Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg
×

Huomautus

There is no category chosen or category doesn't contain any items

     TYTÖT 5      

                                                 40 m          40 m        pallonheitto        pallonheitto        pisteet
            nimi                                 aika        pisteet             m                  pisteet           yhteensä
1        Mäkelä Lumina                    8,5           341             8,40                  150                  491
2        Riihioja Vilma                      9,5           188             8,15                  143                  331
3        Yli-Karjanmaa Nelli              9,7           168             7,45                  124                  292
4        Lipponen Sara                   10,2           128             7,80                  133                  261
5        Yli-Rasku Linnea                 9,3           211             4,05                    45                  257
6        Blomback Saga                  9,8           159             5,66                    80                  239
7        Lehmonen Ilona                 11,3            71             7,90                   136                  207
8        Ketola Cecilia                    10,0          143             4,55                    56                  198
9        Kariluoma Saaga               10,2          128             4,30                    50                  178
10      Kuljunlahti Sylvi                 12,9            31             7,14                   116                 147
11      Hakamaa Anni                   10,7            98             4,07                    46                 144
12      Latvala Minea                    11,7            58             5,10                     67                 125
13      Uitto Emilia                       12,3            42             5,02                     66                 108
14      Kuusisto Oona                  12,8            33             4,85                     62                   95
15      Kivimäki Lilja                     11,6            61             3,00                     26                   87
16      Kivimäki Linnea                     -               0             4,10                     46                   46
17      Kivimäki Mila                    13,6             21            2,90                     24                    45
18      Hyövälti Hilla                    24,7               0            3,40                     33                    33
19      Huikku Emma                  13,8             19            1,85                       8                    27
20      Karjalainen Jennika            15,3             7             2,30                     14                   21
21      Kortesmäki Helmi              16,6             1             2,40                     16                   17
22      Hakamaa Elmi                   18,7             0            1,89                        8                    8
23      Haavisto Selena                 23,7             0            1,63                        5                    5
24      Lehtinen Elli                      16,9             0            1,50                        3                     3



        TYTÖT 7                                        
                                                
                                                    40 m        40 m        pallonheitto        pallonheitto        pisteet
            nimi                                   aika        pisteet           m                    pisteet           yhteensä
1        Saari Jasmin                         7,8          226           13,77                   126                352
2        Neva-Keturi Alma                   8,9          110           14,75                   140                250
3        Heikkilä Minja-Maaria             8,2          173            8,86                     62                235
4        Tuomisto Henni                      8,5          142           11,17                     90               232
5        Valli Emilia                            8,3           162            9,21                     66               228
6        Mäkelä Ninni                         9,2             91          14,06                    130              221
6        Åkerman Venla                      8,6           133          10,99                      88              221
8        Lehtinen Laura                       8,9           110            9,95                      75             185
9        Mäntylä Neela                       9,0           104            9,20                      66             169
10      Piirto Nia                               8,9           110            7,70                      48             159
11      Sillanpää Jadessa                  9,3            86            8,64                       59             145
12      Mäkelä Fanny                       9,6             72           9,57                       70             142
13      Närvä Matleena                     9,3             86           7,83                       50             136
14      Laasanen Emma                   9,6            72            7,75                       49             121
15      Pienimäki Sofi                       9,4            81            6,75                       38             119
16      Lassila Nelli                        10,3            47            8,90                       62             109
17      Korpikaija Iida                     10,5            41            8,84                        61             103
18      Tapio Sara                          11,1           29            9,05                         64               93
19      Lamberg Kira                      10,2           50            6,62                         37               87



        TYTÖT 9                                        
                                                
                                                     60 m        60 m        pituus        pituus        pisteet
               nimi                                 aika        pisteet        cm          pisteet       yhteensä
1        Viitamäki Camilla                   10,4         167           384          244             411
2        Saukko Luminia                      9,9         212            316          148            360
3        Kankaanpää Katariina            10,2        184             319          151            335
4        Kariluoma Saana                   11,4         105            279          106            212
5        Tolonen Aada                        11,0         126            252           81             207
6        Kettunen oona                      11,9          84             277           104           189
7        Neva-Keturi Hilma                 12,0          81             252            81            162
8        Mäenpää Emma                   12,6          62             238            69            131
9        Korkeamäki Ronja                12,6          62             170            25              87

 

 


 
        TYTÖT 11                                                        
                                                                
                                          60 m        60 m        pituus        pituus        kuula        kuula        pisteet
           nimi                         aika         pisteet        cm          pisteet        m            pisteet      yhteensä
1        Mäkelä Neea              9,7          235            375           230          5,31            214           678
2        Päivärinta Venla        10,0          202            360           207          6,24            262           671
3        Saari Juulia              11,1          121            309           139           5,08           202           462
4        Vainio Pinja              10,4          167            277           104          4,81           188           460
5        Yli-Kojola Veera        10,8          138            293           121          4,84           190           449
6        Tuomisto Viia           12,6            62            359           205          4,24           160           428


        TYTÖT 13                                                        
                                                                
                                            60 m        60 m        pituus        pituus        kuula        kuula          pisteet
            nimi                           aika        pisteet        cm          pisteet        m            pisteet        yhteensä
1        Jokelainen Maija            9,7           235          394          260           6,65           284             779


        TYTÖT 17                                                        
                                                                
                                                100 m        100 m        pituus        pituus        kuula        kuula          pisteet
            nimi                               aika         pisteet          cm          pisteet          m          pisteet        yhteensä
1        Etelämäki Annukka           15,3          230             423            311            8,68        397               939

 




        POJAT 5                                        
                                                
                                                     40 m        40 m        pallonheitto        pallonheitto        pisteet
           nimi                                     aika        pisteet          m                  pisteet              yhteensä
1        Pitkämäki Jimi                       8,5          341           18,37                     486             827
2        Kivimäki Luka                        9,3          211           13,88                     321             532
3        Mäkelä Aleksi                       9,4          200            8,47                      152             351
4        Vilmunen Milo                     10,5          109            8,35                      148             257
5        Ojala Jimi                           10,1          135            6,73                      106             241
6        Kytölä Elias                       10,8            93            6,96                      112              204
7        Mäntylä Jasper                   14,3           14            9,18                       172            186
8        Piirto Aleksi                       10,1          135            3,77                        40            175
9        Perälä Veeti                       10,6          103            4,78                        61            164
10      Pitkämäki Jooa                   12,0          50             6,46                        99             149
11      Hyövälti Peetu                     10,4         115            3,41                         33            148
12      Tapanainen Juho                  11,5          64            5,16                         69            133
13      Luoma Rasmus                   12,4          40            5,98                         88            128
14      Leppinen Jimi                      11,2          75            4,17                         48            123
15      Kettunen Oiva                     12,5          38            3,72                         39              77
16      Jalava Samu                      16,0           3              5,08                         67             70
17      Lehtiniemi Toivo                  12,4          40             3,12                         28             68
18      Mäntylä Osmo                   13,1          28             3,70                         39             67
19      Mettälä Väinö                    12,8          33             3,43                         34             66
20      Saari Jaakko                     14,2          15             3,89                         42             57
21      Ojala Roni                         13,0          29             2,80                         22             52
22      Yli-Karjanmaa Vili              14,2          15             2,78                         22             37
23      Yli-Ojanperä Verneri           14,5          12             2,72                         21             34
24        Lehmonen Voitto             17,7          0              2,14                          12             12
25        Yli-Ojanperä Alvar           24,1          0              1,10                            0               0


        POJAT 7                                        
                                                
                                               40 m        40 m        pallonheitto        pallonheitto        pisteet
           nimi                               aika        pisteet          m                  pisteet              yhteensä
1        Kortesmäki Veikko            7,1          371           17,56                  183                554
2        Mäkelä Arttu                     7,8          226           17,59                  184                410
3        Leppilahti Sami                 8,2          173           19,19                  210                382
4        Huikku Maxim                  8,2          173           16,62                  168                341
5        Perälä Konsta                  8,2          173           12,54                  109                281
6        Honkala Severi                 8,5          142           11,65                   97                 239
7        Ojala Jesse                      8,4          152           10,81                  86                 237
8        Lehtiniemi Viljo                 8,8          117           12,92                 114                 231
9        Tapanainen Miro               9,1          97             12,35                 106                203
10      Viitamäki Luukas              8,8          117             7,96                   51               169
11      Mäkelä Valle                     9,6          72            10,66                   84               155
12      Lipponen Aleksi                9,3          86             9,21                    66               152
13      Yli-Kojola Vilho                 9,7          67             5,93                    30                 97
14      Bianco Emil                    10,4          44             6,38                    35                 79

        POJAT 9                                        
                                                
                                            60 m        60 m        pituus        pituus        pisteet
           nimi                           aika        pisteet        cm           pisteet       yhteensä
1        Köykkä Veikko            10,0          202          348            190           392
2        Närvä Hannes              10,1         193           354            198           391
3        Katajamäki Noel          10,5         159           312            143           302
4        Heikkilä Kimi               11,0         126           294            122           249
5        Vainio Joona                11,4         105           290            118           223
6        Ojala Veeti                  11,0         126           268              96           222
7        Pienimäki Topias         11,8          88            271              98           187
8        Mäenpää Kunto           12,6          62           256               84           147


        POJAT 11                                                        
                                                                
                                      60 m        60 m        pituus        pituus        kuula        kuula          pisteet
          nimi                       aika        pisteet        cm          pisteet          m          pisteet        yhteensä
1        Aitaneva Petteri        9,8         223           361           208           6,45          274            705
2        Katajamäki Veeti      9,8         223           328           163           5,81          240            626
3        Köykkä Vilho          10,6        152           316           148           6,26          263            563

 



        POJAT 13                                                        
                                                                
                                                  60 m        60 m        pituus        pituus        kuula        kuula        pisteet
        nimi                                    aika        pisteet        cm        pisteet            m           pisteet      yhteensä
1        Latva-Koivisto Matias           9,1          319          431          326            9,04            418         1063
2        Mäenpää Severi                10,7          145           322          155            6,91            298          599
3        Viitala Ami                            -             0            276          103            7,15            311          415

 



        POJAT 15                                                        
                                                                
                                                   100 m        100 m        pituus        pituus        kuula        kuula        pisteet
          nimi                                    aika        pisteet          cm           pisteet         m           pisteet      yhteensä
1        Mäki-Rautila Johannes         14,9          261           431            326            8,63          394           982
2        Kankaanpää Riku                15,4          223           393            259            9,47          443           924
3        Mäki-Jouppila Juho              17,0          138           310            141            6,82          293           572


        POJAT 17                                                        
                                                                
                                                 100 m        100 m        pituus        pituus        kuula        kuula           pisteet
           nimi                                  aika        pisteet        cm            pisteet         m            pisteet        yhteensä
1        Hietaharju Niko                    13,4        430            403            276          10,77           520            1226

 

 

 

 

 

 

 


TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,2; 2) Kuljunlahti Sylvi 9,5; 3) Yli-Rasku Linnea 9,6; 4) Yli-Karjanmaa Nelli 9,7; 5) Lipponen Sara 10,1; 6) Blomback Saga 10,3; 7) Kariluoma Saaga 10,8; 8) Tietäväinen Iina 10,9; 9) Mäenpää Sire 11,0; 10) Lehmonen Ilona 11,3; Niemelä Venla 11,3; 12) Kuusisto Oona 11,4; 13) Kujala Isla 11,5; 14) Aro Sofia 11,7; 15) Rantala Vilja 12,0; 16) Uitto Emilia 12,7; 17) Huikku Emma 13,9; 18) Nylen Rauni 14,8; Oram Sofia 14,8; 20) Lehtinen Elli 18,4; 21) Karjalainen Jennika 18,6; 22) Haavisto Selena 21,5; 23) Kortesmäki Helmi 22,5; 24) Kivimäki Mila 32,0;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Mäkelä Lumina 8,60; 2) Lipponen Sara 8,15; 3) Kuljunlahti Sylvi 7,30; 4) Mäenpää Sire 6,60; Yli-Karjanmaa Nelli 6,60; 6) Kujala Isla 5,38; 7) Yli-Rasku Linnea 5,04; 8) Blomback Saga 4,91; 9) Aro Sofia 4,60; 10) Kariluoma Saaga 4,24; 11) Lehmonen Ilona 4,19; 12) Uitto Emilia 4,17; 13) Rantala Vilja 4,11; 14) Kuusisto Oona 3,63; 15) Oram Sofia 3,30; 16) Niemelä Venla 3,00; 17) Kivimäki Mila 2,61; 18) Karjalainen Jennika 2,59; 19) Haavisto Selena 2,19; 20) Nylen Rauni 2,00; 21) Tietäväinen Iina 1,93; 22) Lehtinen Elli 1,29; 23) Kortesmäki Helmi 1,17;


TYTÖT 7 40 m
1) Heikkilä Minja-Maaria 7,9; 2) Mäenpää Sivea 8,1; 3) Ala-Nikkola Ester 8,5; 4) Saari Jasmin 8,5; 5) Valli Emilia 8,5; 6) Neva-Keturi Alma 8,6; 7) Koivuluoma Emma 9,0; 8) Lassila Nelli 9,0; 9) Tuomisto Henni 9,1; 10) Närvä Matleena 9,3; 11) Lehtinen Laura 9,4; 12) Pienimäki Sofi 9,4; 13) Piirto Nia 9,6; 14) Laasanen Emma 9,8; 15) Kujala Mila 10,0; 16) Sillanpää Jadessa 10,0; 17) Lehtiharju Senni 10,1; 18) Korpikaija Iida 23,0;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Mäenpää Sivea 14,20; 2) Saari Jasmin 13,70; 3) Tuomisto Henni 13,40; 4) Neva-Keturi Alma 12,80; 5) Valli Emilia 12,10; 6) Ala-Nikkola Ester 11,70; 7) Lassila Nelli 10,10; 8) Lehtinen Laura 9,90; 9) Heikkilä Minja-Maaria 9,80; 10) Koivuluoma Emma 9,00; 11) Närvä Matleena 8,90; 12) Korpikaija Iida 8,20; 13) Piirto Nia 8,10; 14) Laasanen Emma 7,80; 15) Kujala Mila 7,70; 16) Pienimäki Sofi 7,50; 17) Sillanpää Jadessa 7,10; 18) Lehtiharju Senni 6,90;


TYTÖT 9 40 m
1) Kankaanpää Katariina 7,3; 2) Kariluoma Saana 7,4; 3) Tolonen Aada 7,5; 4) Kettunen Oona 7,7; 5) Neva-Keturi Hilma 8,2; 6) Korkeamäki Ronja 8,4; 7) Korpela Hely 8,5; 8) Tietäväinen Aino 8,9;


TYTÖT 9 PITUUS
1) Kettunen Oona 2,84; 2) Kankaanpää Katariina 2,80; 3) Kariluoma Saana 2,72; 4) Tolonen Aada 2,66; 5) Neva-Keturi Hilma 2,50; 6) Korpela Hely 2,44; 7) Korkeamäki Ronja 1,76;


TYTÖT 11 60 m
1) Vainio Pinja 10,6; 2) Ylikojola Veera 11,0; 3) Saari Juulia 12,0;


TYTÖT 11 PITUUS
1) Saari Juulia 3,09; 2) Ylikojola Veera 3,02; 3) Vainio Pinja 2,94;


TYTÖT 13 60 m
1) Vainionpää Iida 9,4; Keisala Greta 9,4;


TYTÖT 13 KIEKKO
1) Vainionpää Iida 13,55; 2) Keisala Greta 12,02;


TYTÖT 15 KIEKKO
1) Latva-Koivisto Emilia 26,13; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 23,62;


TYTÖT 100 m
1) Nevanperä Jenna 14,5;


POJAT 5 40 m
1) Leskelä Niklas 9,0; 2) Kivimäki Luka 9,2; 3) Mäkelä Aleksi 9,6; 4) Leppinen Jimi 10,0; 5) Perälä Veeti 10,2; 6) Piirto Aleksi 10,5; Vilmunen Milo 10,5; Ojala Jimi 10,5; 9) Kytölä Elias 10,6; 10) Lehtiharju Veikko 10,9; 11) Hyövälti Peetu 11,5; 12) Tapanainen Juho 11,8; 13) Kiviluoma Tuukka 11,9; 14) Ojala Roni 12,2; 15) Kettunen Oiva 12,6; Luoma Rasmus 12,6; 17) Jalava Samu 13,0; Puusti Anton 13,0; 19) Lehtiniemi Toivo 13,6; 20) Korpela Sampo 13,7; 21) Mäntylä Osmo 13,9; 22) Niemelä Aleksi 14,0; 23) Yli-Karjanmaa Vili 14,1; 24) Saari Jaakko 15,2; 25) Yli-Ojanperä Verneri 15,9; 26) Lehtio Eino 17,0; 27) Perälä Lauri 17,1; 28) Lehmonen Voitto 18,2;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Kivimäki Luka 13,20; 2) Vilmunen Milo 8,40; 3) Mäkelä Aleksi 8,23; 4) Leskelä Niklas 7,50; 5) Perälä Veeti 7,40; 6) Kiviluoma Tuukka 7,20; 7) Kytölä Elias 6,70; 8) Puusti Anton 6,47; 9) Tapanainen Juho 5,97; 10) Ojala Roni 5,87; 11) Lehtiharju Veikko 5,66; 12) Ojala Jimi 4,97; 13) Hyövälti Peetu 4,95; 14) Piirto Aleksi 4,92; 15) Lehtiniemi Toivo 4,75; 16) Leppinen Jimi 4,66; 17) Mäntylä Osmo 3,60; 18) Saari Jaakko 3,51; 19) Luoma Rasmus 3,41; 20) Niemelä Aleksi 3,15; 21) Yli-Ojanperä Verneri 3,07; 22) Korpela Sampo 2,97; 23) Kettunen Oiva 2,80; 24) Yli-Karjanmaa Vili 2,49; 25) Perälä Lauri 1,99; 26) Lehtio Eino 1,74; 27) Lehmonen Voitto 1,45;


POJAT 7 40 m
1) Kortesmäki Veikko 7,5; 2) Mäkelä Arttu 7,8; 3) Mäkelä Valle 8,0; 4) Viitamäki Luukas 8,3; 5) Honkala Severi 8,5; Leppilahti Sami 8,5; 7) Huikku Maxim 8,6; 8) Perälä Konsta 8,9; Vainionpää Eemeli 8,9; 10) Leppinen Eetu 9,0; 11) Yli-Kojola Vilho 9,1; 12) Ojala Jesse 9,2; 13) Tapanainen Miro 9,3; 14) Lehtiniemi Viljo 9,6; 15) Aro Aleksi 9,7; Lipponen Aleksi 9,7; Yli-Rahnasto Lauri 9,7; 18) Leppinen Viljami 10,4; 19) Leppinen Eemil 10,6; 20) Puusti Reko 19,3;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Leppilahti Sami 20,99; 2) Mäkelä Arttu 18,98; 3) Leppinen Eetu 15,60; 4) Lehtiniemi Viljo 13,73; 5) Perälä Konsta 13,69; 6) Yli-Rahnasto Lauri 13,40; 7) Honkala Severi 13,04; 8) Huikku Maxim 12,65; 9) Aro Aleksi 12,50; 10) Kortesmäki Veikko 12,40; 11) Ojala Jesse 11,39; 12) Tapanainen Miro 11,25; 13) Vainionpää Eemeli 11,24; 14) Mäkelä Valle 10,62; 15) Puusti Reko 9,81; 16) Leppinen Eemil 9,70; 17) Yli-Kojola Vilho 9,03; 18) Viitamäki Luukas 8,14; 19) Leppinen Viljami 7,87; 20) Lipponen Aleksi 7,50;


POJAT 9 40 m
1) Köykkä Veikko 6,8; 2) Katajamäki Noel 7,1; 3) Närvä Hannes 7,2; 4) Heikkilä Kimi 7,8; 5) Valli Akseli 8,0; 6) Pienimäki Topias 8,2; 7) Mäenpää Kunto 8,3; 8) Yli-Rahnasto Matti 10,3;


POJAT 9 PITUUS
1) Köykkä Veikko 3,71; 2) Närvä Hannes 3,44; 3) Katajamäki Noel 3,04; 4) Valli Akseli 2,99; 5) Heikkilä Kimi 2,88; 6) Mäenpää Kunto 2,87; 7) Pienimäki Topias 2,73; 8) Yli-Rahnasto Matti 1,74;


POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 10,0; Katajamäki Veeti 10,0; 3) Köykkä Vilho 10,4; Keisala Lukas 10,4; 5) Mikkola Weli 11,7;


POJAT 11 PITUUS
1) Aitaneva Petteri 3,49; 2) Köykkä Vilho 3,36; 3) Katajamäki Veeti 3,14; 4) Kariluoma Saku 2,98; 5) Keisala Lukas 2,71; 6) Mikkola Weli 2,34;


POJAT 13 60 m
1) Latva-Koivisto Matias 9,0; 2) Mäenpää Severi 10,2;


POJAT 13 KIEKKO
1) Latva-Koivisto Matias 26,71; 2) Viitala Ami 17,27; 3) Mäenpää Severi 13,40;


POJAT 15 100 m
1) Mäki-Jouppila Juho 16,1


POJAT 15 KIEKKO
1) Kankaanpää Riku 28,1; 2) Mäki-Jouppila Juho 16,14;


POJAT 17 100 m
1) Hietaharju Niko 13,3;


800 m JUOKSU
1) Keisala Greta 3.07.0; 2) Köykkä Veikko 3.19.0; 3) Mäki-Jouppila Juho 3.22.0; 4) Keisala Lukas 3.27.0; 5) Närvä Hannes 3.31.0; 6) Joronen Aatu 3.33.0; 7) Katajamäki Veeti 3.34.0; 8) Köykkä Vilho 3.37.0; 9) Vainio Pinja 3.38.0; 10) Valli Akseli 3.40.0; 11) Tolonen Aada 3.40.0; 12) Katajamäki Noel 3.43.0; 13) Kortesmäki Veikko 3.45.0; 14) Mäkelä Arttu 3.50.0; 15) Mäenpää Sivea 4.07.0; 16) Pienimäki Sofi 4.26.0; 17) Kettunen Oona 4.35.0; 18) Närvä Matleena 4.38.0; 19) Lehtinen Laura 4.42.0;

 

 

OSALLISTUJIA 126

 

 

 

 

 

 

 

Palkintojäätelöt sponsoroi kaikille osallistujille Koskenkorvan Trahteeri


TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 12,1; 2) Riihimäki Vilma 13,7; 3) Blomback Saga 14,3; Yli-Rasku Linnea 14,3; 5) Lipponen Sara 15,0; 6) Lehmonen Ilona 15,4; 7) Kariluoma Saaga 15,8; 8) Aro Sofia 17,3; 9) Uitto Emilia 17,4; 10) Kuusisto Oona 17,5; 11) Kivimäki Mila 21,2; 12) Latva-Hoppala Hilda 21,3; 13) Huikku Emma 21,6; 14) Yli-Suomu Nella 23,4; 15) Karjalainen Jennika 25,8; 16) Haavisto Selena 28,8; 17) Ojala Sofia 33,5; 18) Kortesmäki Helmi 39,1;


TYTÖT 5 PITUUS
1) Mäkelä Lumina 2,16; 2) Riihimäki Vilma 2,09; 3) Yli-Rasku Linnea 1,86; 4) Lipponen Sara 1,77; 5) Kariluoma Saaga 1,72; 6) Kuusisto Oona 1,61; 7) Lehmonen Ilona 1,51; 8) Blomback Saga 1,44; 9) Latva-Hoppala Hilda 1,43; 10) Aro Sofia 1,26; 11) Yli-Suomu Nella 1,18; 12) Uitto Emilia 1,13; 13) Ojala Sofia 0,89; 14) Kivimäki Mila 0,83; 15) Karjalainen Jennika 0,78; 16) Huikku Emma 0,68; 17) Haavisto Selena 0,47;


TYTÖT 7 60 m
1) Heikkilä Minja-Maaria 12,0; 2) Saari Jasmin 12,1; 3) Neva-Keturi Alma 12,8; 4) Åkerman Venla 13,1; 5) Pienimäki Sofi 13,6; 6) Tuomisto Henni 13,8; 7) Mäntylä Neela 13,9; 8) Närvä Matleena 14,0; 9) Lassila Nelli 14,5; 10) Laasanen Emma 14,6; 11) Korpikaija Iida 14,8; 12) Lehtiharju Senni 15,7; 13) Tapio Sara 16,7; 14) Lamberg Kira 18,1;


TYTÖT 7 PITUUS
1) Saari Jasmin 2,54; 2) Neva-Keturi Alma 2,44; 3) Pienimäki Sofi 2,28; 4) Mäntylä Neela 2,22; Tuomisto Henni 2,22; 6) Lassila Nelli 2,18; 7) Närvä Matleena 2,07; 8) Lehtiharju Senni 1,99; 9) Heikkilä Minja-Maaria 1,91; 10) Korpikaija Iida 1,89; 11) Laasanen Emma 1,86; 12) Åkerman Venla 1,86; 13) Tapio Sara 1,59; 14) Lamberg Kira 1,58;


TYTÖT 9 60 m
1) Viitamäki Camilla 9,9; 2) Tolonen Aada 10,5; 3) Kankaanpää Katariina 10,6; 4) Kariluoma Saana 10,9; Kettunen Oona 10,9; 6) Neva-Keturi Hilma 11,3; 7) Latvatalo Saara 11,4; 8) Korpela Hely 12,0; 9) Riihimäki Venla 12,6; 10) Köykkä Linnea 14,7;


TYTÖT 9 JUNKEIHÄS
1) Kankaanpää Katariina 14,75; 2) Kariluoma Saana 9,33; 3) Tolonen Aada 8,84; 4) Neva-Keturi Hilma 8,40; 5) Kettunen Oona 7,68; 6) Korpela Hely 6,26; 7) Köykkä Linnea 5,04;


TYTÖT 11 60 m
1) Laasanen Olivia 9,9; 2) Ylikojola Veera 10,5; 3) Saari Juulia 11,0;


TYTÖT 11 KIEKKO
1) Laasanen Olivia 21,11; 2) Saari Juulia 16,00; 3) Ylikojola Veera 9,74;

POJAT 5 60 m
1) Vilmunen Milo 11,0; 2) Mäkelä Aleksi 12,3; 3) Kivimäki Luka 13,3; 4) Haavisto Justus 14,8; 5) Kuusisto Samu 15,1; 6) Kytölä Elias 15,2; Lehtiharju Veikko 15,2; 8) Riihimäki Lauri 15,6; 9) Perälä Veeti 15,7; 10) Antila Viljami 15,9; Hyövälti Peetu 15,9; Lehto Eino 15,9; 13) Tapanainen Juho 17,1; 14) Ojala Roni 17,5; 15) Luoma Rasmus 18,4; 16) Lehtiniemi Toivo 19,0; 17) Kettunen Oiva 19,3; 18) Mäntylä Osmo 21,0; 19) Korpela Sampo 21,2; 20) Yli-Ojanperä Verneri 21,4; 21) Lehmonen Voitto 24,6; 22) Mäntylä Jasper 26,0; 23) Perälä Lauri 26,4;


POJAT 5 PITUUS
1) Mäkelä Aleksi 2,30; 2) Kivimäki Luka 1,80; 3) Lehtiharju Veikko 1,80; 4) Lehto Eino 1,70; 5) Haavisto Justus 1,65; 6) Antila Viljami 1,60; Kuusisto Samu 1,60; Perälä Veeti 1,60; 9) Hyövälti Peetu 1,50; Mäntylä Osmo 1,50; Vilmunen Milo 1,50; 12) Kytölä Elias 1,40; Luoma Rasmus 1,40; Tapanainen Juho 1,40; 15) Kettunen Oiva 1,10; Lehtiniemi Toivo 1,10; Mäntylä Jasper 1,10; Ojala Roni 1,10; Riihimäki Lauri 1,10; 20) Korpela Sampo 1,00; Lehmonen Voitto 1,00; Yli-Ojanperä Verneri 1.00; 23) Perälä Lauri 0,70;


POJAT 7 60 m
1) Kortesmäki Veikko 11,2; 2) Mäkelä Arttu 11,6; Mäkelä Valle 11,6; 4) Perälä Konsta 11,9; 5) Huikku Maxim 12,3; Leppilahti Sami 12,3; 7) Leppinen Eetu 12,4; 8) Tapanainen Miro 12,5; 9) Viitamäki Luukas 12,6; 10) Honkala Severi 13,1; 11) Vainionpää Eemeli 13,4; Yli-Kojola Vilho 13,4; 13) Lehtiniemi Viljo 13,7; 14) Yli-Rahnasto Lauri 14,8; 15) Järvinen Osku 14,9; 16) Lipponen Aleksi 15,0; 17) Ojala Alex 19,0;


POJAT 7 PITUUS
1) Kortesmäki Veikko 2,99; 2) Perälä Konsta 2,60; 3) Leppilahti Sami 2,56; 4) Leppinen Eetu 2,50; 5) Huikku Maxim 2,29; 6) Mäkelä Arttu 2,23; 7) Viitamäki Luukas 2,21; 8) Mäkelä Valle 2,16; 9) Tapanainen Miro 2,12; 10) Lehtiniemi Viljo 2,11; 11) Lipponen Aleksi 2,09; 12) Vainionpää Eemeli 2,05; 13) Honkala Severi 1,97; 14) Aro Aleksi 1,94; 15) Yli-Rahnasto Lauri 1,84; 16) Ojala Alex 1,80; 17) Järvinen Osku 1,60; 18) Yli-Kojola Vilho 1,54;


POJAT 9 60 m
1) Heikkilä Kimi 10,0; Köykkä Veikko 10,0; 3) Närvä Hannes 10,6; 4) Huhta-Koivisto Hermanni 11,4; 5) Antila Elmeri 11,8; Kulmala Lauri 11,8; 7) Mäenpää Kunto 12,6; 8) Yli-Rahnasto Matti 16,7;


POJAT 9 JUNKEIHÄS
1) Huhta-Koivisto Hermanni 16,10; 2) Närvä Hannes 14,45; 3) Köykkä Veikko 13,18; 4) Antila Elmeri 11,06; 5) Heikkilä Kimi 9,68; 6) Mäenpää Kunto 8,40; 7) Yli-Rahnasto Matti 6,62;


POJAT 11 60 m
1) Köykkä Vilho 10,1; 2) Mikkola Weli 11,3; 3) Tapio Leo 11,6;


POJAT 11 KIEKKO
1) Köykkä Vilho 15,12; 2) Mikkola Weli 11,78;


POJAT 13 200 m
1) Mäenpää Severi 41,0; 2) Tikkanen Niko 47,0;


POJAT 13 KORKEUS
1) Mäenpää Severi 105;


POJAT 15 300 m
1) Mäki-Jouppila Juho 1.02,


POJAT 15 KORKEUS
1) Kankaanpää Riku 145; 2) Mäki-Jouppila Juho 125;


POJAT 17 300m
1) Hietaharju Niko 55,3;


800 m JUOKSU
1) Köykkä Veikko 3.22.0; 2) Mäki-Jouppila Juho 3.25.0; 3) Tolonen Aada 3.27.0; 4) Närvä Hannes 3.41.0; 5) Mäkelä Arttu 3.55.0; 6) Huhta-Koivisto Hermanni 3.57.0; 7) Korpela Hely 3.58.0; 8) Kettunen Oona 4.26.0; 9) Närvä Matleena 4.50.0;

 

 

 

OSALLISTUJIA 102


TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,5; 2) Issakoff Matilda 9,3; 3) Yli-Karjanmaa Nelli 9,7; 4) Riihimäki Vilma 9,8; 5) Yli-Rasku Linnea 10,0; 6) Asunmaa Adalmiina 10,2; 7) Kariluoma Saaga 10,8; 8) Aro Sofia 11,3; Niemelä Venla 11,3; 10) Lehmonen Ilona 11,5; 11) Kalliokoski Lotta 12,6; 12) Uitto Emilia 12,7; Kuusisto Oona 12,7; Huikku Emma 12,7; 15) Kujala Isla 12,8; 16) Ojala Sofia 12,9; 17) Latva-Hoppala Hilda 14,2; 18) Kivimäki Mila 14,6; 19) Karjalainen Jennika 14,7; 20) Asunmaa Serafiina 14,8; 21) Yli-Suomu Nella 16,0; 22) Kortesmäki Helmi 17,4; 23) Haavisto Selena 20,5; 24) Haapamäki Emma 24,0; 25) Rintamäki Sylvia 25,0;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Yli-Karjanmaa Nelli 5,90; 2) Mäkelä Lumina 5,46; 3) Riihimäki Vilma 4,87; 4) Uitto Emilia 4,49; 5) Yli-Rasku Linnea 4,34; 6) Latva-Hoppala Hilda 4,10; 7) Issakoff Matilda 3,81; 8) Kuusisto Oona 3,71; 9) Aro Sofia 3,65; 10) Kariluoma Saaga 3,62; 11) Lehmonen Ilona 3,22; 12) Asunmaa Serafiina 3,02; 13) Ojala Sofia 3,00; 14) Yli-Suomu Nella 2,84; 15) Karjalainen Jennika 2,78; 16) Niemelä Venla 2,65; 17) Kivimäki Mila 2,52; 18) Asunmaa Adalmiina 2,16; 19) Kujala Isla 1,78; 20) Haavisto Selena 1,66; 21) Kortesmäki Helmi 1,24; 22) Haapamäki Emma 0,66;


TYTÖT 7 40 m
1) Heikkilä Minja-Maaria 8,1; 2) Issakoff Amanda 8,4; 3) Neva-Keturi Alma 8,5; 4) Pienimäki Sofi 8,7; 5) Piirto Nia 8,9; 6) Tuomisto Henni 9,1; 7) Niemelä Nelly 9,2; 8) Närvä Matleena 9,6; 9) Mäntylä Neela 10,0; Lassila Nelli 10,0; 11) Kujala Mila 11,0; 12) Korpikaija Iida 11,1;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Tuomisto Henni 12,50; 2) Neva-Keturi Alma 10,33; 3) Issakoff Amanda 9,68; 4) Pienimäki Sofi 8,45; 5) Mäntylä Neela 7,70; 6) Korpikaija Iida 7,59; 7) Kujala Mila 7,30; 8) Piirto Nia 6,95; 9) Niemelä Nelly 6,35; 10) Heikkilä Minja-Maaria 6,24; 11) Lassila Nelli 6,16; 12) Närvä Matleena 5,98;


TYTÖT 9 40 m
1) Kankaanpää Katariina 7,3; 2) Tolonen Aada 7,4; 3) Kariluoma Saana 7,6; 4) Neva-Keturi Hilma 7,9; 5) Mäenpää Emma 8,0; Korpela Hely 8,0; 7) Kettunen Oona 8,1; 8) Riihimäki Venla 8,7; 9) Uusimäki Ilona 8,9; 10) Asunmaa Aurora 9,4;


TYTÖT 9 PITUUS
1) Kankaanpää Katariina 2,95; 2) Tolonen Aada 2,90; 3) Kariluoma Saana 2,73; 4) Neva-Keturi Hilma 2,68; 5) Mäenpää Emma 2,45; Kettunen Oona 2,45; 7) Korpela Hely 2,31; 8) Riihimäki Venla 2,07; 9) Uusimäki Ilona 1,86; 10) Asunmaa Aurora 1,82; 1


TYTÖT 11 60 m
1) Vainio Pinja 10,0;


TYTÖT 11 KORKEUS
1) Vainio Pinja 95; 2) Tuomisto Viia 85;


TYTÖT 15 60 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,0;


TYTÖT 15 3-LOIKKA
1) Aitaneva Laura-Kaisa 9,34;


POJAT 5 40 m
1) Mäkelä Aleksi 9,0; 2) Kivimäki Luka 9,2; 3) Ojala Jimi 9,8; 4) Piirto Aleksi 10,0; 5) Perälä Veeti 10,1; 6) Vilmunen Milo 10,6; Antila Viljami 10,6; 8) Kytölä Elias 11,0; 9) Tapanainen Juho 11,1; 10) Riihimäki Lauri 11,2; Hyövälti Peetu 11,2; 12) Leppinen Jimi 11,8; 13) Jalava Samu 12,4; Kivelä Tuomas 12,4; 15) Ojala Roni 12,5; 16) Korpela Sampo 12,6; 17) Kettunen Oiva 12,7; 18) Mäntylä Jasper 13,2; 19) Niemelä Aleksi 13,8; 20) Yli-Karjanmaa Vili 13,9; 21) Mäntylä Osmo 14,0; 22) Ala-Kauppila Lauri 14,2; 23) Leppänen Mauno 15,7; 24) Perälä Lauri 16,1; 25) Lehto Eino 16,7; 26) Lehmonen Voitto 20,3; 27) Latva-Hoppala Aarni 33,9;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Kivimäki Luka 13,00; 2) Mäkelä Aleksi 11,01; 3) Vilmunen Milo 8,60; 4) Ojala Jimi 7,92; 5) Mäntylä Osmo 6,33; 6) Kytölä Elias 6,28; 7) Antila Viljami 5,55; 8) Perälä Veeti 5,37; 9) Tapanainen Juho 5,27; 10) Piirto Aleksi 5,17; 11) Mäntylä Jasper 5,08; 12) Ojala Roni 4,80; 13) Kivelä Tuomas 3,90; 14) Leppinen Jimi 3,68; 15) Hyövälti Peetu 3,50; 16) Niemelä Aleksi 3,36; 17) Kettunen Oiva 3,26; 18) Korpela Sampo 3,12; 19) Leppänen Mauno 2,68; 20) Riihimäki Lauri 2,60; 21) Ala-Kauppila Lauri 2,59; 22)Yli-Karjanmaa Vili 2,57; 23) Lehmonen Voitto 2,42; 24) Lehto Eino 2,16; 25) Latva-Hoppala Aarni 1,45;


POJAT 7 40 m
1) Mäkelä Valle 7,1; 2) Mäkelä Arttu 7,7; 3) Kortesmäki Veikko 7,9; 4) Honkala Severi 8,2; 5) Perälä Konsta 8,3; Ojala Jesse 8,3; 7) Viitamäki Luukas 8,4; 8) Huikku Maxim 8,5; 9) Leppilahti Sami 8,6; 10) Mäkelä Tapio 8,9; 11) Vainionpää Eemeli 9,0; 12) Yli-Kojola Vilho 9,1; 13) Tapanainen Miro 9,4; 14) Leppinen Viljami 9,8; 15) Yli-Rahnasto Lauri 9,9; 16) Puusti Reko 10,2; 17) Leppinen Eemil 10,5; 18) Ojala Alex 22,1;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Leppilahti Sami 18,88; 2) Mäkelä Tapio 17,26; 3) Mäkelä Arttu 16,17; 4) Kortesmäki Veikko 15,59; 5) Mäkelä Valle 14,72; 6) Vainionpää Eemeli 14,07; 7) Huikku Maxim 14,03; 8) Aro Aleksi 13,43; 9) Perälä Konsta 13,07; 10) Honkala Severi 12,74; 11) Yli-Rahnasto Lauri 12,50; 12) Ojala Jesse 12,42; 13) Puusti Reko 12,22; 14) Tapanainen Miro 11,60; 15) Ojala Alex 10,38; 16) Leppinen Viljami 9,13; 17) Leppinen Eemil 8,46; 18) Viitamäki Luukas 7,30; 19) Yli-Kojola Vilho 3,70;


POJAT 9 40 m
1) Köykkä Veikko 6,7; 2) Katajamäki Noel 7,3; 3) Närvä Hannes 7,5; 4) Heikkilä Kimi 7,5; 5) Vainio Joona 7,9; 6) Mäenpää Kunto 8,0; Issakoff Nooa 8,0; Huhta-Koivisto Hermanni 8,0; 9) Antila Elmeri 8,2; 10) Pienimäki Topias 8,6; 11) Yli-Rahnasto Matti 10,9;


POJAT 9 PITUUS
1) Köykkä Veikko 3,27; 2) Närvä Hannes 3,02; 3) Katajamäki Noel 2,83; 4) Pienimäki Topias 2,62; Mäenpää Kunto 2,62; 6) Vainio Joona 2,59; 7) Huhta-Koivisto Hermanni 2,57; 8) Issakoff Nooa 2,49; 9) Heikkilä Kimi 2,42; Antila Elmeri 2,42; 11) Yli-Rahnasto Matti 1,68;


POJAT 11 60 m
1) Mäkelä Matti 9,9; 2) Katajamäki Veeti 10,2; Aitaneva Petteri 10,2; 4) Köykkä Vilho 10,7; 5) Mikkola Weli 11,9;


POJAT 11 KORKEUS
1) Mäkelä Matti 135; 2) Katajamäki Veeti 100; 3) Kariluoma Saku 95; 4) Mikkola Weli 95;


POJAT 13 60 m
1) Latva-Koivisto Matias 8,9; 2) Mäenpää Severi 10,7;


POJAT 13 3-LOIKKA
1) Latva-Koivisto Matias 7,66; 2) Mäenpää Severi 6,97;


POJAT 15 60 m
1) Mäki-Jouppila Juho 10,0


POJAT 15 3-LOIKKA
1) Kankaanpää Riku 8,53; 2) Mäki-Jouppila Juho 7,13;


POJAT 17 60 m
1) Hietaharju Niko 8,5;


800 m JUOKSU
1) Aitaneva Laura-Kaisa 3.18.0; 2) Köykkä Veikko 3.22.0; 3) Hietaharju Niko 3.22.0; 4) Mäki-Jouppila Juho 3.27.0; 5) Vainio Pinja 3.29.0; 6) Huhta-Koivisto Hermanni 3.31.0; 7) Närvä Hannes 3.33.0; 8) Tolonen Aada 3.42.0; 9) Kortesmäki Veikko 3.58.0; 10) Vainionpää Eemeli 4.07.0; 11) Latva-Koivisto Matias 4.10.0; 12) Katajamäki Veeti 4.10.0; 13) Mäenpää Severi 4.11.0; 14) Köykkä Vilho 4.11.0; 15) Kettunen Oona 4.33.0; 16) Uusimäki Ilona 4.44.0; 17) Asunmaa Aurora 5.31.0; 18) Korkiamäki Ronja 5.31.0;

 

 

OSALLISTUJIA 119


TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 12,7; 2) Yli-Rasku Linnea 14,2; 3) Lipponen Sara 15,8; Kariluoma Saaga 15,8; 5) Koivuporras Meimi 16,2; 6) Tiainen Silvia 16,4; 7) Aro Sofia 17,2; 8) Uitto Emilia 18,0; 9) Kuusisto Oona 18,2; 10) Lehmonen Ilona 18,3; 11) Rantala Vilja 19,5; 12) Kujala Isla 20,1; 13) Kurjenluoma Hilma 21,4; 14) Latva-Hoppala Hilda 21,8; 15) Huikku Emma 21,9; 16) Järvistö Aada 22,8; 17) Kivimäki Mila 22,9; 18) Karjalainen Jennika 24,2; 19) Lehtinen Elli 25,4; 20) Kortesmäki Helmi 28,4; 21) Haavisto Selena 37,4; 22) Pöytälaakso Jutta 44,1;


TYTÖT 5 PITUUS
1) Mäkelä Lumina 2,00; 2) Kariluoma Saaga 1,73; 3) Yli-Rasku Linnea 1,56; 4) Lipponen Sara 1,49; 5) Kuusisto Oona 1,33; 6) Tiainen Silvia 1,31; 7) Aro Sofia 1,17; 8) Rantala Vilja 1,10; 9) Haavisto Selena 1,06; 10) Koivuporras Meimi 1,02; 11) Kujala Isla 1,00; 12) Uitto Emilia 0,91; Karjalainen Jennika 0,91; 14) Lehmonen Ilona 0,80; 15) Kurjenluoma Hilma 0,72; Järvistö Aada 0,72; 17) Kivimäki Mila 0,58; 18) Lehtinen Elli 0,42; 19) Kortesmäki Helmi 0,41; 20) Huikku Emma 0,19;


TYTÖT 7 60 m
1) Mäenpää Sivea 11,2; 2) Kurikka Elli-Noora 11,7; 3) Saari Jasmin 12,1; 4) Heikkilä Minja-Maaria 12,2; 5) Valli Emilia 12,3; 6) Ala-Varvi Sanni 12,5; 7) Tuomisto Henni 13,4; 8) Piirto Nia 13,6; 9) Åkerman Venla 13,7; Mäntylä Neela 13,7; Lehtinen Laura 13,7; 12) Kurjenluoma Kerttu 13,8; 13) Pienimäki Sofi 13,9; 14) Närvä Matleena 14,0; 15) Lassila Nelli 14,4; 16) Laasanen Emma 14,9; 17) Kujala Mila 15,0; 18) Lehtiharju Senni 15,3; 19) Lamberg Kira 20,0;


TYTÖT 7 PITUUS
1) Saari Jasmin 2,61; 2) Mäenpää Sivea 2,50; 3) Kurikka Elli-Noora 2,43; 4) Lassila Nelli 2,35; 5) Mäntylä Neela 2,21; 6) Valli Emilia 2,18; 7) Piirto Nia 2,10; 8) Pienimäki Sofi 2,05; 9) Heikkilä Minja-Maaria 1,96; 10) Lehtiharju Senni 1,93; 11) Ala-Varvi Sanni 1,90; 12) Närvä Matleena 1,83; Lehtinen Laura 1,83; 14) Åkerman Venla 1,82; 15) Kurjenluoma Kerttu 1,79; 16) Laasanen Emma 1,78; 17) Tuomisto Henni 1,77; 18) Kujala Mila 1,56; 19) Lamberg Kira 1,51;


TYTÖT 9 60 m
1) Kariluoma Saana 10,3; 2) Kankaanpää Katariina 10,4; 3) Tolonen Aada 10,7; 4) Vakkila Sara 10,8; 5) Kettunen Oona 11,2; 6) Saarela Venla 11,3; 7) Korkeamäki Ronja 11,6; 8) Mäenpää Emma 12,0; 9) Talja Siiri 13,2; 10) Uusimäki Ilona 13,3;


TYTÖT 9 KORKEUS
1) Kettunen Oona 95; 2) Vakkila Sara 90; 3) Kankaanpää Katariina 90; 4) Tolonen Aada 85; 5) Kariluoma Saana 85; 6) Mäenpää Emma 80;


TYTÖT 11 60 m a
1) Päivärinta Venla 11,8; 2) Saari Juulia 14,0; 3) Vainio Pinja 14,1; 4) Ylikojola Veera 15,4; 5) Tuomisto Viia 16,1;


TYTÖT 11 KEIHÄS
1) Päivärinta Venla 12,21; 2) Saari Juulia 11,59; 3) Ylikojola Veera 11,50; 4) Tuomisto Viia 9,17; 5) Vainio Pinja 8,47;


POJAT 5 60 m
1) Kivimäki Luka 13,6; 2) Mäkelä Aleksi 14,2; 3) Kytölä Elias 15,5; 4) Vilmunen Milo 15,7; Piirto Aleksi 15,7; 6) Antila Viljami 15,9; 7) Lehtiharju Veikko 16,0; 8) Ojala Jimi 16,2; Järvistö Eetu 16,2; 10) Haavisto Justus 16,3; 11) Leppinen Jimi 16,4; 12) Hyövälti Peetu 16,5; 13) Tapanainen Juho 17,0; Talja Jaakko 17,0; Leppinen Eeno 17,0; 16) Perälä Veeti 17,6; 17) Jalava Samu 18,7; 18) Ojala Roni 19,5; 19) Kettunen Oiva 20,5; 20) Mäntylä Jasper 20,9; 21) Lehtiniemi Toivo 22,7; 22) Koivunen Veikko 24,5; 23) Perälä Lauri 26,8; 24) Lehmonen Voitto 27,3; 25) Metsä-Ketelä Eetu 29,4; 26) Leppinen Ville 46,5;


POJAT 5 PITUUS
1) Mäkelä Aleksi 1,86; 2) Antila Viljami 1,84; 3) Haavisto Justus 1,73; 4) Lehtiharju Veikko 1,71; 5) Leppinen Jimi 1,68; Leppinen Eeno 1,68; 7) Perälä Veeti 1,67; 8) Hyövälti Peetu 1,50; 9) Piirto Aleksi 1,45; 10) Kivimäki Luka 1,44; 11) Järvistö Eetu 1,37; 12) Tapanainen Juho 1,31; 13) Kytölä Elias 1,30; 14) Vilmunen Milo 1,29; 15) Ojala Roni 1,11; 16) Talja Jaakko 1,00; Lehtiniemi Toivo 1,00; 18) Lehmonen Voitto 0,97; 19) Kettunen Oiva 0,75; 20) Mäntylä Jasper 0,73; 21) Perälä Lauri 0,67; 22)Metsä-Ketelä Eetu 0,50; Koivunen Veikko 0,50; 24) Rantala Konsta 0,15;


POJAT 7 60 m
1) Kortesmäki Veikko 11,0; 2) Mäkelä Arttu 11,6; 3) Perälä Konsta 11,9; 4) Ojala Jesse 12,2; 5) Mäkelä Valle 12,2; Leppinen Eetu 12,2; 7) Tiainen Viljami 12,4; Leppilahti Sami 12,4; 9) Huikku Maxim 12,5; 10) Honkala Severi 13,1; 11) Yli-Kojola Vilho 13,4; 12) Lehtiniemi Viljo 13,5; 13) Tapanainen Miro 13,6; 14) Koivuporras Akseli 13,7; 15) Lipponen Aleksi 14,8; 16) Leppinen Oskari 14,9; 17) Yli-Rahnasto Lauri 15,0; 18) Aro Aleksi 19,0;


POJAT 7 PITUUS
1) Kortesmäki Veikko 2,83; 2) Perälä Konsta 2,43; Mäkelä Arttu 2,43; 4) Tiainen Viljami 2,41; 5) Mäkelä Valle 2,31; 6) Leppilahti Sami 2,23; 7) Leppinen Eetu 2,05; 8) Koivuporras Akseli 1,92; Honkala Severi 1,92; 10) Yli-Kojola Vilho 1,88; 11) Lipponen Aleksi 1,83; 12) Lehtiniemi Viljo 1,81; 13) Yli-Rahnasto Lauri 1,70; 14) Huikku Maxim 1,53; 15) Aro Aleksi 1,40; 16) Leppinen Oskari 1,24;


POJAT 9 60 m
1) Köykkä Veikko 9,6; 2) Heikkilä Kimi 10,0; 3) Närvä Hannes 11,0; 4) Ojala Veeti 11,1; 5) Vainio Joona 11,2; 6) Valli Akseli 11,4; 7) Antila Elmeri 11,5; 8) Kurjenluoma Jaakko 12,2; 9) Pienimäki Topias 12,5; Mäenpää Kunto 12,5; 11) Yli-Rahnasto Matti 16,6;


POJAT 9 KORKEUS
1) Närvä Hannes 100; 2) Köykkä Veikko 95; 3) Mäenpää Kunto 90; 4) Heikkilä Kimi 85; 5) Vainio Joona 80; 6) Valli Akseli 80; 7) Ojala Veeti 80; 8) Pienimäki Topias 75; 9) Yli-Rahnasto Matti 75; 10) Kurjenluoma Jaakko 70; Antila Elmeri 70;


POJAT 11 60 m a
1) Aitaneva Petteri 14,0; 2) Köykkä Vilho 14,7; 3) Mikkola Weli 16,0; 4) Joronen Aatu 16,1;


POJAT 11 KEIHÄS
1) Köykkä Vilho 17,83; 2) Mikkola Weli 13,58; 3) Joronen Aatu 11,39;


POJAT 13 60 m a
1) Latva-Koivisto Matias 12,2;


POJAT 13 MOUKARI
1) Tuomisto Lassi 32,76; 2) Latva-Koivisto Matias 24,22; 3) Viitala Ami 18,34; 4) Mäenpää Severi 16,92;


POJAT 15 100 m a
1) Mäki-Jouppila Juho 24,1


POJAT 15 MOUKARI
1) Kankaanpää Riku 25,27; 2) Mäenpää Niko 23,58; 3) Mäki-Jouppila Juho 19,07;


800 m JUOKSU
1) Hietaharju Niko 3.23.0; 2) Tolonen Aada 3.23.0; 3) Mäki-Jouppila Juho 3.24.0; 4) Köykkä Veikko 3.25.0; 5) Närvä Hannes 3.30.0; 6) Vainio Pinja 3.31.0; 7) Joronen Aatu 3.45.0; 8) Valli Akseli 3.49.0; 9) Pienimäki Topias 3.50.0; 10) Kurjenluoma Jaakko 4.01.0; 11) Vainio Joona 4.04.0; 12) Yli-Kojola Veera 4.04.0; 13) Kortesmäki Veikko 4.05.0; 14) Saari Jasmin 4.06.0; 15) Mäenpää Sivea 4.09.0; 16) Mäkelä Arttu 4.10.0; 17) Tiainen Viljami 4.20.0; 18) Saarela Venla 4.22.0; 19) Pienimäki Sofia 4.26.0; 20) Uusimäki Ilona 4.47.0; 21) Valli Emilia 4.56.0; 22) Närvä Matleena 5.00.0; 23) Yli-Kojola Vilho 7.26.0;

 

OSALLISTUJIA 123

 

 

 

 

 

 

1.7.2019 PALKINNOT SPONSOROI JARI MÄKI OY

 


TYTÖT 5 40m
1) Mäkelä Lumina 8,6; 2) Hatanpää Melina 9,6; 3) Riihioja Vilma 10,0; 4) Blomback Saga 10,1; Tikkakoski Lotta 10,1; 6) Issakoff Matilda 10,4; 7) Koivuporras Meimi 10,6; 8) Tiainen Silvia 10,8; 9) Lipponen Sara 10,9; 10) Hakamaa Anni 11,6; Tietäväinen Iina 11,6; 12) Holkko Malla 11,8; Aalto Martta 11,8; 14) Kuusisto Oona 11,9; Lehmonen Ilona 11,9; 16) Mäenpää Sire 12,1; 17) Kujala Isla 12,6; 18) Ojala Sofia 13,0; 19) Jyllilä Aada 13,5; 20) Huikku Emma 13,8; 21) Kurjenluoma Hilma 13,9; 22) Karjalainen Jennika 15,4; Kivimäki Mila 15,4; 24) Kortesmäki Helmi 16,6; 25) Hakamaa Elmi 17,7; 26) Lehtinen Elli 18,5; 27) Haavisto Selena 21,0; 28) Hattula Ellen 21,9; 29) Jyllilä Aura 34,6;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Riihioja Vilma 8,57; 2) Mäkelä Lumina 8,31; 3) Tikkakoski Lotta 7,80; 4) Lipponen Sara 7,23; 5) Hatanpää Melina 7,09; 6) Mattila Valma 6,48; 7) Aro Sofia 4,88; 8) Blomback Saga 4,65; 9) Kuusisto Oona 4,26; 10) Mäenpää Sire 4,21; 11) Holkko Malla 3,88; 12) Aalto Martta 3,70; 13) Issakoff Matilda 3,66; 14) Lehmonen Ilona 3,62; 15) Tiainen Silvia 3,53; 16) Ojala Sofia 3,38; 17) Hakamaa Anni 3,12; 18) Kujala Isla 2,94; Koivuporras Meimi 2,94; 20) Kivimäki Mila 2,83; 21) Karjalainen Jennika 2,73; 22) Huikku Emma 2,52; 23) Hakamaa Elmi 2,45; 24) Jyllilä Aada 2,42; 25) Kurjenluoma Hilma 2,36; 26) Haavisto Selena 1,95; 27) Hattula Ellen 1,72; 28) Lehtinen Elli 1,71; 29) Kortesmäki Helmi 1,65; 30) Jyllilä Aura 0,75;

 


TYTÖT 7 40 m
1) Issakoff Amanda 8,0; 2) Saari Jasmin 8,2; 3) Heikkilä Minja-Maaria 8,3; 4) Mäenpää Sivea 8,5; 5) Koivuluoma Emma 8,8; 6) Pihlaja Kaarina 8,9; 7) Lehtinen Laura 9,0; 8) Parkkamäki Milja 9,2; 9) Kurjenluoma Kerttu 9,3; Pienimäki Sofi 9,3; 11) Närvä Matleena 9,5; 12) Piirto Nia 9,6; 13) Mäntylä Neela 9,7; 14) Holkko Mette 9,9; Laasanen Emma 9,9; 16) Åkerman Venla 10,0; 17) Lehtiharju Senni 10,1; 18) Korpikaija Iida 10,4; 19) Hautaniemi Milla 10,9; 20) Vanharanta Helle 11,2; 21) Lamberg Kira 13,1;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Saari Jasmin 13,00; 2) Mäenpää Sivea 11,50; 3) Åkerman Venla 10,90; 4) Pienimäki Sofi 9,30; 5) Lehtinen Laura 9,10; 6) Koivuluoma Emma 8,70; 7) Laasanen Emma 7,90; 8) Holkko Mette 7,20; 9) Mäntylä Neela 7,00; 10) Issakoff Amanda 6,90; 11) Piirto Nia 6,90; 12) Lehtiharju Senni 6,80; 13) Hautaniemi Milla 6,30; 14) Kurjenluoma Kerttu 6,10; 15) Närvä Matleena 6,10; 16) Korpikaija Iida 5,80; 17) Parkkamäki Milja 5,50; 18) Vanharanta Helle 5,50; 19) Heikkilä Minja-Maaria 4,65; 20) Pihlaja Kaarina 4,50; 21) Lamberg Kira 4,10;


TYTÖT 9 40 m
1) Kankaanpää Katariina 7,2; 2) Tolonen Aada 7,5; 3) Selkäinaho Carolina 7,7; 4) Latvatalo Saara 7,9; 5) Kettunen Oona 8,0; Mäenpää Emma 8,0; 7) Korkeamäki Ronja 8,3; Korpela Hely 8,3; 9) Talja Siiri 8,5; 10) Loppi Iisa 8,6; 11) Kaunismäki Ella 8,7; 12) Tietäväinen Aino 8,9;


TYTÖT 9 KUULA
1) Kankaanpää Katariina 5,86; 2) Latvatalo Saara 3,98; 3) Kettunen Oona 3,96; 4) Korpela Hely 3,91; 5) Talja Siiri 3,44; 6) Tietäväinen Aino 3,33; 7) Tolonen Aada 2,88; 8) Loppi Iisa 2,84; 9) Kaunismäki Ella 2,53;


TYTÖT 11 100 m
1) Pihlaja Elli 16,6; 2) Silvola Enni-Roosa 18,0; 3) Saari Juulia 18,1; Vainio Pinja 18,1; 5) Peräaho Hilda 19,0; 6) Kaunismäki Aino 19,1; 7) Tuomisto Viia 21,4;


TYTÖT 11 PITUUS
1) Pihlaja Elli 3,63; 2) Saari Juulia 3,47; 3) Silvola Enni-Roosa 3,40; 4) Vainio Pinja 3,28; 5) Peräaho Hilda 3,23; 6) Kaunismäki Aino 2,59; 7) Tuomisto Viia 2,40;


TYTÖT 13 100 m
1) Vainionpää Iida 15,9; 2) Hautamäki Helmiina 18,4;


TYTÖT 13 PITUUS
1) Vainionpää Iida 3,30; 2) Hautamäki Helmiina 3,00;


TYTÖT 15 100 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 15,3;


TYTÖT 15 PITUUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,52; 2) Viitala Annu 3,29;


100m
1) Nevanperä Jenna 14,4;


POJAT 5 40 m
1) Mäkelä Aleksi 9,3; 2) Kivimäki Luka 9,4; 3) Haavisto Justus 9,7; 4) Antila Viljami 9,8; 5) Ojala Jimi 10,4; 6) Vilmunen Milo 10,7; 7) Tapanainen Juho 10,8; 8) Kytölä Elias 10,9; Piirto Aleksi 10,9; 10) Hyövälti Peetu 11,0; Jyllilä Onni 11,0; 12) Leppinen Jimi 11,1; Perälä Veeti 11,1; 14) Peräaho Olavi 11,2; 15) Luoma Rasmus 11,3; 16) Lehtiharju Veikko 11,6; 17) Leppinen Eeno 11,8; 18) Silvola Artturi 12,0; 19) Hattula Hugo 12,1; Talja Jaakko 12,1; 21) Kettunen Oiva 13,0; 22) Leppänen Mauno 13,3; 23) Mäntylä Jasper 13,7; 24) Pihlaja Akseli 13,9; 25) Lehtiniemi Toivo 14,0; Paakkinen Eino 14,0; 27) Koivunen Veikko 14,2; 28) Jalava Samu 14,4; Mäntylä Osmo 14,4; 30) Porvali Eino 14,8; 31) Korpela Sampo 15,3; 32) Lehto Eino 15,5; 33) Metsä-Ketelä Eetu 16,3; 34) Lehmonen Voitto 17,4; 35) Perälä Lauri 18,3; 36) Hatanpää Miklas 38,0;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Kivimäki Luka 10,25; 2) Vilmunen Milo 8,03; 3) Haavisto Justus 7,03; 4) Lehtiharju Veikko 6,63; 5) Mäkelä Aleksi 6,63; 6) Silvola Artturi 6,24; 7) Mäntylä Jasper 6,10; 8) Kytölä Elias 6,03; 9) Hattula Hugo 5,45; 10) Piirto Aleksi 4,97; 11) Hyövälti Peetu 4,68; 12) Leppinen Jimi 4,65; 13) Ojala Jimi 4,58; 14) Peräaho Olavi 4,43; 15) Luoma Rasmus 4,41; 16) Perälä Veeti 4,24; 17) Jyllilä Onni 4,02; 18) Mäntylä Osmo 3,78; 19) Antila Viljami 3,77; 20) Leppinen Eeno 3,50; 21) Kettunen Oiva 3,39; 22) Talja Jaakko 3,04; 23) Korpela Sampo 2,90; 24) Pihlaja Akseli 2,83; 25) Koivunen Veikko 2,81; 26) Leppänen Mauno 2,70; 27) Lehtiniemi Toivo 2,40; Lehto Eino 2,40; 29) Niemistö Niilo 2,30; 30) Paakkinen Eino 2,13; 31) Lehmonen Voitto 1,95; 32) Perälä Lauri 1,92; 33) Hatanpää Miklas 1,06;


POJAT 7 40 m
1) Kortesmäki Veikko 7,6; 2) Mäkelä Arttu 8,0; Mäkelä Valle 8,0; 4) Perälä Konsta 8,1; 5) Leppilahti Sami 8,3; Tiainen Viljami 8,3; 7) Huikku Maxim 8,5; 8) Leppinen Eetu 8,6; 9) Honkala Severi 8,7; Myllärinen Ville 8,7; 11) Ojala Jesse 8,8; 12) Joensuu Samuel 8,9; 13) Vanharanta Kaapro 9,1; 14) Koivuporras Akseli 9,4; 15) Rantanen Eetu 9,5; 16) Tikkakoski Otto 9,6; 17) Lipponen Aleksi 9,8; 18) Kallio Aarne 10,0; Lehtiniemi Viljo 10,0; Paakkinen Eetu 10,0; Porvali Niilo 10,0; 22) Yli-Rahnasto Lauri 10,1; 23) Leppinen Oskari 10,3; 24) Ojala Alex 11,9; 25) Rantanen Juho 12,5;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Leppilahti Sami 22,60; 2) Mäkelä Arttu 17,50; 3) Myllärinen Ville 17,19; 4) Leppinen Eetu 16,58; 5) Perälä Konsta 16,06; 6) Aro Aleksi 14,77; 7) Mäkelä Valle 14,76; 8) Huikku Maxim 14,08; 9) Tapanainen Miro 13,47; 10) Vanharanta Kaapro 13,31; 11) Ojala Jesse 12,26; 12) Yli-Rahnasto Lauri 11,56; 13) Tiainen Viljami 11,40; 14) Honkala Severi 11,32; 15) Kortesmäki Veikko 11,26; 16) Kallio Aarne 10,51; 17) Leppinen Oskari 10,23; 18) Lehtiniemi Viljo 10,22; 19) Joensuu Samuel 9,73; 20) Porvali Niilo 9,31; 21) Lipponen Aleksi 8,66; 22) Rantanen Eetu 7,82; 23) Tikkakoski Otto 7,64; 24) Ojala Alex 7,17; 25) Paakkinen Eetu 6,78; 26) Koivuporras Akseli 5,37; 27) Rantanen Juho 3,85;


POJAT 9 40 m
1) Närvä Hannes 7,0; 2) Köykkä Veikko 7,1; Silvola Viljami 7,1; Katajamäki Noel 7,1; 5) Myllärinen Aleksi 7,4; 6) Ojala Veeti 7,7; 7) Mäenpää Kunto 7,8; 8) Parkkamäki Anton 7,9; 9) Huhta-Koivisto Hermanni 8,1; Peräaho Ilmari 8,1; 11) Antila Elmeri 8,2; Perkka Niilo 8,2; 13) Kurjenluoma Jaakko 8,3; Hirvelä Viljami 8,3; 15) Issakoff Nooa 8,4; Koivuniemi Urho 8,4; 17) Yli-Rahnasto Matti 10,3;


POJAT 9 KUULA
1) Köykkä Veikko 6,14; 2) Perkka Niilo 5,82; 3) Koivuniemi Urho 5,24; 4) Katajamäki Noel 5,00; 5) Silvola Viljami 4,96; 6) Myllärinen Aleksi 4,91; 7) Issakoff Nooa 4,86; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 4,83; 9) Närvä Hannes 4,81; 10) Mäenpää Kunto 4,58; 11) Kurjenluoma Jaakko 4,51; 12) Antila Elmeri 4,22; 13) Peräaho Ilmari 4,13; 14) Ojala Veeti 4,06; 15) Parkkamäki Anton 3,60; 16) Yli-Rahnasto Matti 3,10;


POJAT 11 100 m
1) Aitaneva Petteri 17,3; 2) Köykkä Vilho 17,4; 3) Mikkola Weli 19,8;


POJAT 11 PITUUS
1) Aitaneva Petteri 3,66; 2) Mikkola Weli 2,60;


POJAT 13 100 m
1) Latva-Koivisto Matias 15,0; 2) Kiviharju Samuel 15,0; 3) Selkäinaho Emil 17,1;


POJAT 13 PITUUS
1) Latva-Koivisto Matias 4,19; 2) Kiviharju Samuel 3,94; 3) Selkäinaho Emil 3,12;


POJAT 15 100 m
1) Mäki-Jouppila Juho 17,0 :


POJAT 15 PITUUS
1) Mäki-Jouppila Juho 3,01;


POJAT 17 100m
1) Hietaharju Niko 13,5;


800 m JUOKSU
1) Kiviharju Samuel 2.43.0; 2) Selkäinaho Emil 3.08.0; 3) Köykkä Veikko 3.12.0; 4) Mäki-Jouppila Juho 3.13.0; 5) Pihlaja Elli 3.17.0; 6) Vainio Pinja 3.24.0; 7) Silvola Viljami 3.27.0; 8) Kaunismäki Aino 3.28.0; 9) Närvä Hannes 3.29.0; 10) Tolonen Aada 3.29.0; 11) Latva-Koivisto Matias 3.46.0; 12) Vainionpää Iida 3.47.0; 13) Hirvelä Viljami 3.50.0; 14) Viitala Annu 3.53.0; 15) Huhta-Koivisto Hermanni 3.55.0; 16) Katajamäki Noel 3.57.0; 17) Kortesmäki Veikko 3.58.0; 18) Mäkelä Arttu 3.59.0; 19) Mäenpää Sivea 4.07.0; 20) Kurjenluoma Jaakko 4.12.0; 21) Lehtiniemi Viljo 4.12.0; 22) Silvola Enni-Roosa 4.14.0; 23) Kaunismäki Ella 4.15.0; 24) Selkäinaho Carolina 4.16.0; 25) Laitinen Elina 4.21.0; 26) Peräaho Hilda 4.30.0; 27) Tiainen Viljami 4.47.0; 28) Kurjenluoma Kerttu 4.49.0; 29) Lehtiharju Senni 4.50.0; 30) Latva-Koivisto Emilia 4.50.0; 31) Kivioja Susanna 4.54.0; 32) Aitaneva Laura-Kaisa 4.54.0; 33) Närvä Matleena 4.54.0; 34) Pihlaja Kaarina 5.01.0; 35) Korkeamäki Ronja 5.02.0; 36) Pienimäki Sofi 5.13.0;

 

 

OSALLISTUJIA 165


TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 12,9; 2) Riihioja Vilma 13,5; 3) Kuljunlahti Sylvi 14,3; 4) Hatanpää Melina 14,7; 5) Latva-Koivisto Roosa 15,1; Yli-Rasku Linnea 15,1; 7) Blomback Saga 15,2; 8) Yli-Karjanmaa Nelli 15,3; 9) Lipponen Sara 15,4; 10) Rantanen Linnea 16,4; 11) Kariluoma Saaga 16,6; Lehmonen Ilona 16,6; 13) Mäenpää Sire 17,2; 14) Jurva Fiia 17,6; 15) Aro Sofia 18,0; 16) Kuusisto Oona 18,5; 17) Tiainen Silvia 18,8; 18) Karjalainen Jennika 22,5; Kivimäki Mila 23,3; 20) Kurjenluoma Hilma 23,3; 21) Jyllilä Aada 24,0; 22) Huikku Emma 24,7; 23) Yli-Suomu Nella 26,1; 24) Kortesmäki Helmi 27,0; 25) Lehtinen Elli 27,3; 26) Haavisto Selena 31,5; 27) Jyllilä Aura 51,5;


TYTÖT 5 PITUUS
1) Mäkelä Lumina 2,11; 2) Riihioja Vilma 1,92; 3) Hatanpää Melina 1,75; 4) Kuljunlahti Sylvi 1,73; 5) Lipponen Sara 1,66; 6) Blomback Saga 1,64; 7) Mäenpää Sire 1,55; Yli-Rasku Linnea 1,55; 9) Kuusisto Oona 1,48; 10) Yli-Karjanmaa Nelli 1,42; 11) Rantanen Linnea 1,40; 12) Tiainen Silvia 1,34; 13) Latva-Koivisto Roosa 1,30; Jyllilä Aada 1,30; 15) Aro Sofia 1,28; 16) Lehmonen Ilona 1,26; 17) Jurva Fiia 1,21; 18) Yli-Suomu Nella 1,16; 19) Kariluoma Saaga 1,11; 20) Karjalainen Jennika 1,02; 21) Kurjenluoma Hilma 0,95; 22) Haavisto Selena 0,89; Tietäväinen Iina 0,89; 24) Huikku Emma 0,66; 25) Kortesmäki Helmi 0,61; Lehtinen Elli 0,61; 27) Jyllilä Aura 0,21;


TYTÖT 7 60 m
1) Mäenpää Sivea 12,2; 2) Neva-Keturi Alma 12,4; 3) Valli Emilia 12,5; Ala-Nikkola Ester 12,5; 5) Ala-Varvi Sanni 12,7; 6) Hautamäki Venla 13,3; Mäkelä Ninni 13,3; Åkerman Venla 13,3; 9) Tuomisto Henni 13,4; Ylinen-Luopa Eevi 13,4; Koivuluoma Emma 13,4; 12) Piirto Nia 13,5; 13) Lipponen Aava 13,8; 14) Lehtinen Laura 14,1; 15) Lassila Nelli 14,3; Närvä Matleena 14,3; 17) Pienimäki Sofi 14,6; 18) Mäntylä Neela 14,8; 19) Kurjenluoma Kerttu 15,3; 20) Kujala Mila 15,5; Lehtiharju Senni 15,5; 22) Korpikaija Iida 16,0;  23) Lamberg Kira 23,3;


TYTÖT 7 PITUUS
1) Ala-Nikkola Ester 2,60; 2) Mäenpää Sivea 2,40; Valli Emilia 2,40; 4) Lassila Nelli 2,30; Neva-Keturi Alma 2,30; Piirto Nia 2,30; 7) Lipponen Aava 2,20; Ylinen-Luopa Eevi 2,20; Åkerman Venla 2,20; Koivuluoma Emma 2,20; 11) Mäntylä Neela 2,10; Tuomisto Henni 2,10; Mäkelä Ninni 2,10; 14) Ala-Varvi Sanni 2,00; Pienimäki Sofi 2,00; Hautamäki Venla 2,00; 17) Lehtinen Laura 1,90; 18) Korpikaija Iida 1,80; 19) Närvä Matleena 1,60; 20) Kujala Mila 1,50; Kurjenluoma Kerttu 1,50; 22) Lamberg Kira 1,30;


TYTÖT 9 60 m
1) Viitamäki Camilla 10,5; 2) Kankaanpää Katariina 10,6; 3) Kariluoma Saana 10,9; Tolonen Aada 10,9; 5) Latva-Koivisto Pihla 11,0; 6) Keski-Kokko Manna 11,1; 7) Selkäinaho Carolina 11,6; 8) Kettunen Oona 11,7; 9) Korkeamäki Ronja 11,9; 10) Korpela Hely 12,1; 11) Mäenpää Emma 12,3; 12) Neva-Keturi Hilma 12,4; 13) Kaunismäki Ella 12,9; Tietäväinen Aino 12,9; 15) Talja Siiri 13,4;


TYTÖT 9 JUNKEIHÄS
1) Kankaanpää Katariina 11,39; 2) Kariluoma Saana 8,70; 3) Neva-Keturi Hilma 8,68; 4) Latva-Koivisto Pihla 8,28; 5) Korpela Hely 7,53; 6) Tolonen Aada 7,25; 7) Kettunen Oona 6,10; 8) Talja Siiri 5,49; 9) Kaunismäki Ella 4,58; 10) Mäenpää Emma 3,67;


TYTÖT 11 60 m
1) Päivärinta Venla 10,3; 2) Silvola Enni-Roosa 11,0; 3) Ylikojola Veera 11,2; 4) Kaunismäki Aino 11,4; 5) Tuomisto Viia 13,3;


TYTÖT 11 KEIHÄS
1) Päivärinta Venla 13,22; 2) Ylikojola Veera 10,37; 3) Peräaho Hilda 9,26; 4) Tuomisto Viia 8,96; 5 Kaunismäki Aino 8,76; 6) Silvola Enni-Roosa 7,11;


TYTÖT 13 200 m
1) Järvinen Saaga 39,0;


TYTÖT 13 KORKEUS
1) Järvinen Saaga 100;


TYTÖT 15 200 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 33,6;


TYTÖT 15 KORKEUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 134;


POJAT 5 60 m
1) Mäkelä Aleksi 13,5; 2) Kivimäki Luka 13,7; 3) Piirto Aleksi 15,2; 4) Antila Viljami 15,3; 5) Haavisto Justus 15,4; 6) Kytölä Elias 15,9; Leppinen Jimi 15,9; 8) Pitkäranta Eemil 16,2; 9) Hyövälti Peetu 16,8; Vilmunen Milo 16,8; Peräaho Olavi 16,8; 12) Lehtiharju Veikko 17,3; 13) Kuusisto Samu 17,4; 14) Jyllilä Onni 17,6; 15) Tapanainen Juho 17,8; 16) Perälä Veeti 18,0; 17) Leppinen Eeno 18,5; Talja Jaakko 18,5; 19) Luoma Rasmus 18,9; 20) Korpela Sampo 19,3; 21) Silvola Artturi 19,4; 22) Ojala Roni 19,6; 23) Kettunen Oiva 20,4; Lehtiniemi Toivo 20,4; 25) Mäntylä Jasper 20,6; 26) Mäntylä Osmo 21,5; 27) Rajamäki Elias 23,7; 28) Jalava Samu 24,0; 29) Yli-Karjanmaa Vili 24,2; 30) Perälä Lauri 27,4; 31) Lehmonen Voitto 28,2; 32) Kulovaaara Aapo 46,1; 33) Leppinen Ville 47,0;


POJAT 5 PITUUS
1) Mäkelä Aleksi 2,08; 2) Antila Viljami 1,76; 3) Perälä Veeti 1,70; 4) Peräaho Olavi 1,62; 5) Kivimäki Luka 1,58; 6) Piirto Aleksi 1,57; 7) Haavisto Justus 1,51; 8) Leppinen Jimi 1,50; 9) Luoma Rasmus 1,49; 10) Kuusisto Samu 1,47; 11) Silvola Artturi 1,40; Jyllilä Onni 1,40; 13) Kytölä Elias 1,36; 14) Pitkäranta Eemil 1,33; 15) Mäntylä Osmo 1,31; 16) Mäntylä Jasper 1,22; 17) Leppinen Eeno 1,17; 18) Vilmunen Milo 1,16; 19) Korpela Sampo 1,10; 20) Hyövälti Peetu 1,08; 21) Kettunen Oiva 1,00; 22) Talja Jaakko 0,98; 23) Ojala Roni 0,96; 24) Perälä Lauri 0,72; 25) Yli-Karjanmaa Vili 0,66; 26) Lehtiniemi Toivo 0,55; 27) Leppinen Ville 0,32;


POJAT 7 60 m
1) Mäkelä Arttu 11,7; 2) Leppilahti Sami 12,2; 3) Myllärinen Ville 12,3; Mäkelä Valle 12,3; 5) Perälä Konsta 12,7; 6) Tiainen Viljami 12,8; 7) Huikku Maxim 12,9; Leppinen Eetu 12,9; Rantanen Leevi 12,9; 10) Viitamäki Luukas 13,1; 11) Honkala Severi 13,4; Mäkelä Tapio 13,4; Määttä Aarni 13,4; 14) Joensuu Samuel 13,7; 15) Lehtiniemi Viljo 13,8; 16) Hirvonen Milo 14,1; 17) Yli-Kojola Vilho 14,2; Hirvonen Daniel 14,2; 19) Tapanainen Miro 14,7; 20) Rantanen Eetu 14,8; 21) Leppinen Oskari 14,9; 22) Kallio Aarne 15,2; 23) Yli-Rahnasto Lauri 15,3; 24) Lipponen Aleksi 15,6; 25) Rantanen Juho 19,1;


POJAT 7 PITUUS
1) Mäkelä Arttu 2,72; 2) Mäkelä Valle 2,68; 3) Perälä Konsta 2,62; 4) Leppilahti Sami 2,52; 5) Rantanen Leevi 2,47; 6) Tiainen Viljami 2,41; 7) Mäkelä Tapio 2,40; 8) Myllärinen Ville 2,39; Hirvonen Daniel 2,39; 10) Leppinen Eetu 2,38; 11) Huikku Maxim 2,35; 12) Joensuu Samuel 2,32; 13) Lehtiniemi Viljo 2,27; 14) Viitamäki Luukas 2,24; 15) Rantanen Eetu 2,22; 16) Yli-Kojola Vilho 2,16; 17) Honkala Severi 2,12; 18) Hirvonen Milo 2,02; 19) Kallio Aarne 1,95; 20) Määttä Aarni 1,94; 21) Tapanainen Miro 1,93; 22) Yli-Rahnasto Lauri 1,85; 23) Rantanen Juho 1,77; 24) Leppinen Oskari 1,70; 25) Lipponen Aleksi 1,59;

POJAT 7 JUNKEIHÄS

1)Aro Aleksi 6,47;


POJAT 9 60 m
1) Närvä Hannes 10,5; Silvola Viljami 10,5; 3) Katajamäki Noel 10,6; 4) Myllärinen Aleksi 10,7; 5) Huhta-Koivisto Hermanni 11,9; 6) Antila Elmeri 12,5; 7) Mäenpää Kunto 12,8; 8) Järvinen Paulus 13,8; 9) Yli-Rahnasto Matti 15,6;


POJAT 9 JUNKEIHÄS
1) Silvola Viljami 14,79; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 14,74; 3) Närvä Hannes 10,88; 4) Myllärinen Aleksi 10,53; 5) Antila Elmeri 9,01; 6) Katajamäki Noel 8,18; 7) Järvinen Paulus 7,89; 8) Yli-Rahnasto Matti 6,48;


POJAT 11 60 m
1) Mäkelä Matti 9,7; 2) Aitaneva Petteri 10,1; 3) Katajamäki Veeti 10,5; 4) Köykkä Vilho 10,8; 5) Joronen Aatu 11,9; Mikkola Weli 11,9;


POJAT 11 KEIHÄS
1) Mäkelä Matti 21,18; 2) Aitaneva Petteri 19,84; 3) Köykkä Vilho 18,10; 4) Joronen Aatu 12,20; 5) Mikkola Weli 11,20; 6) Katajamäki Veeti 8,98;


POJAT 13 200 m
1) Lounela Henrik 29,4; 2) Latva-Koivisto Matias 30,0; 3) Kiviharju Samuel 30,8; 4) Selkäinaho Emil 36,9;


POJAT 13 KORKEUS
1) Lounela Henrik 120; 2) Latva-Koivisto Matias 115; 3) Mäenpää Severi 105;


POJAT 15 200 m
1) Mäki-Jouppila Juho 36,9


POJAT 15 KORKEUS
1) Mäki-Jouppila Juho 132;

POJAT 17 200m
1) Hietaharju Niko 30,3;


800 m JUOKSU
1) Kiviharju Samuel 2.42.0; 2) Lounela Henrik 2.58.0; 3) Keski-Kokko Manna 3.08.0; 4) Selkäinaho Emil 3.12.0; 5) Silvola Viljami 3.24.0; Närvä Hannes 3.24.0; 7) Selkäinaho Carolina 3.33.0; 8) Tolonen Aada 3.36.0; 9) Latva-Koivisto Pihla 3.44.0; 10) Huhta-Koivisto Hermanni 3.46.0; Kaunismäki Aino 3.46.0; Järvinen Saaga 3.46.0; 13) Mäki-Jouppila Juho 3.58.0; 14) Järvinen Paulus 4.00.0; 15) Kaunismäki Ella 4.05.0; 16) Aitaneva Laura-Kaisa 4.06.0; Latva-Koivisto Matias 4.06.0; Mäenpää Severi 4.06.0; Mäenpää Saveli 4.06.0; 20) Mäenpää Sivea 4.19.0; 21) Pienimäki Sofi 4.28.0; 22) Lehtiniemi Viljo 4.34.0; 23) Närvä Matleena 5.16.0; 24) Kallio Aarne 5.46.0; 25) Korkeamäki Ronja 5.47.0; 26) Rantanen Leevi 5.56.0; 27) Kuljunlahti Sylvi 6.33.0;

 

 

OSALLISTUJIA 155

Tulokset
TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,9; 2) Issakoff Matilda 9,4; 3) Yli-Karjanmaa Nelli 10,0; 4) Yli-Rasku Linnea 10,8; 5) Kariluoma Saaga 10,9; 6) Tiainen Silvia 11,1; 7) Lipponen Sara 11,2; 8) Jurva Fiia 11,3; 9) Holkko Malla 12,0; 10) Asunmaa Serafiina 12,1; 11) Aro Sofia 12,2; Uitto Emilia 12,2; Latva-Koivisto Roosa 12,2; 14) Kuusisto Oona 12,5; 15) Ojala Sofia 12,7; 16) Kujala Isla 12,8; 17) Hakamaa Anni 12,9; Lehmonen Ilona 12,9; 19) Rankinen Sofia 14,2; 20) Karjalainen Jennika 15,1; Kurjenluoma Hilma 15,1; 22) Asunmaa Adalmiina 16,3; 23) Lehtinen Elli 17,4; 24) Huikku Emma 17,6; 25) Kortesmäki Helmi 17,9; 26) Hattula Ellen 18,3; 27) Hakamaa Elmi 18,4; 28) Haavisto Selena 27,0; 29) Kivimäki Mila 45,8;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Lipponen Sara 6,87; 2) Mäkelä Lumina 6,53; 3) Yli-Karjanmaa Nelli 4,82; 4) Lehmonen Ilona 4,68; 5) Kariluoma Saaga 4,59; 6) Latva-Koivisto Roosa 4,46; 7) Mäenpää Sire 4,02; 8) Uitto Emilia 4,00; 9) Jurva Fiia 3,89; Tiainen Silvia 3,89; 11) Hakamaa Anni 3,84; 12) Issakoff Matilda 3,83; 13) Kuusisto Oona 3,52; 14) Holkko Malla 3,49; 15) Aro Sofia 3,37; 16) Kivimäki Mila 2,92; 17) Asunmaa Serafiina 2,91; Yli-Rasku Linnea 2,91; 19) Karjalainen Jennika 2,64; 20) Kurjenluoma Hilma 2,48; 21) Ojala Sofia 2,40; 22) Mäki-Latvala Anni 2,29; 23) Rankinen Sofia 2,28; 24) Kortesmäki Helmi 2,22; 25) Hakamaa Elmi 2,19; 26) Asunmaa Adalmiina 2,10; 27) Lehtinen Elli 1,97; 28) Kujala Isla 1,92; 29) Huikku Emma 1,77; 30) Haavisto Selena 1,65; 31) Hattula Ellen 1,62;


TYTÖT 7 40 m
1) Mäenpää Sivea 8,0; 2) Saari Jasmin 8,2; 3) Heikkilä Minja-Maaria 8,3; 4) Ala-Varvi Sanni 8,4; 5) Neva-Keturi Alma 8,8; Mäkinen Iita 8,8; 7) Pihlaja Kaarina 8,9; 8) Piirto Nia 9,1; Tuomisto Henni 9,1; 10) Holkko Mette 9,4; Lehtinen Laura 9,4; Pienimäki Sofi 9,4; 13) Närvä Matleena 9,5; 14) Lassila Nelli 9,7; Mäntylä Neela 9,7; 16) Parkkamäki Milja 9,8; 17) Kurjenluoma Kerttu 10,1; 18) Laasanen Emma 10,2; 19) Kujala Mila 10,8; 20) Korpikaija Iida 11,0; 21) Lamberg Kira 13,7; 22) Hautamäki Silja 17,8;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Saari Jasmin 13,47; 2) Mäenpää Sivea 11,30; 3) Neva-Keturi Alma 10,14; 4) Tuomisto Henni 9,88; 5) Holkko Mette 9,73; 6) Mäkinen Iita 9,65; 7) Lehtinen Laura 8,80; 8) Mäntylä Neela 8,13; 9) Pienimäki Sofi 7,74; 10) Laasanen Emma 7,58; 11) Heikkilä Minja-Maaria 7,34; 12) Ala-Varvi Sanni 7,15; 13) Lassila Nelli 7,09; 14) Närvä Matleena 7,07; 15) Korpikaija Iida 6,61; 16) Piirto Nia 6,24; 17) Pihlaja Kaarina 5,76; 18) Parkkamäki Milja 5,75; 19) Kurjenluoma Kerttu 5,62; 20) Hautamäki Silja 4,53; 21) Lamberg Kira 4,07; 22) Kujala Mila 3,51;


TYTÖT 9 40 m
1) Kankaanpää Katariina 7,0; 2) Kariluoma Saana 7,2; 3) koskenkorva Taimi 7,4; 4) Kettunen Oona 7,7; 5) Tolonen Aada 7,8; 6) Selkäinaho Carolina 7,9; 7) Korkeamäki Ronja 8,0; Latva-Koivisto Pihla 8,0; 9) Mäenpää Emma 8,2; 10) Korpela Hely 8,5; Neva-Keturi Hilma 8,5; Niemistö Laura 8,5; 13) Asunmaa Aurora 9,0; Talja Siiri 9,0; 15) Köykkä Linnea 9,9;


TYTÖT 9 PITUUS
1) koskenkorva Taimi 3,27; 2) Kariluoma Saana 3,24; 3) Kankaanpää Katariina 3,22; 4) Latva-Koivisto Pihla 3,09; 5) Tolonen Aada 2,87; 6) Neva-Keturi Hilma 2,60; 7) Kettunen Oona 2,53; 8) Talja Siiri 2,50; 9) Korpela Hely 2,49; Selkäinaho Carolina 2,49; 11) Mäenpää Emma 2,36; 12) Niemistö Laura 2,21; 13) Köykkä Linnea 2,09; 14) Korkeamäki Ronja 1,80; 15) Asunmaa Aurora 1,52;


TYTÖT 11 60 m
1) Pihlaja Elli 10,2; 2) Päivärinta Venla 10,3; 3) Rauhala Julia 10,4; 4) Saari Juulia 11,2; Ylikojola Veera 11,2;


TYTÖT 11 PITUUS
1) Rauhala Julia 3,63; 2) Päivärinta Venla 3,50; 3) Pihlaja Elli 3,43; 4) Saari Juulia 3,24; 5) Ylikojola Veera 3,10; 6) Koskenkorva Siiri 2,19;


TYTÖT 13 60 m
1) Vainionpää Iida 9,5; 2) Hautamäki Helmiina 11,4;


TYTÖT 13 KUULA
1) Vainionpää Iida 5,62; 2) Hautamäki Helmiina 4,94;


TYTÖT 15 60 m
1) Kivioja Susanna 9,0; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 9,1;


TYTÖT 15 KUULA
1) Viitala Annu 7,06;


60 m
Nevanperä Jenna 9,3;


POJAT 5 40 m
1) Taipalus Eeli 9,2; 2) Haavisto Justus 9,9; 3) Kivimäki Luka 10,1; Lauhaluoma Justus 10,1; 5) Antila Viljami 10,4; 6) Kytölä Elias 10,6; 7) Piirto Aleksi 10,9; Vilmunen Milo 10,9; 9) Perälä Veeti 11,0; 10) Leppinen Eeno 11,1; 11) Kuusisto Samu 11,4; Tapanainen Juho 11,4; 13) Pitkäranta Eemil 11,5; 14) Saarinen Vilho 11,6; Lähdesmäki Topi 11,6; 16) Luoma Rasmus 12,0; Hyövälti Peetu 12,0; 18) Hattula Hugo 12,2; 19) Ojala Roni 12,8; Koskenkorva Hiski 12,8; Mäntylä Osmo 12,8; 22) Helenius Mio 13,1; 23) Lehtiniemi Toivo 13,3; Mäntylä Jasper 13,3; 25) Kettunen Oiva 13,6; 26) Pihlaja Akseli 13,8; 27) Paakkinen Eino 13,9; 28) Talja Jaakko 14,6; 29) Korpela Sampo 14,7; 30) Hautamäki Jami 15,2; 31) Yli-Karjanmaa Vili 15,5; 32) Oja-Nisula Iivari 15,8; 33) Viertola Urho 16,0; 34) Perälä Lauri 17,7; 35) Lehmonen Voitto 18,6; 36) Keto Aleksi 21,6; 37) Yli-Karjanmaa Juho 26,7;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1)Kivimäki Luka 11,06; 2) Lauhaluoma Justus 10,27; 3) Taipalus Eeli 8,51; 4) Pitkäranta Eemil 8,33; 5) Helenius Mio 6,82; 6) Antila Viljami 6,72; 7) Piirto Aleksi 5,89; 8) Haavisto Justus 5,69; 09) Hattula Hugo 5,62; 10) Ojala Roni 5,32; 11) Mäntylä Jasper 5,03; 12) Kytölä Elias 4,92; 13) Kuusisto Samu 4,84; 14) Vilmunen Milo 4,59; 15) Luoma Rasmus 4,56; 16) Perälä Veeti 4,30; 17) Leppinen Eeno 4,17; 18) Lähdesmäki Topi 3,95; 19) Koskenkorva Hiski 3,92; 20) Hyövälti Peetu 3,76; 21) Kettunen Oiva 3,45; )Saarinen Vilho 3,45; 23) Mäntylä Osmo 3,35; 24) Lehtiniemi Toivo 3,11; 25) Talja Jaakko 2,99; 26) Hautamäki Jami 2,95; 27) Perälä Lauri 2,69; 28) Korpela Sampo 2,57; 29) Pihlaja Akseli 2,42; 30) Yli-Karjanmaa Vili 2,19; 31) Lehmonen Voitto 2,10; 32) Paakkinen Eino 1,91;


POJAT 7 40 m
1) Kortesmäki Veikko 7,6; 2) Mäkelä Valle 7,9; 3) Tiainen Viljami 8,0; 4) Huikku Maxim 8,2; Perälä Konsta 8,2; 6) Honkala Severi 8,5; Koskenkorva Kaapo 8,5; 8) Leppilahti Sami 8,8; 9) Mäkelä Tapio 9,1; 10) Myllärinen Ville 9,2; 1 Mäkelä Ville 9,2; 12) Leppinen Oskari 9,4; Yli-Kojola Vilho 9,4; 14) Mäkinen Väinö 9,5; 15) Lehtiniemi Viljo 9,7; Tapanainen Miro 9,7; 17) Yli-Rahnasto Lauri 9,9; 18) Rantanen Eetu 10,0; 19) Paakkinen Eetu 10,1; 20) Yli-Karjanmaa Leo 10,3; 21) Lipponen Aleksi 10,6; 22) Rantanen Juho 11,3; 23) Ojala Alex 11,4;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Koskenkorva Kaapo 16,81; 2) Leppilahti Sami 16,60; 3) Huikku Maxim 14,30; 4) Myllärinen Ville 13,77; 5) Mäkelä Tapio 13,47; 6) Mäkelä Valle 12,96; 7) Aro Aleksi 12,67; 8) Mäkelä Ville 12,37; 9) Kortesmäki Veikko 12,25; 10) Perälä Konsta 11,24; 11) Honkala Severi 11,06; 12) Rantanen Eetu 10,72; 13) Yli-Rahnasto Lauri 10,22; 14) Tiainen Viljami 9,48; 15) Lehtiniemi Viljo 9,35; 16) Ojala Alex 8,32; 17) Lipponen Aleksi 8,30; 18) Mäki-Latvala Jaakko 7,85; 19) Paakkinen Eetu 7,10; 20) Yli-Karjanmaa Leo 6,44; 21) Yli-Kojola Vilho 6,02; 22) Leppinen Oskari 5,93; 23) Mäkinen Väinö 4,95; 24) Rantanen Juho 3,52;


POJAT 9 40 m
1) Katajamäki Noel 7,2; 2) Närvä Hannes 7,4; 3) Myllärinen Aleksi 7,5; 4) Heikkilä Kimi 7,8; 5) Asunmaa Iisak 8,0; 6) Issakoff Nooa 8,1; Mäenpää Kunto 8,1; Parkkamäki Anton 8,1; 9) Pienimäki Topias 8,2; 10) Antila Elmeri 8,3; 11) Taipalus Aatu 8,5; 12) Kurjenluoma Jaakko 8,7; 13)Yli-Rahnasto Matti 10,8;


POJAT 9 PITUUS
1) Närvä Hannes 2,96; 2) Pienimäki Topias 2,81; 3) Issakoff Nooa 2,71; 4) Katajamäki Noel 2,67; 5) Myllärinen Aleksi 2,58; 6) Mäenpää Kunto 2,56; 7) Antila Elmeri 2,52; 8) Kurjenluoma Jaakko 2,39; 9) Heikkilä Kimi 2,28; 10) Asunmaa Iisak 2,22; 11) Parkkamäki Anton 2,16; 12) Taipalus Aatu 2,12; 13) Yli-Rahnasto Matti 1,89;


POJAT 11 60 m
1) Mäkelä Matti 10,0; 2) Aitaneva Petteri 10,3; 3) Mäenpää Saveli 10,5; 4) Katajamäki Veeti 10,6; 5) Mukkala Onni 10,7; 6) Kariluoma Saku 10,8; 7) Lähdesmäki Aaron 11,2; 8) Joronen Aatu 11,4; Mikkola Weli 11,4;


POJAT 11 PITUUS
1) Mäkelä Matti 4,17; 2) Aitaneva Petteri 3,66; 3) Mäenpää Saveli 3,48; 4) Katajamäki Veeti 3,44; 5) Mukkala Onni 3,13; 6) Kariluoma Saku 3,09; 7) Lähdesmäki Aaron 2,72; 8) Mikkola Weli 2,53; 9) Joronen Aatu 2,42;


POJAT 13 60 m
1) Lähdesmäki Patrik 10,5; Selkäinaho Emil 10,5;


POJAT 13 KUULA
1) Viitala Ami 7,62; 2) Selkäinaho Emil 7,08; 3) Lähdesmäki Patrik 6,00;


POJAT 15 60 m
1) Mäki-Jouppila Juho10,2


POJAT 15 KUULA
1) Kankaanpää Riku 9,96; 2) Luoma Erno 9,23; 3) Mäki-Jouppila Juho 7,13;


POJAT 17 60 m
1) Hietaharju Niko 8,7;


POJAT 17 KUULA
1) Hietaharju Niko 9,87; 2) Viitala Aki 9,12;




800 m JUOKSU
1) Mäki-Jouppila Juho 3.02.0; 2) Lähdesmäki Patrik 3.05.0; 3) Selkäinaho Emil 3.13.0; 4) Pihlaja Elli 3.16.0; 5) Katajamäki Veeti 3.17.0; 6) Joronen Aatu 3.31.0; 7) Närvä Hannes 3.37.0; 8) Selkäinaho Carolina 3.39.0; Viitala Annu 3.39.0; 10) Rauhala Julia 3.42.0; 11) Pienimäki Topias 4.13.0; Mäenpää Sivea 4.13.0; 13) Kurjenluoma Jaakko 4.14.0; 14) Asunmaa Iisak 4.15.0; Ylikojola Veera 4.15.0; 16) Tolonen Aada 4.33.0; 17) Lehtiniemi Viljo 4.35.0; 18) Aitaneva Laura-Kaisa 5.13.0; Kivioja Susanna 5.13.0; Latva-Koivisto Emilia 5.13.0; 21) Asunmaa Aurora 5.59.0; 22) Närvä Matleena 6.02.0; 23) Korkeamäki Ronja 6.03.0; 24) Köykkä Linnea 6.12.0; 2

 

 

 

OSALLISTUJAMÄÄRÄ 171

 

 

 

 


Palkinnot 11.6 Sponsoroi Lähi ABC Ilmajoki, S market Koskenkorva ja Smarket Ilmajoki

TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 12,5; 2) Hatanpää Melina 14,0; 3) Riihimäki Vilma 14,1; 4) Yli-Rasku Linnea 14,8; 5) Kariluoma Saaga 15,3; 6) Aro Sofia 15,4; 7) Lipponen Sara 15,7; 8) Rantanen Linnea 16,2; 9) Yli-Karjanmaa Nelli 16,7; 10) Hakamaa Anni 16,8; Asunmaa Serafiina 16,8; 12) Yli-Karjanmaa Aada 16,9; 13) Mäenpää Sire 17,1; 14) Uitto Emilia 17,9; 15) Lehmonen Ilona 18,5; 16) Kurjenluoma Hilma 20,1; 17) Tietäväinen Iina 21,4; 18) Asunmaa Adalmiina 26,0; 19) Hakamaa Elmi 27,5; 20) Haavisto Selena 29,4; Kortesmäki Helmi 29,4;


TYTÖT 5 PITUUS
1) Mäkelä Lumina 2,11; 2) Riihimäki Vilma 1,73; 3) Rantanen Linnea 1,72; Yli-Karjanmaa Aada 1,72; 5) Lipponen Sara 1,62; 6) Hatanpää Melina 1,56; Kariluoma Saaga 1,56; 8) Hakamaa Anni 1,53; 9) Lehmonen Ilona 1,37; 10) Yli-Rasku Linnea 1,31; 11) Asunmaa Serafiina 1,08; 12) Haavisto Selena 1,06; 13) Kurjenluoma Hilma 1,03; Mäenpää Sire 1,03; 15) Aro Sofia 1,02; 16) Uitto Emilia 0,90; 17) Tietäväinen Iina 0,86; Hakamaa Elmi 0,86; 19) Kortesmäki Helmi 0,61; 20) Asunmaa Adalmiina 0,38;


TYTÖT 7 60 m
1) Mäenpää Sivea 11,3; 2) Ala-Varvi Sanni 12,0; 3) Heikkilä Minja-Maaria 12,1; 4) Saari Jasmin 12,4; 5) Tuomisto Henni 12,8; 6) Neva-Keturi Alma 12,9; 7) Lassila Nelli 13,6; 8) Holkko Mette 13,7; 9) Mäntylä Neela 13,8; 10) Pienimäki Sofi 13,9; 11) Kurjenluoma Kerttu 14,2; 12) Närvä Matleena 14,4; 13) Laasanen Emma 14,7; 14) Korpikaija Iida 15,7; 15) Tapio Sara 17,2; 16) Lamberg Kira 17,7;


TYTÖT 7 PITUUS
1) Saari Jasmin 2,48; 2) Mäenpää Sivea 2,39; 3) Neva-Keturi Alma 2,22; 4) Tuomisto Henni 2,17; 5) Närvä Matleena 2,11; 6) Laasanen Emma 2,01; 7) Kurjenluoma Kerttu 1,99; Pienimäki Sofi 1,99; 9) Ala-Varvi Sanni 1,88; 10) Lipponen Aava 1,73; Mäntylä Neela 1,73; 12) Holkko Mette 1,69; 13) Lassila Nelli 1,67; 14) Heikkilä Minja-Maaria 1,66; 15) Korpikaija Iida 1,48; 16) Lamberg Kira 1,30; 17) Tapio Sara 1,26;


TYTÖT 9 60 m
1) Tolonen Aada 10,7; 2) Kariluoma Saana 10,7; 3) Kettunen Oona 11,6; 4) Korkeamäki Ronja 11,7; 5) Mäenpää Emma 12,2; 6) Neva-Keturi Hilma 12,6; 7) Riihimäki Venla 13,0; 8) Asunmaa Aurora 13,3; 9) Korpela Hely 13,4; 10) Köykkä Linnea 13,7;


TYTÖT 9 KORKEUS
1) Kettunen Oona 95; 2) Korpela Hely 95; 3) Neva-Keturi Hilma 85; 4) Mäenpää Emma 80; 5) Kariluoma Saana 80; 6) Asunmaa Aurora 80; 7) Köykkä Linnea 75; Riihimäki Venla 75; 9) Tolonen Aada 75;


TYTÖT 11 60 m
1) Päivärinta Venla 10,2; 2) Rauhala Julia 10,5; 3) Tuomisto Viia 12,7;


TYTÖT 11 KUULA
1) Päivärinta Venla 6,70; 2) Rauhala Julia 6,04; 3) Tuomisto Viia 4,28;


TYTÖT 15 300 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 53,9;


TYTÖT 15 KEIHÄS
1) Viitala Annu 17,46;


POJAT 5 60 m
1) Mäkelä Aleksi 12,6; 2) Lauhaluoma Justus 15,2; 3) Vilmunen Milo 16,5; 4) Kytölä Elias 16,6; 5) Tapanainen Juho 16,7; 6) Leppinen Jimi 16,8; 7) Haavisto Justus 16,9; 8) Leppinen Eero 17,3; 9) Riihimäki Lauri 17,4; 10) Perälä Veeti 17,5; 11) Kuusisto Samu 18,0; 12) Kettunen Oiva 18,7; 13) Luoma Rasmus 18,9; 14) Lehtiniemi Toivo 19,3; 15) Ojala Roni 20,3; 16) Yli-Karjanmaa Vili 20,8; 17) Mäntylä Jasper 21,5; 18) Korpela Sampo 22,4; 19) Helenius Mio 25,0; Oja-Nisula Iivari 25,0; 21) Perälä Lauri 25,2; 22) Lehmonen Voitto 29,9; 23) Puusti Anton 53,5; 24) Hatanpää Miklas 1.01,5; 25) Paakkinen Eino 1.10,0;


POJAT 5 PITUUS
1) Lauhaluoma Justus 2,00; 2) Mäkelä Aleksi 2,00; 3) Haavisto Justus 1,80; 4) Perälä Veeti 1,70; 5) Leppinen Jimi 1,40; 6) Tapanainen Juho 1,30; 7) Leppinen Eero 1,25; 8) Kuusisto Samu 1,20; 9) Luoma Rasmus 1,10; 10) Kytölä Elias 1,10; 11) Kettunen Oiva 0,90; 12)Paakkinen Eino 0,90; 13) Puusti Anton 0,90; 14) Lehtiniemi Toivo 0,80; 15) Mäntylä Jasper 0,80; 16) Vilmunen Milo 0,80; 17) Helenius Mio 0,80; 18) Ojala Roni 0,70; 19) Oja-Nisula Iivari 0,70; 20) Perälä Lauri 0,65; 21) Korpela Sampo 0,60; 22) Lehmonen Voitto 0,50;


POJAT 7 60 m
1) Mäkelä Arttu 11,1; 2) Mäkelä Valle 11,5; 3) Kortesmäki Veikko 11,9; 4) Tapanainen Miro 12,0; 5) Huikku Maxim 12,1; Leppinen Eetu 12,1; 7) Leppilahti Sami 12,3; Perälä Konsta 12,3; 9) Rantanen Leevi 12,7; 10) Honkala Severi 13,2; 11) Yli-Kojola Vilho 13,3; 12) Rinta Eemil 13,4; 13) Lipponen Aleksi 13,7; Huhtanen Samu 13,7; 15) Yli-Rahnasto Lauri 13,8; Rantanen Eetu 13,8; 17) Lehtiniemi Viljo 14,2; 18) Leppinen Oskari 14,8; 19) Paakkinen Eetu 15,3; 20) Rantanen Juho 18,0;


POJAT 7 PITUUS
1) Kortesmäki Veikko 2,80; 2) Mäkelä Arttu 2,66; 3) Huikku Maxim 2,50; 4) Leppinen Eetu 2,37; 5) Perälä Konsta 2,36; 6) Leppilahti Sami 2,30; Mäkelä Valle 2,30; 8) Rinta Eemil 2,00; 9) Honkala Severi 1,94; 10) Yli-Kojola Vilho 1,90; Rantanen Leevi 1,90; 12) Lehtiniemi Viljo 1,87; 13) Rantanen Eetu 1,80; 14) Lipponen Aleksi 1,70; 15) Paakkinen Eetu 1,67; 16) Yli-Rahnasto Lauri 1,66; 17) Huhtanen Samu 1,64; 18) Leppinen Oskari 1,62; 19) Tapanainen Miro 1,56; 20) Rantanen Juho 1,20;


POJAT 9 60 m
1) Köykkä Veikko 9,6; 2) Katajamäki Noel 10,4; 3) Närvä Hannes 10,5; 4) Noppa Konsta 11,4; 5) Heikkilä Kimi 11,5; 6) Metsä-Turja Jaakko 11,7; 7) Asunmaa Iisak 11,7; 8) Kurjenluoma Jaakko 11,8; 9) Mäenpää Kunto 11,8; 10) Pienimäki Topias 12,2; 11) Yli-Rahnasto Matti 14,6;


POJAT 9 KORKEUS
1) Närvä Hannes 100; 2) Katajamäki Noel 95; 3) Köykkä Veikko 95; 4) Kurjenluoma Jaakko 85; 5) Mäenpää Kunto 85; Pienimäki Topias 85; 6) Asunmaa Iisak 80; 7) Noppa Konsta 80; 8) Heikkilä Kimi 80;


POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 9,8; 2) Köykkä Vilho 10,0; 3) Katajamäki Veeti 10,4; 4) Kariluoma Saku 11,2; Metsä-Turja Eero 11,2; 6) Mikkola Weli 11,3; 7) Tapio Leo 11,5;


POJAT 11 KUULA
1) Aitaneva Petteri 6,79; 2) Köykkä Vilho 6,19; 3) Katajamäki Veeti 5,94; 4) Metsä-Turja Eero 5,85; 5) Mikkola Weli 4,82; 6) Kariluoma Saku 4,72; 7) Tapio Leo 4,19;


POJAT 13 200 m
1) Tapanainen Mico 36,2; 2) Mäenpää Severi 36,8;


POJAT 13 KEIHÄS
1) Viitala Ami 22,39; 2) Latva-Koivisto Matias 20,87; 3) Mäenpää Severi 12,23;


POJAT 15 300 m
1) Mäki-Jouppila Juho54,8


POJAT 15 KEIHÄS
1) Mäki-Jouppila Juho 14,72;


POJAT 17 KEIHÄS
1) Hietaharju Niko 27,63;



 

800 m JUOKSU
1) Mäenpää Saveli 3.18.0; 2) Mäki-Jouppila Juho 3.20.0; 3) Köykkä Veikko 3.32.0; 4) Viitala Annu 3.34.0; 5) Rauhala Julia 3.36.0; 6) Närvä Hannes 3.36.0; 7) Katajamäki Noel 3.57.0; 8) Latva-Koivisto Emilia 3.58.0; 9) Aitaneva Laura-Kaisa 3.58.0; 10) Mäenpää Sivea 4.06.0; 11) Mäenpää Kunto 4.50.0; 12) Noppa Konsta 4.53.0; 13) Rantanen Leevi 4.56.0; 14) Asunmaa Iisak 4.56.0; 15) Mikkola Weli 4.58.0; 16) Närvä Matleena 5.15.0; 17) Rantanen Eetu 5.25.0; 18) Kariluoma Saana 5.27.0;

 

 

Osallistujamäärä 123

 

 

TYTÖT 5 40 m
1) Mäkelä Lumina 8,4; 2) Riihioja Vilma 9,3; 3) Issakoff Matilda 10,4; 4) Yli-Karjanmaa Nelli 10,8; 5) Lipponen Sara 10,9; 6) Ketelä Lotta 11,0; Yli-Rasku Linnea 11,0; 8) Tietäväinen Iina 11,1; Kivimäki Lilja 11,1; 10) Latvala Minea 11,7; 11) Mäenpää Sire 11,9; 12) Lehmonen Ilona 12,6; 13) Uitto Emilia 12,6; 14) Jurva Fila 12,8; 15) Kurjenluoma Hilma 14,4; 16) Mäkiruuti Hilda 14,8; 17) Karjalainen Jennika 16,5; 18) Lehtinen Elli 18,6; 19) Kortesmäki Helmi 18,9; 20) Huikku Emma 19,4; 21) Yli-Suomu Nella 19,8; 22) Rinta Saana 19,9; 23) Hattula Ellen 20,5; 24) Haavisto Selena 22,2;


TYTÖT 5 PALLONHEITTO
1) Riihioja Vilma 8,48; 2) Mäkelä Lumina 7,82; 3) Lipponen Sara 7,04; 4) Lehmonen Ilona 6,25; 5) Issakoff Matilda 6,23; 6) Yli-Karjanmaa Nelli 5,28; 7) Mäenpää Sire 5,10; 8) Jurva Fila 4,38; 9) Kivimäki Lilja 4,22; 10) Latvala Minea 4,05; 11) Yli-Rasku Linnea 3,87; 12) Tietäväinen Iina 3,79; 13) Ketelä Lotta 3,38; 14) Yli-Suomu Nella 3,37; 15) Karjalainen Jennika 3,13; 16) Uitto Emilia 3,07; 17) Mäkiruuti Hilda 2,60; 18) Kurjenluoma Hilma 2,17; 19) Lehtinen Elli 1,94; 20) Huikku Emma 1,93; 21) Hattula Ellen 1,09; 22) Rinta Saana 1,00; 23) Kortesmäki Helmi 0,92;


TYTÖT 7 40 m
1) Saari Jasmin 8,2; Heikkilä Minja-Maaria 8,2; 3) Issakoff Amanda 8,3; Mäenpää Sivea 8,3; 5) Neva-Keturi Alma 8,5; 6) Tuomisto Henni 8,9; 7) Lehtinen Laura 9,3; 8) Holkko Mette 9,5; Piirto Nia 9,5; 10) Lassila Nelli 9,6; 11) Närvä Matleena 9,7; 12) Lipponen Aava 9,9; 13) Mäntylä Neela 9,8; 14) Kurjenluoma Kerttu 10,0; 15) Pienimäki Sofi 10,1; 16) Korpikaija Iida 10,9; 17) Tapio Sara 11,8; 18) Lamberg Kira 12,1;


TYTÖT 7 PALLONHEITTO
1) Mäenpää Sivea 10,36; 2) Mäntylä Neela 9,77; 3) Saari Jasmin 9,16; 4) Neva-Keturi Alma 8,94; 5) Närvä Matleena 8,67; 6) Tuomisto Henni 8,28; 7) Holkko Mette 8,11; 8) Lehtinen Laura 8,08; 9) Issakoff Amanda 7,04; 10) Lassila Nelli 6,99; 11) Heikkilä Minja-Maaria 6,63; 12) Piirto Nia 6,26; 13) Pienimäki Sofi 6,09; 14) Korpikaija Iida 5,78; 15) Lipponen Aava 5,75; 16) Kurjenluoma Kerttu 5,43; 17) Tapio Sara 4,81; 18) Lamberg Kira 3,56;


TYTÖT 9 40 m
1) Saukko Luminia 7,0; 2) Kankaanpää Katariina 7,2; 3) Vakkila Sara 7,3; 4) Harju Heta 7,7; 5) Tolonen Aada 7,9; Kimpimäki Aamu 7,9; 7) Kettunen Oona 8,0; 8) Neva-Keturi Hilma 8,1; 9) Korkeamäki Ronja 8,2; 10) Lehtinen Milena 8,3; 11) Mäenpää Emma 8,5; 12) Niemistö Laura 8,6;


TYTÖT 9 KUULA
1) Kankaanpää Katariina 6,19; 2) Vakkila Sara 4,90; 3) Neva-Keturi Hilma 4,30; 4) Saukko Luminia 4,23; 5) Kimpimäki Aamu 4,12; 6) Harju Heta 3,94; 7) Tolonen Aada 3,77; 8) Kettunen Oona 3,30; 9) Mäenpää Emma 2,55; 10) Lehtinen Milena 2,32;


TYTÖT 11 60 m
1) Vainio Pinja 10,3; 2) Rauhala Julia 10,7; 3) Saari Juulia 11,1;


TYTÖT 11 KORKEUS
1) Rauhala Julia 110; 2) Saari Juulia 100; 3) Vainio Pinja 90;


TYTÖT 13 60 m
1) Vainionpää Iida 9,7; 2) Jokelaine Maija 9,9; 3) Järvinen Saaga 11,0; 4) Hautamäki Helmiina 11,5; 5) Taipale Krista 13,2;


TYTÖT 13 PITUUS
1) Jokelaine Maija 3,77; 2) Vainionpää Iida 3,32; 3) Hautamäki Helmiina 2,97; 4) Järvinen Saaga 2,73; 5) Taipale Krista 2,51;


TYTÖT 15 100 m
1) Aitaneva Laura-Kaisa 15,0;


TYTÖT 15 PITUUS
1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,31;

POJAT 5 40 m
1) Mäkelä Aleksi 9,1; 2) Antila Viljami 10,0; 3) Kivimäki Matias 10,1; 4) Piirto Aleksi 10,5; 5) Haavisto Justus 10,9; 6) Leppinen Jimi 11,1; 7) Tapanainen Juho 11,7; 8) Kuusisto Samu 12,3; 9) Kettunen Oiva 12,8; 10) Vilmunen Milo 13,0; Luoma Rasmus 13,0; 12) Hattula Hugo 13,2; 13) Lehtiniemi Toivo 13,4; 14) Paakkinen Eino 14,0; 15) Ala-Könni Juho 14,1; 16) Mäntylä Jasper 14,5; 17) Ojala Roni 14,9; 18) Yli-Karjanmaa Vili 15,5; 19) Viertola Urho 16,4; 20) Lehmonen Voitto 17,3; 21) Puusti Anton 36,1; 22) Jalava Jimi 49,2;


POJAT 5 PALLONHEITTO
1) Kivimäki Luka 8,88; 2) Leppinen Jimi 7,56; 3) Antila Viljami 7,00; 4) Kivimäki Matias 6,52; 5) Mäntylä Jasper 5,95; 6) Mäkelä Aleksi 5,93; 7) Piirto Aleksi 5,60; 8) Puusti Anton 5,45; 9) Hattula Hugo 5,12; 10) Vilmunen Milo 4,53; 11) Kuusisto Samu 4,20; 12) Luoma Rasmus 3,74; 13) Haavisto Justus 3,58; 14) Kettunen Oiva 3,56; 15) Ala-Könni Juho 3,29; 16) Ojala Roni 3,25; 17) Viertola Urho 2,70; 18) Lehtiniemi Toivo 2,18; 19) Paakkinen Eino 2,00; 20) Lehmonen Voitto 1,90; 21) Yli-Karjanmaa Vili 1,77;


POJAT 7 40 m
1) Kortesmäki Veikko 7,7; 2) Kivimäki Jimi 7,9; 3) Mäkelä Arttu 8,0; 4) Huikku Maxim 8,3; 5) Mäkelä Valle 8,5; Leppinen Eetu 8,5; 7) Leppilahti Sami 8,6; 8) Perälä Konsta 9,1; Tapanainen Miro 9,1; 10) Rinta Eemil 9,4; Yli-Kojola Vilho 9,4; 12) Lehtiniemi Viljo 9,7; 13) Yli-Rahnasto Lauri 9,9; Kallio Aarne 9,9; 15) Puusti Reko 10,7; 16) Paakkinen Eetu 11,2; 17) Honkala Severi 11,3;


POJAT 7 PALLONHEITTO
1) Leppilahti Sami 19,90; 2) Mäkelä Valle 16,80; 3) Kivimäki Jimi 16,80; 4) Leppinen Eetu 13,90; 5) Mäkelä Arttu 13,80; 6) Rinta Eemil 13,40; 7) Huikku Maxim 12,40; 8) Yli-Rahnasto Lauri 12,10; 9) Kortesmäki Veikko 11,50; 10) Honkala Severi 11,20; Kallio Aarne 11,20; 12) Puusti Reko 10,30; 13) Perälä Konsta 9,90; 14) Yli-Kojola Vilho 9,20; 15) Lehtiniemi Viljo 9,00; 16) Paakkinen Eetu 7,70;


POJAT 9 40 m
1) Katajamäki Noel 7,1; 2) Vainio Joona 7,2; 3) Närvä Hannes 7,4; 4) Heikkilä Kimi 7,7; 5) Knuuttila Jere 7,8; 6) Issakoff Nooa 8,0; 7) Mäenpää Kunto 8,2; 8) Antila Elmeri 8,6; Kurjenluoma Jaakko 8,6; Järvinen Paulus 8,6; 11) Yli-Rahnasto Matti 11,2;


POJAT 9 KUULA
1) Heikkilä Kimi 5,87; 2) Närvä Hannes 5,61; 3) Antila Elmeri 4,92; 4) Vainio Joona 4,83; 5) Katajamäki Noel 4,64; 6) Issakoff Nooa 4,52; 7) Kurjenluoma Jaakko 4,40; 8) Mäenpää Kunto 4,27; 9) Knuuttila Jere 4,18; 10) Yli-Rahnasto Matti 3,24; 11) Järvinen Paulus 3,20;


POJAT 11 60 m
1) Aitaneva Petteri 10,3; 2) Mukkala Onni 10,4; 3) Valli Vilho 11,2; 4) Tapio Leo 11,7; 5) Joronen Aatu 11,7; 6) Mikkola Weli 11,8;


POJAT 11 KORKEUS
1) Aitaneva Petteri 122; 2) Valli Vilho 95; 3) Mikkola Weli 90; 4) Joronen Aatu 85;


POJAT 13 60 m
1) Tuomisto Lassi 9,6; 2) Mäenpää Severi 10,8;


POJAT 13 PITUUS
1) Tuomisto Lassi 3,57; 2) Mäenpää Severi 3,18;


POJAT 15 100 m
1) Mäki-Jouppila Juho16,6


POJAT 15 PITUUS
1) Mäki-Jouppila Juho 3,10;


POJAT 17 100 m
1) Tuomisto Jesse 13,6; 2) Hietaharju Niko 13,9;


POJAT 17 PITUUS
1) Tuomisto Jesse 5,20;


800 m JUOKSU
1) Mäenpää Saveli 3.16.0; 2) Mäenpää Severi 3.27.0; 3) Mäki-Jouppila Juho 3.27.0; 4) Järvinen Saaga 3.30.0; 5) Rauhala Julia 3.31.0; 6) Vainio Pinja 3.33.0; 7) Närvä Hannes 3.34.0; 8) Joronen Aatu 3.37.0; 9) Harju Heta 3.46.0; 10) Vainio Joona 3.47.0; 11) Järvinen Paulus 3.50.0; 12) Vakkila Sara 3.59.0; 13) Mäenpää Sivea 4.18.0; 14) Jokelainen Maija 4.40.0; 15) Kallio Aarne 4.59.0; 16) Aitaneva Laura-Kaisa 5.01.0;

OSALLISTUJAMÄÄRÄ 127

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT