B-pojat
/images/kans.png

B-pojat kaudella 2018:

Miika Hakamäki
Henri Hakola
Joonas Heikkinen
Juho Isoniemi
Aleksi Joensuu
Eetu Jussila
Tony Latvala
Antti Mannila
Juho Mäki
Ville Ojaniemi
Matias Rauhala
Joona Rinne
Tomi Ritola
Aapeli Suvisalmi
Kari Yli-Kohtamäki

Joukkueenjohto:

Pelinjohtaja/Valmentaja Jouni Oja-Lipasti
040-5707784, hoze1(at)luukku.com


Ottelut 2018: 

Pelipäivä Koti   Vieras Tulos Paikka
RUNKOSARJA          
TOUKOKUU          
La 05.05. Klo 16 Koskenkorvan Urheilijat - Hyvinkään Tahko 1    
Ti 08.05. Klo 18 Turku-Pesis - Koskenkorvan Urheilijat    
Pe 11.05. Klo 18 Imatran Pallo-Veikot - Koskenkorvan Urheilijat    
Ti 15.05. Klo 18 Koskenkorvan Urheilijat - Kouvolan Pallonlyöjät    
To 24.05. Klo 18 Koskenkorvan Urheilijat  - Kankaanpään Maila    
Ti 31.05. Klo 18 Koskenkorvan Urheilijat - Hyvinkään Tahko 2    
           
KESÄKUU          
Pe 15.06. Klo 18 Koskenkorvan Urheilijat - Seinäjoen Maila-Jussit    
Ti 19.06. Klo 18 Koskenkorvan Urheilijat - Manse PP    
Ke 27.06. Klo 18 Ulvilan Pesä-Veikot - Koskenkorvan Urheilijat    
           
HEINÄKUU          
Su 01.07. Klo 11 Itä - Länsi    Joensuu
Ti 03.07. Klo 18 Koskenkorvan Urheilijat - Turku-Pesis    
Pe 06.07. Klo 18 Hyvinkään Tahko 1 - Koskenkorvan Urheilijat    
La 07.07. Klo 13 Kouvolan Pallonlyöjät - Koskenkorvan Urheilijat    
To 12.07. Klo 18 Koskenkorvan Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot    
Su 22.07. Klo 12 Kankaanpään Maila - Koskenkorvan Urheilijat    
Pe 27.07. Klo 18 Hyvinkään Tahko 2 - Koskenkorvan Urheilijat    
           
ELOKUU          
Ma 06.08. Klo 18 Seinäjoen Maila-Jussit - Koskenkorvan Urheilijat    
To 09.08. Klo 18 Manse PP - Koskenkorvan Urheilijat    
Ma 13.08. Klo 18 Koskenkorvan Urheilijat - Ulvilan Pesä-Veikot    
           

Ma 20.8. Puolivälierä 1 (alustava)

Pe 24.8. Puolivälierä 2 (alustava)

Ti 28.8. Puolivälierä 3 (alustava)

Ke 5.9. Välierä 1 (alustava)

La 8.9. Välierä 2 (alustava)

Ma 10.9. Välierä 3 (alustava)

Pe 14.9. Loppuottelu 1 (alustava)
Pe 14.9. Pronssiottelu 1 (alustava)

Ma 17.9. Loppuottelu 2 (alustava)
Ma 17.9. Pronssiottelu 2 (alustava)

To 20.9. Loppuottelu 3 (alustava)
To 20.9. Pronssiottelu 3 (alustava)

B-poikien SM-sarjan sarjajärjestelmä 2018

Runkosarja pelataan kahdessa lohkossa kaksinkertaisena sarjana.

Runkosarjan jälkeen lohkojen 1.-4. sijoittuneet joukkueet pelaavat puolivälieräottelut ottelupareina paras kolmesta -järjestelmällä. Kotietu on runkosarjassa paremmin sijoittuneilla joukkueilla.

Puolivälierien ottelukaavio: A1-B4 B1-A4 A2-B3 B2-A3

Puolivälierien voittajat pelaavat ottelupareina välierät paras kolmesta -järjestelmällä. Kotietu on runkosarjassa paremmin sijoittuneilla joukkueilla.

Välierien ottelukaavio: A1-B4/B2-A3 ja B1-A4/A2-B3

Välierien voittajat pelaavat loppuottelussa ja välierien häviäjät pronssiottelussa. Ottelut pelataan paras kolmesta -järjestelmällä ja kotietu on runkosarjassa paremmin sijoittuneella joukkueella.

*) Mikäli joukkueilla on sama sijoitus runkosarjassa, kotiedun paremmuus ratkaistaan seuraavassa järjestyksessä:

1) Pisteet ottelua kohden runkosarjassa
2) 3 pisteen voitot ottelua kohden
3) Voitetut ottelut ottelua kohden
4) Kaikkien otteluiden juoksuero runkosarjassa
5) Arpa

 

 

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

ruutu logo turkoosiVIDEOT