Kujala Isla 15,2; 26) Mäki-Latvala Anni 18,4; 27) Leppälä Malla 18,8; 28) Kivimäki Mila 21,9; 29) Haavisto Selena 22,2; 30) Hakamaa Elmi 27,9;

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Mäntylä Neela 10,51; 2) Mäkelä Ninni 8,20; 3) Lipponen Sara 7,16; 4) Korpi-Kaija Iida 6,66; 5) Mäkelä Lumina 6,37; 6) Pienimäki Sofi 6,25; 7) Neva-Keturi Alma 6,15; 8) Pihlaja Kaarina 5,50; 9) Holkko Mette 4,50; 10) Piirto Nia 4,35; 11) Tapio Sara 4,20; 12) Jurva Fiia 3,70; 13) Kariluoma Saaga 3,46; 14) Yli-Rasku Linnea 3,39; 15) Tiainen Silvia 3,31; 16) Issakoff Matilda 3,20; 17) Lehmonen Ilona 3,11; 18) Ketola Cecilia 2,91; 19) Mäenpää Sire 2,54; 20) Hakamaa Anni 2,00; Koivuporras Meimi 2,00; 22) Kujala Isla 1,93; 23) Mäki-Latvala Anni 1,70; 24) Hakamaa Elmi 1,45; 25) Kivimäki Mila 1,19; 26) Mäkelä Inkeri 1,03; 27) Haavisto Selena 1,00;

TYTÖT 7 40 m
1) Kariluoma Saana 8,0; Kettunen Oona 8,0; 3) Saarela Venla 8,3; Tolonen Aada 8,3; 5) Heikkilä Minja-Maaria 8,4; 6) Mäenpää Sivea 8,5; 7) Neva-Keturi Hilma 8,6; 8) Issakoff Amanda 8,8; 9) Saari Jasmin 9,0; 10) Lehtinen Laura 9,4; 11) Lassila Nelli 9,5; 12) Ojala Emmi 9,7; 13) Valli Emilia 9,9; 14) Köykkä Linnea 10,3; Laasanen Emma 10,3; 16) Liljeqvist Emma 10,8; 17) Kujala Mila 11,3;

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Neva-Keturi Hilma 15,04; 2) Kariluoma Saana 12,59; 3) Saarela Venla 11,71; 4) Tolonen Aada 9,64; 5) Mäenpää Sivea 9,41; 6) Lehtinen Laura 9,01; 7) Ojala Emmi 8,59; 8) Kettunen Oona 8,07; 9) Saari Jasmin 7,85; 10) Köykkä Linnea 7,61; 11) Valli Emilia 7,20; 12) Issakoff Amanda 6,80; 13) Lassila Nelli 6,75; 14) Heikkilä Minja-Maaria 6,24; 15) Laasanen Emma 5,90; 16) Liljeqvist Emma 5,29; 17) Kujala Mila 3,30;

TYTÖT 9 40 m
1) Mäkelä Neea 7,0; 2) Pihlaja Elli 7,2; 3) Saari Juulia 7,4; 4) Kankaanpää Katariina 7,5; 5) Hietanen Miina 7,6; 6) Viitamäki Camilla 7,7; 7) Vainio Pinja 7,8; 8) Ketola Viivi 7,9; 9) Ylikojola Veera 8,0; 10) Korkiamäki Ronja 8,6; 11) Mäenpää Emma 8,8; 12) Korpela Hely 10,9;

TYTÖT 9 PITUUS
1) Pihlaja Elli 3,28; 2) Mäkelä Neea 3,24; 3) Saari Juulia 3,22; 4) Viitamäki Camilla 3,14; 5) Ylikojola Veera 2,73; 6) Kankaanpää Katariina 2,71; 7) Vainio Pinja 2,56; 8) Hietanen Miina 2,20; 9) Mäenpää Emma 2,09; 10) Korpela Hely 2,00; 11) Ketola Viivi 1,89; 12) Korkiamäki Ronja 1,62;

TYTÖT 11 60 m
1) Päivärinta Venla 10,7; 2) Rauhala Julia 10,9; 3) Järvinen Saaga 11,4; 4) Ketoja Nessa 12,0; 5) Tuomisto Miina 12,3; 6) Tuomisto Salla-Maari 12,6; 7) Sihto Noora 13,2;

TYTÖT 11 PITUUS
1) Rauhala Julia 3,24; 2) Päivärinta Venla 3,13; 3) Järvinen Saaga 2,66; 4) Ketoja Nessa 2,56; 5) Tuomisto Miina 2,44; 6) Sihto Noora 2,09; 7) Tuomisto Salla-Maari 2,06;

TYTÖT 13 60 m
1) Keisala Greta 9,8; 2) Viitala Annu 10,6; 3) Jokelainen Maija 10,8; 4) Hautamäki Helmiina 11,0;

TYTÖT 13 KIEKKO
1) Jokelainen Maija 16,69; 2) Hautamäki Helmiina 14,31; 3) Keisala Greta 12,08;

TYTÖT 15 100 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 14,8; 2) Etelämäki Annukka 15,0;

TYTÖT 15 KIEKKO
1) Etelämäki Annukka 21,50; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 20,38; 3) Latva-Koivisto Emilia 20,28;

POJAT 5 40 m
1) Tiainen Viljami 8,2; 2) Myllärinen Ville 9,1; 3) Perälä Konsta 9,3; 4) Honkala Severi 9,4; 5) Viitamäki Luukas 9,5; 6) Hirvonen Milo 10,0; 7) Lehtiniemi Viljo 10,9; 8) Vilmunen Milo 11,0; 9) Yli-Rahnasto Lauri 11,1; 10) Antila Viljami 11,4; 11) Kivimäki Luka 11,5; 12) Kohtamäki Toivo 11,6; 13) Leppinen Jimi 12,2; Perälä Veeti 12,2; 15) Tapanainen Juho 12,3; 16) Lehtiniemi Toivo 15,3; 17) Luoma Rasmus 15,9; 18) Kettunen Oiva 17,1; 19) Vehkakoski Joakim 20,8; 20) Mattila Juuse 22,7; 21) Korpela Sampo 43,0;

POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Myllärinen Ville 10,91; 2) Honkala Severi 9,92; 3) Yli-Rahnasto Lauri 8,03; 4) Tiainen Viljami 7,45; 5) Perälä Konsta 6,94; 6) Viitamäki Luukas 6,03; 7) Hirvonen Milo 5,52; 8) Kivimäki Luka 5,48; 9) Vilmunen Milo 4,34; 10) Kohtamäki Toivo 4,25; 11) Antila Viljami 4,02; 12) Leppinen Jimi 3,46; 13) Kettunen Oiva 3,35; 14) Tapanainen Juho 3,22; 15) Lehtiniemi Viljo 3,07; 16) Perälä Veeti 2,84; 17) Lehtiniemi Toivo 2,17; 18) Luoma Rasmus 2,02; 19) Korpela Sampo 1,54; 20) Vehkakoski Joakim 1,42;

POJAT 7 40 m
1) Myllärinen Aleksi 8,0; 2) Vainio Joona 8,2; 3) Pienimäki Topias 8,6; 4) Mäkelä Valle 8,8; 5) Leppilahti Sami 8,9; 6) Järvinen Paulus 9,0; Vehkakoski Eemil 9,0; Antila Elmeri 9,0; 9) Leppinen Eetu 9,1; 10) Ketola Vilho 9,2; 11) Hirvonen Daniel 9,3; 12) Koivuporras Akseli 9,8; Ylikojola Vilho 9,8; 14) Mäki-Latvala Jaakko 10,4; 15) Tapanainen Miro 10,5; Yli-Rahnasto Matti 10,5; 17) Lipponen Aleksi 10,7;

POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Myllärinen Aleksi 19,18; 2) Vainio Joona 17,14; 3) Ketola Vilho 16,45; 4) Pienimäki Topias 16,09; 5) Leppilahti Sami 13,21; 6) Yli-Rahnasto Matti 11,76; 7) Leppinen Eetu 11,09; 8) Antila Elmeri 10,50; 9) Vehkakoski Eemil 10,26; 10) Koivuporras Akseli 10,06; 11) Järvinen Paulus 9,97; 12) Hirvonen Daniel 9,13; 13) Mäkelä Valle 8,82; 14) Lipponen Aleksi 6,33; 15) Ylikojola Vilho 4,76;

POJAT 9 40 m
1) Kariluoma Saku 7,3; Köykkä Veikko 7,3; Katajamäki Noel 7,3; 4) Mattila Mauri 7,5; 5) Keisala Lukas 7,9; 6) Heikkilä Kimi 8,0; 7) Valli Akseli 8,1; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 8,4; 9) Pienimäki Antto 8,5; 10) Mäenpää Kunto 8,7; 11) Kurjenluoma Jaakko 9,0; Sihto Ville 9,0; 13) Köykkä Joni 10,6;

POJAT 9 PITUUS
1) Köykkä Veikko 3,10; 2) Kariluoma Saku 2,92; 3) Katajamäki Noel 2,70; 4) Valli Akseli 2,62; 5) Keisala Lukas 2,56; 6) Mattila Mauri 2,48; 7) Mäenpää Kunto 2,47; 8) Heikkilä Kimi 2,46; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 2,41; 10) Pienimäki Antto 2,32; 11) Köykkä Joni 1,96; 12) Katajamäki Veeti 1,85; 13) Kurjenluoma Jaakko 1,80; 14) Sihto Ville 1,62;

POJAT 11 60 m
1) Mäenpää Saveli 10,6; Köykkä Vilho 10,6; 3) Tolonen Aatu 10,7;

POJAT 11 PITUUS
1) Mäenpää Saveli 3,28; 2) Köykkä Vilho 3,02; 3) Viitala Ami 2,90;

POJAT 13 60 m
1) Latva-Koivisto Matias 8,9; 2) Kankaanpää Riku 10,8; 3) Mäki-Jouppila Juho 11,0;

POJAT 13 KIEKKO
1) Latva-Koivisto Matias 24,99; 2) Kankaanpää Riku 24,66; 3) Mäki-Jouppila Juho 16,78; 4) Mäenpää Severi 14,63;

POJAT 15 KIEKKO
1) Luoma Erno 17,91;

POJAT 17 100m
1) Hietaharju Niko 13,5;

POJAT 17 KIEKKO
1) Viitala Aki 19,16;

800 m JUOKSU
1)Keisala Greta 3.10.7; 2) Mäenpää Saveli 3.15.7; 3) Keisala Lukas 3.20.3; 4) Mäki-Jouppila Juho 3.22.2; 5) Köykkä Veikko 3.23.8; 6) Pihlaja Elli 3.26.0; 7) Mattila Mauri 3.27.1; 8) Mäkelä Neea 3.28.8; 9) Viitala Annu 3.30.7; 10) Tuomisto Miina 3.34.6; 11) Järvinen Saaga 3.40.0; 12) Etelämäki Annukka 3.40.4; 13) Vainio Pinja 3.51.6; 14) Huhta-Koivisto Hermanni 3.51.8; 15) Valli Akseli 3.53.5; 16) Rauhala Julia 3.56.7; 17) Mäenpää Sivea 4.22.7; 18) Järvinen Paulus 4.35.8; 19) Pihlaja Kaarina 4.41.7; 20) Valli Emilia 5.29.4; 21) Kohtamäki Toivo 8.02.0;

OSALLISTUJIA 137

 

 

23.7.2018 Sarjakilpailut. Palkinnot kaikille Sponsoroi KOSKENKORVAN TRAHTEERI

TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 13,4; 2) Mäntylä Neela 14,6; 3) Piirto Nia 14,8; 4) Kuljunlahti Sylvi 15,1; Pienimäki Sofi 15,1; 6) Holkko Mette 16,2; Yli-Karjanmaa Nelli 16,2; 8) Yli-Rasku Linnea 16,4; 9) Kariluoma Saaga 18,8; 10) Asunmaa Serafiina 19,0; 11) Jurva Fiia 19,7; Mäenpää Sire 19,7; 13) Lipponen Sara 19,9; 14) Viitala Veera 20,0; 15) Unkuri Säde 20,6; 16) Uitto Emilia 21,4; 17) Lehmonen Ilona 22,0; 18) Rantanen Linnea 22,4; 19) Hannuksela Aino 23,1; 20) Mäki-Latvala Anni 23,6; 21) Mäkelä Inkeri 29,3; 22) Asunmaa Adalmiina 29,6; 23) Haavisto Selena 36,3; 24) Kivimäki Mila 36,6; 25) Rantanen Emmi 47,0;

TYTÖT 5 PITUUS
1) Piirto Nia 2,19; 2) Mäkelä Lumina 2,15; 3) Pienimäki Sofi 2,00; 4) Holkko Mette 1,56; 5) Yli-Karjanmaa Nelli 1,55; 6) Mäntylä Neela 1,54; 7) Viitala Veera 1,33; 8) Lipponen Sara 1,15; 9) Asunmaa Serafiina 1,14; Kuljunlahti Sylvi 1,14; 11) Kariluoma Saaga 1,07; 12) Lehmonen Ilona 1,05; 13) Mäenpää Sire 1,04; 14) Uitto Emilia 0,98; 15) Yli-Rasku Linnea 0,96; 16) Hannuksela Aino 0,94; 17) Rantanen Linnea 0,90; 18) Jurva Fiia 0,87; 19) Mäki-Latvala Anni 0,83; 20) Mäkelä Inkeri 0,70; 21) Asunmaa Adalmiina 0,55; 22) Kivimäki Mila 0,54; 23) Haavisto Selena 0,37; 24) Rantanen Emmi 0,20;

TYTÖT 7 60 m
1) Tolonen Aada 11,8; 2) Kariluoma Saana 12,0; 3) Kettunen Oona 12,2; 4) Mäenpää Sivea 12,8; 5) Heikkilä Minja-Maaria 13,0; 6) Lassila Nelli 13,5; 7) Lehtinen Laura 13,6; 8) Asunmaa Aurora 13,8; 9) Valli Emilia 14,2; 10) Åkerman Venla 15,0; 11) Rantanen Aino 15,4;

TYTÖT 7 PITUUS
1) Kariluoma Saana 2,73; 2) Lassila Nelli 2,42; 3) Tolonen Aada 2,38; 4) Mäenpää Sivea 2,36; 5) Kettunen Oona 2,30; 6) Valli Emilia 2,12; 7) Heikkilä Minja-Maaria 2,05; 8) Åkerman Venla 1,92; 9) Lehtinen Laura 1,85; 10) Rantanen Aino 1,75; 11) Asunmaa Aurora 1,62;

TYTÖT 9 60 m
1) Mäkelä Neea 10,3; 2) Hietanen Miina 10,8; 3) Kankaanpää Katariina 11,1; Mäki-Latvala Aliisa 11,1; 5) Viitamäki Camilla 11,2; 6) Ylikojola Veera 11,4; 7) Ketola Viivi 11,8; 8) Åkerman Neea 11,9; 9) Tuomisto Viia 12,1; 10) Korpela Hely 12,6; 11) Niemistö Laura 12,9; 12) Mäki-Latvala Ilona 14,0;

TYTÖT 9 JUNKEIHÄS
1) Mäkelä Neea 13,88; 2) Kankaanpää Katariina 10,36; 3) Ylikojola Veera 9,33; 4) Tuomisto Viia 8,65; 5) Mäki-Latvala Aliisa 7,98; 6) Viitamäki Camilla 7,47; 7) Korkiamäki Ronja 7,41; 8) Korpela Hely 7,38; 9) Åkerman Neea 6,33; 10) Hietanen Miina 6,30; 11) Niemistö Laura 5,42;

TYTÖT 11 60 m
1) Päivärinta Venla 10,3; 2) Rauhala Julia 10,7; 3) Järvi Inka 10,8; 4) Järvinen Saaga 11,0; 5) Tuomisto Miina 11,8; 6) Koskenkorva Siiri 12,5; 7) Tuomisto Salla-Maari 12,6; 8) Sihto Noora 12,8;

TYTÖT 11 KIEKKO
1) Päivärinta Venla 12,16; 2) Rauhala Julia 12,05; 3) Tuomisto Miina 9,16; 4) Järvi Inka 8,30; 5) Järvinen Saaga 8,29; 6) Koskenkorva Siiri 7,76; 7) Sihto Noora 6,90; 8) Tuomisto Salla-Maari 6,33;

TYTÖT 13 200 m
1) Mäenpää Sanja 31,7; 2) Keisala Greta 33,0;

TYTÖT 13 KORKEUS
1) Hautamäki Helmiina 100;

TYTÖT 15 300 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 49,4; 2) Lounela Iida 51,0; 3) Ojala Irina 1.00,8;

TYTÖT 15 KORKEUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa140; 2) Tuomisto Vilma135; 3) Ojala Irina 125;

POJAT 5 60 m
1) Honkala Severi 13,8; 2) Hirvonen Milo 14,0; 3) Myllärinen Ville 14,1; 4) Viitamäki Luukas 14,6; 5) Perälä Konsta 15,1; 6) Taipalus Eeli 15,2; 7) Lehtiniemi Viljo 16,0; 8) Kivimäki Luka 16,5; 9) Mattila Juuse 16,8; 10) Leppinen Eemil 17,1; 11) Yli-Rahnasto Lauri 17,3; 12) Tapanainen Juho 17,4; 13) Vilmunen Milo 17,6; 14) Leppinen Viljami 17,8; 15) Paakkinen Eetu 18,4; 16) Perälä Veeti 18,6; 17) Antila Viljami 18,7; 18) Porvali Niilo 19,7; 19) Leppinen Jimi 20,3; 20) Rantanen Juho 22,2; 21) Kettunen Oiva 24,2; Lehtiniemi Toivo 24,2; 23) Koskenkorva Hiski 24,5; 24) Luoma Rasmus 25,8; 25) Paakkinen Eino 34,4; 26) Mäntylä Jasper 35,4; 27) Korpela Sampo 41,5;

POJAT 5 PITUUS
1) Perälä Konsta 2,21; 2) Hirvonen Milo 1,92; 3) Myllärinen Ville 1,75; 4) Kivimäki Luka 1,74; 5) Honkala Severi 1,73; 6) Viitamäki Luukas 1,67; 7) Lehtiniemi Viljo 1,65; 8) Antila Viljami 1,63; 9) Taipalus Eeli 1,58; 10) Yli-Rahnasto Lauri 1,32; 11) Leppinen Eemil 1,25; 12) Porvali Niilo 1,25; 13) Rantanen Juho 1,19; 14) Perälä Veeti 1,14; 15) Tapanainen Juho 1,14; 16) Leppinen Viljami 1,10; 17) Leppinen Jimi 0,99; 18) Kettunen Oiva 0,95; 19) Vilmunen Milo 0,93; 20) Luoma Rasmus 0,87; 21) Koskenkorva Hiski 0,76; 22) Lehtiniemi Toivo 0,74; 23)Mäntylä Jasper 0,50; 24) Korpela Sampo 0,45; 25) Mattila Juuse 0,38;

POJAT 7 60 m
1) Myllärinen Aleksi 12,3; 2) Antila Elmeri 12,5; 3) Mäkelä Valle 12,6; 4) Leppilahti Sami 13,1; 5) Taipalus Aatu 13,3; 6) Pienimäki Topias 13,4; Ketola Vilho 13,4; 8) Järvinen Paulus 13,7; 9) Leppinen Eetu 13,9; 10) Mäkelä Tapio 14,0; 11) Koskenkorva Kaapo 14,2; 12) Hirvonen Daniel 14,4; 13) Ylikojola Vilho 14,6; 14) Yli-Rahnasto Matti 14,8; 15) Rantanen Leevi 14,9; 16) Tapanainen Miro 15,4; 17) Lipponen Aleksi 15,5; 18) Mäki-Latvala Jaakko 16,6; 19) Rantanen Eetu 17,1;

POJAT 7 PITUUS
1) Pienimäki Topias 2,63; 2) Myllärinen Aleksi 2,61; 3) Taipalus Aatu 2,20; 4) Ketola Vilho 2,20; 5) Järvinen Paulus 2,15; 6) Mäkelä Valle 2,13; 7) Antila Elmeri 2,06; 8) Leppilahti Sami 1,99; 9) Hirvonen Daniel 1,97; 10) Yli-Rahnasto Matti 1,89; 11) Rantanen Leevi 1,84; 12) Leppinen Eetu 1,83; 13) Rantanen Eetu 1,81; 14) Lipponen Aleksi 1,77; 15) Koskenkorva Kaapo 1,75; 16) Ylikojola Vilho 1,73; 17) Mäkelä Tapio 1,59; 18) Tapanainen Miro 1,49;

POJAT 9 60 m
1) Köykkä Veikko 10,3; 2) Katajamäki Veeti 10,4; 3) Katajamäki Noel 10,7; 4) Mattila Mauri 11,1; 5) Heikkilä Kimi 11,2; 6) Mäenpä Eeli 11,2; 7) Kariluoma Saku 11,2; 8) Keisala Lukas 11,4; 9) Hannuksela Ville 11,7; 10) Järvinen Elias 11,8; 11) Huhta-Koivisto Hermanni 12,0; 12) Valli Akseli 12,0; 13) Asunmaa Iisak 12,5; 14) Sihto Ville 12,9; 15) Kurjenluoma Jaakko 13,0; 16) Mäenpää Kunto 13,8;

POJAT 9 JUNNUKEIHÄS
1) Mattila Mauri 13,77; 2) Kariluoma Saku 12,89; 3) Huhta-Koivisto Hermanni 12,42; 4) Järvinen Elias 10,88; 5) Heikkilä Kimi 10,21; 6) Hannuksela Ville 10,09; 7) Katajamäki Veeti 9,61; 8) Valli Akseli 9,40; 9) Mäenpä Eeli 9,27; 10) Mäenpää Kunto 9,21; 11) Keisala Lukas 8,48; 12) Sihto Ville 6,61; 13) Katajamäki Noel 6,29; 14) Asunmaa Iisak 6,25; 15) Köykkä Veikko 6,14; 16) Kurjenluoma Jaakko 5,59;

POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 10,0; 2) Mäkelä Matti 10,2; 3) Köykkä Vilho 10,5; 4) Mäenpää Saveli 10,8; 5) Norrgård Teemu 10,9; 6) Mikkola Weli 11,2;

POJAT 11 KIEKKO
1) Viitala Ami 18,30; 2) Mäkelä Matti 15,46; 3) Mäenpää Saveli 14,24; 4) Aitaneva Petteri 13,76; 5) Norrgård Teemu 12,55; 6) Mikkola Weli 11,66; 7) Köykkä Vilho 9,93;

POJAT 13 200 m
1) Latva-Koivisto Matias 30,7; 2) Lounela Henrik 33,0; 3) Mäki-Jouppila Juho 36,4; 4) Kankaanpää Riku 37,1; 5) Pääkkönen Matias 37,4; 6) Mäenpää Severi 39,0;

POJAT 13 KORKEUS
1) Mäki-Jouppila Juho 135; 2) Latva-Koivisto Matias 125; 3) Kankaanpää Riku 125; 4) Lounela Henrik 115; 5) Pääkkönen Matias 110; 6) Mäenpää Severi 105;

POJAT 17 300m
1) Hietaharju Niko 47,1;

800 m JUOKSU
1) Kiviharju Samuel 2.58.0; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 3.07.6; 3) Keisala Greta 3.13.8; 4) Keisala Lukas 3.25.1; 5) Tuomisto Miina 3.28.6; 6) Järvinen Saaga 3.31.9; 7) Mäkelä Neea 3.32.5; 8) Mattila Mauri 3.32.6; 9) Katajamäki Veeti 3.33.7; 10) Viitala Annu 3.34.3; 11) Katajamäki Noel 3.35.5; 12) Rauhala Julia 3.37.4; 13) Mäenpää Eeli 3.43.4; 14) Huhta-Koivisto Hermanni 3.47.1; 15) Valli Akseli 3.53.3; 16) Mäki-Jouppila Juho 3.54.8; 17) Järvinen Paulus 4.09.2; 18) Korpela Hely 4.22.7; 19) Mäki-Latvala Aliisa 4.26.2; 20) Mäenpää Sivea 4.27.3; 21) Mäenpää Kunti 4.37.6; 22) Niemistö Laura 5.04.7; 23) Valli Emilia 5.27.6; 24) Korkiamäki Ronja 5.59.7;

OSALLISTUJIA 140

SARJAKILPAILUT 16.7.2018 HONKALANMÄEN KENTÄLLÄ

Toimitsijatehtävissä Koskenkorvan superpesis joukkueen pelaajia.

TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,9; 2) Neva-Keturi Alma 9,2; 3) Mäntylä Neela 9,9; Mäkelä Ninni 9,9; 5) Piirto Nia 10,0; 6) Pienimäki Sofi 10,2; 7) Holkko Mette 10,5; 8) Korpi-Kaija Iida 10,8; 9) Kariluoma Saaga 12,1; 10) Hakamaa Anni 12,4; 11) Lipponen Sara 12,7; 12) Asunmaa Serafiina 12,7; 13) Rantanen Linnea 12,9; 14) Mäenpää Sire 13,9; 15) Ketola Cecilia 14,5; 16) Kujala Isla 14,6; 17) Lehmonen Ilona 15,1; 18) Uitto Emilia 15,5; 19) Kalliokoski Lotta 15,7; 20) Mäkelä Inkeri 16,3; Hannuksela Aino 16,3; 22) Mäki-Latvala Anni 17,2; 23) Karjalainen Jennika 18,9; 24) Haavisto Selena 23,0; 25) Hakamaa Elmi 43,8;

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Mäkelä Ninni 9,39; 2) Mäntylä Neela 9,02; 3) Holkko Mette 8,52; 4) Neva-Keturi Alma 7,24; 5) Korpi-Kaija Iida 5,38; 6) Pienimäki Sofi 4,83; 7) Piirto Nia 4,51; 8) Mäenpää Sire 4,27; 9) Lipponen Sara 4,00; 10) Uitto Emilia 3,89; 11) Mäkelä Lumina 3,80; 12) Ketola Cecilia 3,45; 13) Kariluoma Saaga 3,42; 14) Asunmaa Serafiina 2,95; 15) Hakamaa Anni 2,67; 16) Mäki-Latvala Anni 2,55; 17) Hannuksela Aino 2,36; 18) Kalliokoski Lotta 2,10; 19) Kujala Isla 2,06; 20) Lehmonen Ilona 1,96; 21) Rantanen Linnea 1,71; 22) Hakamaa Elmi 1,54; 23) Karjalainen Jennika 1,43; 24) Mäkelä Inkeri 0,85; 25) Haavisto Selena 0,63;

TYTÖT 7 40 m
1) Kariluoma Saana 8,0; 2) Tolonen Aada 8,2; Neva-Keturi Hilma 8,2; 4) Kettunen Oona 8,3; 5) Mäkinen Iita 8,6; Mäenpää Sivea 8,6; 7) Saari Jasmin 8,9; 8) Ojala Emmi 9,1; 9) Asunmaa Aurora 9,4; 10) Valli Emilia 9,5; 11) Åkerman Venla 10,5; 12) Talasmäki Iida 10,1; 13) Lassila Nelli 10,2; 14) Kujala Mila 11,0; 15) Liljeqvist Emma 11,1;

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Neva-Keturi Hilma 14,05; 2) Kariluoma Saana 11,40; 3) Tolonen Aada 9,25; 4) Saari Jasmin 9,17; 5) Kettunen Oona 8,80; 6) Mäenpää Sivea 8,36; 7) Valli Emilia 8,12; 8) Mäkinen Iita 7,58; 9) Ojala Emmi 6,75; 10) Åkerman Venla 6,67; 11) Asunmaa Aurora 6,52; 12) Talasmäki Iida 5,27; 13) Lassila Nelli 4,83; 14) Kujala Mila 3,28;

TYTÖT 9 40 m
1) Mäki-Latvala Aliisa 7,3; Kankaanpää Katariina 7,3; 3) Hietanen Miina 7,5; 4) Viitamäki Camilla 7,6; Saari Juulia 7,6; 6) Åkerman Neea 7,7; Ylikojola Veera 7,7; 8) Vainio Pinja 7,8; 9) Ketola Viivi 8,2; 10) Korpela Hely 8,7; Korkiamäki Ronja 8,7; 12) Mäki-Latvala Ilona 9,2;

TYTÖT 9 PITUUS
1) Saari Juulia 3,21; 2) Viitamäki Camilla 3,20; 3) Mäki-Latvala Aliisa 3,14; 4) Kankaanpää Katariina 2,87; 5) Vainio Pinja 2,85; 6) Ylikojola Veera 2,83; 7) Hietanen Miina 2,55; 8) Åkerman Neea 2,31; 9) Mäki-Latvala Ilona 2,29; Korpela Hely 2,29; 11) Korkiamäki Ronja 1,50;

TYTÖT 11 60 m
1) Vainionpää Iida 10,0; 2) Rauhala Julia 10,7; Järvi Inka 10,7; 4) Talala Siiri 10,8; 5) Päivärinta Venla 11,1; 6) Tuomisto Miina 12,5; 7) Tuomisto Salla-Maari 12,8; 8) Sihto Noora 13,2; 9) Söderlund Lumia 14,8;

TYTÖT 11 KORKEUS
1) Talala Siiri 100; 2) Rauhala Julia 100; 3) Järvi Inka 90; Vainionpää Iida 90; 5) Sihto Noora 70;

TYTÖT 13 60 m
1) Lehtimäki Emilia 10,0; 2) Jokelainen Maija 10,3; 3) Hautamäki Helmiina 11,2;

TYTÖT 13 3-LOIKKA
1) Jokelainen Maija 8,10;

TYTÖT 15 60 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,4; 2) Ojala Irina 9,7;

TYTÖT 15 3-LOIKKA

1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,60;

POJAT 5 40 m
1) Viitamäki Luukas 9,6; Perälä Konsta 9,6; Myllärinen Ville 9,6; 4) Honkala Severi 9,8; 5) Vilmunen Milo 11,0; 6) Kallio Aarne 11,3; 7) Yli-Rahnasto Lauri 11,8; 8) Piirto Aleksi 12,0; Tapanainen Juho 12,0; 10) Kivimäki Matias 12,1; 11) Perälä Veeti 13,0; 12) Luoma Rasmus 16,6; 13) Kettunen Oiva 19,2; 14) Mäntylä Jasper 19,4; 15) Paakkinen Eino 22,9; 16) Paakkinen Eetu 22,9; 17) Mattila Juuse 23,4;

POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Honkala Severi 11,31; 2) Myllärinen Ville 10,05; 3) Yli-Rahnasto Lauri 9,30; 4) Kallio Aarne 7,10; 5) Perälä Konsta 6,74; 6) Viitamäki Luukas 5,37; 7) Kivimäki Matias 4,59; 8) Paakkinen Eetu 4,09; 9) Kettunen Oiva 3,59; 10) Perälä Veeti 3,55; 11) Tapanainen Juho 3,39; 12) Piirto Aleksi 3,31; 13) Vilmunen Milo 3,07; 14) Luoma Rasmus 2,32; 15) Mattila Juuse 2,13; 16) Mäntylä Jasper 2,11; 17) Paakkinen Eino 1,29;

POJAT 7 40 m
1) Myllärinen Aleksi 8,0; 2) Kortesmäki Veikko 8,2; 3) Vainio Joona 8,3; 4) Antila Elmeri 8,4; 5) Mäkelä Valle 8,8; Kivimäki Jimi 8,8; Huikku Maxim 8,8; 8) Mäkelä Tapio 8,9; 9) Pienimäki Topias 9,0; 10) Ketola Vilho 9,1; 11) Leppilahti Sami 9,7; 12) Rantanen Leevi 10,0; 13) Lipponen Aleksi 10,4; 14) Mäki-Latvala Jaakko 10,5; 15) Tapanainen Miro 10,6; 16) Yli-Rahnasto Matti 11,0;

POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Myllärinen Aleksi 20,20; 2) Ketola Vilho 16,39; 3) Vainio Joona 15,90; 4) Leppilahti Sami 14,22; 5) Antila Elmeri 13,95; 6) Pienimäki Topias 13,90; 7) Huikku Maxim 12,91; 8) Kortesmäki Veikko 12,36; 9) Rantanen Leevi 12,03; 10) Kivimäki Jimi 10,22; 11) Yli-Rahnasto Matti 9,65; 12) Mäkelä Tapio 9,52; 13) Tapanainen Miro 7,70; 14) Mäkelä Valle 7,26; 15) Lipponen Aleksi 6,68; 16) Ylikojola Vilho 4,93;

POJAT 9 40 m
1) Katajamäki Veeti 7,3; 2) Köykkä Veikko 7,5; Katajamäki Noel 7,5; 4) Mattila Mauri 7,6; 5) Kariluoma Saku 7,7; Huhta-Koivisto Hermanni 7,7; Hannuksela Ville 7,7; 8) Asunmaa Iisak 8,0; 9) Kurjenluoma Jaakko 8,8; 10) Sihto Ville 9,2; 11) Valli Akseli 9,6;

POJAT 9 PITUUS
1) Köykkä Veikko 3,25; 2) Katajamäki Veeti 3,14; 3) Katajamäki Noel 3,05; 4) Kariluoma Saku 2,84; 5) Valli Akseli 2,70; 6) Huhta-Koivisto Hermanni 2,62; 7) Mattila Mauri 2,49; 8) Hannuksela Ville 2,46; 9) Mäenpää Kunto 2,42; 10) Kurjenluoma Jaakko 2,26; 11) Asunmaa Iisak 2,10; 12) Sihto Ville 1,96;

POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 9,9; 2) Norrgård Teemu 10,0; 3) Mäkelä Matti 10,1; 4) Mäenpää Saveli 10,3; 5) Tapanainen Mico 10,5; 6) Tolonen Aatu 11,0;

POJAT 11 KORKEUS
1) Mäkelä Matti 122; 2) Mäenpää Saveli 110; 3) Aitaneva Petteri 100; 4) Viitala Ami 85; 5) Norrgård Teemu 80;

POJAT 13 60 m
1) Lounela Henrik 9,3; Latva-Koivisto Matias 9,3; 3) Kankaanpää Riku 10,3; 4) Mäki-Jouppila Juho 11,0; 5) Mäenpää Severi 11,5;

POJAT 13 3-LOIKKA
1) Latva-Koivisto Matias 8,95; 2) Lounela Henrik 8,53; 3) Kankaanpää Riku 7,70; 4) Mäki-Jouppila Juho 7,28; 5) Mäenpää Severi 6,65;

POJAT 17 60m
1) Hietaharju Niko 8,2;

800 m JUOKSU
1)Syväoja Emma 3.17.7; 2) Katajamäki Veeti 3.18.1; 3) Tuomisto Miina 3.18.4; 4) Mattila Mauri 3.19.9; 5) Köykkä Veikko 3.20.3; 6) Katajamäki Noel 3.20.7; 7) Mäki-Jouppila Juho 3.21.7; 8) Hannuksela Ville 3.31.9; 9) Valli Akseli 3.36.2; 10) Viitala Annu 3.37.4; 11) Huhta-Koivisto Hermanni 3.37.9; 12) Vainio Pinja 3.41.6; 13) Rauhala Julia 3.49.7; 14) Vainio Joona 4.02.2; 15) Mäenpää Sivea 4.05.7; 16) Pienimäki Topias 4.19.7; 17) Korpela Hely 4.21.2; 18) Valli Emilia 4.33.8;

OSALLISTUJIA 124

 

 

 

9.7.2018 Palkinnot sponsoroi Duudsonit Activity Park

 

TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,6; 2) Mäntylä Neela 9,7; 3) Neva-Keturi Alma 9,8; 4) Piirto Nia 9,8; 5) Pienimäki Sofi 10,3; 6) Lipponen Aava 10,5; 7) Parkkamäki Milja 10,7; 8) Talvitie Majsa 10,7; 9) Riihimäki Vilma 10,8; 10) Yli-Karjanmaa Nelli 10,8; 11) Yli-Rasku Linnea 10,8; 12) Hatanpää Melina 10,9; 13) Issakoff Matilda 11,0; 14) Korpi-Kaija Iida 11,2; 15) Hakamaa Anni 11,5; 16) Vanharanta Helle 11,7; 17) Tapio Sara 11,8; 18) Hautaniemi Milla 12,2; 19) Kariluoma Saaga 12,2; 20) Soininen Ellinoora 12,3; 21) Asunmaa Serafiina 12,4; 22) Mäenpää Sire 12,6; 23) Hannuksela Aino 12,7; 24) Uitto Emilia 12,8; 25) Ketelä Lotta 13,0; 26) Tiainen Silvia 13,3; 27) Jurva Fiia 13,6; 28) Talvitie Peppi 13,7; 29) Mäki Milla 13,9; 30) Laboudi Fatima 14,3; 31) Koivuporras Meimi 14,3; 32) Mäki-Latvala Anni 15,5; 33) Lehmonen Ilona 15,8; 34) Oja-Lipasti Aino 16,2; 35) Kivimäki Linnea 16,3; 36) Kurjenluoma Hilma 20,0; 37) Karjalainen Jennika 20,5; 38) Huikku Emma 21,3; 39) Kivimäki Mila 21,8; 40) Haavisto Selena 24,4; 41) Mäkelä Inkeri 24,9; 42) Hakamaa Elmi 27,2; 43) Rantanen Emmi 29,2;

TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Mäntylä Neela 8,81; 2) Neva-Keturi Alma 7,59; 3) Pienimäki Sofi 6,49; 4) Hatanpää Melina 5,76; 5) Piirto Nia 5,67; 6) Soininen Ellinoora 5,17; 7) Tapio Sara 4,75; 8) Laboudi Fatima 4,63; 9) Vanharanta Helle 4,61; 10) Mäkelä Lumina 4,24; 11) Hautaniemi Milla 4,22; 12) Lipponen Aava 3,80; 13) Kivimäki Lilja 3,66; 14) Korpi-Kaija Iida 3,64; 15) Tiainen Silvia 3,63; 16) Parkkamäki Milja 3,57; 17) Yli-Karjanmaa Nelli 3,47; 18) Yli-Rasku Linnea 3,47; 19) Issakoff Matilda 3,44; 20) Riihimäki Vilma 3,38; 21) Mäenpää Sire 3,29; 22) Hannuksela Aino 2,96; 23) Hakamaa Anni 2,95; 24) Kariluoma Saaga 2,92; 25) Jurva Fiia 2,87; 26) Mäki Milla 2,83; 27) Ketelä Lotta 2,75; 28) Asunmaa Serafiina 2,71; 29) Uitto Emilia 2,59; 30) Mäki-Latvala Anni 2,24; 31) Karjalainen Jennika 2,15; 32) Kivimäki Linnea 2,11; 33) Lehmonen Ilona 2,01; 34) Oja-Lipasti Aino 2,00; 35) Koivuporras Meimi 1,96; 36) Huikku Emma 1,94; 37) Mäkelä Inkeri 1,49; 38) Kivimäki Mila 1,42; 39) Hakamaa Elmi 1,27; 40) Rantanen Emmi 1,27; 41) Kurjenluoma Hilma 0,74; 42) Haavisto Selena 0,18;

TYTÖT 7 40 m
1) Tolonen Aada 8,1; 2) Kariluoma Saana 8,3; Kettunen Oona 8,3; 4) Neva-Keturi Hilma 8,5; Saari Jasmin 8,5; 6) Saarela Venla 8,7; 7) Issakoff Amanda 8,9; 8) Lehtinen Laura 8,9; Talasmäki Iida 8,9; 10) Asunmaa Aurora 9,0; Heikkilä Minja-Maaria 9,0; Ojala Emmi 9,0; 13) Riihimäki Venla 9,2; 14) Perälä Heini 9,3; 15) Lassila Nelli 9,4; 16) Valli Emilia 9,5; Hosioja Enni 9,5; 18) Åkerman Venla 9,6; 19) Mäenpää Sivea 9,7; Mäkinen Iita 9,7; 21) Koskela Ellimaija 9,9; Tuomisto Henni 9,9; 23) Kurjenluoma Kerttu 10,0; 24) Laasanen Emma 10,4; Talvitie Liinu 10,4; 26) Liljeqvist Emma 10,5; 27) Rantanen Aino 12,0;

TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Neva-Keturi Hilma 12,79; 2) Kariluoma Saana 11,37; 3) Perälä Heini 11,25; 4) Koskela Ellimaija 11,12; 5) Saarela Venla 10,15; 6) Åkerman Venla 9,34; 7) Tolonen Aada 9,12; 8) Kettunen Oona 8,83; 9) Tuomisto Henni 8,65; 10) Saari Jasmin 8,43; 11) Mäenpää Sivea 8,23; 12) Mäkinen Iita 8,13; 13) Ojala Emmi 7,38; 14) Valli Emilia 7,25; 15) Issakoff Amanda 7,13; 16) Asunmaa Aurora 6,80; 17) Riihimäki Venla 6,20; 18) Laasanen Emma 5,54; 19) Talasmäki Iida 5,48; 20) Heikkilä Minja-Maaria 5,28; 21) Talvitie Liinu 5,23; 22) Lassila Nelli 5,15; 23) Kurjenluoma Kerttu 4,90; 24) Lehtinen Laura 4,48; 25) Rantanen Aino 4,33; 26) Liljeqvist Emma 4,27;

TYTÖT 9 40 m
1) Saukko Luminia 6,9; 2) Viitamäki Camilla 7,2; 3) Hietanen Miina 7,4; Mäki-Latvala Aliisa 7,4; Saari Juulia 7,4; Åkerman Neea 7,4; 7) Vainio Pinja 7,6; Ylikojola Veera 7,6; 9) Kankaanpää Katariina 7,9; 10) Karvonen Adeliina 8,2; Mäenpää Emma 8,2; Ojala Josefina 8,2; 13) Koskela Ilona 8,3; Tuomisto Viia 8,3; 15) Korkiamäki Ronja 8,6; Latvatalo Saara 8,6; 17) Talvitie Moona 8,9; 18) Mäki-Latvala Ilona 9,3;

TYTÖT 9 PITUUS
1) Viitamäki Camilla 3,12; 2) Saari Juulia 3,05; 3) Saukko Luminia 2,91; 4) Mäki-Latvala Aliisa 2,87; 5) Kankaanpää Katariina 2,79; 6) Ylikojola Veera 2,77; 7) Åkerman Neea 2,75; 8) Ojala Josefina 2,52; 9) Mäki-Latvala Ilona 2,50; 10) Hietanen Miina 2,44; 11) Vainio Pinja 2,40; 12) Karvonen Adeliina 2,39; 13) Talvitie Moona 2,28; 14) Latvatalo Saara 2,21; 15) Mäenpää Emma 2,19; 16) Tuomisto Viia 2,16; 17) Koskela Ilona 2,05; 18) Korkiamäki Ronja 1,39;

TYTÖT 11 60 m
1) Vainionpää Iida 9,1; 2) Alahuhta Viivi 10,1; 3) Päivärinta Venla 10,6; Rauhala Julia 10,6; Jyllilä Miila 10,6; 6) Järvinen Saaga 10,9; Juupaluoma Sanna 10,9; 8) Juupaluoma Anu 11,2; 9) Sihto Noora 12,9;

TYTÖT 11 PITUUS
1) Rauhala Julia 3,32; 2) Vainionpää Iida 3,24; 3) Jyllilä Miila 3,15; 4) Päivärinta Venla 3,00; 5) Järvinen Saaga 2,94; 6) Juupaluoma Anu 2,93; 7) Juupaluoma Sanna 2,86; 8) Sihto Noora 2,21;

TYTÖT 13 60 m
1) Ketonen Veera 9,1; Mäenpää Sanja 9,1; 3) Kivioja Susanna 9,2; 4) Mukkala Emilia 10,0; 5) Lehtimäki Emilia 10,1; Mäkelä Helmi 10,1; 7) Issakoff Rebekka 11,1;

TYTÖT 13 KUULA
1) Mäenpää Sanja 6,38; 2) Viitala Annu 6,30; 3) Mukkala Emilia 6,02; 4) Mäkelä Helmi 5,96; 5) Lehtimäki Emilia 5,85; 6) Ketonen Veera 5,59; 7) Issakoff Rebekka 4,54;

TYTÖT 15 60 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,5;

TYTÖT 15 KUULA
1) Tuomisto Vilma 8,77; 2) Latva-Koivisto Emilia8,51; 3) Aitaneva Laura-Kaisa 8,35;

POJAT 5 40 m
1) Myllärinen Ville 8,9; 2) Tiainen Viljami 9,1; 3) Perälä Konsta 9,5; 4) Viitamäki Luukas 9,6; Pitkämäki Jimi 9,6; 6) Hirvonen Milo 10,0; 7) Kivimäki Luka 10,1; 8) Lehtiniemi Viljo 10,2; 9) Mäkelä Aleksi 10,3; 10) Vilmunen Milo 10,5; 11) Oja-Lipasti Aku 10,8; 12) Vekola Antton 11,6; 13) Ojala Jimi 12,2; 14) Antila Viljami 12,5; 15) Leppinen Jimi 12,6; 16) Perälä Veeti 12,8; Tapanainen Juho 12,8; 18) Sihto Kalle 13,0; 19) Koskela Eemeli 14,0; 20) Luoma Rasmus 14,7; 21) Riihimäki Lauri 14,8; 22) Rantanen Juho 14,9; 23) Lehtiniemi Toivo 15,0; 24) Leppänen Mauno 16,6; 25) Pitkämäki Jooa 17,0; 26) Kettunen Oiva 18,0; 27) Mattila Juuse 23,2;

POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Tiainen Viljami 11,77; 2) Myllärinen Ville 9,35; 3) Pitkämäki Jimi 9,06; 4) Perälä Konsta 8,20; 5) Kosonen Onni 6,76; 6) Oja-Lipasti Aku 6,29; 7) Hirvonen Milo 6,18; 8) Koskela Eemeli 5,87; 9) Lehtiniemi Viljo 4,69; 10) Kivimäki Luka 4,44; 11) Mäkinen Väinö 4,43; 12) Antila Viljami 4,16; 13) Viitamäki Luukas 4,12; 14) Mäkelä Aleksi 3,84; 15) Vilmunen Milo 3,59; 16) Vekola Antton 3,49; 17) Tapanainen Juho 3,43; 18) Pitkämäki Jooa 3,43; 19) Riihimäki Lauri 3,37; 20) Kivelä Tuomas 3,24; 21) Perälä Veeti 3,15; 22)Leppinen Jimi 3,13; 23) Sihto Kalle 3,04; 24) Ojala Jimi 2,70; 25) Leppänen Mauno 2,62; 26) Rantanen Juho 2,60; 27) Kettunen Oiva 2,57; 28) Luoma Rasmus 2,45; 29) Ala-Kauppila Lauri 2,16; 30) Mattila Juuse 2,15; 31) Saari Jaakko 2,11; 32) Yli-Karjanmaa Vili 1,81; 33) Lehtiniemi Toivo 1,54; 34) Perälä Lauri 0,50;

POJAT 7 40 m
1) Myllärinen Aleksi 8,1; Vainio Joona 8,1; 3) Mäkelä Arttu 8,2; 4) Parkkamäki Antton 8,3; 5) Pienimäki Topias 8,4; Kortesmäki Veikko 8,4; 7) Antila Elmeri 8,5; Järvinen Paulus 8,5; 9) Huikku Maxim 8,6; 10) Soininen Aleksi 8,7; 11) Karvonen Oskar 8,8; 12) Leppilahti Sami 8,9; Leppinen Eetu 8,9; 14) Vainionpää Eemeli 9,0; Ojala Jesse 9,0; 16) Mäkelä Tapio 9,1; 17) Mäkelä Valle 9,3; Vanharanta Kapu 9,3; 19) Kivelä Elias 9,5; Vekola Aaro 9,5; 21) Hirvonen Daniel 9,6; 22) Ylikojola Vilho 9,7; 23) Korpela Jere 9,8; 24) Rantanen Eetu 10,2; Tapanainen Miro 10,2; 26) Mäki-Latvala Jaakko 10,4; Määttä Aarni 10,4; 28) Mäkelä Eino 10,5; 29) Koivuporras akseli 10,7; 30) Karvonen Daniel 11,0;

POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Myllärinen Aleksi 21,63; 2) Soininen Aleksi 15,67; 3) Vainio Joona 14,37; 4) Vekola Aaro 14,35; 5) Leppilahti Sami 13,97; 6) Määttä Aarni 13,16; 7) Karvonen Oskar 12,15; 8) Pienimäki Topias 11,98; 9) Vanharanta Kapu 11,88; 10) Antila Elmeri 11,52; 11) Mäkelä Arttu 11,15; 12) Huikku Maxim 11,10; 13) Kortesmäki Veikko 10,84; 14) Leppinen Eetu 10,43; 15) Mäkelä Tapio 9,60; 16) Järvinen Paulus 9,46; 17) Hirvonen Daniel 9,38; 18) Tapanainen Miro 9,28; 19) Ojala Jesse 9,27; 20) Parkkamäki Antton 9,12; 21) Mäkelä Valle 9,10; 22) Vainionpää Eemeli 8,75; 23) Mäkelä Eino 8,57; 24) Mäkelä Ville 8,31; 25) Karvonen Daniel 8,10; 26) Rantanen Eetu 7,70; 27) Koivuporras akseli 7,70; 28) Kivelä Elias 6,95; 29) Ylikojola Vilho 5,47;

POJAT 9 40 m
1) Köykkä Veikko 7,5; 2) Heikkilä Kimi 7,5; 3) Mattila Mauri 7,6; 4) Kariluoma Saku 7,8; 5) Asunmaa Iisak 7,9; 6) Hannuksela Ville 8,0; 7) Uitto Rasmus 8,0; 8) Karvonen Kasper 8,1; 9) Pienimäki Antto 8,1; 10) Valli Akseli 8,1; 11) Ojala Veeti 8,1; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 8,2; 13) Issakoff Nooa 8,3; 14) Hautala Jooa 8,4; 15) Mäkelä Paavo 8,5; 16) Mäenpää Kunto 8,7; 17) Salovaara Mikael 8,9; 18) Sihto Ville 9,1; 19) Soininen Arttu 9,1; 20) Kurjenluoma Jaakko 9,2; 21) Lipponen Aatu 9,8; 22) Korpela Kimi 9,9;

POJAT 9 PITUUS
1) Köykkä Veikko 2,95; 2) Karvonen Kasper 2,80; 3) Kariluoma Saku 2,75; 4) Valli Akseli 2,70; 5) Mattila Mauri 2,67; 6) Heikkilä Kimi 2,66; Hannuksela Ville 2,66; 8) Asunmaa Iisak 2,65; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 2,54; 10) Ojala Veeti 2,47; 11) Issakoff Nooa 2,43; 12) Mäenpää Kunto 2,40; 13) Uitto Rasmus 2,37; 14) Pienimäki Antto 2,28; 15) Kurjenluoma Jaakko 2,20; 16) Mäkelä Paavo 2,10; Soininen Arttu 2,10; 18) Sihto Ville 2,00; 19) Hautala Jooa 1,96;

POJAT 11 60 m
1) Ketola Olli 9,9; 2) Tapanainen Mico 10,0; 3) Mäkelä Ossi 10,1; 4) Tolonen Aatu 10,2; 5) Aitaneva Petteri 10,2; 6) Mäkelä Matti 10,4; 7) Köykkä Vilho 10,5; 8) Issakoff Vili 10,6; 9) Saari Juho 10,7; 10) Mäenpää Saveli 10,7; 11) Mukkala Onni 11,1; 12) Ruotsalainen Eero 11,6; 13) Perälä Aleksi 11,9; 14) Koskela Ville 12,1;

POJAT 11 PITUUS
1) Aitaneva Petteri 3,70; 2) Mäkelä Matti 3,65; 3) Tapanainen Mico 3,52; 4) Köykkä Vilho 3,43; 5) Ketola Olli 3,32; 6) Mäenpää Saveli 3,31; 7) Issakoff Vili 3,30; 8) Mäkelä Ossi 3,20; 9) Saari Juho 3,11; 10) Mukkala Onni 3,10; 11) Viitala Ami 2,92; 12) Ruotsalainen Eero 2,66; 13) Perälä Aleksi 2,34; 14) Koskela Ville 2,18; 15) Mäki Nico 1,96;

POJAT 13 60 m
1) Tolonen Aaro 9,0; 2) Mäki-Jouppila Juho 9,9; 3) Mäenpää Severi 10,4; 4) Kankaanpää Riku 10,4;

POJAT 13 KUULA
1) Salovaara Markus 11,83; 2) Kankaanpää Riku 9,38; 3) Mäki-Jouppila Juho 7,22; 4) Mäenpää Severi 5,82;

POJAT 17 60m
1) Hietaharju Niko 8,5;

POJAT 17 KUULA
1) Hietaharju Niko 10,48;

800 m JUOKSU
1) Mäenpää Sanja 3.12.6; 2) Ketonen Veera 3.16.6; 3) Järvinen Saaga 3.21.6; 4) Juupaluoma Anu 3.22.5; 5) Mattila Mauri 3.25.0; 6) Köykkä Veikko 3.27.1; 7) Mäki-Jouppila Juho 3.27.8; 8) Viitala Annu 3.30.1; 9) Mäenpää Severi 3.32.2; 10) Mäkelä Helmi 3.35.6; 11) Vainio Pinja 3.43.2; 12) Valli Akseli 3.47.3; 13) Rauhala Julia 3.49.9; 14) Huhta-Koivisto Hermanni 3.50.0; 15) Koskela Ilona 3.52.9; 16) Kariluoma Saku 3.55.7; 17) Vainio Joona 4.07.7; 18) Ojala Joefina 4.11.2; 19) Järvinen Paulus 4.12.0; 20) Mäenpää Sivea 4.14.5; 21) Sihto Ville 4.26.6; 22) Kortesmäki Veikko 4.28.1; 23) Mäenpää Kunto 4.29.1; 24) Sihto Noora 5.23.1; 25) Hautala Jooa 5.43.0;

 

OSALLISTUJIA 220

Saappaanheitto Naiset

1.) Kurjenluoma Anja 17,82m
2.) Autio Miia 17,70m
3.) Myllärinen Heli 17,59m
4.) Ojala Nina 16,40m
5.) Huikku Maria 15,60m
6.) Nelimarkka-Asunmaa Milla 14,80m

Saappaanheitto Miehet

1.) Hakamaa Petri 35,45m
2.) Kortesmäki Jaakko 31,40m
3.) Issakoff Petri 30,40m
4.) Tuomisto Jani 28,42m
5.) Asunmaa Mikko 28,38m
6.) Saari Jari 25,87m
7.) Karvonen Jani 25,42m
8.) Kurjenluoma Juha 25,04m
9.) Huikku Panu 23,10m
10.) Raudasoja Timo 22,89m
11.) Viitala Aki 22,42m
12.) Kurjenluoma Markku 22,40m
13.) Mäkelä Juha 18,62

 

 

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT