Ajankohtaista
/images/YLEISURHEI.jpg

Tulokset Honkalanmäen kentältä 18.6.2018

TYTÖT 5 60 m
1) Mäkelä Lumina 14,0; 2) Neva-Keturi Alma 14,7; 3) Makkonen Kerttu 15,0; 4) Ylinen-Luopa Eevi 15,1; 5) Piirto Nia 15,2; 6) Pihlaja Kaarina 15,7; 7) Mäntylä Neela 15,8; 8) Mäkelä Ninni 15,9; 9) Riihimäki Vilma 16,3; Yli-Karjanmaa Nelli 16,3; 11) Yli-Rasku Linnea 16,5; 12) Lipponen Aava 16,8; 13) Ketola Cecilia 17,0; 14) Korpi-Kaija Iida 17,5; 15) Holkko Mette 18,2; 16) Kariluoma Saaga 18,4; 17) Ketelä Lotta 19,7; 18) Lipponen Sara 20,1; 19) Asunmaa Serafiina 20,5; Viitala Veera 20,5; 21) Hakamaa Anni 21,5; 22) Jurva Fiia 22,3; 23) Mäki-Latvala Anni 22,5; 24) Kujala Isla 23,6; 25) Rantala Vilja 24,7; 26) Ojala Sofia 26,0; 27) Oja-Lipasti Aino 30,1; 28) Kivimäki Mila 37,3; 29) Huikku Emma 43,3; 30) Haavisto Selena 48,8; 31) Rantanen Emmi 1.04,2;

TYTÖT 5 PITUUS
1) Makkonen Kerttu 2,48; 2) Neva-Keturi Alma 2,20; 3) Mäntylä Neela 2,04; 4) Mäkelä Lumina 1,90; Yli-Karjanmaa Nelli 1,90; 6) Mäkelä Ninni 1,84; Piirto Nia 1,84; 8) Ylinen-Luopa Eevi 1,67; 9) Riihimäki Vilma 1,57; 10) Pihlaja Kaarina 1,43; 11) Hakamaa Anni 1,40; Lipponen Sara 1,40; 13) Korpi-Kaija Iida 1,38; 14) Ketola Cecilia 1,33; 15) Lipponen Aava 1,27; 16) Holkko Mette 1,21; 17) Ketelä Lotta 1,15; 18) Asunmaa Serafiina 0,94; 19) Yli-Rasku Linnea 0,92; 20) Mäki-Latvala Anni 0,91; 21) Kariluoma Saaga 0,90; Kujala Isla 0,90; Jurva Fiia 0,90; 24) Viitala Veera 0,84; 25) Oja-Lipasti Aino 0,63; Rantala Vilja 0,63; 27) Ojala Sofia 0,59; 28) Asunmaa Adalmiina 0,40; 29) Kivimäki Mila 0,37; 30) Haavisto Selena 0,34; 31) Rantanen Emmi 0,23; 32) Hakamaa Elmi 0,20; 33) Huikku Emma 0,16;

TYTÖT 7 60 m
1) Tolonen Aada 12,3; 2) Kariluoma Saana 12,4; 3) Neva-Keturi Hilma 12,5; 4) Riihimäki Venla 12,7; 5) Saari Jasmin 12,8; 6) Heikkilä Minja-Maaria 13,5; Saarela Venla 13,5; 8) Valli Emilia 13,8; 9) Asunmaa Aurora 14,3; 10) Kurjenluoma Kerttu 15,0; 11) Lehtinen Laura 15,2; 12) Laasanen Emma 15,9; 13) Rantanen Aino 16,2; 14) Lassila Nelli 16,3; 15) Kujala Mila 19,1;

TYTÖT 7 PITUUS
1) Kariluoma Saana 2,60; 2) Saarela Venla 2,42; 3) Neva-Keturi Hilma 2,30; 4) Asunmaa Aurora 2,27; 5) Riihimäki Venla 2,26; 6) Tolonen Aada 2,24; 7) Saari Jasmin 2,21; 8) Lehtinen Laura 2,02; 9) Lassila Nelli 1,92; 10) Laasanen Emma 1,82; 11) Valli Emilia 1,70; 12) Rantanen Aino 1,51; 13) Heikkilä Minja-Maaria 1,50; 14) Kurjenluoma Kerttu 1,48; 15) Kujala Mila 1,05;

TYTÖT 9 60 m
1) Mäkelä Neea 10,4; 2) Viitamäki Camilla 10,8; 3) Mäki-Latvala Aliisa 10,9; 4) Hietanen Miina 11,0; 5) Kankaanpää Katariina 11,1; 6) Ylikojola Veera 11,5; 7) Latvatalo Saara 11,8; 8) Ketola Viivi 12,2; 9) Korkiamäki Ronja 12,6; Mäenpää Emma 12,6; 11) Niemistö Laura 12,7; 12) Mäki-Latvala Ilona 12,9; 13) Korpela Hely 13,7; 14) Rinta Viivi 14,9;

TYTÖT 9 KORKEUS
1) Viitamäki Camilla 93; 2) Mäkelä Neea 91; 3) Kankaanpää Katariina 80; Korpela Hely 80; 4) Ketola Viivi 75; 5) Ylikojola Veera 75; 6)Rinta Viivi 70; 7) Mäenpää Emma 70;

TYTÖT 11 60 m a
1) Järvi Inka 15,0; Päivärinta Venla 15,0; 3) Rauhala Julia 15,2; 4) Tuomisto Miina 15,7; Tuomisto Salla-Maari 15,7; 6) Sihto Noora 17,4;

TYTÖT 11 KEIHÄS
1) Rauhala Julia 9,98; 2) Järvi Inka 9,36; 3) Sihto Noora 4,96;

TYTÖT 13 60m a
1) Makkonen Neea 13,8;

TYTÖT 13 MOUKARI
1) Hautamäki Helmiina 7,20;

POJAT 5 60 m
1) Perälä Konsta 14,2; 2) Myllärinen Ville 14,4; 3) Viitamäki Luukas 14,8; 4) Honkala Severi 15,0; 5) Rinta Eemil 16,0; 6) Lehtiniemi Viljo 16,1; 7) Oja-Lipasti Aku 16,3; 8) Lauhaluoma Justus 16,8; 9) Korhonen Rasmus 18,0; 10) Yli-Rahnasto Lauri 18,4; 11) Paakkinen Eetu 18,5; Tapanainen Juho 18,5; 13) Kivimäki Luka 18,6; 14) Vilmunen Milo 18,7; 15) Leppinen Jimi 19,8; 16) Ylinen-Luopa Eemeli 20,0; 17) Kivimäki Matias 20,4; 18) Rantanen Juho 20,8; 19) Yli-Karjanmaa Leo 21,2; 20) Mäkelä Aleksi 22,2; 21) Haavisto Justus 22,3; 22) Lehtiniemi Toivo 24,9; 23) Riihimäki Lauri 25,1; 24) Perälä Veeti 25,4; 25) Luoma Rasmus 25,9; 26) Hattula Hugo 27,9; 27) Ala-Könni Juho 29,2; 28) Koskenkorva Hiski 29,6; 29) Korpela Sampo 35,3; 30) Antila Viljami 44,0; 31) Ala-Kauppila Lauri 50,2;

POJAT 5 PITUUS
1) Myllärinen Ville 1,79; 2) Perälä Konsta 1,76; 3) Honkala Severi 1,68; 4) Viitamäki Luukas 1,67; 5) Rinta Eemil 1,58; 6) Ylinen-Luopa Eemeli 1,52; 7) Kivimäki Luka 1,51; Lehtiniemi Viljo 1,51; 9) Tapanainen Juho 1,49; 10) Rantanen Juho 1,40; 11) Oja-Lipasti Aku 1,38; 12) Leppinen Jimi 1,29; Piirto Aleksi 1,29; 14) Yli-Rahnasto Lauri 1,26; 15) Korhonen Rasmus 1,25; 16) Mäkelä Aleksi 1,23; 17) Yli-Karjanmaa Leo 1,20; 18) Kivimäki Matias 1,19; 19) Perälä Veeti 1,18; 20) Antila Viljami 1,15; 21) Lauhaluoma Justus 1,14; 22)Haavisto Justus 1,10; 23) Hattula Hugo 1,04; 24) Paakkinen Eetu 1,03; 25) Luoma Rasmus 0,89; Koskenkorva Hiski 0,89; 27) Vilmunen Milo 0,83; 28) Ala-Könni Juho 0,75; 29) Riihimäki Lauri 0,60; 30) Ala-Kauppila Lauri 0,55; 31) Lehtiniemi Toivo 0,54; 32) Korpela Sampo 0,49;

POJAT 7 60 m
1) Myllärinen Aleksi 12,3; 2) Antila Elmeri 12,4; 3) Ketola Vilho 13,1; Mäkelä Arttu 13,1; 5) Järvinen Paulus 13,2; Kivimäki Jimi 13,2; 7) Leppilahti Sami 13,3; 8) Huikku Maxim 13,5; Pienimäki Topias 13,5; 10) Mäkelä Valle 13,9; 11) Rantanen Leevi 14,2; 12) Leppinen Eetu 14,5; 13) Mäkelä Ville 14,7; 14) Ylikojola Vilho 14,9; Lipponen Aleksi 14,9; 16) Rantanen Eetu 15,5; 17) Koskenkorva Kaapo 15,6; 18) Korhonen Kaapo 16,1; 19) Tapanainen Miro 16,3; Yli-Rahnasto Matti 16,3; 21) Mäki-Latvala Jaakko 16,8;

POJAT 7 PITUUS
1) Myllärinen Aleksi 2,50; 2) Pienimäki Topias 2,34; 3) Kivimäki Jimi 2,19; 4) Antila Elmeri 2,15; 5) Mäkelä Arttu 2,07; 6) Järvinen Paulus 2,02; 7) Ketola Vilho 2,00; 8) Huikku Maxim 1,99; 9) Rantanen Leevi 1,87; 10) Mäkelä Ville 1,86; 11) Leppilahti Sami 1,73; 12) Korhonen Kaapo 1,72; 13) Mäkelä Valle 1,71; 14) Leppinen Eetu 1,70; 15) Koskenkorva Kaapo 1,56; 16) Rantanen Eetu 1,52; 17) Tapanainen Miro 1,46; 18) Yli-Rahnasto Matti 1,39; 19) Lipponen Aleksi 1,16; 20) Ylikojola Vilho 1,16;

POJAT 9 60 m
1) Köykkä Veikko 10,4; 2) Katajamäki Noel 10,7; 3) Kariluoma Saku 10,8; 4) Lähdesmäki Aaron 11,1; 5) Rauhala Luka 11,3; 6) Asunmaa Iisak 11,4; 7) Heikkilä Kimi 11,6; 8) Mäenpää Kunto 12,1; 9) Valli Akseli 12,2; Järvinen Elias 12,2; 11) Pienimäki Antto 12,3; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 12,5; 13) Kurjenluoma Jaakko 12,8; 14) Sihto Ville 13,3;

POJAT 9 KORKEUS
1) Katajamäki Veeti 91; 2) Asunmaa Iisak 89; 3)Köykkä Veikko 89; 4) Mäenpää Kunto 87; 5) Heikkilä Kimi 80; 6) Kariluoma Saku 80; Lähdesmäki Aaron 80; 7) Pienimäki Antto 80; 8) Kurjenluoma Jaakko 75; 9) Katajamäki Noel 75; 10) Järvinen Elias 75; 11) Huhta-Koivisto Hermanni 75; 12) Valli Akseli 70;

POJAT 11 60 m a
1) Lähdesmäki Patrik 13,8; 2) Tapanainen Mico 13,9; 3) Mukkala Onni 14,3; 4) Köykkä Vilho 14,5; 5) Norrgård Teemu 14,9;

POJAT 11 KEIHÄS
1) Lähdesmäki Patrik 14,45; 2) Köykkä Vilho 12,67; 3) Norrgård Teemu 12,33; 4) Mukkala Onni 8,55;

POJAT 13 60 m a
1) Mäki-Jouppila Juho 14,3; 2) Kankaanpää Riku 14,4;

POJAT 13 MOUKARI
1) Kankaanpää Riku 24,70; 2) Mäki-Jouppila Juho 19,95; 3) Mäenpää Severi 16,78;

800 m JUOKSU
1)Lähdesmäki Patrik 3.21.1; 2) Köykkä Veikko 3.27.6; 3) Katajamäki Noel 3.29.3; 4) Makkonen Neea 3.29.6; 5) Makkonen Elle 3.29.8; 6) Mäki-Jouppila Juho 3.30.3; 7) Tuomisto Miina 3.32.0; 8) Tapanainen Mico 3.34.7; 9) Kankaanpää Riku 3.35.7; 10) Köykkä Vilho 3.36.1; 11) Kankaanpää Katariina 3.47.7; 12) Rauhala Julia 3.50.6; 13) Norrgård Teemu 3.53.0; 14) Mäkelä Neea 3.58.1; 15) Rauhala Luka 3.59.2; 16) Ketola Viivi 4.02.4; 17) Pienimäki Topias 4.13.3; 18) Sihto Noora 4.15.5; 19) Huhta-Koivisto Hermanni 4.19.2; 20) Sihto Ville 4.25.8; 21) Korpela Hely 4.28.8; 22) Tuomisto Salla-Maari 4.29.8; 23) Ketola Vilho 4.30.4; 24) Järvinen Paulus 4.31.1; 25) Mäenpää Kunto 4.40.9; 26) Niemistö Laura 4.45.8; 27) Kivimäki Jimi 5.13.3; 28) Rinta Eemil 5.16.8; 29) Rinta Viivi 5.39.1;


OSALLISTUJIA 147

 

 

 

Palkinnot Sponsoroi 11.6.2018

Eepeen Ilmajoen toimipaikat: S-marketit Koskenkorva ja Ilmajoki sekä Lähi-ABC Ilmajoki.

Kisojen kuvakoostetta nähtävillä Lähi-ABC ilmajoen Facebook sivuilla.

https://www.facebook.com/abcilmajoki/?hc_ref=ARSyLEAbD7G9irA6vRx_gTIGEE9admB7Mwx45s5wWjtNlBVjpPXtMhBDio3zxoANfpM&fref=nf

TYTÖT 5 60 m
1) Neva-Keturi Alma 14,1; 2) Mäkelä Ninni 14,3; 3) Makkonen Kerttu 14,6; 4) Mäkelä Lumina 15,0; 5) Lehtimäki Vilma 15,8; Piirto Nia 15,8; Mäkinen Kiira 15,8; 8) Ketola Cecilia 16,0; 9) Yli-Rasku Linnea 16,4; 10) Riihimäki Vilma 16,5; 11) Holkko Mette 17,0; 12) Korpi-Kaija Iida 17,3; 13) Kariluoma Saaga 17,6; 14) Hakamaa Anni 18,3; 15) Mäenpää Sire 20,0; 16) Asunmaa Serafiina 20,9; 17) Kujala Isla 21,4; 18) Lipponen Sara 21,6; 19) Hatanpää Melina 21,8; 20) Uitto Emilia 23,6; 21) Rantala Vilja 24,5; 22) Aro Sofia 25,5; 23) Yli-Suomu Nella 25,7; 24) Ojala Sofia 26,5; 25) Oja-Lipasti Aino 27,9; 26) Mäki-Latvala Anni 30,0; 27) Lehmonen Ilona 34,0; 28) Kivimäki Mila 37,5; 29) Haavisto Selena 39,8; 30) Karjalainen Jennika 40,7; 31) Rantanen Emmi 53,8; 32) Rinta Saana 1.40,0;

TYTÖT 5 PITUUS
1) Makkonen Kerttu 2,03; 2) Riihimäki Vilma 1,84; 3) Mäkelä Ninni 1,83; 4) Neva-Keturi Alma 1,62; 5) Mäkelä Lumina 1,60; 6) Korpi-Kaija Iida 1,39; 7) Lehtimäki Vilma 1,33; 8) Holkko Mette 1,30; 9) Piirto Nia 1,28; 10) Mäkinen Kiira 1,25; 11) Hatanpää Melina 1,15; 12) Hakamaa Anni 1,08; 13) Ketola Cecilia 1,05; 14) Lipponen Sara 0,96; 15) Uitto Emilia 0,88; 16) Yli-Rasku Linnea 0,86; 17) Lehmonen Ilona 0,84; 18) Kujala Isla 0,82; 19) Asunmaa Serafiina 0,78; 20) Kariluoma Saaga 0,58; 21) Oja-Lipasti Aino 0,50; 22) Asunmaa Adalmiina 0,46; 23) Karjalainen Jennika 0,45; 24) Mäenpää Sire 0,43; 25) Aro Sofia 0,37; 26) Hakamaa Elmi 0,36; 27) Ojala Sofia 0,34; 28) Mäki-Latvala Anni 0,33; 29) Kivimäki Mila 0,29; 30) Yli-Suomu Nella 0,20; 31) Haavisto Selena 0,13;

TYTÖT 7 60 m
1) Jussinmäki Nenna 11,6; 2) Tolonen Aada 11,7; 3) Kariluoma Saana 11,8; 4) Kettunen Oona 12,3; 5) Neva-Keturi Hilma 12,6; Riihimäki Venla 12,6; 7) Heikkilä Minja-Maaria 13,0; Mäenpää Sivea 13,0; 9) Saari Jasmin 13,4; 10) Valli Emilia 13,7; 11) Lehtinen Laura 14,3; Köykkä Linnea 14,3; Rantanen Aino 14,3; 14) Laasanen Emma 15,1; 15) Tuomisto Henni 15,9; 16) Kujala Mila 17,6;

TYTÖT 7 PITUUS
1) Kettunen Oona 2,58; 2) Jussinmäki Nenna 2,50; 3) Tolonen Aada 2,40; 4) Neva-Keturi Hilma 2,28; 5) Kariluoma Saana 2,26; Saari Jasmin 2,26; 7) Riihimäki Venla 2,25; 8) Köykkä Linnea 2,22; 9) Mäenpää Sivea 2,09; 10) Valli Emilia 1,87; 11) Lehtinen Laura 1,86; 12) Tuomisto Henni 1,80; 13) Rantanen Aino 1,74; 14) Laasanen Emma 1,54; 15) Heikkilä Minja-Maaria 1,29; 16) Kujala Mila 0,95;

TYTÖT 9 60 m
1) Yli-Nisula Iida 10,1; 2) Mäki-Latvala Aliisa 10,8; Saari Juulia 10,8; 4) Kankaanpää Katariina 11,0; 5) Vainio Pinja 11,2; Ylikojola Veera 11,2; 7) Lehtimäki Venja 11,4; 8) Koskela Ilona 12,1; 9) Korkiamäki Ronja 12,2; 10) Mäenpää Emma 12,4; 11) Korpela Hely 12,8; 12) Mäki-Latvala Ilona 13,0; 13) Rinta Viivi 13,1; 14) Niemistö Laura 13,3; 15) Keskimäki Oona 14,8;

TYTÖT 9 KORKEUS
1) Saari Juulia 96; 2) Kankaanpää Katariina 90; 3) Lehtimäki Venja 85; 4) Vainio Pinja 85; 5) Yli-Nisula Iida 85; 6) Korpela Hely 80; 7) Ylikojola Veera 80; 8) Mäenpää Emma 75; 9) Keskimäki Oona 70; 10) Rinta Viivi 70;

TYTÖT 11 60 m
1) Järvinen Saaga 9,9; 2) Päivärinta Venla 10,2; 3) Talala Siiri 10,5; 4) Järvi Inka 10,6; 5) Rauhala Julia 11,2; 6) Sihto Noora 12,6; 7) Vainionpää Iida 12,8; 8) Söderlund Lumia 13,6;

TYTÖT 11 KUULA
1) Laasanen Olivia 7,79; 2) Päivärinta Venla 5,97; 3) Talala Siiri 5,65; 4) Rauhala Julia 5,64; 5) Järvinen Saaga 4,93; 6) Vainionpää Iida 4,57; 7) Sihto Noora 3,54; 8) Järvi Inka 4,9;

TYTÖT 13 200m
1) Makkonen Neea 34,9; 2) Hautamäki Helmiina 38,5;

TYTÖT 13 KEIHÄS
1) Taira Fanny 30,03; 2) Hautamäki Helmiina 19,64; 3) Lehtonen Aamu 17,49;

POJAT 5 60 m
1) Myllärinen Ville 14,4; 2) Perälä Konsta 14,5; 3) Honkala Severi 14,9; 4) Mäkelä Aleksi 15,6; 5) Lauhaluoma Justus 16,1; 6) Lehtiniemi Viljo 16,8; 7) Oja-Lipasti Aku 17,2; 8) Kivimäki Luka 17,5; 9) Kallio Aarne 18,5; Kivimäki Matias 18,5; 11) Perälä Veeti 18,6; Rinta Eemil 18,6; 13) Tapanainen Juho 19,4; 14) Mäkinen Jaakko 19,6; 15) Ojala Alex 19,7; 16) Paakkinen Eetu 19,8; 17) Yli-Rahnasto Lauri 20,0; 18) Piirto Aleksi 20,1; 19) Rantanen Juho 22,9; 20) Riihimäki Lauri 23,0; 21) Leppinen Jimi 23,2; 22) Antila Viljami 23,5; 23) Luoma Rasmus 26,1; 24) Korpela Sampo 26,5; 25) Kettunen Oiva 26,7; 26) Lehtiniemi Toivo 27,1; 27) Ala-Könni Juho 27,4; 28) Pitkäranta Eemil 28,9; 29) Ala-Kauppila Lauri 30,0; 30) Paakkinen Eino 35,0; 31) Haavisto Justus 1.00,0;

POJAT 5 PITUUS
1) Myllärinen Ville 2,10; 2) Oja-Lipasti Aku 1,75; 3) Tapanainen Juho 1,74; 4) Kivimäki Luka 1,64; 5) Rinta Eemil 1,62; 6) Kivimäki Matias 1,59; 7) Lehtiniemi Viljo 1,58; 8) Perälä Konsta 1,51; Mäkelä Aleksi 1,51; 10) Rantanen Juho 1,45; 11) Pitkäranta Eemil 1,43; 12) Perälä Veeti 1,41; 13) Honkala Severi 1,37; 14) Kallio Aarne 1,36; 15) Ojala Alex 1,31; 16) Lauhaluoma Justus 1,30; 17) Haavisto Justus 1,25; 18) Piirto Aleksi 1,24; 19) Leppinen Jimi 1,23; 20) Mäkinen Jaakko 1,15; 21) Yli-Rahnasto Lauri 1,05; 22) Ala-Könni Juho 0,86; Kettunen Oiva 0,86; 24) Riihimäki Lauri 0,83; 25) Ala-Kauppila Lauri 0,57; 26) Korpela Sampo 0,50; 27) Lehtiniemi Toivo 0,42; 28) Antila Viljami 0,20;

POJAT 7 60 m
1) Myllärinen Aleksi 11,8; 2) Kortesmäki Veikko 12,2; 3) Antila Elmeri 12,3; 4) Pienimäki Topias 12,4; 5) Järvinen Paulus 12,7; 6) Aro Aleksi 12,8; 7) Ketola Vilho 13,1; Kivimäki Jimi 13,1; Mäkelä Arttu 13,1; 10) Leppilahti Sami 13,2; 11) Huikku Maxim 13,5; 12) Mäkelä Valle 13,8; 13) Leppinen Eetu 13,9; 14) Rantanen Leevi 14,0; 15) Mäkelä Tapio 14,4; 16) Lipponen Aleksi 14,5; Ylikojola Vilho 14,5; 18) Tapanainen Miro 14,9; 19) Yli-Rahnasto Matti 15,1; 20) Mäki-Latvala Jaakko 15,6; 21) Rantanen Eetu 15,7;

POJAT 7 PITUUS
1)Mäkelä Valle 2,67; 2) Kortesmäki Veikko 2,66; 3) Myllärinen Aleksi 2,62; 4) Aro Aleksi 2,47; 5) Antila Elmeri 2,45; Pienimäki Topias 2,45; 7) Ketola Vilho 2,31; 8) Leppinen Eetu 2,22; 9) Mäkelä Arttu 2,20; 10) Kivimäki Jimi 2,07; 11) Järvinen Paulus 2,05; 12) Huikku Maxim 1,96; 13) Leppilahti Sami 1,92; Mäkelä Ville 1,92; 15) Rantanen Leevi 1,91; 16) Ylikojola Vilho 1,84; 17) Rantanen Eetu 1,77; 18) Yli-Rahnasto Matti 1,68; 19) Mäkelä Tapio 1,60; 20) Tapanainen Miro 1,50; 21) Lipponen Aleksi 0,91;

POJAT 9 60 m
1) Katajamäki Veeti 10,1; 2) Katajamäki Noel 10,3; 3) Köykkä Veikko 10,5; 4) Jussinmäki Niklas 10,6; 5) Valli Vilho 10,8; 6) Kariluoma Saku 11,0; 7) Heikkilä Kimi 11,1; 8) Mäenpää Kunto 12,0; 9) Pienimäki Antto 12,3; 10) Sihto Ville 13,0; 11) Huhta-Koivisto Hermanni 13,3; 12) Hakala Roni 13,8;

POJAT 9 KORKEUS
1) Pienimäki Antto 90; 2) Jussinmäki Niklas 90; 3) Katajamäki Veeti 85; 4) Hakala Roni 85; 5) Mäenpää Kunto 85; 6) Heikkilä Kimi 80; Katajamäki Noel 80; Köykkä Veikko 80; 7) Sihto Ville 80; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 75;

POJAT 11 60 m
1) Köykkä Vilho 10,0; 2) Norrgård Teemu 10,9;

POJAT 11 KUULA
1) Norrgård Teemu 6,15; 2) Saari Juho 6,07; 3) Honkala Urho 5,58; 4) Köykkä Vilho 5,23;

POJAT 13 200 m
1) Latva-Koivisto Matias 29,6; 2) Mäki-Jouppila Juho 31,6; 3) Mäenpää Severi 37,4;

POJAT 13 KEIHÄS
1) Kankaanpää Riku 29,33; 2) Latva-Koivisto Matias 25,19; 3) Tuomisto Lassi 20,39; 4) Mäki-Jouppila Juho 16,00;

POJAT 17 KEIHÄS
1) Hietaharju Niko 28,81;

800 m JUOKSU
1)Lehtonen Eetu 2.51.1; 2) Hietaharju Niko 3.05.6; 3) Tikkaoja Jessica 3.09.6; 4) Katajamäki Veeti 3.11.8; 5) Köykkä Veikko 3.14.4; 6) Makkonen Neea 3.18.6; 7) Mäki-Jouppila Juho 3.23.3; 8) Järvinen Saaga 3.39.9; 9) Rauhala Julia 3.45.9; 10) Vainio Pinja 3.49.4; 11) Hemminki Suvi 3.50.0; 12) Koskenla Ilona 3.51.5; 13) Latva-Koivisto Matias 3.55.5; 14) Norrgård Teemu 4.00.5; 15) Pienimäki Antto 4.02.9; 16) Pienimäki Topias 4.03.2; 17) Lehtimäki Venja 4.04.3; 18) Huhta-Koivisto Hermanni 4.14.2; 19) Mäkelä Arttu 4.16.4; 20) Jussinmäki Niklas 4.17.6; 21) Sihto Ville 4.17.8; 22) Ketola Vilho 4.18.2; 23) Korpela Hely 4.29.5; 24) Sihto Noora 4.30.0; 25) Keskimäki Oona 4.34.3; 26) Järvinen Paulus 4.42.1; 27) Hakala Mari 4.52.5; 28) Kivimäki Jimi 4.58.1; 29) Jussinmäki Nenna 5.00.0; 30) Rinta Viivi 5.00.1; 31) Mäenpää Sivea 5.03.0; 32) Makkonen Kerttu 5.55.3; 33) Lehtiniemi Viljo 6.19.8; 34) Hakala Roni 6.27.0; 35) Rinta Eemil 6.27.9;

 


OSALLISTUJIA 153

 

 

Koskenkorvan Sarjakilpailut Honkalanmäen kentällä 4.6.2018 Tulokset

TYTÖT 5 40 m
1) Makkonen Kerttu 9,4; 2) Mäkelä Ninni 10,1; 3) Neva-Keturi Alma 10,6; Mäntylä Neela 10,6; 5) Holkko Mette 10,8; 6) Lipponen Aava 10,9; 7) Lehtimäki Vilma 11,0; 8) Yli-Rasku Linnea 11,1; 9) Korpi-Kaija Iida 11,2; Riihimäki Vilma 11,2; 11) Kariluoma Saaga 12,5; 12) Mäki-Latvala Anni 13,5; 13) Hakamaa Anni 13,7; 14) Mäkelä Lumina 14,5; 15) Uitto Emilia 14,6; 16) Lipponen Sara 14,7; 17) Huikku Emma 23,4; 18) Kivimäki Mila 23,5; 19) Hakamaa Elmi 31,4; 20) Haavisto Selena 33,2; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäkelä Ninni 10,06; 2) Makkonen Kerttu 7,63; 3) Mäntylä Neela 6,70; 4) Holkko Mette 6,62; 5) Neva-Keturi Alma 6,37; 6) Lipponen Aava 5,22; 7) Lehtimäki Vilma 4,65; 8) Korpi-Kaija Iida 4,35; 9) Yli-Rasku Linnea 3,87; 10) Riihimäki Vilma 3,81; 11) Mäkelä Lumina 3,66; 12) Lipponen Sara 3,60; 13) Hakamaa Anni 3,46; 14) Mäenpää Sire 3,26; 15) Uitto Emilia 3,10; 16) Kariluoma Saaga 2,95; 17) Jyllilä Aada 1,62; 18) Huikku Emma 1,37; 19) Haavisto Selena 1,33; 20) Hakamaa Elmi 1,16; 21) Mäki-Latvala Anni 0,97; Kivimäki Mila 0,97; TYTÖT 7 40 m 1) Kariluoma Saana 8,2; 2) Neva-Keturi Hilma 8,3; 3) Kettunen Oona 8,4; 4) Tolonen Aada 8,6; 5) Mäenpää Sivea 8,9; 6) Riihimäki Venla 9,0; 7) Lipponen Biret 9,4; Heikkilä Minja-Maaria 9,4; 9) Lehtinen Laura 9,9; Valli Emilia 9,9; Tuomisto Henni 9,9; 12) Kalapudas Sara 10,2; 13) Laasanen Emma 10,6; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Tuomisto Henni 10,80; 2) Neva-Keturi Hilma 9,25; 3) Kariluoma Saana 8,73; 4) Kettunen Oona 7,70; 5) Mäenpää Sivea 7,50; 6) Lipponen Biret 7,35; Riihimäki Venla 7,35; 8) Tolonen Aada 7,32; 9) Lehtinen Laura 5,75; 10) Valli Emilia 5,15; 11) Kalapudas Sara 4,90; Laasanen Emma 4,90; 13) Heikkilä Minja-Maaria 4,03; TYTÖT 9 40 m 1) Ketola Viivi 7,0; 2) Mäkelä Neea 7,2; 3) Kankaanpää Katariina 7,5; 4) Mäki-Latvala Aliisa 7,7; Lehtimäki Venja 7,7; 6) Vainio Pinja 7,8; 7) Kalapudas Ronja 7,9; 8) Latvatalo Saara 8,1; 9) Korkiamäki Ronja 8,3; 10) Mäenpää Emma 8,6; Niemistö Laura 8,6; 12) Mäki-Latvala Ilona 8,8; 13) Korpela Hely 9,0; 14) Keskimäki Oona 10,3; TYTÖT 9 KUULA 1) Kankaanpää Katariina 5,32; 2) Mäki-Latvala Aliisa 4,78; 3) Ketola Viivi 4,61; 4) Mäkelä Neea 4,53; 5) Lehtimäki Venja 4,26; 6) Korpela Hely 3,59; 7) Vainio Pinja 3,56; 8) Korkiamäki Ronja 3,18; 9) Keskimäki Oona 2,79; 10) Niemistö Laura 2,64; 11) Latvatalo Saara 2,57; 12) Kalapudas Ronja 2,51; 13) Mäenpää Emma 2,21; TYTÖT 11 60 m 1) Talala Siiri 10,5; 2) Järvi Inka 10,7; Rauhala Julia 10,7; 4) Päivärinta Venla 10,8; Sihto Noora 10,8; 6) Tuomisto Miina 11,8; 7) Tuomisto Salla-Maari 12,5; TYTÖT 11 KORKEUS 1) Talala Siiri 107; 2) Järvi Inka 100; 3) Päivärinta Venla 95; 4) Sihto Noora 80; 5) Rauhala Julia 70; TYTÖT 13 60m 1) Hautamäki Helmiina 11,0; TYTÖT 13 PITUUS 1) Hautamäki Helmiina 2,70; TYTÖT 15 100 m 1) Aitaneva Laura-Kaisa 14,8; TYTÖT 15 PITUUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,28; TYTÖT 17 100 m 1) Tikkaoja Jessica 15,6; POJAT 5 40 m 1) Myllärinen Ville 9,6; 2) Perälä Konsta 10,3; 3) Honkala Severi 10,6; 4) Lehtiniemi Viljo 11,4; 5) Oja-Lipasti Aku 11,5; 6) Kivimäki Luka 12,3; 7) Yli-Rahnasto Lauri 12,7; 8) Antila Viljami 12,9; Vilmunen Milo 12,9; 10) Leppinen Jimi 13,1; 11) Tapanainen Juho 13,2; 12) Kallio Aarne 14,1; 13) Rantanen Juho 16,4; 14) Kettunen Oiva 17,2; 15) Lehtiniemi Toivo 17,9; 16) Leppänen Mauno 18,3; 17) Ala-Könni Juho 21,4; 18) Riihimäki Lauri 24,4; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Myllärinen Ville 10,34; 2) Honkala Severi 8,00; 3) Yli-Rahnasto Lauri 7,28; 4) Kallio Aarne 6,41; 5) Perälä Konsta 5,90; 6) Lehtiniemi Viljo 5,19; 7) Oja-Lipasti Aku 4,63; 8) Tapanainen Juho 4,55; 9) Kivimäki Luka 4,00; 10) Leppinen Jimi 3,35; 11) Antila Viljami 2,77; 12) Rantanen Juho 2,61; 13) Kettunen Oiva 2,60; Leppänen Mauno 2,60; Ala-Könni Juho 2,60; 16) Perälä Veeti 2,50; 17) Riihimäki Lauri 2,37; 18) Vilmunen Milo 2,14; 19) Lehtiniemi Toivo 1,54; POJAT 7 40 m 1) Myllärinen Aleksi 8,2; 2) Vainio Joona 8,1; 3) Pienimäki Topias 8,5; 4) Kortesmäki Veikko 8,6; 5) Antila Elmeri 8,9; 6) Leppilahti Sami 9,0; 7) Ketola Vilho 9,4; 8) Leppinen Eetu 9,5; 9) Mäkelä Valle 9,6; 10) Huikku Maxim 9,8; 11) Sivula Nooa 10,1; 12) Tapanainen Miro 10,2; 13) Rantanen Leevi 10,4; Ylikojola Vilho 10,4; 15) Yli-Rahnasto Matti 10,5; 16) Lipponen Aleksi 11,2; 17) Rantanen Eetu 12,6; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Myllärinen Aleksi 20,87; 2) Vainio Joona 17,74; 3) Ketola Vilho 16,00; 4) Leppilahti Sami 13,40; 5) Huikku Maxim 13,06; 6) Rantanen Leevi 10,96; 7) Pienimäki Topias 10,62; 8) Antila Elmeri 9,75; 9) Sivula Nooa 9,65; 10) Mäkelä Valle 9,04; 11) Yli-Rahnasto Matti 8,86; 12) Leppinen Eetu 8,67; 13) Kortesmäki Veikko 8,41; 14) Rantanen Eetu 7,13; 15) Tapanainen Miro 7,01; 16) Lipponen Aleksi 6,91; 17) Ylikojola Vilho 4,63; POJAT 9 40 m 1) Katajamäki Veeti 7,1; 2) Heikkilä Kimi 7,5; Kariluoma Saku 7,5; Katajamäki Noel 7,5; 5) Valli Akseli 8,4; 6) Mäkelä Paavo 8,7; Huhta-Koivisto Hermanni 8,7; 8) Sihto Ville 9,4; POJAT 9 KUULA 1) Honkala Urho 5,58; 2) Katajamäki Veeti 5,33; 3) Heikkilä Kimi 4,92; 4) Katajamäki Noel 4,88; 5) Salovaara Mikael 4,72; 6) Mäkelä Paavo 4,61; 7) Kariluoma Saku 4,21; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 3,89; 9) Valli Akseli 3,32; 10) Sihto Ville 3,04; POJAT 11 60 m 1) Aitaneva Petteri 10,3; 2) Tapanainen Mico 10,4; 3) Tolonen Aatu 10,5; 4) Säntti Kaapo 10,5; POJAT 11 KORKEUS 1) Aitaneva Petteri 105; 2) Tapanainen Mico 105; 3) Viitala Ami 100; POJAT 13 60 m 1) Latva-Koivisto Matias 9,2; 2) Tuomisto Lassi 10,8; 3) Mäenpää Severi 11,1; POJAT 13 PITUUS 1) Latva-Koivisto Matias 4,33; 2) Tuomisto Lassi 3,45; 3) Kankaanpää Riku 3,23; 4) Mäenpää Severi 3,03; POJAT 17 100m 1) Tuomisto Jesse 13,4; 2) Hietaharju Niko 13,5; POJAT 17 PITUUS 1) Tuomisto Jesse 5,07; 2) Hietaharju Niko 4,00; 800 m JUOKSU 1) 3.15.3; 2) Latva-Koivisto Matias 3.16.2; 3) Katajamäki Veeti 3.21.4; 4) Viitala Annu 3.23.3; 5) Katajamäki Noel 3.24.8; 6) Tapanainen Mico 3.33.0; 7) Tuomisto Miina 3.39.6; 8) Mäkelä Neea 3.41.9; 9) Kankaanpää Katariina 3.42.7; 10) Vainio Pinja 3.51.3; 11) Rauhala Julia 3.57.5; 12) Huhta-Koivisto Hermanni 3.59.2; 13) Vainio Joona 4.2.5; 14) Ketola Viivi 4.5.6; 15) Ketola Vilho 4.15.8; 16) Korpela Hely 4.36.3; 17) Sihto Ville 4.40.8; 18) Keskimäki Oona 4.42.1; 19) Sihto Noora 4.42.5; 20) Huikku Maxim 4.43.0; OSALLISTUJIA 120




KoU YU päätöstilaisuudessa palkittavat 2017

 

PÄÄTÖSTILAISUUS KOSKENKORVAN URHEILUTALOLLA  26.11.2017 klo 14.00 Kahvitus alkaen 13.30

 

9 kertaa osallistuneet

 

T/P 5

Mäkelä Ninni

Mäntylä Neela

Hirvonen Daniel

Hirvonen Milo

Ketola Vilho

Kivimäki Jimi

Kivimäki Matias

Lehtiniemi Toivo

Lehtiniemi Viljo

Leppilahti Sami

Oja-Lipasti Aku

Perälä Konsta

 

T/P 7

Rantanen Aino

Viitamäki Camilla

Huhta-Koivisto Hermanni

Katajamäki Noel

Köykkä Veikko

 

T/P 9

Ketola Viivi

Mäkelä Neea

Rauhala Julia

Sihto Noora

Katajamäki Veeti

Sihto Ville

 

T/P 11

Pihlamo Mike

Tapanainen Mico

 

T/P 13

Mäki-Jouppila Juho

 

7 tai 8 kertaa osallistuneet

 

T/P 5

Mäkelä Lumina

Neva-Keturi Alma

Saari Jasmin

Heikkilä Minja-Maaria

Korpi-Kaija Iida

Laasanen Emma

Lehtinen Laura

Mäenpää Sivea

Mäki-Latvala Anni

Antila Viljami

Leppinen Eetu

Leppinen Jimi

Mäkelä Valle

Perälä Veeti

Viitamäki Luukas

Kortesmäki Veikko

 

T/P 7

Kankaanpää Katariina

Korkiamäki Ronja

Neva-Keturi Hilma

Niemistö Laura

Tolonen Aada

Kettunen Oona

Korpela Hely

Mäenpää Emma

Mäki-Latvala Ilona

Saxholm Aada

Heikkilä Kimi

Mäenpää Kunto

Vekola Aaro

 

T/P 9

Ylikojola Veera

Päivärinta Venla

Saari Juulia

Tuomisto Viia

Köykkä Vilho

Mikkola Weli

Mäenpää Eeli

 

T/P 11

Hautamäki Helmiina

Saari Juho

 

T/P 13

Viitala Annu

 

T/P 15

Tuomisto Vilma

Viitala Aki

 

9 kertaa 800 m juosseet

 

Huhta-Koivisto Hermanni

Katajamäki Aleksi

Katajamäki Noel

Ketola Viivi

Ketola Vilho

Mäkelä Neea

Mäki-Jouppila Juho

Rauhala Julia

Sihto Ville

Tapanainen Mico

Viitala Aki

 

Jari Mäki -palkinto

Irma Petäjävirta

 

Ryhtityttö

Annika Latva-Koivisto

 

Ranking -sijoilla YU-kisoissa parhaiten menestyneet

Ranking 2017:

Tytöt

1. Annika Latva-Koivisto 28 p.

2. Laura-Kaisa Aitaneva 17 p.

3. Milla Kalliokoski 12 p.

 

Pojat

1. Petteri Aitaneva 21 p.  ja Ari Latva-Kovisto 21 p.

3. Matias Latva-Kovisto 20 p.

 

 

 

 

 

 

 

                 
  TYTÖT 5              
                 
    40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Mäenpää Sivea 9,1 238 8,56 154 392    
2 Saari Jasmin 9 252 5,9 86 338    
3 Ojala Emmi 10,6 103 9,7 187 290    
4 Mäkinen Kiira 10,2 128 6,32 96 223    
5 Äijö Aliina 10,3 121 6,15 92 213    
6 Tuomisto Henni 11,7 58 7,79 133 191    
7 Mäkelä Ninni 11,2 75 6,94 111 186    
8 Lehtinen Laura 10,4 115 4,74 60 174    
9 Heikkilä Minja-Maaria 10,2 128 3,53 35 163    
10 Neva-Keturi Alma 10,7 98 4,08 46 144    
11 Issakoff Amanda 11,2 75 4,93 64 139    
12 Paasovaara Jenniina 10,9 88 3,9 43 130    
13 Mäntylä Neela 11,4 68 4,6 57 124    
14 Lehtimäki Vilma 11,3 71 3,73 39 111    
15 Laasanen Emma 12,3 42 3,88 42 85    
16 Korpi-Kaija Iida 13,6 21 3,83 41 62    
17 Mäkelä Lumina 12,8 33 2,83 23 56    
18 Hatanpää Melina 12,6 36 1,92 9 45    
19 Ketola Cecilia 13,7 20 2,79 22 42    
19 Yli-Rasku Linnea 13 29 2,2 13 42    
21 Issakoff Matilda 14,5 12 2,33 15 27    
22 Hakamaa Anni 16,3 2 2,35 15 17    
23 Mäenpää Sire 17,2 0 2,1 11 11    
24 Kivimäki Lilja 18,5 0 1,93 9 9    
25 Kariluoma Saaga 16,5 1 1,53 4 5    
26 Mäki-Latvala Anni 22,3 0 1,24 0 0    
                 
                 
                 
                 
                 
  TYTÖT 7              
                 
    40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Kankaanpää Katariina 7,5 278 15,54 152 430    
2 Saukko Luminia 7,4 299 13,35 120 419    
3 Viitamäki Camilla 7,5 278 14,58 137 416    
4 Lehtimäki Venja 8 197 13,24 118 316    
5 Koskenkorva Taimi 7,7 242 7,59 47 289    
6 Kariluoma Saana 8,3 162 13,42 121 283    
7 Paasovaara Jasmina 8,8 117 10,44 81 198    
8 Tolonen Aada 8,8 117 9,82 73 191    
9 Korpela Hely 9,2 91 10,9 87 178    
10 Mäenpää Emma 8,6 133 6,28 34 167    
11 Niemistö Laura 9 104 8,18 54 157    
12 Neva-Keturi Hilma 9,7 67 10,62 83 150    
13 Korkiamäki Ronja 9,1 97 8,01 52 149    
14 Kettunen Oona 9 104 6,97 41 144    
15 Mäki-Latvala Ilona 9,2 91 3,46 8 100    
16 Rantanen Aino 12,1 15 5,8 29 44    
                 
                 
  TYTÖT 9              
                 
    60 m 60 m pituus pituus pisteet    
  nimi aika pisteet cm pisteet yhteensä    
1 Mäkelä Neea 10,7 145 316 148 293    
2 Päivärinta Venla 10,7 145 310 141 286    
3 Hautaniemi Anni 10,7 145 307 137 282    
4 Talala Siiri 11,1 121 316 148 268    
5 Saari Juulia 11,3 110 308 138 248    
6 Ylikojola Veera 11,3 110 288 116 226    
7 Mäki-Latvala Aliisa 11,6 96 281 108 205    
8 Finni Juulia 11,1 121 255 84 204    
9 Tuomisto Miina 11,8 88 255 84 172    
10 Vainio Pinja 11,8 88 253 82 170    
11 Ketola Viivi 12,4 68 273 100 168    
12 Koskenkorva Siiri 12,1 77 258 86 164    
13 Ojaluoma Noora 11,8 88 223 57 146    
14 Kiviharju Tiia 12,5 65 241 71 137    
15 Palovuori Neea 12,7 60 225 59 119    
16 Tuomisto Salla 12,9 55 221 56 111    
17 Tallgren Serafina 12,9 55 208 47 102    
18 Parikka Hanna 13,4 44 222 57 101    
19 Tuomisto Viia 13,6 41 212 50 90    
20 Sihto Noora 15,1 21 200 42 63    
                 
  TYTÖT 11              
                 
    60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Lehtonen Aamu 10 202 327 162 6,24 262 626
2 Jokelainen Maija 10,1 193 327 162 6 250 604
3 Vainionpää Iida 9,9 212 316 148 3,93 145 505
4 Hautamäki Helmiina 12 81 271 98 4,59 177 357
                 
                 
  TYTÖT 13              
                 
    60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Aitaneva Laura-Kaisa 9,1 319 429 323 8,21 371 1012
2 Ojala Irina 9,1 319 392 257 5,54 226 801
3 Viitala Annu 11,4 105 275 102 5,4 218 426
                 
                 
  TYTÖT 15              
                 
    100 m 100 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Etelämäki Annukka 14,9 261 404 277 8,06 362 900
2 Tuomisto Vilma 16,4 165 369 220 7,52 332 717
                 
                 
  POJAT 5              
                 
    40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Leppilahti Sami 10 143 12,9 287 430    
2 Ketola Vilho 9,9 151 11,59 245 395    
3 Huikku Maxim 9,2 224 8,17 143 367    
4 Hirvonen Daniel 11 83 9,8 190 273    
5 Kortesmäki Veikko 9,5 188 5,79 83 272    
6 Pitkämäki Jimi 11 83 9,73 188 271    
7 Talvitie Alvari 10 143 6,3 95 238    
8 Tapanainen Miro 10,9 88 7,53 126 214    
9 Ahokas Eemeli 9,7 168 3,66 38 206    
10 Mäkelä Valle 10,4 115 6,07 90 204    
11 Koskenkorva Kaapo 10,5 109 5,72 81 190    
12 Mäkelä Tapio 10,4 115 5,34 73 187    
13 Honkala Severi 10,8 93 5,4 74 167    
14 Kivimäki Jimi 10,6 103 4,62 57 160    
15 Myllärinen Ville 10,5 109 10,24 0 109    
16 Lehtiniemi Viljo 12,7 35 4,91 63 98    
17 Yli-Kojola Vilho 11,6 61 3,21 30 91    
18 Hirvonen Milo 12 50 3,66 38 88    
19 Yli-Rahnasto Lauri 15,6 5 5,24 71 76    
20 Perälä Konsta 10,1 0 4,77 60 60    
21 Leppinen Eetu 11,4 0 4,12 47 47    
22 Antila Viljami 15 9 3,13 28 37    
23 Kuismin Väinö 12,7 35   0 35    
24 Tapanainen Juho 29,4 0 3,08 27 27    
25 Mäki-Latvala Jaakko 13,3 25   0 25    
26 Mäkinen Jaakko 18,4 0 2,9 24 24    
27 Mettälä Väinö 17,1 0 2,36 15 15    
28 Kivimäki Matias 15,9 4 2,03 10 14    
29 Kettunen Oiva 46,3 0 2,15 12 12    
30 Leppinen Jimi 17,9 0 1,9 9 9    
31 Kytölä Rene 53 0 1,66 5 5    
32 Perälä Veeti 16,3 2   0 2    
33 Viitamäki Luukas 10,1 0 3,38 0 0    
34 Lehtiniemi Toivo 25,3 0 0,62 0 0    
                 
                 
                 
                 
  POJAT 7              
                 
    40 m 40 m pallonheitto pallonheitto pisteet    
  nimi aika pisteet m pisteet yhteensä    
1 Talvitie Jelmeri 7,7 242 23,24 280 522    
2 Köykkä Veikko 7,6 260 18,44 197 457    
3 Perkka Niilo 8,7 125 20,98 240 365    
4 Rajala Peetu 8,2 173 15,88 157 330    
5 Katajamäki Noel 7,9 211 12,86 113 324    
6 Huhta-Koivisto Hermanni 9,2 91 20,38 230 321    
7 Heikkilä Kimi 8,5 142 14,51 136 279    
8 Vainio Joona 8,5 142 14,16 131 273    
9 Myllärinen Aleksi 9 104 14,84 141 245    
10 Mäenpää Kunto 9,4 81 13,1 116 197    
11 Knuuttila Jere 8,9 110 8,73 60 170    
12 Äijö Eero 9,4 81 4,79 19 100    
13 Antila Elmeri 11,3 25 9,01 63 89    
14 Yli-Rahnasto Matti 13,9 2 10,63 83 85    
                 
                 
  POJAT 9              
                 
    60 m 60 m pituus pituus pisteet    
  nimi aika pisteet cm pisteet yhteensä    
1 Aitaneva Petteri 10,6 152 362 210 362    
2 Mäkelä Matti 10,5 159 355 200 359    
3 Mäenpää Saveli 10,9 132 318 150 282    
4 Köykkä Vilho 11,4 105 313 144 249    
5 Katajamäki Veeti 11,1 121 293 121 242    
6 Kariluoma Saku 12 81 287 115 196    
7 Järvinen Elias 12,8 57 293 121 178    
8 Tikka Aake 12,7 60 260 88 148    
9 Honkala Urho 13,4 44 148 15 59    
10 Sihto Ville 15,8 15 163 21 36    
                 
                 
  POJAT 11              
                 
    60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Latva-Koivisto Matias 9,4 273 421 308 9,21 428 1008
2 Pääkkönen Matias 10,2 184 316 148 6,68 286 617
3 Tuomisto Lassi 11,4 105 287 115 8,1 364 584
4 Saari Juho 10,5 159 290 118 6,7 287 564
5 Viitala Ami 11,4 105 287 115 7,18 313 533
6 Säntti Kaapo 10,5 159 315 147 5,19 208 513
7 Tapanainen Mico 10,4 167 318 150 4,93 194 511
8 Mäenpää Severi   0 316 148 6,24 262 410
                 
                 
                 
                 
  POJAT 13              
                 
    60 m 60 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Saarela Kaapo 9,3 287 379 236 7,53 332 856
2 Mäki-Jouppila Juho 9,7 235 312 143 7,02 304 682
                 
                 
                 
  POJAT 15              
                 
    100 m 100 m pituus pituus kuula kuula pisteet
  nimi aika pisteet cm pisteet m pisteet yhteensä
1 Hietaharju Niko 13 496 474 414 10,23 488 1397
2 Tuomisto Jesse 13,9 362 447 358 8,55 390 1110
3 Viitala Aki 16,4 165 306 136 9,21 428 728
Tulokset
TYTÖT 5  40 m
1) Saari Jasmin 9,3; 2) Mäenpää Sivea 9,4; 3) Lehtinen Laura 10,3; 4) Asunmaa Aurora 10,5;  Mäkinen Kiira 10,5; 6) Issakoff Amanda 11,0; 7) Laasanen Emma 11,3; 8) Mäkelä Ninni 11,5; 9) Neva-Keturi Alma 11,6; 10) Mäkelä Lumina 11,8; 11) Åkerman Venla 12,0; 12) Kurjenluoma Kerttu 12,1; 13) Parkkamäki Milja 12,2; 14) Lassila Nelli 12,6; 15) Mäntylä Neela 12,9; 16) Yli-Rasku Linnea 13,5; 17) Alho Alina 14,0; 18) Riihimäki Vilma 14,8; 19) Kariluoma Saaga 15,3; 20) Korpi-Kaija Iida 15,9; 21) Yli-Karjanmaa Nelli 16,4;  Mäenpää Sire 16,4; 23) Asunmaa Serafiina 16,5; 24) Mäki-Latvala Anni 24,0;

TYTÖT 5  PALLONHEITTO
1) Mäenpää Sivea 8,73; 2) Mäkelä Ninni 7,32; 3) Åkerman Venla 6,60; 4) Saari Jasmin 5,69; 5) Asunmaa Aurora 5,38; 6) Issakoff Amanda 5,00; 7) Mäntylä Neela 4,63; 8) Laasanen Emma 4,55; 9) Kurjenluoma Kerttu 4,32; 10) Neva-Keturi Alma 4,19; 11) Mäkelä Lumina 4,05; 12) Korpi-Kaija Iida 3,82; 13) Yli-Karjanmaa Nelli 3,77; 14) Lassila Nelli 3,53; 15) Parkkamäki Milja 3,42; 16) Lehtinen Laura 2,93; 17) Mäkinen Kiira 2,69; 18) Alho Alina 2,23; 19) Yli-Rasku Linnea 2,17; 20) Asunmaa Serafiina 1,82; 21) Mäki-Latvala Anni 1,48; 22) Mäenpää Sire 1,09; 23) Kariluoma Saaga 1,00; 24) Riihimäki Vilma 0,87; 

TYTÖT 7  40 m
1) Viitamäki Camilla 7,9;  Kankaanpää Katariina 7,9; 3) Kariluoma Saana 8,3; 4) Tolonen Aada 8,5; 5) Riihimäki Venla 9,1;  Mäenpää Emma 9,1; 7) Korkiamäki Ronja 9,4; 8) Neva-Keturi Hilma 9,5;  Korpela Hely 9,5; 10) Niemistö Laura 9,6; 11) Keskimäki Oona 10,4; 12) Rantanen Aino 11,5; 

TYTÖT 7  PALLONHEITTO
1) Viitamäki Camilla 17,14; 2) Kankaanpää Katariina 15,95; 3) Tolonen Aada 10,97; 4) Saxholm Aada 10,57; 5) Kariluoma Saana 10,40; 6) Niemistö Laura 8,83; 7) Korkiamäki Ronja 7,66; 8) Neva-Keturi Hilma 7,23; 9) Mäenpää Emma 6,83; 10) Keskimäki Oona 6,64; 11) Riihimäki Venla 6,50; 12) Korpela Hely 6,05; 13) Rantanen Aino 3,62; 

TYTÖT 9  40 m
1) Mäkelä Neea 7,5; 2) Ylikojola Veera 7,7;  Saari Juulia 7,7;  Päivärinta Venla 7,7; 5) Vainio Pinja 7,8;  Tallgren Serafina 7,8; 7) Rauhala Julia 7,9; 8) Ojaluoma Noora 8,0; 9) Ketola Viivi 8,4; 10) Åkerman Neea 9,0; 11) Tuomisto Viia 9,3; 12) Sihto Noora 10,1; 

TYTÖT 9  PITUUS
1) Mäkelä Neea 3,07; 2) Saari Juulia 2,94; 3) Rauhala Julia 2,72; 4) Päivärinta Venla 2,63; 5) Åkerman Neea 2,50; 6) Ylikojola Veera 2,49; 7) Vainio Pinja 2,38; 8) Ojaluoma Noora 2,31; 9) Tallgren Serafina 2,28; 10) Ketola Viivi 2,15; 11) Tuomisto Viia 2,10; 12) Sihto Noora 1,61; 

TYTÖT 11  60 m
1) Keisala Greta 9,4; 2) Vainionpää Iida 10,2; 3) Koskenvalta Jenni 12,1; 

TYTÖT 11  PITUUS
1) Keisala Greta 4,20; 2) Vainionpää Iida 2,94; 3) Koskenvalta Jenni 2,83; 

TYTÖT 13  60m
1) Ojala Irina 9,5; 2) Viitala Annu 11,5; 

TYTÖT 13  KUULA
1) Latva-Koivisto Emilia 8,55; 2) Ojala Irina 5,49; 3) Viitala Annu 5,40; 

TYTÖT 15  100 m
1) Etelämäki Annukka 14,3; 2) Lounela Iida 15,1; 3) Tuomisto Vilma 15,9; 

TYTÖT 15  KUULA
1) Etelämäki Annukka 8,26; 2) Tuomisto Vilma 7,34; 3) Lounela Iida 6,25; 

POJAT 5  40 m
1) Kortesmäki Veikko 9,5; Leppilahti Sami 9,5; 3) Huikku Maxim 9,9; 4) Ketola Vilho 10,1; 5) Kivimäki Jimi 10,4; 6) Perälä Konsta 10,5; 7) Tapanainen Miro 10,7;  Mäkelä Valle 10,7; 9) Viitamäki Luukas 10,8;  Myllärinen Ville 10,8;  Honkala Severi 10,8; 12) Leppinen Eetu 11,2; 13) Hirvonen Daniel 11,3; 14) Oja-Lipasti Aku 11,9; 15) Hirvonen Milo 12,2; 16) Korpikoski Veikko 12,5; 17) Lehtiniemi Viljo 12,6; 18) Kivimäki Luka 13,0; 19) Yli-Kojola Vilho 13,3; 20) Kivimäki Matias 14,2;  Antila Viljami 14,2; 22) Luomaranta Eliel 14,8; 23) Ojala Alex 14,9; 24) Tapanainen Juho 16,0; 25) Perälä Veeti 17,5;  Mäki-Latvala Jaakko 17,5; 27) Nevala Juuso 18,8; 28) Leppinen Jimi 19,0; 29) Mettälä Väinö 21,2; 30) Mäkinen Jaakko 23,9; 31) Lehtiniemi Toivo 26,4; 32) Kytölä Rene 33,3; 

POJAT 5  PALLONHEITTO
1) Leppilahti Sami 10,16; 2) Hirvonen Daniel 9,62; 3) Myllärinen Ville 9,45; 4) Ketola Vilho 8,65; 5) Honkala Severi 7,97; 6) Huikku Maxim 6,76; 7) Kortesmäki Veikko 6,16; 8) Leppinen Eetu 5,77; 9) Mäkelä Valle 5,41; 10) Kivimäki Jimi 5,41; 11) Hirvonen Milo 4,17; 12) Korpikoski Veikko 4,08; 13) Yli-Kojola Vilho 3,78; 14) Perälä Konsta 3,70; 15) Viitamäki Luukas 3,15; 16) Kivimäki Luka 3,11; 17) Tapanainen Juho 3,06; 18) Luomaranta Eliel 2,50; 19) Antila Viljami 2,32; 20) Leppinen Jimi 2,20; 21) Lehtiniemi Viljo 2,19; 22)Nevala Juuso 2,15; 23) Kivimäki Matias 2,10; 24) Perälä Veeti 2,03; 25) Oja-Lipasti Aku 1,93; 26) Mettälä Väinö 1,65; 27) Kytölä Rene 1,55; 28) Lehtiniemi Toivo 1,54; 29) Mäkinen Jaakko 1,40; 30) Ojala Alex 1,08; 

POJAT 7  40 m
1) Köykkä Veikko 7,6;  Katajamäki Noel 7,6; 3) Vainio Joona 8,5; 4) Mäenpää Kunto 8,6; 5) Asunmaa Iisak 8,9; 6) Huhta-Koivisto Hermanni 9,0; 7) Myllärinen Aleksi 9,2;  Korpikoski Lassi 9,2;  Hietavirta Aleksi 9,2; 10) Pienimäki Topias 9,5; 11) Kurjenluoma Jaakko 9,6; 12) Antila Elmeri 9,8; 13) Väärämäki Ville 10,1; 

POJAT 7  PALLONHEITTO
1) Köykkä Veikko 19,52; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 18,74; 3) Katajamäki Noel 15,78; 4) Mäenpää Kunto 15,04; 5) Myllärinen Aleksi 13,68; 6) Vainio Joona 13,55; 7) Asunmaa Iisak 12,81; 8) Hietavirta Aleksi 12,44; 9) Korpikoski Lassi 12,02; 10) Antila Elmeri 8,64; 11) Kurjenluoma Jaakko 8,50; 12) Väärämäki Ville 7,57; 13) Pienimäki Topias 6,73; 

POJAT 9  40 m
1) Aitaneva Petteri 6,9; 2) Katajamäki Veeti 7,5; 3) Mäenpää Saveli 7,6; 4) Keisala Lukas 7,8; 5) Kariluoma Saku 7,9;  Oja-Luoma Joona 7,9; 7) Heikkilä Elias 8,3; 8) Väärämäki Eetu 8,5; 9) Honkala Urho 9,4; 10) Mikkola Weli 9,6; 11) Sihto Ville 10,7; 

POJAT 9  PITUUS
1) Aitaneva Petteri 3,59; 2) Mäenpää Saveli 3,02; 3) Katajamäki Veeti 2,80; 4) Kariluoma Saku 2,53; 5) Väärämäki Eetu 2,30; 6) Oja-Luoma Joona 2,14; 7) Mikkola Weli 2,13; 8) Heikkilä Elias 2,06; 9) Keisala Lukas 2,00; 10) Sihto Ville 1,20; 

POJAT 11  60 m
1) Lounela Henrik 9,4; 2) Pääkkönen Matias 9,8; 3) Tapanainen Mico 10,2; 4) Pihlamo Mike 10,4; 5) Saari Juho 10,9; 6) Tolonen Aatu 11,0; 7) Mäenpää Severi 11,4; 8) Viitala Ami 11,9; 9) Ojala Lauri 12,4; 

POJAT 11  PITUUS
1) Lounela Henrik 3,75; 2) Pihlamo Mike 3,36; 3) Pääkkönen Matias 3,35; 4) Tapanainen Mico 3,19; 5) Viitala Ami 3,00; 6) Mäenpää Severi 2,96; 7) Tolonen Aatu 2,73; 8) Saari Juho 2,52; 9) Ojala Lauri 2,39; 

POJAT 13  60 m
1) Mäki-Jouppila Juho 9,9; 

POJAT 13  KUULA
1) Mäki-Jouppila Juho 6,60; 

POJAT 15  100 m
1) Hietaharju Niko 13,2

POJAT 15  KUULA
1) Hietaharju Niko 9,69; 2) Viitala Aki 8,95; 

800 m JUOKSU
1) Hietaharju Niko 2.49.0; 2) Keisala Greta 2.51.0; 3) Mäki-Jouppila Juho 3.14.0; 4) Pihlamo Mike 3.18.0; 5) Ojala Irina 3.26.0; 6) Viitala Annu 3.29.0; 7) Tapanainen Mico 3.31.0; 8) Rauhala Julia 3.31.0; 9) Katajamäki Veeti 3.33.0; 10) Keisala Lukas 3.40.0; 11) Katajamäki Noel 3.42.0; 12) Mäkelä Neea 3.44.0; 13) Katajamäki Aleksi 3.47.0; 14) Saari Juulia 3.52.0; 15) Ketola Viivi 3.59.0; 16) Huhta-Koivisto Hermanni 4.00.0; 17) Viitala Ami 4.16.0; 18) Keskimäki Oona 4.18.0; 19) Viitala Aki 4.30.0; 20) Sihto Ville 4.37.0; 21) Korpela Hely 4.41.0; 22) Saari Jasmin 4.43.0; 23) Sihto Noora 4.55.0; 24) Mäenpää Kunto 5.01.0; 25) Ketola Vilho 5.18.0; 26) Mikkola Weli 6.03.0; 


OSALLISTUJAMÄÄRÄ 128
Yhteistyössä:





Tulokset
TYTÖT 5 60 m 1) Mäenpää Sivea 13,6; 2) Saari Jasmin 14,7; 3) Lehtinen Laura 14,9; 4) Ojala Emmi 15,5; 5) Mäkelä Lumina 15,7; 6) Tuomisto Henni 15,9; 7) Neva-Keturi Alma 16,4; 8) Koivuluoma Emma 16,5; 9) Asunmaa Aurora 16,6; 10) Kurjenluoma Kerttu 16,9; 11) Issakoff Amanda 17,2; 12) Laasanen Emma 17,4; Lehtimäki Vilma 17,4; 14) Mäkelä Ninni 17,8; 15) Yli-Rasku Linnea 19,0; 16) Soininen Ellinoora 19,4; 17) Holkko Mette 20,1; 18) Alho Alina 20,2; 19) Mäntylä Neela 20,4; 20) Korpi-Kaija Iida 23,8; 21) Mäki-Latvala Anni 25,0; 22) Hakamaa Anni 26,8; 23) Asunmaa Serafiina 28,2; 24) Issakoff Matilda 34,6; 25) Oja-Lipasti Aino 38,2; TYTÖT 5 PITUUS 1) Mäenpää Sivea 1,99; 2) Saari Jasmin 2,05; 3) Mäkelä Ninni 1,79; 4) Issakoff Amanda 1,75; 5) Ojala Emmi 1,59; 6) Mäkelä Lumina 1,58; 7) Asunmaa Aurora 1,51; 8) Tuomisto Henni 1,47; 9) Neva-Keturi Alma 1,46; 10) Laasanen Emma 1,33; 11) Lehtimäki Vilma 1,26; 12) Lehtinen Laura 1,25; 13) Koivuluoma Emma 1,14; 14) Soininen Ellinoora 1,10; 15) Holkko Mette 1,04; 16) Mäntylä Neela 1,02; 17) Hakamaa Anni 0,99; 18) Kurjenluoma Kerttu 0,90; 19) Issakoff Matilda 0,88; 20) Alho Alina 0,77; 21) Asunmaa Serafiina 0,66; 22) Korpi-Kaija Iida 0,61; 23) Mäki-Latvala Anni 0,48; 24) Oja-Lipasti Aino 0,15; TYTÖT 7 60 m 1) Viitamäki Camilla 11,2; 2) Lehtimäki Venja 12,1; 3) Kankaanpää Katariina 12,5; 4) Välimäki Heini 12,9; 5) Tolonen Aada 13,0; 6) Mäenpää Emma 13,1; 7) Ylinen Aino 13,3; 8) Latvatalo Saara 13,5; 9) Korpela Hely 13,7; 10) Kettunen Oona 13,8; Lehtimäki Tiia 13,8; 12) Korkiamäki Ronja 13,9; 13) Talasmäki Iida 14,1; 14) Mäki-Latvala Ilona 14,2; Neva-Keturi Hilma 14,2; Niemistö Laura 14,2; TYTÖT 7 PITUUS 1) Viitamäki Camilla 2,80; 2) Kankaanpää Katariina 2,67; 3) Lehtimäki Venja 2,35; 4) Ylinen Aino 2,31; 5) Latvatalo Saara 2,16; 6) Neva-Keturi Hilma 2,02; 7) Saxholm Aada 2,00; 8) Mäenpää Emma 1,96; 9) Niemistö Laura 1,87; 10) Tolonen Aada 1,86; 11) Lehtimäki Tiia 1,81; 12) Korpela Hely 1,78; 13) Välimäki Heini 1,63; 14) Kettunen Oona 1,60; 15) Korkiamäki Ronja 1,51; 16) Talasmäki Iida 1,38; 17) Rantanen Aino 1,23; TYTÖT 9 60 m 1) Hautaniemi Anni 10,5; 2) Mäkelä Neea 10,6; 3) Laasanen Olivia 10,7; 4) Päivärinta Venla 11,0; 5) Rauhala Julia 11,5; Ylikojola Veera 11,5; 7) Mäki-Latvala Aliisa 11,7; 8) Saari Juulia 11,8; 9) Tuomisto Miina 11,9; Vainio Pinja 11,9; 11) Ketola Viivi 12,1; Välimäki Sanni 12,1; 13) Lehtimäki Iina 12,2; 14) Krook Enni 12,4; 15) Paulasaari Miitta 12,5; 16) Tuomisto Viia 13,9; 17) Sihto Noora 14,5; TYTÖT 9 JUNKEIHÄS 1) Laasanen Olivia 17,41; 2) Rauhala Julia 12,10; 3) Mäkelä Neea 11,97; 4) Ketola Viivi 7,89; 5) Päivärinta Venla 7,80; 6) Lehtimäki Iina 7,74; 7) Tuomisto Viia 7,66; 8) Ylikojola Veera 7,14; 9) Välimäki Sanni 6,65; 10) Saari Juulia 6,64; 11) Vainio Pinja 6,06; 12) Mäki-Latvala Aliisa 5,87; 13) Paulasaari Miitta 5,85; 14) Krook Enni 5,65; 15) Sihto Noora 4,38; TYTÖT 11 60 m 1) Vainionpää Iida 10,2; Mukkala Emilia 10,2; 3) Jokelainen Maija 10,7; 4) Koskenvalta Jenni 11,2; 5) Luomaranta Eeva 11,7; 6) Hautamäki Helmiina 11,9; TYTÖT 11 KIEKKO 1) Jokelainen Maija 15,89; 2) Mukkala Emilia 13,60; 3) Koskenvalta Jenni 12,63; 4) Luomaranta Eeva 10,90; 5) Hautamäki Helmiina 10,76; 6) Vainionpää Iida 9,44; TYTÖT 13 200m 1) Aitaneva Laura-Kaisa 31,9; 2) Ojala Irina 34,2; 3) Viitala Annu 39,0; TYTÖT 13 KORKEUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 125; 2) Ojala Irina 115; TYTÖT 15 KORKEUS 1) Tuomisto Vilma125; POJAT 5 60 m 1) Kortesmäki Veikko 13,6; 2) Leppilahti Sami 13,9; 3) Mäkelä Arttu 14,7; 4) Huikku Maxim 15,1; 5) Välimäki Lukas 15,2; 6) Karvonen Oskar 15,4; 7) Ketola Vilho 15,5; Viitamäki Luukas 15,5; 9) Kangas Aleksi 15,6; 10) Honkala Severi 15,8; 11) Ylinen Jaakko 15,9; 12) Myllärinen Ville 16,1; 13) Leppinen Eetu 16,2; 14) Hirvonen Daniel 16,3; 15) Mäkelä Valle 16,4; 16) Kivimäki Jimi 16,6; 17) Fält Frans 16,7; 18) Perälä Konsta 17,0; 19) Hööpakka Arsi 17,3; 20) Karvonen Daniel 17,8; Välimäki Eino 17,8; 22) Oja-Lipasti Aku 18,3; Lehtimäki Sisu 18,3; 24) Tiainen Viljami 18,6; 25) Yli-Kojola Vilho 19,0; 26) Kivimäki Luka 19,3; 27) Lehtiniemi Viljo 19,4; Mäki-Latvala Jaakko 19,4; 29) Koivula Aleksi 19,5; 30) Antila Viljami 20,5; Hirvonen Milo 20,5; 32) Mäkelä Aleksi 21,4; 33) Kivimäki Matias 21,7; 34) Ojala Alex 22,8; 35) Tapanainen Juho 25,3; 36) Vilmunen Milo 27,0; 37) Leppinen Jimi 29,2; 38) Ylinen Eero 30,5; 39) Lehtiniemi Toivo 47,7; POJAT 5 PITUUS 1) Leppilahti Sami 2,23; 2) Kortesmäki Veikko 2,04; 3) Leppinen Eetu 1,95; 4) Ylinen Jaakko 1,95; 5) Karvonen Oskar 1,91; 6) Huikku Maxim 1,88; 7) Hirvonen Daniel 1,86; 8) Kangas Aleksi 1,79; 9) Mäkelä Arttu 1,67; Tiainen Viljami 1,67; 11) Ketola Vilho 1,66; 12) Tapanainen Miro 1,55; 13) Välimäki Lukas 1,52; 14) Oja-Lipasti Aku 1,46; 15) Hirvonen Milo 1,45; 16) Kivimäki Jimi 1,39; 17) Perälä Konsta 1,36; 18) Mäkelä Valle 1,31; 19) Yli-Kojola Vilho 1,30; 20) Honkala Severi 1,29; 21) Viitamäki Luukas 1,27; 22) Fält Frans 1,26; Lehtimäki Sisu 1,26; 24) Hööpakka Arsi 1,21; 25) Lehtiniemi Viljo 1,20; 26) Koivula Aleksi 1,12; 27) Välimäki Eino 1,07; 28) Karvonen Daniel 1,06; Ojala Alex 1,06; 30) Mäkelä Aleksi 1,02; 31) Antila Viljami 0,99; 32) Kivimäki Matias 0,87; 33) Kivimäki Luka 0,85; 34) Tapanainen Juho 0,84; 35) Vilmunen Milo 0,70; 36) Leppinen Jimi 0,69; 37) Lehtiniemi Toivo 0,42; POJAT 7 60 m 1) Köykkä Veikko 11,0; Katajamäki Noel 11,0; 3) Rajala Peetu 12,0; 4) Fält Joel 12,1; Lammi Seemi 12,1; 6) Asunmaa Iisak 12,3; 7) Vainio Joona 12,6; 8) Mäenpää Kunto 12,7; Perkka Niilo 12,7; Pienimäki Topias 12,7; 11) Välimäki Tomas 12,9; 12) Myllärinen Aleksi 13,6; Soininen Aleksi 13,6; 14) Huhta-Koivisto Hermanni 14,1; 15) Väärämäki Ville 14,9; 16) Vekola Aaro 15,3; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,72; 2) Rajala Peetu 2,58; 3) Fält Joel 2,50; 4) Katajamäki Noel 2,42; 5) Perkka Niilo 2,29; 6) Välimäki Tomas 2,23; 7) Lammi Seemi 2,22; Soininen Aleksi 2,22; 9) Mäenpää Kunto 2,12; 10) Huhta-Koivisto Hermanni 1,96; 11) Pienimäki Topias 1,88; 12) Vainio Joona 1,78; 13) Asunmaa Iisak 1,73; 14) Vekola Aaro 1,65; 15) Väärämäki Ville 1,50; POJAT 9 60 m 1) Aitaneva Petteri 10,1; 2) Katajamäki Veeti 10,9; 3) Mäenpää Saveli 11,0; 4) Keisala Lukas 11,1; 5) Köykkä Vilho 11,4; 6) Mukkala Onni 12,1; 7) Heikkilä Elias 12,8; 8) Soininen Arttu 14,2; 9) Sihto Ville 14,9; 10) Honkala Urho 15,7; Mikkola Weli 15,7; POJAT 9 JUNKEIHÄS 1) Aitaneva Petteri 14,28; 2) Mäenpää Saveli 9,89; 3) Honkala Urho 9,70; 4) Keisala Lukas 8,45; 5) Mukkala Onni 7,92; 6) Mikkola Weli 7,63; 7) Heikkilä Elias 7,55; 8) Soininen Arttu 6,88; 9) Köykkä Vilho 6,36; 10) Katajamäki Veeti 6,17; 11) Sihto Ville 3,66; POJAT 11 60 m 1) Lounela Henrik 9,6; 2) Tapanainen Mico 10,4; 3) Ojala Lauri 10,6; 4) Pihlamo Mike 10,9; 5) Saari Juho 10,9; 6) Mäenpää Severi 11,1; 7) Tuomisto Lassi 11,3; 8) Viitala Ami 11,4; POJAT 11 KIEKKO 1) Viitala Ami 17,75; 2) Pihlamo Mike 16,33; 3) Lounela Henrik 16,07; 4) Tuomisto Lassi 14,70; 5) Mäenpää Severi 13,36; 6) Saari Juho 12,06; 7) Ojala Lauri 9,18; POJAT 13 200 m 1) Mäki-Jouppila Juho 34,2; 2) Perkka Akseli 35,3; 3) Perkka Lauri 36,0; POJAT 13 KORKEUS 1) Mäki-Jouppila Juho 125; 2) Perkka Akseli 115; 3) Perkka Lauri 110; POJAT 15 300 m 1) Hietaharju Niko 42,7 2) Tuomisto Jesse 46,0 POJAT 15 KORKEUS 1) Tuomisto Jesse 135; 2) Viitala Aki 105; 800 m JUOKSU 1) Lounela Henrik 3.12.0; 2) Perkka Lauri 3.13.0; 3) Mäki-Jouppila Juho 3.16.0; 4) Aitaneva Laura-Kaisa 3.20.0; 5) Katajamäki Veeti 3.20.0; 6) Tuomisto Vilma 3.22.0; 7) Köykkä Veikko 3.23.0; 8) Ojala Lauri 3.23.0; 9) Aitaneva Petteri 3.27.0; 10) Keisala Lukas 3.29.0; 11) Katajamäki Aleksi 3.31.0; 12) Tapanainen Mico 3.33.0; 13) Katajamäki Noel 3.35.0; 14) Köykkä Vilho 3.37.0; 15) Ojala Irina 3.42.0; 16) Perkka Akseli 3.42.0; 17) Tuomisto Miina 3.43.0; 18) Rauhala Julia 3.46.0; 19) Luomaranta Eeva 3.48.0; 20) Laasanen Olivia 3.49.0; 21) Mäkelä Neea 3.51.0; 22) Viitala Ami 3.57.0; 23) Saari Juulia 3.59.0; 24) Perkka Niilo 4.03.0; 25) Vainio Pinja 4.06.0; 26) Viitala Aki 4.10.0; 27) Ketola Viivi 4.11.0; 28) Mäenpää Kunto 4.27.0; 29) Sihto Noora 4.32.0; 30) Paulasaari Miitta 4.33.0; 31) Saari Jasmin 4.34.0; 32) Sihto Ville 4.37.0; 33) Huhta-Koivisto Hermanni 4.38.0; 34) Välimäki Heini 4.47.0; 35) Ylinen Aino 4.52.0; 36) Välimäki Sanni 4.56.0; 37) Lehtimäki Venja 5.01.0; 38) Korpela Hely 5.02.0; 39) Ketola Vilho 5.10.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 151
JARI MÄKI OY jakoi palkinnot kaikille osallistujille.









Tulokset
TYTÖT 5 40 m 1) Issakoff Amanda 9,9; Mäenpää Sivea 9,9; 3) Saari Jasmin 10,2; 4) Mäkelä Lumina 10,6; 5) Heikkilä Minja-Maaria 10,8; 6) Neva-Keturi Alma 10,9; 7) Åkerman Venla 11,2; 8) Lehtimäki Vilma 12,1; 9) Laasanen Emma 12,2; 10) Kurjenluoma Kerttu 12,3; Mäntylä Neela 12,3; 12) Mäkelä Ninni 12,6; 13) Kujala Mila 13,0; 14) Yli-Rasku Linnea 13,1; 15) Mäki-Latvala Anni 14,2; 16) Korpi-Kaija Iida 14,9; 17) Ketelä Lotta 15,8; Issakoff Matilda 16,3; 19) Mäenpää Sire 16,3; 20) Kujala Isla 18,2; 21) Lepistö Ansa 19,7; 22) Hakamaa Anni 20,6; 23) Hööpakka Martta 21,6; 24) Oja-Lipasti Aino 26,3; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäenpää Sivea 7,30; 2) Åkerman Venla 7,10; 3) Issakoff Amanda 6,09; 4) Mäkelä Ninni 6,00; 5) Saari Jasmin 5,45; 6) Mäntylä Neela 5,09; 7) Neva-Keturi Alma 4,99; 8) Mäkelä Lumina 4,49; 9) Laasanen Emma 4,25; 10) Kurjenluoma Kerttu 4,24; 11) Korpi-Kaija Iida 4,21; 12) Lehtimäki Vilma 3,04; 13) Hakamaa Anni 2,99; 14) Issakoff Matilda 2,65; 15) Heikkilä Minja-Maaria 2,52; 16) Yli-Rasku Linnea 2,42; 17) Ketelä Lotta 2,10; 18) Mäki-Latvala Anni 1,93; 19) Kujala Isla 1,81; 20) Kujala Mila 1,55; 21) Mäenpää Sire 1,44; 22) Hööpakka Martta 1,20; 23) Oja-Lipasti Aino 0,90; 24) Karjalainen Jennika 0,22; TYTÖT 7 40 m 1) Korkiamäki Ronja 8,1; 2) Koskenkorva Taimi 8,2; Viitamäki Camilla 8,2; Mäenpää Emma 8,2; Kankaanpää Katariina 8,2; 6) Lehtimäki Venja 8,3; 7) Korpela Hely 9,6; 8) Mäki-Latvala Ilona 9,8; 9) Neva-Keturi Hilma 9,9; 10) Talasmäki Iida 10,2; 11) Rantanen Aino 10,3; 12) Niemistö Laura 10,4; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Kankaanpää Katariina 15,00; 2) Viitamäki Camilla 13,27; 3) Lehtimäki Venja 10,26; 4) Saxholm Aada 10,21; 5) Korkiamäki Ronja 8,02; 6) Neva-Keturi Hilma 7,44; 7) Korpela Hely 7,39; 8) Mäenpää Emma 6,49; 9) Niemistö Laura 6,06; 10) Koskenkorva Taimi 5,29; 11) Mäki-Latvala Ilona 4,89; 12) Talasmäki Iida 3,85; 13) Rantanen Aino 3,62; TYTÖT 9 40 m 1) Mäkelä Neea 7,2; 2) Hautaniemi Anni 7,4; 3) Saari Juulia 7,8; 4) Päivärinta Venla 7,9; 5) Mäki-Latvala Aliisa 8,0; Rauhala Julia 8,0; Åkerman Neea 8,0; 8) Ketola Viivi 8,3; Koskenkorva Siiri 8,3; 10) Tuomisto Miina 8,6; 11) Paulasaari Miitta 8,7; 12) Tuomisto Viia 9,0; 13) Luomaranta Vilma 9,3; 14) Sihto Noora 10,0; 15) Latva-Korpela Juulia 10,2; TYTÖT 9 PITUUS 1) Hautaniemi Anni 2,96; 2) Mäkelä Neea 2,95; 3) Saari Juulia 2,91; 4) Päivärinta Venla 2,90; 5) Rauhala Julia 2,79; 6) Mäki-Latvala Aliisa 2,59; 7) Paulasaari Miitta 2,50; 8) Koskenkorva Siiri 2,47; 9) Ketola Viivi 2,40; 10) Åkerman Neea 2,24; 11) Luomaranta Vilma 2,05; Tuomisto Viia 2,05; 13) Sihto Noora 1,81; TYTÖT 9 KORKEUS 1) Hautaniemi Anni 110; TYTÖT 11 60 m 1) Keisala Greta 9,3; 2) Vainionpää Iida 10,3; 3) Lehtonen Aamu 10,6; 4) Koskenvalta Jenni 10,9; 5) Ylinen Sara 11,7; 6) Hautamäki Helmiina 12,0; 7) Luomaranta Eeva 12,3; TYTÖT 11 KORKEUS 1) Keisala Greta 110; Lehtonen Aamu 110; 2) Koskenvalta Jenni 110; 3) Luomaranta Eeva 90; 4) Vainionpää Iida 90; 5) Hautamäki Helmiina 85; TYTÖT 13 60m 1) Bohjanen Veera 8,9; 2) Ojala Irina 9,8; 3) Viitala Annu 11,8; TYTÖT 13 3-LOIKKA 1) Viitala Annu 5,55; TYTÖT 15 60 m 1) Tuomisto Vilma 9,8; POJAT 5 40 m 1) Leppilahti Sami 9,9; 2) Kortesmäki Veikko 10,5; Tiainen Viljami 10,5; 4) Ketola Vilho 10,6; 5) Huikku Maxim 10,7; Välimäki Lukas 10,7; 7) Mäkelä Tapio 10,8; 8) Hööpakka Arsi 11,0; Kivimäki Jimi 11,0; Mäkelä Valle 11,0; 11) Kivimäki Matias 11,1; Koskenkorva Kaapo 11,1; Viitamäki Luukas 11,1; 14) Hirvonen Daniel 11,4; 15) Perälä Konsta 11,5; 16) Ylinen Emil 12,1; 17) Mäki-Latvala Jaakko 12,4; Oja-Lipasti Aku 12,4; 19) Kivimäki Luka 12,7; 20) Lehtiniemi Viljo 13,0; 21) Hirvonen Milo 13,6; 22) Sievi-Korte Veeti 14,1; 23) Tapanainen Juho 15,8; 24) Vilmunen Milo 16,8; 25) Perälä Veeti 18,5; 26) Antila Viljami 24,6; 27) Lehtiniemi Toivo 27,8; 28) Korpela Sampo 37,0; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Leppilahti Sami 11,63; 2) Ketola Vilho 10,49; 3) Huikku Maxim 10,16; 4) Välimäki Lukas 7,48; 5) Tapanainen Miro 7,07; 6) Hirvonen Daniel 7,00; 7) Tiainen Viljami 5,70; 8) Mäkelä Tapio 5,59; 9) Hööpakka Arsi 5,50; 10) Koskenkorva Kaapo 5,43; 11) Kivimäki Jimi 5,42; 12) Perälä Konsta 5,34; 13) Kortesmäki Veikko 4,94; 14) Sievi-Korte Veeti 4,73; 15) Ylinen Emil 4,24; 16) Oja-Lipasti Aku 3,99; 17) Mäki-Latvala Jaakko 3,97; 18) Mäkelä Valle 3,56; 19) Lehtiniemi Viljo 3,45; 20) Viitamäki Luukas 3,24; 21) Vilmunen Milo 3,03; 22) Tapanainen Juho 2,72; 23) Antila Viljami 2,67; 24) Kivimäki Luka 2,52; 25) Kivimäki Matias 2,48; 26) Hirvonen Milo 1,89; 27) Perälä Veeti 1,28; 28) Lehtiniemi Toivo 0,52; POJAT 7 40 m 1) Köykkä Veikko 7,9; 2) Katajamäki Noel 8,1; 3) Välimäki Tomas 8,3; Lammi Seimi 8,3; 5) Heikkilä Kimi 8,4; 6) Mäenpää Kunto 8,7; 7) Yli-Hannuksela Otso 8,8; 8) Perkka Niilo 9,1; 9) Lepistö Sulo 9,4; 10) Huhta-Koivisto Hermanni 9,5; Latva-Korpela Joona 9,5; 12) Kurjenluoma Jaakko 9,7; Sievi-Korte Severi 9,7; 14) Antila Elmeri 10,0; 15) Ketelä Hermanni 10,5; 16) Vekola Aaro 10,9; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Perkka Niilo 23,70; 2) Köykkä Veikko 20,50; 3) Huhta-Koivisto Hermanni 19,24; 4) Lammi Seimi 19,18; 5) Mäenpää Kunto 16,37; 6) Välimäki Tomas 15,94; 7) Katajamäki Noel 15,02; 8) Heikkilä Kimi 14,17; 9) Sievi-Korte Severi 13,87; 10) Yli-Hannuksela Otso 13,86; 11) Lepistö Sulo 13,05; 12) Kurjenluoma Jaakko 10,64; 13) Antila Elmeri 9,27; 14) Vekola Aaro 7,62; 15) Ketelä Hermanni 6,97; POJAT 9 40 m 1) Mäkelä Matti 7,3; 2) Köykkä Vilho 7,7; 3) Katajamäki Veeti 7,8; Keisala Lukas 7,8; 5) Hankaniemi Eetu 8,2; 6) Heikkilä Elias 8,5; 7) Järvinen Elias 8,7; 8) Mikkola Weli 8,9; 9) Mäenpää Eeli 9,3; 10) Sihto Ville 10,9; POJAT 9 PITUUS 1) Mäkelä Matti 3,43; 2) Köykkä Vilho 3,09; 3) Katajamäki Veeti 2,87; 4) Järvinen Elias 2,78; 5) Heikkilä Elias 2,56; 6) Keisala Lukas 2,52; 7) Hankaniemi Eetu 2,49; 8) Mikkola Weli 2,32; 9) Mäenpää Eeli 2,27; 10) Sihto Ville 1,49; POJAT 11 60 m 1) Latva-Koivisto Matias 9,7; 2) Tapanainen Mico 10,8; 3) Saari Juho 11,0; 4) Noppa Miska 11,4; Pihlamo Mike 11,4; 6) Viitala Ami 12,2; Hankaniemi Juho 12,2; POJAT 11 KORKEUS 1) Latva-Koivisto Matias 115; 2) Pihlamo Mike 115; 3) Tapanainen Mico 95; 4) Hankaniemi Juho 90; 5) Saari Juho 85; POJAT 13 60 m 1) Mäki-Jouppila Juho 10,0; POJAT 13 3-LOIKKA 1) Mäki-Jouppila Juho 7,88; 800 m JUOKSU 1) Keisala Greta 3.01.0; 2) Latva-Koivisto Matias 3.14.0; 3) Ojala Leena 3.14.0; 4) Mäki-Jouppila Juho 3.16.0; 5) Ojala Irina 3.23.0; 6) Viitala Annu 3.24.0; 7) Tapanainen Mico 3.26.0; 8) Köykkä Veikko 3.30.0; 9) Keisala Lukas 3.40.0; 10) Luomaranta Eeva 3.43.0; 11) Katajamäki Noel 3.44.0; 12) Rauhala Julia 3.49.0; 13) Mäkelä Neea 3.53.0; 14) Katajamäki Aleksi 3.56.0; 15) Tuomisto Miina 3.58.0; 16) Paulasaari Miitta 3.59.0; 17) Saari Juulia 3.59.0; 18) Huhta-Koivisto Hermanni 4.00.0; 19) Lammi Seimi 4.02.0; 20) Yli-Hannuksela Otso 4.04.0; 21) Sievi-Korte Severi 4.06.0; 22) Viitala Aki 4.12.0; 23) Ketola Viivi 4.14.0; 24) Koskenkorva Taimi 4.27.0; 25) Hankaniemi Juho 4.28.0; 26) Koskenkorva Siiri 4.32.0; 27) Saari Jasmin 4.40.0; 28) Korpela Hely 4.48.0; 29) Sihto Ville 5.16.0; 30) Sihto Noora 5.39.0; 31) Ketola Vilho 7.04.0; OSALLISTUJAMÄÄRÄ 127
Tulokset 

TYTÖT 5 60 m
1) Heikkilä Minja-Maaria 14,5; 2) Hosioja Enni 14,9; 3) Niemelä Jila 15,0; 4) Issakoff Amanda 15,4; 5) Mäenpää Sivea 15,8; 6) Mäkelä Lumina 16,2; 7) Ojala Emmi 16,4; 8) Mäkelä Ninni 16,6; 9) Äijö Aliina 17,0; 10) Saari Jasmin 17,4; Asunmaa Aurora 17,4; 12) Poola Ella 17,5; 13) Åkerman Venla 17,8; 14) Lehtimäki Vilma 18,1; 15) Kurjenluoma Kerttu 18,5; 16) Yli-Rasku Linnea 18,7; Kujala Mila 18,7; 18) Laasanen Emma 19,5; 19) Mäntylä Neela 20,0; 20) Holkko Mette 20,3; 21) Riihimäki Vilma 22,0; Korpi-Kaija Iida 22,0; Issakoff Matilda 22,0; 24) Yli-Karjanmaa Nelli 23,3; 25) Mäenpää Sire 26,3; 26) Kariluoma Saaga 26,8; 27) Ketelä Lotta 27,2; 28) Kujala Isla 28,0; 29) Kalliokoski Lotta 29,0; 30) Asunmaa Serafiina 33,4; 31) Oja-Lipasti Aino 41,6; TYTÖT 5 PITUUS 1) Saari Jasmin 1,96; 2) Mäenpää Sivea 1,93; 3) Issakoff Amanda 1,78; 4) Niemelä Jila 1,77; 5) Mäkelä Ninni 1,60; 6) Asunmaa Aurora 1,56; 7) Holkko Mette 1,54; 8) Lehtimäki Vilma 1,44; 9) Laasanen Emma 1,42; 10) Ojala Emmi 1,33; 11) Äijö Aliina 1,30; 12) Mäkelä Lumina 1,27; 13) Heikkilä Minja-Maaria 1,16; 14) Poola Ella 1,12; 15) Riihimäki Vilma 1,03; 16) Kurjenluoma Kerttu 1,00; 17) Kujala Mila 0,85; 18) Mäntylä Neela 0,82; 19) Åkerman Venla 0,76; 20) Asunmaa Serafiina 0,74; Ketelä Lotta 0,74; 22) Kujala Isla 0,70; 23) Korpi-Kaija Iida 0,67; 24) Yli-Karjanmaa Nelli 0,63; 25) Issakoff Matilda 0,57; 26) Mäenpää Sire 0,48; 27) Oja-Lipasti Aino 0,10; 28) Kariluoma Saaga 0,07; TYTÖT 7 60 m 1) Viitamäki Camilla 12,0; 2) Lehtimäki Venja 12,1; Kankaanpää Katariina 12,1; 4) Kariluoma Saana 12,8; 5) Diakite Eva 13,1; 6) Mäenpää Emma 13,4; 7) Tolonen Aada 13,6; 8) Riihimäki Venla 13,7; 9) Korkiamäki Ronja 13,8; Kettunen Oona 13,8; 11) Korpela Hely 13,9; 12) Piuhola Milja 14,5; 13) Saarela Venla 14,6; 14) Niemistö Laura 14,8; 15) Talasmäki Iida 15,0; 16) Mäki-Latvala Ilona 15,1; 17) Köykkä Linnea 17,0; 18) Rantanen Aino 18,2; TYTÖT 7 PITUUS 1) Viitamäki Camilla 2,86; 2) Kankaanpää Katariina 2,59; 3) Diakite Eva 2,35; 4) Kariluoma Saana 2,32; 5) Riihimäki Venla 2,10; Köykkä Linnea 2,10; 7) Lehtimäki Venja 2,08; 8) Saarela Venla 2,05; 9) Mäenpää Emma 2,00; 10) Saxholm Aada 1,97; 11) Korpela Hely 1,92; 12) Niemistö Laura 1,90; 13) Korkiamäki Ronja 1,86; 14) Kettunen Oona 1,80; 15) Mäki-Latvala Ilona 1,78; 16) Palmgren Ida 1,76; 17) Talasmäki Iida 1,74; 18) Tolonen Aada 1,66; 19) Piuhola Milja 1,58; 20) Rantanen Aino 1,34; TYTÖT 9 60 m 1) Talala Siiri 11,0; Mäkelä Neea 11,0; 3) Murtola Enna 11,3; 4) Rauhala Julia 11,6; Mäki-Latvala Aliisa 11,6; 6) Åkerman Neea 11,8; 7) Saari Juulia 12,0; 8) Päivärinta Venla 12,1; 9) Ylikojola Veera 12,3; Ketola Viivi 12,3; 11) Tuomisto Viia 12,6; 12) Luomaranta Vilma 13,5; Parikka Hanna 13,5; 14) Sihto Noora 15,5; TYTÖT 9 KORKEUS 1) Talala Siiri 100; 2) Murtola Enna 100; 3) Päivärinta Venla 90; 4) Saari Juulia 90; 5) Ketola Viivi 90; 6) Mäkelä Neea 80; 7) Rauhala Julia 75; Ylikojola Veera 75; 9) Tuomisto Viia 75; 10) Luomaranta Vilma 70; TYTÖT 11 60 m a 1) Niemelä Jiina 12,3; 2) Luomaranta Eeva 15,6; TYTÖT 11 KEIHÄS 1) Luomaranta Eeva 8,33; 2) Niemelä Jiina 8,15; TYTÖT 13 60m a 1) Aitaneva Laura-Kaisa 11,8; TYTÖT 13 KEIHÄS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 20,63; 2) Viitala Annu 12,38; TYTÖT 15 80 m a 1) Tuomisto Vilma 17,2; POJAT 5 60 m 1) Leppilahti Sami 14,4; Ylimäki Eemeli 14,4; 3) Palmgren Elias 14,8; 4) Huikku Maxim 14,9; 5) Mäkelä Arttu 15,2; 6) Hirvonen Daniel 15,4; 7) Mäkelä Tapio 15,9; 8) Kortesmäki Veikko 16,0; 9) Ketola Vilho 16,1; 10) Mäkelä Ville 16,2; Mäkelä Valle 16,2; 12) Hööpakka Arsi 16,5; 13) Viitamäki Luukas 16,8; Fält Frans 16,8; 15) Honkala Severi 16,9; 16) Perälä Konsta 17,1; 17) Yli-Kojola Vilho 18,5; Leppinen Eetu 18,5; 19) Oja-Lipasti Aku 18,7; Kivimäki Jimi 18,7; 21) Lehtiniemi Viljo 19,2; 22) Kivimäki Luka 19,5; 23) Mäkelä Aleksi 20,2; 24) Mäki-Latvala Jaakko 20,3; 25) Koivulahti Jonne 21,2; 26) Antila Viljami 21,5; 27) Hirvonen Milo 21,6; 28) Kivimäki Matias 23,9; 29) Tapanainen Juho 24,3; 30) Perälä Veeti 26,5; 31) Vilmunen Milo 26,6; 32) Leppinen Jimi 29,9; 33) Kokko Peetu 37,3; 34) Ylimäki Verneri 38,6; 35) Lehtiniemi Toivo 1.02,3; POJAT 5 PITUUS 1) Kortesmäki Veikko 2,03; 2) Leppilahti Sami 1,96; 3) Huikku Maxim 1,86; 4) Hirvonen Daniel 1,77; 5) Mäkelä Arttu 1,71; 6) Yli-Kojola Vilho 1,58; 7) Fält Frans 1,57; 8) Ketola Vilho 1,56; 9) Palmgren Elias 1,55; 10) Perälä Konsta 1,52; 11) Leppinen Eetu 1,48; 12) Oja-Lipasti Aku 1,46; 13) Hööpakka Arsi 1,40; 14) Koivulahti Jonne 1,29; 15) Mäkelä Tapio 1,29; 16) Mäkelä Valle 1,28; 17) Ylimäki Eemeli 1,25; 18) Lehtiniemi Viljo 1,21; 19) Hirvonen Milo 1,20; 20) Viitamäki Luukas 1,19; 21) Honkala Severi 1,16; 22) Mäkelä Ville 1,13; 23) Ylimäki Verneri 0,99; 24) Mäki-Latvala Jaakko 0,96; 25) Kivimäki Luka 0,94; 26) Kivimäki Jimi 0,89; 27) Kivimäki Matias 0,83; 28) Leppinen Jimi 0,73; 29) Perälä Veeti 0,67; Pihlaja-Kuhna Topias 0,67; 31) Mäkelä Aleksi 0,59; 32) Vilmunen Milo 0,41; 33) Antila Viljami 0,39; 34) Lehtiniemi Toivo 0,23; POJAT 7 60 m 1) Köykkä Veikko 11,4; 2) Katajamäki Noel 11,7; 3) Fält Joel 12,2; 4) Heikkilä Kimi 12,4; 5) Issakoff Nooa 12,5; 6) Asunmaa Iisak 12,6; 7) Pienimäki Topias 13,2; Huhta-Koivisto Hermanni 13,2; 9) Mäenpää Kunto 13,3; 10) Äijö Eero 14,2; 11) Kurjenluoma Jaakko 14,5; 12) Savioja Antti 14,6; 13) Väärämäki Ville 15,3; 14) Vekola Aaro 16,2; 15) Antila Elmeri 18,7; 16) Ketelä Hermanni 19,0; POJAT 7 PITUUS 1) Köykkä Veikko 2,89; 2) Issakoff Nooa 2,56; 3) Fält Joel 2,39; 4) Katajamäki Noel 2,31; 5) Huhta-Koivisto Hermanni 2,21; 6) Heikkilä Kimi 2,14; 7) Äijö Eero 2,06; 8) Mäenpää Kunto 2,05; 9) Kurjenluoma Jaakko 2,01; 10) Asunmaa Iisak 1,99; 11) Antila Elmeri 1,98; 12) Savioja Antti 1,80; 13) Pienimäki Topias 1,66; 14) Väärämäki Ville 1,62; 15) Vekola Aaro 1,61; 16) Ketelä Hermanni 1,37; POJAT 9 60 m 1) Mäkelä Matti 10,5; Aitaneva Petteri 10,5; 3) Issakoff Vili 10,9; 4) Niemelä Jatu 11,0; 5) Köykkä Vilho 11,2; 6) Katajamäki Veeti 11,4; 7) Heikkilä Elias 12,0; Hankaniemi Eetu 12,0; 9) Väärämäki Eetu 12,2; Kariluoma Saku 12,2; 11) Mäenpää Eeli 12,3; 12) Rinne Lassi 12,5; Mikkola Weli 12,5; 14) Honkala Urho 14,4; 15) Sihto Ville 15,5; POJAT 9 KORKEUS 1) Aitaneva Petteri 115; 2) Mikkola Weli 90; 3) Köykkä Vilho 90; 4) Issakoff Vili 90; 5) Väärämäki Eetu 85; 6) Katajamäki Veeti 85; 7) Niemelä Jatu 80; 8) Mäenpää Eeli 80; 9) Sihto Ville 80; 10) Rinne Lassi 80; 11) Jalava Jimi 75; 12) Heikkilä Elias 75; 13) Kariluoma Saku 75; POJAT 11 60 m a 1) Latva-Koivisto Matias 11,8; 2) Lounela Henrik 12,6; Kankaanpää Riku 12,6; 4) Tapanainen Mico 13,0; 5) Korhonen Anttu 13,4; 6) Viitala Ami 14,9; Pihlamo Mike 14,9; 8) Rinne Misa 15,1; 9) Saari Juho 15,3; 10) Hankaniemi Juho 16,3; POJAT 11 KEIHÄS 1) Latva-Koivisto Matias 25,87; 2) Kankaanpää Riku 25,23; 3) Viitala Ami 22,35; 4) Pihlamo Mike 16,67; 5) Korhonen Anttu 16,21; 6) Lounela Henrik 14,60; 7) Hankaniemi Juho 13,98; 8) Saari Juho 13,42; 9) Rinne Misa 12,71; POJAT 13 60 m a 1) Talala Oskari 11,9; 2) Saarela Kaapo 13,7; 3) Mäki-Jouppila Juho 13,9; POJAT 13 KEIHÄS 1) Mäenpää Niko 25,03; 2) Saarela Kaapo 24,79; 3) Mäki-Jouppila Juho 16,49; POJAT 15 KEIHÄS 1) Hietaharju Niko 32,72; 2) Viitala Aki 25,86; 800 m JUOKSU 1) Niemelä Jiina 2.53.0; 2) Hietaharju Niko 2.55.0; 3) Talala Oskari 3.01.0; 4) Tikka-oja Jessica 3.10.0; 5) Polso Riikka 3.14.0; 6) Mäki-Jouppila Juho 3.16.0; 7) Köykkä Veikko 3.16.0; 8) Lounela Henrik 3.16.0; 9) Latva-Koivisto Matias 3.20.0; 10) Katajamäki Aleksi 3.32.0; 11) Tapanainen Nico 3.38.0; 12) Rauhala Julia 3.41.0; 13) Niemelä Jatu 3.45.0; 14) Luomaranta Eeva 3.49.0; 15) Rinne Misa 3.50.0; 16) Väärämäki Eetu 3.52.0; 17) Mäkelä Neea 3.54.0; 18) Katajamäki Noel 3.59.0; 19) Viitala Ami 4.09.0; 20) Viitala Aki 4.11.0; 21) Huhta-Koivisto Hermanni 4.11.0; 22) Ketola Viivi 4.11.0; 23) Rinne Lassi 4.14.0; 24) Hankaniemi Eetu 4.18.0; 25) Saari Juulia 4.20.0; 26) Murtola Enna 4.21.0; 27) Hankaniemi Juho 4.27.0; 28) Mäenpää Kunto 4.30.0; 29) Mäenpää Eeli 4.38.0; 30) Korpela Hely 4.41.0; 31) Talala Siiri 4.50.0; 32) Ketola Vilho 5.08.0; 33) Sihto Noora 5.09.0; 34) Sihto Ville 5.27.0;

OSALLISTUJAMÄÄRÄ 156


Palkinnot Sponsoroi

TYTÖT 5 40 m
1) Mäenpää Sivea 9,5; 2) Saari Jasmin 10,2; Niemelä Jila 10,2; 4) Hosioja Enni 10,3; 5) Puska Fanni 10,4; 6) Lehtinen Laura 10,5; 7) Heikkilä Minja-Maaria 10,7; 8) Åkerman Venla 10,8; 9) Neva-Keturi Alma 11,2; 10) Mäkelä Ninni 11,4; 11) Laasanen Emma 11,7; 12) Kujala Mila 12,0; 13) Riihimäki Vilma 12,2; 14) Yli-Rasku Linnea 12,6; 15) Holkko Mette 13,0; 16) Mäntylä Neela 13,3; 17) Korpi-Kaija Iida 14,4; 18) Hautaniemi Milla 15,1; 19) Puska Iida 16,2; 20) Yli-Karjanmaa Nelli 16,3; 21) Mäenpää Sire 17,1; 22) Kujala Isla 17,9; 23) Hakamaa Anni 19,6; 24) Oja-Lipasti Aino 26,0; TYTÖT 5 PALLONHEITTO 1) Mäenpää Sivea 7,57; 2) Mäkelä Ninni 6,49; 3) Åkerman Venla 5,95; 4) Niemelä Jila 5,33; 5) Mäntylä Neela 5,24; 6) Neva-Keturi Alma 4,83; 7) Saari Jasmin 4,76; 8) Lehtinen Laura 4,47; 9) Laasanen Emma 3,98; 10) Puska Fanni 3,60; 11) Kujala Mila 3,52; 12) Yli-Karjanmaa Nelli 3,42; 13) Holkko Mette 3,35; 14) Hosioja Enni 3,30; 15) Hautaniemi Milla 3,20; 16) Puska Iida 3,10; 17) Hakamaa Anni 2,97; 18) Korpi-Kaija Iida 2,56; 19) Yli-Rasku Linnea 2,50; 20) Heikkilä Minja-Maaria 2,46; 21) Riihimäki Vilma 1,99; Kujala Isla 1,99; 23) Mäenpää Sire 1,48; 24) Oja-Lipasti Aino 0,35; TYTÖT 7 40 m 1) Viitamäki Camilla 7,5; 2) Kankaanpää Katariina 8,0; 3) Saarinen Lyyti 8,1; 4) Koskenkorva Taimi 8,2; 5) Kariluoma Saana 8,3; 6) Selkäinaho Carolina 8,5; 7) Tolonen Aada 8,6; 8) Mäenpää Emma 8,9; 9) Saarela Venla 9,2; 10) Kettunen Oona 9,2; 11) Neva-Keturi Hilma 9,3; 12) Riihimäki Venla 9,4; 13) Talasmäki Iida 9,6; Niemistö Laura 9,6; Keskimäki Oona 9,6; 16) Rinta Viivi 9,9; 17) Rantanen Aino 11,6; TYTÖT 7 PALLONHEITTO 1) Viitamäki Camilla 14,94; 2) Kankaanpää Katariina 11,50; 3) Saxholm Aada 11,14; 4) Tolonen Aada 9,72; 5) Saarinen Lyyti 9,32; 6) Rinta Viivi 8,50; 7) Neva-Keturi Hilma 7,82; 8) Niemistö Laura 7,75; 9) Kettunen Oona 7,55; 10) Keskimäki Oona 7,24; 11) Kariluoma Saana 6,53; 12) Mäenpää Emma 6,52; 13) Riihimäki Venla 6,05; 14) Koskenkorva Taimi 5,80; 15) Rantanen Aino 4,24; 16) Talasmäki Iida 3,00; TYTÖT 9 40 m 1) Mäkelä Neea 7,2; 2) Päivärinta Venla 7,5; 3) Rauhala Julia 7,6; Laasanen Olivia 7,6; 5) Åkerman Neea 7,7; 6) Saari Juulia 7,9; 7) Ylikojola Veera 8,0; 8) Ketola Viivi 8,1; Koskenkorva Siiri 8,1; 10) Ojanperä Jemina 8,3; 11) Tuomisto Miina 8,5; 12) Tuomisto Viia 8,7; 13) Sihto Noora 9,7; TYTÖT 9 KUULA 1) Laasanen Olivia 6,04; 2) Rauhala Julia 5,58; 3) Koskenkorva Siiri 4,60; 4) Saari Juulia 3,94; 5) Päivärinta Venla 3,88; 6) Ketola Viivi 3,59; 7) Tuomisto Viia 3,53; 8) Sihto Noora 3,12; 9) Åkerman Neea 3,11; 10) Mäkelä Neea 3,02; 11) Ylikojola Veera 2,98; 12) Ojanperä Jemina 2,75; TYTÖT 11 100 m 1) Niemelä Jiina 15,9; 2) Jokelainen Maija 17,9; 3) Seppälä Tuulianna 18,7; Järvinen Saaga 18,7; 5) Hautamäki Helmiina 19,1; TYTÖT 11 PITUUS 1) Jokelainen Maija 3,90; 2) Niemelä Jiina 3,73; 3) Järvinen Saaga 2,77; 4) Seppälä Tuulianna 2,67; 5) Hautamäki Helmiina 2,50; TYTÖT 13 100m 1) Ojala Irina 14,8; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 15,0; TYTÖT 13 PITUUS 1) Aitaneva Laura-Kaisa 4,29; 2) Ojala Irina 3,87; 3) Viitala Annu 2,75; TYTÖT 15 100 m 1) Mukkala Aada 16,0; TYTÖT 15 PITUUS 1) Tuomisto Vilma3,79; 2) Mukkala Aada3,61; POJAT 5 40 m 1) Huikku Maxim 9,5; 2) Leppilahti Sami 9,7; 3) Kortesmäki Veikko 9,8; 4) Mäkelä Arttu 10,0; 5) Ketola Vilho 10,4; 6) Hirvonen Daniel 10,6; 7) Kivimäki Jimi 10,7; Hööpakka Arsi 10,7; 9) Mäkelä Tapio 10,8; Fält Frans 10,8; 11) Perälä Konsta 11,1; Koskenkorva Kaapo 11,1; 13) Oja-Lipasti Aku 11,3; Leppinen Eetu 11,3; 15) Viitamäki Luukas 11,5; Oikarainen Niklas 11,5; 17) Sievi-Korte Veeti 11,8; 18) Kivimäki Luka 12,3; Hirvonen Milo 12,3; 20) Mäkelä Aleksi 12,6; 21) Rinta Eemil 13,0; Lehtiniemi Viljo 13,0; 23) Kivimäki Matias 14,6; 24) Mäkelä Ville 16,9; 25) Perälä Veeti 17,1; 26) Leppinen Jimi 20,1; 27) Kokko Peetu 23,3; 28) Vuorio Niilo 23,5; 29) Koskenkorva Hiski 25,5; 30) Yli-Kojola Vilho 26,0; 31) Lehtiniemi Toivo 27,0; POJAT 5 PALLONHEITTO 1) Huikku Maxim 9,53; 2) Ketola Vilho 8,79; 3) Leppilahti Sami 8,44; 4) Hirvonen Daniel 7,64; 5) Hööpakka Arsi 7,40; 6) Mäkelä Ville 6,96; 7) Kivimäki Jimi 6,37; 8) Lehtiniemi Viljo 6,16; 9) Perälä Konsta 6,06; 10) Mäkelä Tapio 5,86; 11) Mäkelä Arttu 5,84; 12) Fält Frans 5,62; 13) Koskenkorva Kaapo 5,54; 14) Kortesmäki Veikko 5,43; 15) Sievi-Korte Veeti 4,98; 16) Oikarainen Niklas 4,80; 17) Leppinen Eetu 4,64; 18) Oja-Lipasti Aku 4,23; 19) Kivimäki Luka 3,41; 20) Rinta Eemil 3,15; 21) Mäkelä Aleksi 3,03; 22)Kivimäki Matias 2,97; 23) Viitamäki Luukas 2,74; 24) Yli-Kojola Vilho 2,47; 25) Leppinen Jimi 2,18; 26) Hirvonen Milo 2,13; 27) Vuorio Niilo 2,10; 28) Koskenkorva Hiski 1,86; 29) Perälä Veeti 1,56; 30) Lehtiniemi Toivo 0,51; POJAT 7 40 m 1) Köykkä Veikko 7,7; 2) Katajamäki Noel 7,8; 3) Heikkilä Kimi 8,1; 4) Noppa Konsta 8,2; Yli-Hannuksela Otso 8,2; 6) Fält Joel 8,3; 7) Vuorio Olavi 8,8; 8) Huhta-Koivisto Hermanni 9,0; 9) Pienimäki Topias 9,2; 10) Väärämäki Ville 9,8; 11) Vekola Aaro 9,9; 12) Järvinen Paulus 10,6; POJAT 7 PALLONHEITTO 1) Köykkä Veikko 21,95; 2) Huhta-Koivisto Hermanni 16,88; 3) Heikkilä Kimi 13,53; 4) Fält Joel 13,17; 5) Yli-Hannuksela Otso 12,51; 6) Katajamäki Noel 10,78; 7) Järvinen Paulus 9,37; 8) Väärämäki Ville 9,09; 9) Noppa Konsta 8,21; 10) Pienimäki Topias 7,34; 11) Vuorio Olavi 5,40; 12) Vekola Aaro 5,01; POJAT 9 40 m 1) Aitaneva Petteri 7,2; 2) Mäenpää Saveli 7,5; 3) Katajamäki Veeti 7,6; 4) Köykkä Vilho 7,7; Niemelä Jatu 7,7; 6) Kariluoma Saku 7,8; Hankaniemi Eetu 7,8; Mukkala Onni 7,8; 9) Järvinen Elias 8,2; 10) Joronen Aatu 8,3; 11) Mäenpää Eeli 8,5; Väärämäki Eetu 8,5; 13) Mikkola Weli 8,8; 14) Sihto Ville 11,0; POJAT 9 KUULA 1) Aitaneva Petteri 6,67; 2) Mäenpää Saveli 5,49; 3) Köykkä Vilho 4,85; 4) Järvinen Elias 4,65; 5) Katajamäki Veeti 4,46; 6) Kariluoma Saku 4,28; 7) Niemelä Jatu 4,08; 8) Väärämäki Eetu 4,06; 9) Hankaniemi Eetu 3,89; 10) Joronen Aatu 3,88; 11) Mikkola Weli 3,73; 12) Mäenpää Eeli 3,25; 13) Sihto Ville 2,65; POJAT 11 100 m 1) Latva-Koivisto Matias 14,5; 2) Lounela Henrik 15,8; 3) Tapanainen Mico 16,7; 4) Selkäinaho Emil 16,9; 5) Saari Juho 17,2; Mäkelä Ossi 17,2; 7) Pihlamo Mike 17,4; 8) Hosioja Aapo 17,5; 9) Säntti Kaapo 17,7; 10) Riihiluoma Niko 18,5; 11) Noppa Miska 19,1; Hankaniemi Juho 19,1; POJAT 11 PITUUS 1) Latva-Koivisto Matias 4,04; 2) Lounela Henrik 3,91; 3) Pihlamo Mike 3,54; 4) Säntti Kaapo 3,13; 5) Selkäinaho Emil 3,09; 6) Saari Juho 3,05; 7) Mäkelä Ossi 3,01; 8) Tapanainen Mico 3,00; 9) Hankaniemi Juho 2,66; 10) Riihiluoma Niko 2,48; POJAT 13 100 m 1) Mäki-Jouppila Juho 15,8; POJAT 13 PITUUS 1) Mäki-Jouppila Juho 3,12; POJAT 15 PITUUS 1) Viitala Aki 3,1; 800 m JUOKSU 1) Niemelä Jiina 2.54.0; 2) Aitaneva Laura-Kaisa 3.07.0; 3) Selkäinaho Emil 3.11.0; 4) Neva-Keturi Jenni 3.21.0; 5) Tapanainen Mico 3.25.0; 6) Aitaneva Petteri 3.29.0; 7) Mukkala Aada 3.30.0; 8) Katajamäki Aleksi 3.36.0; 9) Katajamäki Veeti 3.36.0; 10) Mäki-Jouppila Juho 3.38.0; 11) Ojala Irina 3.40.0; 12) Viitala Annu 3.41.0; 13) Rauhala Julia 3.42.0; 14) Niemelä Jatu 3.43.0; 15) Mäkelä Neea 3.50.0; 16) Mukkala Onni 3.50.0; 17) Joronen Aatu 3.52.0; 18) Järvinen Saaga 3.57.0; 19) Katajamäki Noel 3.58.0; 20) Tuomisto Miina 4.03.0; 21) Yli-Hannuksela Otso 4.04.0; 22) Huhta-Koivisto Hermanni 4.05.0; 23) Viitala Aki 4.23.0; 24) Ketola Viivi 4.25.0; 25) Hankaniemi Juho 4.38.0; 26) Neva-Keturi Hilma 4.44.0; 27) Ketola Vilho 4.50.0; 28) Sihto Noora 4.58.0; 29) Sihto Ville 5.03.0; 30) Vuorio Olavi 5.27.0; OSALLISTAJAMÄÄRÄ 136

KOSSUSUPER @ INSTAGRAM

01 RUUTU SUPERPESISVIDEOT